Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Il Padrone


Il Padrone
senior tag

Sziasztok.

Az a problémám, hogy fagy a gépem.
Összetevők:
- AMD XP 2000, nincs túlhúzva
- ABIT Siluro Ti4600, nincs túlhúzva
- DTK ATX CAS - 74PFC 4 × 5.25'' + 3.5'' × (2+1), 300W PFC
- Spire FalconRock hűtő
- MSI KT3 Ultra2 (ha jól hazudok)

A gép meghatározhatatlan időközönként lefagy (de kizárólag játékok allatt, azok között is inkább az izzasztóbb fajtából (UT sima ritkán fagy, 1942 sűrűn, nagyobb felbontásban még sűrűbben).

Először a memóriára gyanakodtam, de tesztek után nem jött elő, még azért megnézem, ha lesz időm sokáig nyúzni.

De tegnapi lefagyás után mérgemben szétkaptam a gépet, hogy hőmérsékletileg megnézzem a processzort, mert erre gyanakodtam. A procin Spire FalconRock tűtő csücsül, 26 dB a zaja, és a processzor kb olyan meleg mint a régi K6-III-som FOP32-vel, a hőmérő progi (PC-Alert, alaplaphoz adták) eddig még max 5x fokot mért, ürésjáratban pedig softveres hűtésel lemegy 36-ra, de ez rohadtul nem számít. A hűtő lamellái vízszintesen vannak, és a hőt a hátsó plusz házhűtő ventillátor elvileg kihúzza. Az alaplap hőmérséklete nem extrém a procihoz képest

A tápegység DTK, csak egy ventillátorok, szellőző nyílások a hátulján, és nem az
alján vannak (tudom, nem a legjobb, de ez van).

A gép most igen halknak mondható, és ezen nem is akarok rontani.

Az alaplap chipsetjén nincs venti, de kézi méréssel nem is volt meleg, a memória sem, azt hiszem a CPU tápellátó IC-in van két Alu borda, ezek is mérsékelten melegek (hidegek nem lehetnek, a proci sem, hisz dolgozik)

A videokártya ellenben hihetetlenül meleg (őt kiáltottam ki bűnbaknak, de lehet, hogy nincs igazam), kikapcs után pár perccel még a kezemet is égette. Van azon is szépen borda a memókon is, meg venti.

Gondoltam belerakok alulra plusz ventit, annak ellenére, hogy az egyik fórumon ennek hatékonyságát megkérdőjelezték. Csak tüzetesebben megnézve az alsó elülső ventihelyet, annak nincs kapcsolata a külvilággal. Ugyanis a lemezperforáció megvan, csak a ház műanyag része ezt teljesen elzárja friss levegőtől, mert van alul két csecse előlapi USB csati, levehető ajtóval (nem NDK-s), ami hermetikusan elzár minden levegőt. Tehát ez a megoldás ugrott.

A ház oldallalpját nem akarom levenni, nem akarom a házat maradandóan megváltoztatni (3 hetes a gépem).

Tehát hogyan hűtsem a rendszeremet, hatékonyan, halkan, forgácsolás elkerülésével.

Ötletem, a PCI covereket leszedni, oda berakni a ventit, hogy húzza be a levegőt, vagy csak cirrkuláltassam a levegőt a videokari körül felé helyezve a ventit.

Bocsi, hogy ilyen hosszú voltam, csak a problémát jól körül akartam írni.
A házhűtő venti 8cm-es.

Ha tudtok valami építő megoldást, javaslatot, ötletet akármit, kérem osszátok
meg velem.
Előre is köszi.

Il Padrone

(#2) emvy


emvy
nagyúr

Pl. ez segíthet.

while (!sleep) sheep++;

(#3) Il Padrone válasza emvy (#2) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Szia,
mennyibe kerül, mi a neve, és mennyire hatékony?
Köszi

(gondolom vidikártyahűtő)

Il Padrone

(#4) Ghost válasza Il Padrone (#3) üzenetére


Ghost
csendes tag

Kb netto 3és 5000 kozott szoktak arulni kiskerben, de semmi ertelme szerintem.
Ha jol rakod ossze a gepedet, es megfelelo aramlast biztositassz a levegonek alul, folul akkor nem lehet baj.
Egyebkent sokszor lattam olyat, hogy pl.: Win98 alatt a 2x.xx 3x.xx es a 4x.xx detonator driverek doglesztik a rendszert.

Ghost ''Az élet cumi, de miért mindíg nekem kell szívni?''

(#5) Il Padrone válasza Ghost (#4) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Szia,
a gep a lehetosegekhez kepest jol van osszerakva, mint utaltam ra, az elolapon nem tud bejonni a levego.
Az abit sajat driverevel is probaltam , es a 40.73 detonatorral.
3-5000 forintot meg soknak talalom.
Koszi.

Il Padrone

(#6) Egon válasza Il Padrone (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Sajnos a GF4Ti4600-as kártyák (úgy tűnik) gyárilag elégtelen hűtéssel rendelkeznek. Emvy javasolt megoldása azért nem jó, mert ott a venti szívja a bordáról a meleget, a vga-hűtő meg fújja, tehát egymás ellen dolgoznak.
Megpróbálhatod, hogy (csak ideiglenesen!) leveszed a házat, és jól leterheled (teszttel vagy játékkal) a vga-t, pár órán keresztül. Ha így nem fagy, akkor lehet próbálkozni a ház jobb szellőztetésével. De ha ez kevés (márpedig szvsz nem lesz elég), akkor sajnos barkácsolni kell. A legegyszerűbb amit tehetsz, hogy leszeded a ventit a bordáról a vga-n, és valamilyen módszerrel rágányolsz egy 50*50-es ventit. Ennyi elég szokott lenni (és még valszeg halkabb is lesz mint a régi venti).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#7) emvy válasza Egon (#6) üzenetére


emvy
nagyúr

Ehh, mennyi megfordítani a slotos ventit??? Aztán szépen kimegy a levegő a házból...stb..

while (!sleep) sheep++;

(#8) emvy válasza Egon (#6) üzenetére


emvy
nagyúr

OFF

meggyógyultál?

ON

while (!sleep) sheep++;

(#9) Egon válasza emvy (#7) üzenetére


Egon
nagyúr

Mármint a vga-n? Az nem túl jó megoldás...:( Legalábbis procin nem igazán vált be senkinek...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#10) Egon válasza emvy (#8) üzenetére


Egon
nagyúr

OFF

Köszönöm kérdésed (az SMS-t is!:) Csak a jövő héten megyek melózni, addig is itthonról netezgetek, néha-néha...:D

ON

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#11) deepwell válasza Il Padrone (#1) üzenetére


deepwell
aktív tag

jebes ga brate ....

rivatunerrel vegyel vissza a kartyabol, es kiderul egybol hogy o volt e a hibas, bar ketlem ...

trazi trazi pa ces naci ....

Framerate is LIFE !

(#12) Il Padrone válasza Egon (#6) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Szia Egon,
valoszinu kiprobalom levett oldallappal.
50*50 es ventit lehet kapni sensoros csatival is, mert a vga szerintem reklamalna, ha nem lenne ra venti radugva.
Es ha kavarnam a levegot a vidokaresz korul az segitene? Van egy keresztmerevito a hazban fuggolegesen oda tudnam applikalni, ha erdemes.
Udv

Il Padrone

(#13) kgb


kgb
tag

Slotos venti 1500 HUF .

(#14) Il Padrone válasza deepwell (#11) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Trazim trazim ali ne nadem

Underclockoljam? a procim voltage leveljet mar igy is levettem.
De nem fogom.

jednog dana razbit cu ovu masinu

Il Padrone

(#15) Egon válasza Il Padrone (#12) üzenetére


Egon
nagyúr

Hali!

1. A vga nem ''reklamálna'', csak ha használsz hozzá valamilyen (pl. a kártyához adott) monitorprogit, az visítana.
2. Nem tudom hogy mennyit segítene ha hűvösebb levegőt tudnál biztosítani a vga körül - ki kell prószálni (pl. levett oldallappal...:D).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#16) Il Padrone válasza kgb (#13) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Ezt hogy erted?

Il Padrone

(#17) Il Padrone válasza Egon (#15) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Ki fogom probalni, remeljuk eredmennyel.
Koszi

Il Padrone

(#18) deepwell válasza Il Padrone (#14) üzenetére


deepwell
aktív tag

nem tudom, hogy az XP nel mennyit szamit a voltage level, en inkabb azt ajanlanam, hogy a procinak a feszt ne vedd lejjeb, hanem defaulton, vagy fole emeld egy picivel, a grafkartyat meg underclockold atmenetileg ! :) aztan kiderul hogy mi a baj ...

Framerate is LIFE !

(#19) Il Padrone válasza deepwell (#18) üzenetére


Il Padrone
senior tag

OK, proba,
Bok
i puno hvala

Il Padrone

(#20) rog válasza Il Padrone (#16) üzenetére


rog
addikt

en voodoo3 3000-et at hutok egy ilyen ventivel (#2)
ha biztosan a vga hofok a problema akkor ez a legjobb megoldas.
a voodoon nincs semmi csak egy borda. alapban ugy felmelegedett az egesz gep
hogy meg a floppy meghajto is meleg volt. :)
most meg meg lehet fogni a voodoo hutobordajat.

es nem kell vemmit ganyolnod, megveszed a boltba, becsavarozod es elfelejted hogy volt ilyen problemad. :)

(#21) Egon válasza rog (#20) üzenetére


Egon
nagyúr

Igen, csak abban az esetben hasznos, ha passzív hűtés van a grafkártyán. A gond viszont az, hogy szvsz ez a kártyesz egy ''csöppet'' jobban melegszik, mint a V3-ad...:)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#22) rog válasza Egon (#21) üzenetére


rog
addikt

bizony viszont ha melle rak egy ventit, ami szivja be fresh-airt a kartyara az egy cseppet kultoraltabb megoldas, mintha rabarkacsol egyet.. :)

(#23) rog válasza Egon (#21) üzenetére


rog
addikt

bizony viszont ha melle rak egy ventit, ami szivja be fresh-airt a kartyara az egy cseppet kultoraltabb megoldas, mintha rabarkacsol egyet.. :)

(#24) Egon válasza rog (#22) üzenetére


Egon
nagyúr

Lehet hogy szebb, de nem biztos hogy hatékonyabb...:t
Ezen túlmenően, én úgy tudom hogy ezek a Slotos ventik nem fújják, hanem szívják a levegőt a kártyáról (rosszul tudom?!?), ami meg szvsz kevésbé hatékony...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#25) rog válasza Egon (#24) üzenetére


rog
addikt

szoval ha keverem a meleglevegot egy felcelluxozott ventilatorral (garancia kinyirva), az hatekonyabb mintha 2 centirol rafujom a meglevo ventillatorra a szobahomersekletut?
ok te vagy a nyero. en visszavonultam.

(#26) Il Padrone válasza Egon (#24) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Sziasztok,
azt tenyleg jo lenne tudni, hogy sziv, vagy fuj a slotos venti, es hogy most 1500 vagy 5000 penz.
Mondjuk nem riadok vissza a barkacstol (csinaltam mar voodoo 2 -re passziv hutest, meg a rage promra aktivat), de ha lehet szeretnem elegansan de foleg hatekonyan megoldani.
Udv

Il Padrone

(#27) Il Padrone válasza rog (#25) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Szia rog,
meg tudod mondani, hogy milyen hangos egy ilyen szerkezet?

Il Padrone

(#28) MrSummer


MrSummer
aktív tag

Ha még garis vidd vissza azt aggyanak egy ujjat.... Lehet hpgy rendesen a sarkadra kell állj de csak megéri veszekedni egy fél órát...

Anulu Öhö-ö-ö-ö

(#29) Il Padrone válasza MrSummer (#28) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Sziasztok,

en ugy tudom, hogy minden Ti4600 melegszik, most jo lenne tudni, hogy csak az enyem, vagy mase is fagyogat.

Mertha csak az enyem csinalja ezt akkor visszaviszem.

ui nem Mr Summernek szol personal.

Il Padrone

(#30) rog válasza Il Padrone (#27) üzenetére


rog
addikt

semennyire.
en nem erzekeltem a kulonbseget.
muanyag hazban van a venti, meg nem nagyon van semmise a levego utjaban.

(#31) MrSummer válasza Il Padrone (#29) üzenetére


MrSummer
aktív tag

Az csak egy dolog hogy melexik de müködnie kell azért vetted ha ők rakták össze a gépet azért ha nem ők akkor meg azért

Anulu Öhö-ö-ö-ö

(#32) Il Padrone válasza MrSummer (#31) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Szia,
most utanagondolva teljesen igazad van, nem nekem kell megoldanom a problemat, hiszen vettem egy komplett gepet, kifizettem erte a penzt, es egy alakatreszt nem mukodik rendesen. Nem nekem kell debuggolni, megoldasokat keresni, mert mast fizettem meg ezert.
Na de a regi reflexek, meg a hobbi, hogy az ember megtalalja az okat, kivancsisag, na meg ha az ember egesz nap problemakat old meg.
Regi reflex...

De azert meg varom az eszreveteleket, mert a problema meg mindig izgat, csak a megoldas meg nem korvonalazodott bennem.
Koszi

Il Padrone

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.