Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mokalade


mokalade
tag

Egész nap rajta van az emberen, nagyon fontos, hogy kellemes viselet legyen a zokni.

*** Előzmény ***
Nagyon sok éve azonos márkát vásároltam, Korona Zokni Bt. termékét, de sajnos a gyártó jogutód nélkül megszűnt. Egyetlen féle termékük, a 100% pamut zoknijuk rendkívül kellemes viselet volt, igaz, a nagyon magas pamut tartalom miatt hamar koptak, lyukadtak, de bárcsak még most is (2016.11.22.) lehetne kapni...

*** Jelen helyzet ***
Elkezdtem utánajárni és egyszerűen nem akarom elhinni, hogy semmi ehhez mérhető nincs az üzletekben!

Az általam eddig talált, "100% pamut", meg "100% pamut külső réteg" és hasonló szlogenekkel hirdetett zoknik láthatóan és érezhetően nagyon magas műszál tartalommal bírnak. A zokni anyagát kicsit széthúzva és fény felé fordítva csillog bennük a műszál, ahogyan az csodálkozó/értetlen eladók szemében is szokott ilyenkor...
A becsületesebb gyártók pontosabban meghatározzák a termékük összetételét pl. 95% pamut, 5% poliészter, ezekkel semmi trükk nincsen.
Viselet szempontjából a "100% pamut" és a kisebb pamut tartalmú zoknik, a Koronához szokott lábnak, egyaránt rendkívül kellemetlenek.

Sportoláshoz én is lélegző, technikai zoknit használok, de most az egész napos iskolában, munkahelyen történő használatról van szó.

*** Amit keresünk ***
Olvastam, hogy a zokni rugalmasságához szükség van valamennyi műszáltartalomra, de tudom, hogy nem kívánok lehetetlent, csak olyat, amelyet megszoktam.

Most, amikor minden unalomig kézműves, meg bio, talán jogos igény, akár drágábban is, a megfelelő minőségű mindennapi zokni, lehetőleg műszál mentesen.

*** Együtt könnyebb ***
Ha van tapasztalat konkrét zokni típussal, márkával, orrvarrással, anyaggal pl. bambusz, várom a hozzászólást. Hátha találunk jót!
Érdemes figyelemebe venni, hogy az első mosáskor rendeződik kissé a zokni anyaga, sűrűbb, tömöttebb lesz, ezért a véleményt utána, jellemzően a második használat után, javasolt írni.

[ Szerkesztve ]

(#2) mokalade


mokalade
tag

Tisztelt moderátor/rendszergazda/rios!

Kérem ezt a topikot törölni. Nincs is itt senki ill. e nélkül is megtaláltam amit kerestem, nincs rá tovább szükség.

Köszönöm!

(#3) mokalade


mokalade
tag

ppiinnkkyy fórumtársnak küldtem vissza privát üzenetet a témával kapcsolatban.

(#4) mokalade


mokalade
tag

csupakosz kollégának is ment privát.

Amúgy azért nem teszem ki ide, ami nekem bevált, mert nem tudom, nem-e reklámnak minősül. Ha valaki ért ehhez jelezze, hogy kirakhatom-e.

(#5) nadsip149 válasza mokalade (#1) üzenetére


nadsip149
újonc

Teljesen egyetértek minden szóval, szerintem másokat is érdekelne a Korona zokni utódja.

(#6) zsolabacsi válasza mokalade (#1) üzenetére


zsolabacsi
tag

Kicsit utánanéztem és jelenleg 100% pamut zoknit nagyon ritkán lehet találni.
Nekem is volt Korona zoknim viszonylag hamar tönkrementek kilukadtak mert túl sokat hordtam.

Ha teljesen 100% pamut az hajlamos mosáskor összemenni egy kicsit úgy kell választani méretet ami mivel nem nagyon nyúlik (nincs benne műszál) jellemzően 2 méret. Tehát pl.41-42 - és nem 39-43!

100% pamut
magyar 100% pamut 460Ft
magyar 100%pamut 429Ft
magyar 100% pamut Medical gumi nelkuli 479Ft
magyar 100%pamut bordás boka 419Ft

BOK magyar 100%pamut bordás 545Ft

Pataki magyar 100%pamut 440Ft

magyar 100%pamut öltöny 300Ft

magyar 100% pamut frottir vastag 450Ft

JPress 1050Ft a többi termékük kevert.

[ Szerkesztve ]

(#7) mokalade


mokalade
tag

Nekem ennek a cégnek a termékei beváltak.

Ami felnőtteknek való és pamutnak hirdetik, azok tényleg jók. Persze mivel pamut, jobban kopik mint egy műszálas, de sokkal jobb viselet is.
Pont mint a Korona zokni, ez tehát már ismerős lehet.

(#8) klaczi válasza mokalade (#7) üzenetére


klaczi
aktív tag

Nyugdíj előtt pár évig a Koronánál dolgoztam. Örültem, hogy megszabadultam tőlük. Azóta feléjük sem néztem.
Tényleg tiszta pamuttal dolgoztunk. Az összes gépüket ere én tettem alkalmassá. Időnként egy őrület volt.

(#9) mokalade válasza klaczi (#8) üzenetére


mokalade
tag

Kedves Klaczi!

Köszi a hozzászólást és utólag a rengeteg munkát!
Nem egyszerűek így ránézésre ezek a masinák, elhiszem, hogy karbantartani őrület volt.
Sovány vigasz, de nekem, aki használtam a gyártott, teljesen pamut zoknikat, nagy kényelmet jelentett és azt hiszem ezzel voltunk még így jópáran!

Hálásan köszönjük és jó egészséget, kellemes nyugdíjas éveket! Ha aktívan töltöd, akkor pedig kívánjuk, hogy ilyen gépszörnyekkel már ne legyen dolgod!

[ Szerkesztve ]

(#10) klaczi válasza mokalade (#9) üzenetére


klaczi
aktív tag

Imádtam! 35 éven át a barátaim voltak.
Megy pü, de már késő van és átgondolom az egészet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.