Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) RealWordl


RealWordl
csendes tag

Szervusztok :)

Olyan kérdésem lenne, hogy valaki tud-e segíteni abban, hogy létezik e ilyen megoldás szerintetek, hogy: több alaplapot egybe lehessen kapcsolni és így egy gép lenne, olyasfajta megoldás mint sok helyen láttam alaplapokon azt a megoldást, hogy több vga kártya egybe van kapcsolva !?

Köszönettel: RealWordl

(#2) Flashy válasza RealWordl (#1) üzenetére


Flashy
veterán

persze. hálózatnak hívják, vagy clusternek.

(#3) Latissimus Dorsi válasza RealWordl (#1) üzenetére


Latissimus Dorsi
senior tag

Bővebben: link

Nem tom ilyesmire gondoltál-e...

persze ez is 1 hálózat csak egy dobozban vannak a gépek.

[Szerkesztve]

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#4) zottty


zottty
aktív tag

ez tök jó de minden alaplappal meg lehet csinálni?mennyibe kerül ha mondjuk 2P2-eset egybe kötök?:DD

Az élet kegyetlen és igazságtalan de ugy látszik velem tényleg csúnyán kibaszott

(#5) Flashy válasza zottty (#4) üzenetére


Flashy
veterán

ez egy sima hálózat...
alaplapokat nem lehet úgy összekötni mint a videokártyákat.

(#6) RealWordl


RealWordl
csendes tag


Császtok :)

Én multkor láttam a netten valahol, hogy többen építettek saját házat maguknak, én is valmilyen ilyen megoldásra gondoltam, de ugy meg lehet e oldani ezt a megoldást, hogy egy gépnek lássa , mint amikor egybe kötnek két vga kártyát egy cstlakozoval , és gondlom ugy van megadva , hogy a két kártya egy azon cégtöl van vagyis mind a két kártya ugyan az.. 2x64 Mb -s kártya egybekotve akkor mar nem két vga kártyának látná hanem egynek vagyis a gép 128 mb ramos vga kártyát látna.. Ugyan ezt a sémát az alaplapokon , hogy a 2 alaplapba (1-enként) 1gb ramot lehet rakni, de ha valahogy egybe lehetne csatlakoztatni, akkor a gep egynek látná és azt irná ki , hogy ''1 gép'' max ram ami benne van az 2 GB ...! Létezhet ilyen megoldás ?

Köszönettel: RealWordl

(#7) Flashy válasza RealWordl (#6) üzenetére


Flashy
veterán

nem fog úgy menni mint videokártyáknál. ahhoz hogy több gép 1-nek látsszon, egy olyan oprendszer, egy olyan keretrendszer kell rájuk, ami 1 gépet ''csinál'' belőlük. cluster a kulcsszó. indult egy topik clusterről nemrég, de a kérdező hamar lemondott róla. a lényeg hogy nem fog olyan könnyen menni ahogy gondolod.

(#8) Latissimus Dorsi válasza RealWordl (#6) üzenetére


Latissimus Dorsi
senior tag

Ha egy gépben akarsz nagyobb teljesítményt mint amit 1 proci tud nyújtani akkor többprocis alalapban kell gondolkodni.
Az alaplapok összekapcsolása ilyen módon nem megy.

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#9) RealWordl


RealWordl
csendes tag

Köszi skacok :)

Flashy milyen keretrendszerröl beszéltél, ha jol ertem amibe bele lehessen építeni ezeket, az nem lenne gáz megoldhato :))? Akkor van ebben valami igasság vagy elveszett dolog ez ?

(#10) Flashy válasza RealWordl (#9) üzenetére


Flashy
veterán

szoftveres keretrendszerről, olyan oprendszer kell ami ezt meg tudja csinálni. nem elveszett dolog, de nem a mindennapi embereknek van csak hogy gyorsabb gépük legyen mint a szomszédgyereké :D

(#11) RealWordl


RealWordl
csendes tag

Flashy , nem azért csinálnám , hogy feszítsek , hanem mert szeretek ütyködni és ha az ember szereti az életben a kihivást és meg is csinálja kit erdekel a szomszed, magamert csinalom nem masert...!
Ja elobb valamelyikotok adta ezt a cimet: http://www.radikalmod.hu/index.php?p=2&st=0&y=86

akkor így érted ahogy itt látható ?

Nekem ez egy szimpi megoldás, bár én valami nagy álványt képzeltem:)
Ha a linkent megnézed 3 kép van a középső az amin jól látható az egész..
A doboz ajjan az ott switch ami megossza oket ?!


(#12) Flashy válasza RealWordl (#11) üzenetére


Flashy
veterán

de döntsd el hogy mit akarsz. ami a képen van, az egy szimpla hálózat. hogy most milyen dobozt csináltak neki az engem nem érdekel, az nem számítástechnikai probléma. ezt meg lehet valósítani, mert csak egy szimpla hálózat. ezzel lehet pl képeket vagy animációt renderelni, olyan dolgokat gyorsítani amikbe bele van építve a hálózatos kommunikáció, hálózaton keresztüli használat.
ahhoz hogy az egész láda 1 gépnek látsszon kell egy olyan oprendszer vagy oprendszerre épülő keretrendszer, futtató környezet, ami ezt lehetővé teszi. ezek a clusterek.

(#13) RealWordl


RealWordl
csendes tag

Flashy léci tudnál ebben tanácsot adni, hogy , hogy lehet neki kezdeni ennek hogy ezt meg lehessen valósítani ?

(#14) Flashy válasza RealWordl (#13) üzenetére


Flashy
veterán

nézz utána neten a clustereknek, pl beowulf. de Windows alatt ne nagyon várj ilyet, csak Linux/Unix alá fogsz találni. és Linuxnál is legyen pár év tapasztalatod, ezek általban nem Tovább-Tovább-Tovább-Befejez típusú telepítések, hanem több éjszakás szívások szoktak lenni.

(#15) RealWordl


RealWordl
csendes tag

Flashy: Olvastam azt a ''cluster'' szóbát amit csináltatok de ott sem esett sok okosságról szó ! Bár felraktam a Suse Linux 7.2-öt és elég gyík vagyok hozzá, és olyan kevés voltam hozzá, hogy le is töröltem , de bár csodálkozom hogy ez nem mehet például Win2000 vagy NT-n ..Bár az a fura nekem az egészben, hogy ugy kialakult ez a modszer, hogy (''egy alaplapon'') több vga, hogy ez nem fejlödött az fura számomra..

(#16) zottty


zottty
aktív tag

de alaplap is más kel hozzá mert pl ami a radikalmoddon van ott is kábalekkel van összekkötve nem?

Az élet kegyetlen és igazságtalan de ugy látszik velem tényleg csúnyán kibaszott

(#17) RealWordl


RealWordl
csendes tag

zottty nem tudom, nem ertem amit mondasz, kerlek fogalmazd meg ujbol :)

(#18) tocsa


tocsa
senior tag

Van olyan kütyü, amivel egy gépet két ember hasznákhat.
Azt nem tom, hogy ez oprencer oldalról milyen módon van megtámogatva.

Tehát van egy PC, és a kütyü segítségével két billentyűzetet, két egeret és két moncsit lehet rákötni, és ketten netezhetnek egyszerre.
Pontosabban sajnos nem emlékszem. Szerintem itt is volt anno hírekben ilyen régen.
De lehet, hoyg neked nem is ilyen kell.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#19) Rover623 válasza tocsa (#18) üzenetére


Rover623
félisten

Két klav: egyik PS/2, másik USB
Két egér: egyik PS/2, másik USB
Két moncsi: amióta dual-kimenetes VGA-k vannak, nem kunszt...
Működik is...csak szoftver kérdése...na jó, az nincs...
Tehát a ''kütyü'' nem feltétlenül szükséges...

Ha érdekelnek ilyen megoldások: Bővebben: link



[Szerkesztve]

primus inter pares

(#20) istyukiraly


istyukiraly
csendes tag

Hali, én úgy gondolkodtam 2 alaplap összekötésében, hogy IDE kábellel még pedig úgy hogy az egyik lapon lenne a vinyó tehát az lenne a fő lap a másik pedig a mellék azon csak proci meg ram lenne és e két alkatrész (plusz még a mellék lapon van egy integrált vidi kártya) teljesítménye adódna össze a fő lapéval. Ez így megvalósítható? Ha kell leírom a két lap pontos adatait. PLS segítsetek, köszönöm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.