Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ton


Ton
csendes tag

Sziasztok,

Vettem nem is oly rég egy MDAII-t. Tök frankó kis telefonos PDA, PPC alapokon.
De van egy eleg rossz tulajdonsaga: 2 honap alatt ketszer csinalt teljes resetet.
Legutobb ez ugy nezett ki, hogy befagyott, majd kb 1 órán keresztül se kép se hang. Rátettem töltőre, csesztettem az aksit stb. eccer csak életre kelt. Minden adat ami nem a memóriakáryán volt törlődött és a gyári winfossal állt fel a rendszer... mondjuk minden adatom (az SMSeken kívűl) le volt mentve, de azért idegesítő hogy nem tudom mikor fog megint ilyet csinálni + hogy kb 1,5 óra minden szoftvert feltenni, beállítgatni.

Másik bajom, hogy a Pocketnav szereti bfagyasztani...más taskmanagert tud valaki javasolni?

Egyébként nagyon meg vagyok vele elégedve, frankón működik, csak ezek a problémák kissé idegesítenek...

Hálás lennék ha valaki tudna erre valamit javasolni :)

Te is fiam Bluetooth? :O)

(#2) sbazsi válasza Ton (#1) üzenetére


sbazsi
veterán

Akksi nem volt lemerülve a reseteléskor?

(#3) Ton


Ton
csendes tag

szia. nem volt lemerulve...40% alatt amugy sem szoktam hagyni..aznap tortenetesen a töltőről szedtem le, es kb 10 perc múlva reset..

Te is fiam Bluetooth? :O)

(#4) sbazsi válasza Ton (#3) üzenetére


sbazsi
veterán

akkor lehet, hogy valami behalt az energiaellátás körül?
ezek a PDA-k nem szeretik az üres akksit. resettel hálálják meg.

(#5) Ton válasza sbazsi (#4) üzenetére


Ton
csendes tag

I c...szerintem valami kontakt hiba lehet vagy a fene tudja...az a gaz hogy kb 3 napja volt, azota is tokeletesen megy...csak ki tudja mikor gondol megint egyet...
Asszem a kovetkezo PDAm nem winfosos lesz :))
Ma olyat csinalt, hogy a contact listamat (amit Outlookban is hasznalok) a PDAn egyszeruen duplikalta...mindenbol szepen ketto van...ja es a connection settingset kicsit elkeverte.. mondjuk azt vissza tudtam allitani, de azert ez erdekes...
eh...windóz....

Te is fiam Bluetooth? :O)

(#6) sbazsi válasza Ton (#5) üzenetére


sbazsi
veterán

Ez ha jól tudom nem winfos hiba.
felejtős memóriát használnak a sebesség miatt, így ha nem kap áramot, resetel.

(#7) Ton válasza sbazsi (#6) üzenetére


Ton
csendes tag

Kösz a tippet, de ez nekem sántít. Hard reset ha nincs áram?? az azért érdekes lenne...
Aksit kiszedem akkor sem csinál hard resetet...és mondom: nem volt lemerülve, sőt! fullra volt töltve...
Az érdekelne még hogy másnak volt e már hasonló problémája?

Te is fiam Bluetooth? :O)

(#8) sbazsi válasza Ton (#7) üzenetére


sbazsi
veterán

szervíz?

(#9) Ton válasza sbazsi (#8) üzenetére


Ton
csendes tag

hát igen...az is egy alternatíva....:O

Te is fiam Bluetooth? :O)

(#10) yerico válasza Ton (#1) üzenetére


yerico
senior tag

Ez a cucc valamelyik rendes PDA gyártó cucca, nézz szét a gyártónál, hátha van ilyen szériahibája.

(#11) Ton válasza yerico (#10) üzenetére


Ton
csendes tag

jah..már nézelődöm ezerrel :)
Kösz a tippeket..

Egyébként Tmobile MDAII

Te is fiam Bluetooth? :O)

(#12) yerico


yerico
senior tag

A tied az valszeg HTC QTEK 2020-as típus lesz.

(#13) Ton válasza yerico (#12) üzenetére


Ton
csendes tag

Lehet...es ennek van jelentosege?

Te is fiam Bluetooth? :O)

(#14) sbazsi válasza Ton (#13) üzenetére


sbazsi
veterán

''Hülye kérdésre hülye választ adok.''
:D

(#15) Ton válasza sbazsi (#14) üzenetére


Ton
csendes tag

eh... nézd...ezzel az infóval nem sokra mentem azt azért Te is beláthatod :D

Te is fiam Bluetooth? :O)

(#16) yerico válasza Ton (#13) üzenetére


yerico
senior tag

Esetleg annyit, hogy lehet a gyártól helpet kérni. A TMobile-tól hiába kérnél, ők csak csomagolják.

(#17) sbazsi válasza Ton (#15) üzenetére


sbazsi
veterán

Ott a pont: #16
:D

(#18) Ton válasza yerico (#16) üzenetére


Ton
csendes tag

jóvanna :D ez nekem nem volt evidens na..:D megyek, iszom még egy kávét...
kösz a tippet :R

Te is fiam Bluetooth? :O)

(#19) yerico válasza Ton (#18) üzenetére


yerico
senior tag

Szívesen.

(#20) Ton válasza yerico (#19) üzenetére


Ton
csendes tag

eh ...megoldottam .:) csináltam backupot :DD

Te is fiam Bluetooth? :O)

(#21) Alukard


Alukard
senior tag

Üdv!!

Nem akartam új témát nyitni, mert a téma címe is a sok ''kisebb'' probléma 1ike :DD

A probléma a következő - amúgy nem nagy csak NAGYON idegesítő - kb 1 hete csinálja velem a ezt az MDA 2esem: időnként olyanokat produkál pl.: amikor a új üzenet esetén kiválasztom a nevet (rá bökök a tollal) akkor kapásból be kéne ugrani a míil címnek/teló számnak erre meg csak kijelöli, ha 1 másik névre kattintok azt is kijelöli, hasonló a helyzet üzi olvasásakor ha rá bökök az üzire meg kéne azt nyitnia, erre meg csak kijelöli, ha nem az elsőt akarom elolvasni akkor pedíg kész logikai játékot kell üznöm, hogy eljussak a kívánt üzig és hasonló az eset a File Explorerrel is, illetve 1-2 másik progival is, sem HARD RESET sem SOFT RESET nem segít a problémán, vírus nincs rajta, 1 idő után visszaáll, de rövid iső után megint rákezd és ettöl kezdek lassan becsavarodni :F

Könyörgöm ha vkinek van netán 1 halovány 5lete is kérem ossza meg!!!

Telepített progik: Resco File Explorer/Keyboard; SPB Pocket Plus/Weather; GowerPoint microBook; Raven Digital Calculator; F-Secure Antivirus

OS: Windows 2003 PPC 4.20.0 (Build 14053)

A QTEK honlapja nem fogadja el az imei számot ezért a hivatalos support nem járható út

[Szerkesztve]

https://blackfyre.ninja

(#22) kecsawi


kecsawi
senior tag

Minden MDA II-s tulajnak melegen ajánlom a buzzdev féle Mobile 5 oprendszert teljes backup után a PDA-ra. Az akku lemerülése után itt már nem vesznek el az adatok...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.