Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Ti4200 vs. 9500@9700 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) zsolaaa


zsolaaa
csendes tag

Sziasztok!

Véleményekre lenne szükségem hogy szerintetek melyik videokártyát éri megvenni mostanában.
Megéri-e felhúzható Radeon-t venni 45 rugóért vagy maradjak inkább az NVidia vonalnál ami olcsóbb egy 10-essel ?
(Ti4200 35e ft)

Mostani konfigom: Athlon 1333@1400, 512 MB SD RAM, Gef2Ti, WinXP
Nem a legújabb játékokkal szeretnék mindig játszani, viszont legalább 1 évig nem akarok cserélni.
Azt hallottam hogy a Radeonok nem hasítanak olyan jól AMD-n. Igaz ez ?

Előre is köszi!

(#2) Kígyó válasza zsolaaa (#1) üzenetére


Kígyó
senior tag

Hi! 9500@9700-as éri meg jobban, de a te gépedbe a ti4200 is sok!

(#3) Kígyó válasza zsolaaa (#1) üzenetére


Kígyó
senior tag

''Azt hallottam hogy a Radeonok nem hasítanak olyan jól AMD-n. Igaz ez ?''
Te yo ég! Ezt hol hallottad?

(#4) Lazsa Boy


Lazsa Boy
aktív tag

Üdv!

Szerintem jobban megéri Radeon 9500/Pro-t venni mert az már Dx9.0 támogaja és az is igaz hogy lassabb AMD a Radeon de nézz meg olyan oldalakat ahol összehasonlítják a kártlyákat Pl.: www.Tomshardware.hu (grafikus kalauz/VGA toplista, II. rész: Mainstream rendszerek) és ott lászanak a különbségek!

A térerő legyen veletek!!!

(#5) Yutani válasza zsolaaa (#1) üzenetére


Yutani
nagyúr

Az AMD-s dumát felejtsd el nyugodtan, egyébként a Radeon-t javaslom én is, ha régebbi játékokat (is) igazán jó minőségben (AA,AF) akarod játszani. Sajnos a Ti4200-nek nem erőssége a különböző szűrés melletti használat... (Tapasztalat!)

#tarcsad

(#6) drpele válasza zsolaaa (#1) üzenetére


drpele
senior tag

Azzal ne számolj, hogy a 9500-at ''kilencezerhétszázasítani'' tudod, mert volt akinek csak a 3. kártyával müködött hibátlanul. Szerencse kérdése...
Viszont nekem is ti4200 64mb-os van már fél éve és a következő 1 évben még biztos hogy jó lesz (jó, oké, nem max AA, meg aniso-val, meg 2867*1139 felbontáson) pedig a legújabb játékokkal játszom.
A 9500 kb ugyanazt tudja, csak az AA és az aniso jobban megy neki :t

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#7) drpele válasza drpele (#6) üzenetére


drpele
senior tag

huh mennyien megelőztetek :))

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#8) mike5150 válasza zsolaaa (#1) üzenetére


mike5150
csendes tag

Én szombaton cserétem le a ti4200-t egy Radeon 9500prora. a különbség elmondhatatlan... klasszisokkal jobb a radeon, gyakorlatilag minden téren. Azt nem tudom, hogy a te konfigod mennyire fogja kihasználni a lehetőségeket, de ha egy évig nem tervezel kártyacserét, akkor Radeon...

ja és mellesleg 2 hétig bírtam a ti 4200-zal...:(

'' Welcome to my world, I hope you see there's no way out... ''

(#9) TomLion válasza zsolaaa (#1) üzenetére


TomLion
tag

Sztem vegyél használtan egy Ti4200-ast, az még olcsóbb lesz, és majd egyszercsak veszel egy Radeont. Csak nézd meg jól, hogy lehessen húzgálni a kártyát....:)

''Jobb ma egy XP mint holnap egy Duron''

(#10) TomLion válasza Kígyó (#2) üzenetére


TomLion
tag

Miért?
Azt mondod, a Tbird nem fogja kihajtani rendesen a VGA-kat. Ja, ez igaz. De azért látványos lesz a változás... És ebből a szempontból a Ti4200 a nyerő, mert egy 9500 azért nem olcsó, az átalakítás meg bizonytalan...

''Jobb ma egy XP mint holnap egy Duron''

(#11) Kígyó válasza TomLion (#10) üzenetére


Kígyó
senior tag

Én is azt mondom, ha egyiket sem hajtja ki, vegye inkább az olcsóbbat.

(#12) zsolaaa


zsolaaa
csendes tag

Köszi a sok véleményt!

Prociról (Tbird 1,4) annyit, hogy egész biztos hogy ki fogom cserélni a következő fél évben 2400+-osra. Most a videokártya a leggyengébb láncszem, ezért azt szeretném fejleszteni először.
Ilyen szempontból hosszabb távon talán jobb lenne a Radeon.

Tud valaki eladó Ti4200-ast ? ;)


(#13) Yutani válasza Kígyó (#11) üzenetére


Yutani
nagyúr

Attól függ, milyen alaplapja és ramja van. Ha DDR és megy benne a T-Bred, akkor érdemes az ATi-t megvenni, mert egy T-Bird -> T-Bred csere olcsóbban kijön, és sokat nyer vele teljesítmény téren.

#tarcsad

(#14) Kígyó válasza zsolaaa (#1) üzenetére


Kígyó
senior tag

Nem tudom, milyen alaplapod van, de ha támogatja az Atlhon Xp-t meg a tuningot(feltételezem, miután 1333@1400 tbirdöd van), akkor a spórolt 10E Ftból cseréld le a procit egy 1700-as tbredb-re, és húzd fel 2ghre-re (azt még valószínű bírja)! Sokkal jobban jársz, mintha vennél egy 9500-ast!

(#15) Kígyó válasza zsolaaa (#12) üzenetére


Kígyó
senior tag

Ja, akkor vissza az egész! Vegyél radeont!

(#16) Kígyó válasza Yutani (#13) üzenetére


Kígyó
senior tag

Ezt most nemnagyon értem.

(#17) zsolaaa


zsolaaa
csendes tag

Sajnos nem támogatja a DDR-t, de nem akarom lecserélni mert igen hozzánőttem.
Meg sokba is van nekem. (50-ért vettem 3éve)

Valószínű lesz egy használt 4200-es, majd egy procifejlesztés.
Ha el tudom adni a régi cuccaimat akkor olcsóbban jövök ki.

27-ért Asus megéri nem ?

(#18) Yutani válasza zsolaaa (#17) üzenetére


Yutani
nagyúr

Valszeg igen.

#tarcsad

(#19) beeboy válasza zsolaaa (#12) üzenetére


beeboy
addikt

Kíváncsiságból:

Forgalmazó Ár Frissítés Rendelés
ComputerGalaxy 31.030,- / 38.788,- 2003-05-19 [kosárba vele]
ASUS V8420 64MB DVI 31030 / 38787

Novemberi, 4 ns ramok mennyit érne neked?

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#20) Yutani válasza Kígyó (#16) üzenetére


Yutani
nagyúr

Azt írtam le, amit te is. Ha jól fejleszthető konfigja van, akkor számítani lehet a gyors procira később (ahogy le is írta aztán), és így időtállóbb befektetés egy Radeon 9500.

#tarcsad

(#21) beeboy válasza Yutani (#20) üzenetére


beeboy
addikt

de abból csak a pro jobb nem?

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#22) pintyesz válasza Lazsa Boy (#4) üzenetére


pintyesz
senior tag

Szerintem valamit elnéztél Tomshardware-éknél!Ugyan is az AMD-Radeon páros 99%-ban gyorsabb bárminél!
http://www.tomshardware.hu/graphic/02q4/021218/vgacharts-05.html
De csak a DX9-es Radeonokra igaz!(erről szól a topik)

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#23) Gitros


Gitros
aktív tag

Osztom az előtem szólók véleményét. Szerintem is CSAK akkor éri meg a 9500, ha tudsz belőle 9500Pro-t v. 9700-t csinálni. Szeritnem egy mezei 9500 nem éri meg az árát... persze ez csak egy olyan hülye hozzáállás, hogy amiből létezik húzható, abból nem kell a non-tuned :)
De majd kinövöm... :P

Uff Gitros voltam...

''Számítógéppel sokkal gyorsabban megoldjuk azokat a problémákat, amik a számítógép nélkül nem is léteznének.''

(#24) erdoke válasza zsolaaa (#17) üzenetére


erdoke
titán

1. SZVSZ jelenleg a legjobb biztos vétel 1 9700-as. 45 nettó körül mérik.
2. Fél éven belül Barton magosra cserélj, 2500+-nak már most se rossz az ára. Persze, csak ha viszi az alaplapod.

A legjobb aláírás a héten

(#25) Hercooles


Hercooles
aktív tag

Eltelt egy kis idő a topic kezdetétől, de nemakartam újat nyitni! Szóval Van egy Inno3D Ti4200asom 64DDRel 8xel, érdemese eladnom 20e-ért és vennem egy
újabb kártyát? Egyátalán milyent vegyek! Ati-ra gondoltam, sima 9600 megéri
a +15000et, vagy inkább hagyam még békén! Sürgősen kéne tanács! Thanks!

(#26) AttackR


AttackR
tag

A 9600 gynegébb karesz mint a tied szal hagyd! később viszont nem tudod normális áron eladni a g4-esed szal az lenne a legjobb hogy eladod a g4-et és vársz amíg nem lesz eég pénzed a köv kártyára. Jah és radeon 9600ra sem lrdemes ráfizetni azta + 25000-ret. Nem éri meg. Most add el, vársz, kibirod játék nélkül és később veszel egy 98000-ast.

Túl sok a jóból..... túl szép lehet!

(#27) AttackR


AttackR
tag

radeon 9600pro-ra sem érdemes ráfizetni! ezt akartam mondani

Túl sok a jóból..... túl szép lehet!

(#28) AngelH válasza Hercooles (#25) üzenetére


AngelH
aktív tag

el ne add! 9600at odaveri a pro meg nem eri meg, mert amennyivel dragabb, annyival nem jobb... Ti4200 ar/teljesitmenyben a legjobb, sztem tartogasd meg egy picit, kijonnek az uj kartyak mindket gyartotol, es esni fognak az arak.

(#29) Hercooles


Hercooles
aktív tag

Köszi akkor nemadom!

(#30) Zoltánka


Zoltánka
tag

Akkor már inkább a 9600pro! De szerintem is a fentebb említett 9700-as inkább! Én is arra cserélek jövőre Gef3ti200-ról. Még most is hajt azér' a zsuga...igaz nem 1024X izékben meg nem látványjavító pluszokkal, de lehet még egész jól Halo-zni is.
Szal 9700!!

xxx

(#31) Drizzt válasza Hercooles (#25) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Na, most én átérzem a helyzeted igazán, hiszen pont ilyen helyzetben voltam én is kb. 2 hónapja, nekem XELO GF4TI4200-am volt, 20ért eladtam. Utána volt nálam kölcsönben egy r9500, amíg megjött az r9800, namost az r9500 az kb. r9600 szint. Uolyan volt mint a gfti, csak szebb képe voltpicit lassabb volt. R9500 pro átalakítás nem ment(kockás zászló effektus...).A r9800-ért 54600FT-t fizette, ami gyorsabb ugyan a gf4 ti4200-nál, meg jó az a 6*fsaa, meg 16*aa szaggatás nélkül, de az én 15 colos moncsimon annyira nem számít. A mai játékokban még semmi előnye nincs a r9800-nak sem a fentieken kívűl, meg dx9 karival fifa2k3-ban a nap megsüti a játékosok testét valós időben... ...ami szép effekt.

De pl. a hl2 is csak 15%-kal lesz szerintem kb. lassabb, mint az r9800, csak nem lesz vele dx9 víz, de kibírod...

I am having fun staying poor.

(#32) ZoCso válasza Zoltánka (#30) üzenetére


ZoCso
senior tag

De azt már nem kapsz! R9500-t még igen, ha szerencséd van módolható R9500Pro-vá és az már lényegesen jobb, mint egy TI4200.
Módolható R9500 36-37k körül kapható.

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#33) Club


Club
őstag

MI nemhasít mivel nemjól???
:-))
ezazéelégtréfás:-))))))
AMD&ATI
Forevör jáng:-))

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Ti4200 vs. 9500@9700 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.