Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Több képernyő (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) haséjosé


haséjosé
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Hosszabb távon munkacélra szeretnék építeni magamnak egy új gépet. A cél: legalább 2, de inkább 3 képernyő használata. Nem grafikai programokhoz, hanem szövegszerkesztésre, adatbáziskezelésre, ilyesmikre. Persze az sem árt, ha a 2-3 képernyő alatt valóban elfut egymás mellett 2-3 ilyen program, mondjuk úgy, hogy közben lehetssen zenét hallgatni is. Szóval 2 kérdésem van, egy egyszerű és egy összetett. (1) Milyen videókártyát vegyek, ami nem túl drága, de képes a feladat megoldására. (2) Mit építsek köréje. (Itt alaplap, proci, RAM, esetleg ház érdekel, a többit a régi gépemből raknám át.)

Ja, bónusz kérdés: mi a helyzet Bluetooth fronton? Megéri-e rakni ilyet a gépbe, van-e már elég elérhető periféria, amit ezzel lehet csatlakoztatni, és meg is lehet fizetni. (Merthogy rühellem a drótokat.)

Köszi!

(#2) killer válasza haséjosé (#1) üzenetére


killer
tag

Nem egy egyszerű eset, az biztos :))

mnx

(#3) Tal2


Tal2
tag

Ha elegendő két monitor, akkor válaszd a Matrox G400/G450/G550 DualHead-et. Tényleg, egymástól függetlenül lekezeli a két monitort. Ha három kell, akkor csatlakozom az előttem szólóhoz, válaszd a Parpheliat, vagy a 750-est. Viszont árban ez legalább kétszer annyit jelent.

Üdv: Tal

(#4) Protoss


Protoss
senior tag

Szövegszerkesztésre videokari: Matrox, Ati.
Ati 9000Pro pl.: CRT/TFT+TFT+TV kimenetet tud kezelni egyszerre. Szerintem monitorokban TFTket vegyél.
Alaplap+proci (amd paltformot szerintem):
legolcsóbb 10-15 eFt (ECS alaplapok, Abit) + 13 eFt (1700Xp+ proci) verzió.

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#5) Alan válasza haséjosé (#1) üzenetére


Alan
aktív tag

Vegyél több videokártyát, mondjuk egy AGP és egy PCI kártyát, az AGP kártya legyen izmosabb (pl. Radeon 9500 Pro), a PCI lehet gyengébb (pl. Radeon 7500 vagy 9000). Ez összesen kijön 50 rugóból, négy monitort tud kezelni, mondjuk a középső kettőt teheted az AGP-s kártyára (mert ezek gyorsabbak lesznek), a szélső kettőt meg a PCI-osra. Mindent tud szinte ingyen.

(#6) Alan válasza Alan (#5) üzenetére


Alan
aktív tag

...és ehhez erőmű sem kell, akármilyen jobb alaplappal, minőségi RAM-mal (!) és tetszőleges processzorral jól fog menni. Én azért Athlon XP esetében 1,5 GHz feletti, Pentium 4 esetében 2,5 GHz feletti processzort tennék bele, de nyilván majd amit az anyagiak megengednek (négy monitor vásárlása után :) ).

Ha nem akarsz ATi-t, nyugodtan tehetsz bele GeForce-okat is, mondjuk egy AGP-s meg egy PCI-os GeForce 4-et (MX-et ne!!!!), ha esetleg játszani is akarsz egyszer-egyszer, akkor az AGP-s kártyád legyen legalább GeForce FX 5600 vagy GeForce 4 Ti 4200. Szerintem az ATi kártyái ár/teljesítményben sokkal jobbak, szebb a képük is, a TV kimenetük is, de nem akarok rád erőltetni semmit, munkára a GeForce-ok is nagyon jók lesznek.

(#7) HEBI


HEBI
senior tag

Szerintem vegyél egy AGP-s olcsó DVI kimenetetet is tartalmazó VGA-t, ezzel már jó vagy 2 monitorra, ha nem elég akkor néz körül a használt piacon és vedd meg a kapható legjobb PCI-s VGA-t. Ha mindkettő VGAkártya bent lesz a gépedben, akkor máris tudod használni a 3 db VGA kimenetet egy fejlettebb oprendszerrel.
Ez a legolcsóbb megoldás.
Megjegyzem, arra is oda érdemes figyelni, hogy a 2-3 monitor egyforma legyen, lehetőleg u.a. a gyártó és méret legalább, de legjobb a teljesen egyforma monitorok használata.
Ha meg nem szereted a vezetékeket akkor meg vegyél egy rádiós vagy infrás bill, egér párost.


A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#8) rog válasza HEBI (#7) üzenetére


rog
addikt

ezt probaltad is?
mert nekem a rad9k mellett nem sikerult eletet lehelnem pci-os kartyaba.

(#9) dts


dts
csendes tag

Üdv!
Nekem pont a fordítottja kéne: két gép egy monitoron. Az egyik Magyar PC magazinban hirdetett a Gamaxnet Kft. egy olyan kapcsolóegységet, aminek a segítségével két külön gépet lehet egy monitorra kötni, és csak kapcsolgatni kell köztük.

A Kft. honlapján viszont egyáltalán nem találom ezt a kütyüt.
Ha valaki tudna nekem olyan helyet mondani, ahol ilyen vásárolható, azt megköszönném.

Kirúgtak a Microsoft-tól debian-s viselkedés miatt...

(#10) HEBI válasza rog (#8) üzenetére


HEBI
senior tag

Újabb kártyákkal (pl.: ATI9000) nem próbáltam, csak régebbi tapasztalataim alapján ajánlottam ezt a lehetőséget. (S3 Virge-k)
Amiről pedig hallottam az egy ASUS Gef2 TI (AGP) és egy Tseng6000 (PCI) is ment együtt 2 monitort hajtva (darabonként egyet-egyet).
A ATI-val kapcsolatos ''problémára'' meg azt tudom mondani, hogy a BIOSban van egy kapcsoló ahol az elsődleges VGA típusát kell beállítani PCI vs AGP, azt kell átállítani és mennie kell a AGP+PCI párosnak is.
Mellesleg mostanában egy Geforce 4 Ti 4200-as VGA duál megoldását használom és nagyon meg vagyok vele elégedve. Szerintem a 2 monitor pont elég.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#11) HEBI válasza HEBI (#10) üzenetére


HEBI
senior tag

Még reggel van, nem Gef4 ti 4200-at használok, hanem Gef4 420go-t. Azért nem mindegy. :DDD

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#12) rog válasza HEBI (#10) üzenetére


rog
addikt

ketto az tuti megy.
en arra gondoltam, hogy a 3 monitor ilyen formaban nem fog mukodni. (dualhead-es ati+pci)

(#13) iwu válasza dts (#9) üzenetére


iwu
addikt

hali!
ez teljesen hétköznapi dolog.bemész bmelyik üzletbe, elmondod mi kell, és ha nincs nekik, megrendelik...nem is vészes az áruk!
Üdw!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#14) HEBI válasza rog (#12) üzenetére


HEBI
senior tag

Ha komolyan érdekel valakit a dolog akkor itt helyben ki tudok próbálni egy Matrox G450 (Dual,AGP) és egy S3 Virge (PCI) párost. De marhaságból nem szedem szét a gépet.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#15) gromble_ziz válasza haséjosé (#1) üzenetére


gromble_ziz
aktív tag

arra is érdemes figyelni, hogy lesz-e olyan alakalmazásod ami rendszeresen középre dobálja az ablakai...
én most egy kétmonitoros gépen dolgozok és van egy pár weboldal ami pont középre szórja be a cuccait és fojton huzigatni kell ha jól akarom látni ... :(

Ha meg akarod nevettetni Istent, mesélj neki a terveidről...

(#16) rog válasza gromble_ziz (#15) üzenetére


rog
addikt

milyen vga?

(#17) HEBI válasza gromble_ziz (#15) üzenetére


HEBI
senior tag

2 éve alatt nem tapasztaltam ilyet. Mindig az aktuális ablak közepére szokta helyezni a windows az ablakot.
Neked mi tette középre (milyen progi)?

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#18) rog válasza HEBI (#17) üzenetére


rog
addikt

en is erre gondoltam. pl a matrox drivernel be lehet allitani, hogy oda tegye a dialogus ablakokat.( bar ertelme nem sok van.)

(#19) CsendPenge válasza HEBI (#14) üzenetére


CsendPenge
őstag

Engem komolyan érdekel! :)

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#20) CsendPenge válasza haséjosé (#1) üzenetére


CsendPenge
őstag

Szerintem elégedj meg a 2 képernyővel, és ez esetben nagyon sok kari van, ami dual head-es. Én a Matrox G550-et ajánlom, nekem is az van. Munka kártyának ideális. (szép képet ad, a 2D-s teljesítménye jó, 3D-ben nem kell túl sokat várni tőle)

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#21) Alan válasza rog (#12) üzenetére


Alan
aktív tag

Már hogyne működne. Ha akarod, küldök képernyőfotót, amin egy R9500-as AGP és egy R7500-as PCI kártyát látsz a Display Properties-ben. Ott figyel mind a négy monitorkimenet, és ki-be kapcsolhatók.

Lehet, hogy pl. egy AGP-s ATi 9x00 kártya nem megy együtt egy PCI-os GeForce XXX-szel, ezt tényleg nem próbáltam, de két viszonylag újabb ATi kártya egészen biztosan megy.

(#22) rog válasza Alan (#21) üzenetére


rog
addikt

na akkor orulunk!
viszont amire en valaszoltam, az nem mukodik, mer probaltam. (ahogy irtam is)

(#23) CsendPenge válasza Alan (#21) üzenetére


CsendPenge
őstag

''Ott figyel mind a négy monitorkimenet, és ki-be kapcsolhatók.''
És működik is? Tehát ha ráteszel 4 monitort a 4 kimenetre, akkor mindegyiken megkapod a megfelelő képet? Csak az, hogy ki/be kapcsolható, az egy dolog.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#24) Alan válasza CsendPenge (#23) üzenetére


Alan
aktív tag

Aggyá monitort, sokat :)

Viccen kívül, nekem csak két monitorom van, de azokat bármilyen kombinációban ráköthetem a négy kimenetre és mennek. De jól van, majd a pincéből felhozok valami ócskaságot és a biztonság kedvéért kipróbálom hárommal, OK?

(#25) Alan válasza rog (#22) üzenetére


Alan
aktív tag

Azt írtad, hogy r9k mellett nem megy PCI-os kártya, ezért válaszoltam, hogy ha az a PCI-os kártya pl. Radeon 7500-as, akkor megy.

Szerintem driverprobléma miatt nem megy nálad (ez is valószínűleg azért megy egyáltalán, mert a két kártya ugyanazt a Catalyst meghajtóprogramot tudja használni és úgy tűnik, hogy - szerencsére - a Catalyst dll-ek reentránsak, így több kártyával is jól mennek).

(#26) rog válasza Alan (#25) üzenetére


rog
addikt

''Szerintem driverprobléma miatt nem megy nálad ''

nem mondod! :)

(#27) hogyishívnak?


hogyishívnak?
aktív tag

Müködő konfigba:
-Ati radeon 64MBVIVI (7200) AGP 1 monitor
-Ati radeon Excalibur 32MB (7000) PCI 2 monitor
-catalyst 3.2
müködőképes win xp(hun)-vel.

Tibi

(#28) berle


berle
csendes tag

OFF de megírná vakaki, hogy hol ehet valamirevaló PCI vidkártyát venni?
berle@freemail.hu köszi!

(#29) Keitaro válasza berle (#28) üzenetére


Keitaro
addikt

Hát attól függ mi a valamirevaló. Miklandnak van pl 7000-ese és 7500-as radja is. Mistralnak van 7000-ese.

Plussz :

[L]http://www.depo.hu/?page_number=5&tcsid=7&lid=1[/L]

De ez nem sok

(#30) haséjosé


haséjosé
csendes tag

Köszi mindenkinek a jótanácsokat, addig is, amíg mérlegelek, magamba szállok, meg ilyesmi: nem tudja valaki, hol lehet Pharheliat kapni? Meg mennyiért?

(#31) Alan válasza haséjosé (#30) üzenetére


Alan
aktív tag

Parhelia

Google

www.depo.hu

(#32) CsendPenge válasza haséjosé (#30) üzenetére


CsendPenge
őstag

Nem vágom fejből, hogy hol lehet venni, de az ''árat'' kapásból mondom: k*rva sok :) (egy parhelia szvsz cad és ehhez hasonló alkalmazásokhoz kell, ha ilyen erőforrás igényes progit nem akarsz futtatni, akkor bőven elég egy G550, vagy vmi Ati, NVidia, abból is persze a gyenguszabb, mer' az occsó :D)

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#33) CsendPenge


CsendPenge
őstag

Körbe sasoltam, akad jónéhény vidkari, ami dual head-es. Eddig csak NVidia-t találtam, de tuti, hogy van Atiban is DH. (csak most lusta vagyok keresni :D)

Pl.: [L]http://www.albatron.com.tw/english/it/vga/beg_list.asp?gpu=14[/L]
A GF4 Ti 4200-es sorozatból a 4280-asoknak majd mindegyiknek akad. De a 4800-asoknak is.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#34) haséjosé válasza CsendPenge (#33) üzenetére


haséjosé
csendes tag

Kösz, közben én is rájöttem, hogy kicsit drága mulatság lenne, úgy több mint 100 rugós egy Pharhelia - le is mondtam róla. Marad a másik megoldás: 2 kártya, egy ami elbír 2 monitorral, meg a mostami, ami csak eggyel bírkozik meg. Úgyhogy most az alaplapkeresés nevű játék indul: vajon melyikbe dughatok 2 kártyát, meg esetleg a mostani SDR-ramjaim?

(#35) haséjosé


haséjosé
csendes tag

Nyári témám aktuális felelevenítése: több moncsi egy gép témára. Azt beláttam, hogy a több monitort kezelő videókártyák (legalábbis az általam ismertek, lásd. Matrox) túl drágák nekem. Kérdés: mit tegyek? Körülmények: új gép építés, megtartva régi vinyót, DVD-t, CD-t, lehetőség szerint SD-ramokat. Cél: 2 képernyő, munka (nem 3D-s játék), esetleg közben TV, zene, stb.

(#36) Alan válasza haséjosé (#35) üzenetére


Alan
aktív tag

Lásd #5, #6, #7, csak R9500 := R9600; R9000 := R9100.

Vagy vehetsz nVidia kártyákat is, ha akarsz, mert olcsóbban kijössz valami GF4MX duóval (egy AGP, egy PCI), bár tény, hogy minden szempontból rosszabb. Attól függ a jó döntés, mennyit tudsz a kártyára áldozni.

Én a Matrox-ot nem ajánlanám, a G450 és G550 modelleket kipróbáltam, nem jobb a képük, mint a Radeoné, ellenben sokkal lassabb mind a kettő mindenben. A Parhelia meg, mint írtad, sajnos túl drága.

(#37) vlaci79 válasza haséjosé (#1) üzenetére


vlaci79
senior tag

udv

Matrox Millenium P750

256 bites grafikus processzor, 128 bites memóriaszélesség
64MB DDR RAM, AGP 8x, 4x, 2x, 1x
Erőteljes 2D, 3D és DVD videó gyorsítás
2db független DVI kimenet, digitális üzemmódban 1600x1200 felbontásban, Dual Analog módban 1920x1440
Multi Display Támogatás: TripleHead kimenet: 3 VGA, vagy 2 DVI illetve TV kimenet
Surround Gaming funkció
Független felbontás állítási lehetőség
Dual Hardware Overlay videózásra
UltraSharp technológia, 10 bites színátmenetek
Glyph Anti-Aliasing
Belépő szintű CAD -es és videóeditáló kártya
Open GL 1.3 és DirectX 8.1 támogatás

ha komojan gondolod akkkor szerintem megeri
ramirisnel netto 47 500

(#38) haséjosé válasza Alan (#36) üzenetére


haséjosé
csendes tag

Köszi, néztem Radeon 9500-as árakat, nem voltam elragadtatva. Őszintén szólva az alaplapot, procit, ramot, házat, videókártyát összesen ki szeretném hozni legfeljebb 100E-ből, de jobb lenne inkább 80-ból. (A többi ketyerét a régi gépemből pakolom át.) Ezért is mondtam le a három monitor használatáról, megelégednék kettővel is. Kérdésem: ezen paraméterek között milyen konfigurációt ajánlatok.

(#39) haséjosé


haséjosé
csendes tag

Ja, és a monitorok nem TFT-k.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Több képernyő (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.