Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) montressor


montressor
aktív tag

Lencse tisztitas mivel hogyan? Azt hallottam nem szabad neki esni papirzsebkendovel meg ilyenekkel, mert van rajtuk vm uv szuro reteg es nem tesz jot neki. Lattam mikroszalas (?) kendot meg vm ecsetszeru tisztitot. Mit jelentenek az ezust/fekete objektiv tisztito? Illetve mi az a Lespen objektiv tisztito?

(#2) Pompi válasza montressor (#1) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Én B+W mikroszálas kendőt használok, a legtöbb esetben lehelek és törlök. Ha ez kevés, akkor Optipolar nevü tisztító sprayből nyomok egy fuvást és utánna törlés. Előtte nem árt a port lefújni egy normális pumpával. A manapság kapható pumpás ecsetek pumpája nem sokat ér szvsz, az ecset talán. Normális pumpás légfújót gyógyszertárban lehet kapni beöntő pumpa néven több méretben is. Amúgy ez kíválóan alkalmas DSLR gépek szenzor tisztításához is.

Feel Good Inc.

(#3) montressor válasza Pompi (#2) üzenetére


montressor
aktív tag

Jah, kozben rajottem, hogy az ecseteknel az ezust ill. fekete magara az ecsetre vonatkozik, mondjuk engem ez erdekel a legkevesbe... Szerintem a suritett levegos fujokak is jok lehetnek nagyobb tavolsagrol. Optipolart hol lehet kapni? Van egy ilyen nevu kft esetleg naluk?

(#4) Pompi válasza montressor (#3) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

A sürített levegővel vigyázni kell.
Optipolart pedig gondolom fotós boltokban. Én pl. Pálvölgyiben vettem, ők vannak több helyen is.

Feel Good Inc.

(#5) Doki16


Doki16
addikt

Mivel nem akartam ezért új topicot nyitni ezért megkérdem itt, van egy Nikon Coolpix 2000-es gépem és a az a baom vele hogy elég sok képet nem ment el és még azt is ki szokta irni hogy tele a kártya közbe teljesen üres meg még néha arra hivatkozik hogy rossz a kártya más kártyával is kiprobáltam azzal is ugyan ez én arra tudok gondoloni a CF kártya érintkezőivel lehet vmi, de hátha már találkoztatok már ilyennél és tudtok rá vmi megoldást meg még az is érdekelne hogy Dunaújváros közelébe hol lehet szervízt találni akinek van Nikon gépem az kérem nézze meg a jotálását.

Köszi elöre is a választ.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#6) Pompi válasza Doki16 (#5) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Díjazom, hogy nem nyitottál ezért új topikot, de azért valami témaközelebbit találhattál volna, nem találok hangyányi közelséget se a problémád és a tisztítás/karbantartás között.

A gépednek van saját topikja is, igaz viszonylag régi, de fel lehet hozni:
Bővebben: link

Megpróbálhatod itt is:
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link

[Szerkesztve]

Feel Good Inc.

(#7) Tottee


Tottee
csendes tag

A LensPen sem rossz, csak kicsit drága. Egyik fele ecsetet tartalmaz (ki/be húzható), a másik fele egy tisztítószerrel (állítólag nem igényel újratöltést) átitatott bársony korong. Több változat is kapható méret szerint: van kisebb átmérőjű kis gépekhez (3-4* zoom), meg van nagyobb is méretesebb lencsékhez, SLR gépekhez. Okos kis szerkezet, és nagyon gondosan tisztítható vele az objektív.

(#8) Tottee


Tottee
csendes tag

De ha nagyon megszorulnál, valamilyen puha rongy (pl.pamut alsógatya:), ami tiszta (és még nem fogdostad össze) is megteszi. Ilyen biztos van otthon.

(#9) montressor válasza Tottee (#8) üzenetére


montressor
aktív tag

Auchanban lehet kapni ''microfiber cleaning cloth''-ot. Hátán az van magyarul: mikrotörlő 3. kategória. Ez mennyire használható? Károsítja az obi bevonatát, nem tudja vk? Köszike

(#10) Fryskitt válasza montressor (#9) üzenetére


Fryskitt
addikt

Ezek a géles LCD tisztítók milyenek? Folyton összetapperolom a forgatható LCD-t?

[link]

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.