Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Titán házhűtők (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Esmein


Esmein
nagyúr

Vettem egy ilyen masinát, 2500 rpm-en 28dBa zajszinttel. Hallható ! :(
Rákötöttem tehát a tápleosztójára egy 200 ohmos ellenállást. Ezzel sajna nem hajlandó beindulni, de ha egy kicsit ráfújok elstartol és abszolút fullcsöndben végzi a dolgát. Gondoltam ráteszek hát inkább egy kisebb ellenállcsit, 150 ohmost. Ezzel kb 20 centiről kezd hallhatóvá válni. És még be is indul. Ráadásul fúj is.
Van még valakinek ilyen cucca? Vajon cink az ha kicsit melegszik a negyed wattos ellenállás ? Úgy néz ki egyelőre bírja, fél órája pörgetem.
Mik a tapasztalatok, tartós jószág ?
(tudom van egy hasonló topic, a legjobb házhűtöket gyűjti össze, de nehogy már kifogásokat kelljen keresnem amiért topicot nyitok egy hűtőcsaládnak :) )

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#2) Gismo válasza Esmein (#1) üzenetére


Gismo
addikt

Állítólag a legjobb a 46Ohmos 1W terhelhetőségű ellnállás! Mennyire fúj úgy? Én egy SCS-t akarok leszabályozni, mert hangos!

(#3) <<Ice>> válasza Esmein (#1) üzenetére


<<Ice>>
tag

Helló
Én javaslom min 2Wattos ellenállás legyen mert kb ennyit nyel el egy 9,2cm venti.
Amúgy szerintem mindegy mennyire melegszik mert, egy ellenállás nem olyan ütős dolog (2-6Ft) Persze teljesítmény arányában növekszik az ára.
Én most egy négy ventit szabályzó popméteres panelen dolgozok...
Sok szerencsét!

(#4) Esmein válasza Gismo (#2) üzenetére


Esmein
nagyúr

200-assal 5 volt körül kaphat mert nem lendul be, de megmoccan, 150 ohmossal megy, az olyan 6-7 volt lehet. Jól fúj. Nem tudok tippelni hány cfm, ha 34-et fúja 2500-as fordulattal akkor most kb 20-at.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#5) Esmein válasza <<Ice>> (#3) üzenetére


Esmein
nagyúr

6 ftért vettem ellenállást, elhoztam 68-as 82-es 100-as 150-es 200-as ellenállásból 5-5 darabot. Ha elég nincs para, csak honnan tudom hogy nem forognak a ventik ?:D Nem lesz csendesebb a ház semmivel. Pl az elektroboltban ahova mentem csak negyedwattos ellenállások voltak, a thermisztorról az egyik fickó azt sem tudta mi, a másik vágta a témát, de nem volt, potiból negyedwattosok. Állítolag lehet nagytelj potit venni szegeden, majd konzultálok zsolt501-el.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#6) Esmein válasza Gismo (#2) üzenetére


Esmein
nagyúr

200 ohmos ellenállás felezi a feszültéséget, akkor egy 46 ohmos nem igazán szól bele. Sikerült a coolinkem is lecsendesíteni, habár az szoftveresen lassítva kotyogott. 150 ohmos ellenállással durván el lehet csendesíteni. forog, fúj de csak 15 centiről hallani a motort.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#7) <<Ice>> válasza Esmein (#5) üzenetére


<<Ice>>
tag

:DD
Nekem mind1. Én Ózdon veszem a cuccokat ott elég jó a felhozatal.
(Egy Szelektor nevű ''műszakiszaki'' boltban) :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Titán házhűtők (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.