Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Ti beoltatjátok magatokat H1N1 ellen? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) kricsi81


kricsi81
senior tag

Nagy kérdés mostanában, hogy beoltassuk-e magunkat a sertésinfluenza ellen.
Ti mit gondoltok? Igen vagy nem? Miért? Miért nem?

kovacsrichard.hu

(#2) ABnormal válasza kricsi81 (#1) üzenetére


ABnormal
őstag

én (egyelőre) nem.

(#3) tildy válasza kricsi81 (#1) üzenetére


tildy
nagyúr

Már be vagyok oltva. Két hete. Mert megyek külföldre és nem árt. Egyébként anagy ellenzőktől megkérdezném, vajon a kanyaró meg tbc elleni oltáskor is így ment a hiszti? Egyáltalán eszükbe jut-e az, hogy talán van oka, hogy piacra dobható lett?
Én erre mindig azt mondom: nekema fog. gátlóknak van mindig mellékhatása, akkor az összes fogamzásgátló rossz, és le vele? Ez ninszensz lenne. Viszont nekem csak óvatosan.Ennyi.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4) Gergő_ válasza tildy (#3) üzenetére


Gergő_
őstag

Nem, minek?
Influenza influenza. Máskor is meghalnak ennyien egy nagyobb fluban. Ez van. Viszont az oltóanyag meg méreg.
A kanyaró és a torokgyík más tészta.

(#5) Crystalheart válasza tildy (#3) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nálunk a család nem oltatja magát. Egyszerűen minek? Egyrészt az emberek többsége úgyis beoltatja, úgyhogy járvány megelőzve; amúgy meg sima influenza. Ha az embernek nincs egyéb súlyos nyavalyája, akkor gyorsan kiheveri akár kórház meg gyógyszerek nélkül is.

(#6) joey04


joey04
titán

a válasz a kérdésre: nem. Minek?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#7) Fecogame


Fecogame
veterán

A sima influenzának is volt eddig is ekkora elterjedése, csak most túlharsogják, mert a pénz beszél... :U

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#8) Armahun


Armahun
addikt

Hétvégén ahogy jártunk gyertyát égetni + rokont látogatni ezt a kérdést tette fel mindenki, hogy:
-Ti beoltatjátok magatokat?

Részemről úgy tekintem, mint minden más évbeli infulenza járványt.
Akkor sem oltattam és most sem fogok.
Hogy ez milyen veszélyes és mennyien meghalnak, hát tényleg többen? Vagy csak többet említenek mint előző időkben? ...

Hogy milyen érdekes a világ még nem is olyan rég szocializmus volt. Ott már a meg nem születetteken kívül mindenki az ágyat nyomta takonykórral, de még mindig nem volt járvány.
Most meg van pár beteg és már világjárvány.

Most biztos fog jönni valaki és és leszól, hogy mennyi ökörséget írtam meg nem is így van.
Lehet, hogy neki van igaza. És pont ez a baj, mert mindenki mást mond, és az ember azt sem tudja már kinek higgyen.

Tildinek is igaza van, nem lesz túl sok baja az embernek az oltástól ugye mindenki kapott jópárat aztán itt van, meg kanyaró sem vitte el.

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#9) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Állítólag három féle módosulata van már az új influenzának, és lesz még több is.
Akkor most melyik ellen kéne beolttatnom magam?

Nemrég még a csirkeinfluenza-járvány rémítette a világot, most meg a malacok a rettentőek?
Egyszerűen röhej.

Influenza volt, van, és lesz is. Mutálódik a vírusa, és minél több a mesterséges ellenszer, annál több iránt lesz ellenálló.
A természetes hatóanyagokat többre tartom, mint a szintetikus kutyulékokat. Vöröshagyma, fokhagyma, vitaminok, gyógynövények.

Valamiből a gyógyszergyáraknak is hasznot kell termelni, így időnként rémítgetnek minket valamilyen járvánnyal, és már nyomják is a kezünkbe a megváltó szérumot.
Jó pénzért.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#10) Fecogame


Fecogame
veterán

Ezt érdemes megnézni:

http://www.youtube.com/watch?v=hlgMvKGBa2k

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#11) 14adam


14adam
addikt

Szerintem felesleges.Pár napig rosszul leszek és kész.Elmúlik... :U

(#12) WonderCSabo válasza Fecogame (#10) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez iszonyat nagy baromságokat beszél.

Ettől függetlenül én sem oltatom be magam.

(#13) kricsi81


kricsi81
senior tag

ez se semmi... :) [link]

kovacsrichard.hu

(#14) anjani182


anjani182
őstag

Nem, minek?! :F

Forever and ever, let's make this last forever.

(#15) ABE


ABE
őstag

Hú, én bírom az összeesküvés-elméleteket... Linkeljetek, még, még! :DDD

(#16) fekeandras


fekeandras
őstag

Nem oltatom be magam. Semmi értelme. A "gyógyszermaffia" hisztije az egész. Eddig kizárólag csak legyengült immunrendszerű és/vagy a súlyos beteg emberek haltak bele.

(#17) Gergő_ válasza ABE (#15) üzenetére


Gergő_
őstag

(#18) Kobe


Kobe
veterán

a család nem oltatja be, többek között a családban levő egészségügyisek hatására.
Gyakorlatilag nagyobb a rizikója annak, hogy valamilyen mellékhatása van az oltásnak (volt 1-2 ember akinek vérrel telt meg a tüdeje tőle), mint hogy belehaljak a betegségbe. Német orvosok is elmondták, hogy általános antibiotikummal és meleg teával, fekvéssel tökéletesen kezelhető, és a német precizitásnak inkább hiszek, mint a hetek óta tartó maygar sz*rrágásnak ezzel kapcsolatban.

(#19) anjani182 válasza fekeandras (#16) üzenetére


anjani182
őstag

Egyetértek!

Forever and ever, let's make this last forever.

(#20) fekeandras válasza Kobe (#18) üzenetére


fekeandras
őstag

Arról nem is beszélve, hogy a lakóhelyemen a körzeti dokinál írásban kell nyilatkozni arról, hogy saját felelősségedre adatod be az oltást. Na ezek után 2x is meggondolnám a dolgot...

(#21) sagesz93


sagesz93
addikt

Én se oltatom be magam.
Csak felfújják.
A mi iskolánkban (Győr) elsőnek egy lány kapott el h1n1-et, mindenki jött ide kamerázni hogy ez már lepratelep, mindenki meghal, erre a lány csak 1 napot hiányzott.
Ejj de nagy H1N1..... :N

(#22) Kobe válasza fekeandras (#20) üzenetére


Kobe
veterán

az semmi, nálunk még az egészségügyi dolgozók sem adatták be :D

(#23) lorenzen válasza fekeandras (#20) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Kétféle oltóanyag létezik.
A nagy mennyiségben rendelkezésre álló oltóanyagnak mellékhatásai lehetnek.
A biztonságos oltóanyag drága és kevés van belőle. Hozzá sem juthatunk.

Az első nagyobbacska járványt szeptemberre várták a németek. Ez elmaradt, de folyamatosan betegednek meg emberek. Egy egészséges felnőtt ember néhány nap alatt kigyógyul belőle komplikációk nélkül.
.
Ezen gondolatmenet alapján nem látom indokoltnak a védőoltást.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#24) Tv


Tv
senior tag

Inkább egy kis házipálesszal oltom be magam mindjárt :))

(#25) Lenry válasza Tv (#24) üzenetére


Lenry
félisten

jó hogy mondod, én whiskeyvel akartam lefertőtleníteni a számban egy sebet, csak kiment a fejemből. de most pótolom :D

témához: nem.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26) dragonfx


dragonfx
veterán

nem,minek?

rendesen kajálók vitaminozok, edzésre járók.formába vana testem nem hinném elkapom.ha meg igen elmegyke beadják és hello.vagy kapok gyóygszert.arra hogy pont én lennéka legveszélyeztetebb akie setleg bele is hal elég csekély rá az esély.eddig is voltka betegségek és aki nem törödik magával az emgkapja és aki mégannyira nem az bele is hal.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#27) D1Rect


D1Rect
félisten

Persze, szaladok. ;)

Nem csak az új influenzahiszi vicc, hanem alapból az influenza elleni védőoltás.
Honnan tudod, hogy azon a télen melyik lesz a sláger? :U

(#28) (Darkwood)


(Darkwood)
őstag

Nem!

Miért? Mert még a végén lenne egy olyan mellékhatása, hogy impotens lennék! :U

Az nem fincsi! :N ;]

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#29) R


R
aktív tag

oltsátok csak be magatokat, ne terjesszétek a szart

(#30) akom


akom
senior tag

Én majd ha megjelenik kúpba, akkor betolom !

Viccet félretéve a válaszom : NEM

(#31) adik


adik
őstag

ingyé kapom a dolgozóban, de egyébként is kérném.

Mellékhatása? van. melyik gyógyszernek nincs? kötelező érvénnyel kijön? ugyammá'!

Kettő, csipkebokor vessző!

(#32) tibi666


tibi666
senior tag

a szezonális ellen nem, de a h1n1 ellen igen. ma mentem a dokimhoz, de sajnos hőemelkedésem volt, ezért nem kaphattam meg. majd csak 2 hét múlva.

(#33) Dany007


Dany007
veterán

Én nem oltom be magam.
De nem a nagy pánikroham miatt, hanem mert a sima influenza miatt se szoktam magam oltani, de elkapni se...
Bár most is beteg vagyok épp, meg 3 hete is az voltam... Elkaptam valamit, vagy csak megfáztam nemtom :S Fáj a torkom, a fejem, meg úgy szarul érzem magam kicsit... De majd elmúlik. A múlt havi is elmúlt 1 hét után, igaz akkor azért rendesen letaknyosodtam :D

(#34) aphra2


aphra2
aktív tag

Én sem oltatom magam,....
Érdekes, azt hittem azért többen oltatják magukat , főleg ,hogy megy a habverés a médiában.
(persze ha az összes szomszédot és ismerőst elviszi a vírus, akkor beoltatom magam :D)

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#35) nemma válasza Dany007 (#33) üzenetére


nemma
addikt

Én tuti nem, gyanúsan hamar lett kész ez a védőoltás... :N

(#36) leeate


leeate
senior tag

Dehogy oltatom be magam. Mindannyian Isten kezében vagyunk. :R

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#37) nemma válasza leeate (#36) üzenetére


nemma
addikt

Hűha..ezt kifejtenéd még egy mondatban esetleg?

(#38) leeate válasza nemma (#37) üzenetére


leeate
senior tag

Ha meghalok a H1-N1-től, hát meghalok. Az azt fogja jelenti, hogy valszeg nincs e világon már semmi feladatom.

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#39) nemma válasza leeate (#38) üzenetére


nemma
addikt

Ne mondd már nekem, hogyha tisztázott lenne a védőoltás minősége, akkor sem oltatnád be magad. Érdekesen hangzik, amit mondasz, de szerintem baromira nem életszerű. Mondjuk ez másik topikba tartozik, bocs az offért.

(#40) leeate válasza nemma (#39) üzenetére


leeate
senior tag

De nálam ez lényegtelen, nekem nincsenek súlyos tüdőgondjaim.

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#41) orkester


orkester
senior tag

Én sem oltatom be magam. A Párom sem, egyikünk családja sem (csak anyum az aki már megkapta, pedig nagyon ritkán betegszik meg) és a barátaim sem.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#42) Integra


Integra
titán

én sem tervezem, pedig ahogy olvasom nekem bekéne...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#43) Kidus válasza kricsi81 (#1) üzenetére


Kidus
őstag

Miert nyilt meg egy h1n1 topic, mikor mar van egy?

[ Szerkesztve ]

Assuming Control

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Ti beoltatjátok magatokat H1N1 ellen? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.