Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Ti4200 csere radeon-ra (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) rogers


rogers
aktív tag

Előszőr is, tudom, hogy létezik Radeon topic és hogy amit kérdezek annak elemeit körüljárták már ott, de az idők változnak, a riválisok és engem a mai helyzet érdekelne.
Tehát.

Olyan helyzetben vagyok, hogy mivel gari alatt lerohadt a Ti4200 128MB kártyám, valószínűleg lehet cserélni. A cserét az üzlet feltételezhetően rugalmasan fogja kezelni, ezért nyílik néhány lehetőség:
1. ''csere'' okán kaphatnék helyette egy 9600Pro-t, az árában van viszont a tesztek szerint erősebb kártya.
2. felbővített csere okán, rászánnék pénzt és egy 9700Pro-ra cserélném be. Ez olyan 50,000 körüli összeget jelentene.

Elsősorban játékra használnám, az gondolom sejthető.

A dilemma: első pillantásra, ha van az embernek pénze, a 2. opció nagyon jónak tűnik. Egy haverom viszont úgy véli, ez most elhamarkodott pénzkidobás, mert elképzelhető, hogy durván fél év múlva abból az 50,000ből amit elköltök a felbővítésre már vmi sokkal jobb és a 9700Pro-nál is zúzósabb kártyát lehet venni, megéri tehát kivárni. Én nem vagyok meggyőződve róla, hogy akkorát fognak esni az árak és ennyire gyökeresen megváltozik a helyzet addigra...

Ti hogy látjátok a kérdést?

Jobb későn, mint még később...

(#2) Fawkes válasza rogers (#1) üzenetére


Fawkes
őstag

Vedd meg a 2. verzió alapján!

(#3) Club


Club
őstag

Csaréltesd be Ati radeon 9600Pro-ra, azt jóáron megveszem tőled:-)(kinek mi a jó ár:_)))
De ha így állsz hozzá, sosem veszel kártyát, mivel mindig van őjabb, jobb, erősebb..

(#4) Obi-1


Obi-1
őstag

Hát, a 9800 nem sokkal erősebb, nagyon nem jön ki semmi fél éven belül, ha hihetünk a híreknek. Persze 50k az nagyon sok, de ezt már te tudod.

Only a Sith deals in absolutes.

(#5) rogers


rogers
aktív tag

Ahogy a ''Half-Life 2 és az nVidia - páratlan páros?'' cikket nézem, hát lehet, hogy mégse kéne ennyi pízt rákölteni arra a 9700Pro-ra. (se) :(

Jobb későn, mint még később...

(#6) Fawkes válasza rogers (#5) üzenetére


Fawkes
őstag

És majd megveszed az új millás radeont?

(#7) Keitaro válasza rogers (#5) üzenetére


Keitaro
addikt

Mekkora felbontásban játszol? Mert jelenleg bőven elég lehet a 9600Pro is meghúzva ha nem 1600*1200 vagy hasonlóban. És akkor marad sok pénzed :)

(#8) AND1 válasza Keitaro (#7) üzenetére


AND1
őstag

Jaja Keitaro kollégának igaza van egy 9500Pro/9600pro is megfelelő és még maradna pénzed...Nem hiszem hogy annyit csökkennének az árak. Ha maximalista vagy és tuningolni is akar még jobban járhatsz....

Egy régi PH-s.

(#9) AND1 válasza rogers (#1) üzenetére


AND1
őstag

Veszel egy 9700Pro-t esetleg fél év múlva és nem leszel sokkal jobb helyzetben mintha lenne egy 9600Pro/9500pro-d(+tuning). Mert olyan nagy különbség nincs köztük...És az új kártyák jóval 100fölött fognak indulni...9800-ról ne is álmodj egy ideig(ilyen áron).

Egy régi PH-s.

(#10) Fawkes válasza AND1 (#9) üzenetére


Fawkes
őstag

Hát mondjuk!9500pro+tunning9700#######9700+tunning=9800
Érted hogy miért érné meg?

(#11) AND1 válasza Fawkes (#10) üzenetére


AND1
őstag

Nincs akkor különbség teljesitményben mint árukban!

Egy régi PH-s.

(#12) rogers


rogers
aktív tag

Általában 1024x768 fölé nem megyek játékban, mert igazából nem látom értelmét, nincs akkora különbség. Tuningolni nem nagyon szoktam, nem is igazán merek, mert nem értek hozzá :))

Még vmi:
Ha viszont visszaolvasom a PH! fórumokat, akkor ott eléggé le van húzva a 9600 sorozat, ezért is félek tőle... ...belémoltottátok :DD

Egyenlőre úgy tűnik, nem lettem okosabb... :(

Jobb későn, mint még később...

(#13) Keitaro válasza rogers (#12) üzenetére


Keitaro
addikt

1024-ben szerintem jelenlegi játékokban nem fogsz túl sok különbséget látni egy 9600Pro és egy 9700Pro között.
HL2vel nem tudom mi lesz a helyzet, nem akarok tippelgetni

(#14) AND1 válasza rogers (#12) üzenetére


AND1
őstag

Sajnálhatod hogy nem lehet látni már igazán 9500Pro-t.Jobb mint 9600pro...csak hát eltünt. Azért nem kell féln ennyire a köv. játékoktól. Ha van egy 2Ghz körüli géped, megfelelő mennyiségü memóriával is egy Dx9-es kártyával menni fog...szal ez a marketingben, túl van kozmetikázva. Ha hosszabb távra gondolsz nyugodtan vedd meg a jobb....

Egy régi PH-s.

(#15) AND1 válasza Keitaro (#13) üzenetére


AND1
őstag

Ugyan az van Hl2vel mint Doom3-al...mindenki találgat, okosnak akar tünni,de nem tus senki semmit :)

Egy régi PH-s.

(#16) Keitaro válasza AND1 (#15) üzenetére


Keitaro
addikt

Tudom, ezért nem akarok beállni a sorba :)

(#17) rogers válasza AND1 (#14) üzenetére


rogers
aktív tag

Igen, biza, ha mondjuk másfél hónappal ezelőtt jutok ugyanide, nem sokat tököltem volna, hanem irány a 9500Pro, vagy 9500 ami átalakítható 9700re... Dehát az idő, az idő...

Jobb későn, mint még később...

(#18) rogers válasza Keitaro (#13) üzenetére


rogers
aktív tag

Tippelgetni én sem tudok, az egyetlen mérési eredmény amit láttam, a tomshardware-ről származik egy DOOM III. -al, 1024x768-ban, medium detailen. A 9600Pro harmincvalahány FPS-t hozott átlagban, a 9700Pro hatvan felett...

Jobb későn, mint még később...

(#19) AND1 válasza rogers (#17) üzenetére


AND1
őstag

Nekem szerencsére még sikerült szert tennem egy db-ra pont másfél hónappal ezelött :)

Egy régi PH-s.

(#20) Keitaro válasza rogers (#17) üzenetére


Keitaro
addikt

9600Pro húzva produkálja a 9500Pro sebességét, és ha mákod van a memóriájában is több szufla van.

Ezt a tesztet nézted ?

[L]http://www.beyond3d.com/reviews/ati/rv350/[/L]

Ez egy alap összehasonlítás. Összeeresztették mind a négyet, és techspec is van.

Itt egy Saphhire FireBlade Edition (kicsit magasabb órajelek)

[L]http://www.beyond3d.com/reviews/sapphire/9600pro/[/L]

De ennél magasabb órajelet bír el a chip, és eléri a 9500Pro sebességét

(#21) Keitaro válasza rogers (#18) üzenetére


Keitaro
addikt

Hát... szóval Tomiékban annyira nem bíznék. Én mintha láttam volna még egy összehasonlítást. Pill megnézem, hogy ott van e ahol gondolom :)

(#22) AND1 válasza rogers (#18) üzenetére


AND1
őstag

jah van benne vmi. De nem szabad hinni ennek azért. Mert ez egy optimalizálatlan ''demo'' volt. Tény hogy sokkal jobb...

Egy régi PH-s.

(#23) Keitaro válasza AND1 (#22) üzenetére


Keitaro
addikt

Nah igen az egy 600 éves alpha... egyébként Anandék szerint a húzatlan 9600Pro 40Fpst tekert 1024ben, míg egy 9800Pro 77-et. Nah meghúzod a 9600Prot akkor ez kb 50fps. Ennyi csak elég. Persze ez AA nélkül volt. AA-val már kevés lesz hozzá. De ez tényleg egy alpha cucc... Még csak a módokat sem leehtett állítani benne (NV30, ARB, R200, ARB2, NV10, NV20 módok)

(#24) rogers válasza Keitaro (#20) üzenetére


rogers
aktív tag

Köszi ezt a beyond3d tesztet, ezt még nem láttam, megvan az esti program, még kinyomtatni is sok lesz :) Majd szétnézek az oldalon, mert igazából azokat a méréseket kedvelem ahol be van téve egy-két benchmark kártya is (Ti sorozat vagy a 9700) viszonyításnak.
Ahogy néztem akárki méri a Ti sorozatot az konstans szokott lenni, míg az újabb kártyák mérési eredményei eléggé teszt függőek.

Igazából szívem szerint és a lelkem mélyén én 9700Pro-t szeretnék, mert még sose volt ilyen ''felsőkategóriás'' kártyám, általában max 50,000nél húzom meg a határt videokártya tekintetében, így lett a Ti4200 is anno. Sajna egyenlőre magamat sem tudtam meggyőzni a beruházásról és itt sem olyan inputok jönnek, ami szerint megéri. :) Na sebaj, talán még egyet aludhatok rá.

A célharver amibe belemegy az egy 2.6-os P4-es konfig, szóval nem aggódom, hogy a processzor lesz a szűk keresztmetszet...

Jobb későn, mint még később...

(#25) Wishbone


Wishbone
csendes tag

Hali!Na én is Ti42000ról cserélnék de mit?????
Azt szertném kérdezni,hogy melyik kártyával járnék jobban Radeon 9600Pro vagy Radeon 9500Pro?Ár max 60.000Ft!Tunningolás érdekelne!

(#26) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Szerintem amúgy ti4200->r9600pro csere nem ér semmit, nem fog semmi változni, kivétel talán picit szebb lesz a kép. sima 9700-ra nem tudnál esetleg cseréltetni kevesebbért?

I am having fun staying poor.

(#27) suncee válasza Wishbone (#25) üzenetére


suncee
csendes tag

sziasztok, nem ertem a problemat ... Miert nem vesztek (akik ti4200 at cserelnek le) sima 9700-at ??? (felhuzhato pro szintre, najo az meg meg tovabb ...)

En azt nem ertem hogy ti4200-at miert jo 9500 pro ra lecserelni ...

nah mind1, 1 a lenyeg 9700 (nonpro-val) tuti jol jartok

bye all

(#28) Vitus válasza suncee (#27) üzenetére


Vitus
őstag

Igen veled értek egyet!!! 4200-ról nem érdemes 9700-asnál kisebbre cserélni! Csak a képminőség és a dx9 nem ér meg annyi lóvét. A 9700 legalább gyors is :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#29) PodMAN


PodMAN
senior tag

Én kb 1 hónapja cseréltem Ti4200-ról 9700Pro-ra. Ugye mondanom sem kell, hogy nagy a különbség. Tény viszont, hogy 1024*768 (NO AA/AF)-ban semmi különbség nincs a két kártya közt , minden hasít. Viszont nagyon jó érzés mindenféle sebességveszteség nélkül bekapcsolni az élsimítást és az anizoszűrést az új kártyán. Itt már látható a befektetett n*10.000Ft haszna.

(#30) rogers


rogers
aktív tag

Na jól összekevertétek itt a szép kis topicomat. :D

Azért ha vki végigolvassa az eddigieket akkor látszik, hogy a két kérdező esete totál nem ugyanaz!

Én valóban cserélni tudom a Ti4200-at, ha tehát 9600Pro-ra vetemednék akkor az jelente mondjuk 3000Ft kiadást. Az én kérdésem inkább az, hogy megéri-e a cserére rákölteni +50 rugót és 9700Pro-nál kikötni. (ld. fentebb bőven részletezve)

Kedves kérdezőtársam pedig VENNI akar max 60,000-ért valamit és nem tudja, hogy 9600Pro v. 9500Pro-t vegyen.

A kettő ugyebár távolról sem ugyanaz...

Jobb későn, mint még később...

(#31) Keitaro válasza rogers (#30) üzenetére


Keitaro
addikt

Jah viszont amit feldobtak az jogos. Mennyit kéne fizetned ha nem Pro 9700-as lenne?

(#32) rogers válasza Keitaro (#31) üzenetére


rogers
aktív tag

Igazad van! Ez el is kerülte a figyelmemet. Olyannyira, hogy fogalmam sincs a sima és a Pro közötti árkülönbségről... Na majd megnézem.
Bár ha jól emléxem a tesztekre a ''sima'' verzió jócskán alulteljesít és amint írtam távolról sem vagyok tuning guru... :)

Jobb későn, mint még később...

(#33) Keitaro válasza rogers (#32) üzenetére


Keitaro
addikt

Nem teljesít alul. 275/275-on megy 325/310 helyett. A core lazán bírja biztosan a Pro sebességét is.

(#34) Wishbone


Wishbone
csendes tag

Jó megnézem ezt a 9700as Radeont........!Na de vannak többféle gyártók is,azok közül melyik a legjob(SAPHIRE,ATI,CLUB3D stb.)Meg én úgy hallotam hogy az 9500Pro Radeont fel lehet húzni 9700pro-ra és hogy ez nem így van a 9600Pró-nál annál pedig 9800ra?????És nem tud valaki egy jó Pesti boltot ahol megvehetném első Radeonomat http://prohardver.hu/pics/smileys/smile.gif ????
:)

(#35) beeboy válasza rogers (#32) üzenetére


beeboy
addikt

nem teljesít alul. jó kártya!

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#36) beeboy válasza Wishbone (#34) üzenetére


beeboy
addikt

szvsz a 9600-ot soha nem fogod felhúzni 9800-ra mert teljesen más chip.

a 9500pro-t se tudod felhúzni a 9700pro-ra, csak órajelben, mivel csak 4 pipeline van benne.
esetleg a sima 9500-t, de ahhoz szerencse kell.

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#37) enzo_ferrari


enzo_ferrari
tag

ATI 9700 pro!!! :C

---== Csajokat a paplan fölé, éljenek a kezek! ==---

(#38) Wishbone válasza suncee (#27) üzenetére


Wishbone
csendes tag

És mi elnne ha vennék 75 bruttóért egy Radeon 9800 ast! Ezt az [L]http://www.aliencomputers.hu[/L] !Amit itt adnak az jó kártya!
Lécci Valaki nézze meg,előre s köszi!!!

(#39) enzo_ferrari


enzo_ferrari
tag

ATI 9700 pro!!! :C

---== Csajokat a paplan fölé, éljenek a kezek! ==---

(#40) enzo_ferrari


enzo_ferrari
tag

mondjuk, kékhal: Videokártya Club3D ATI Radeon 9700Pro AIW 128MB 90.991 Ft 113.739 Ft

ez nálam a dzsízösz kategória... :O

---== Csajokat a paplan fölé, éljenek a kezek! ==---

(#41) Keitaro válasza beeboy (#36) üzenetére


Keitaro
addikt

khmm... 8 pipe van benne. csak nem 256 bites a memósíne

(#42) beeboy válasza Keitaro (#41) üzenetére


beeboy
addikt

ja bocsi, azt hittem az vele jár :O

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#43) erdoke válasza rogers (#30) üzenetére


erdoke
titán

Nos, akkor te cserélj 9700Pro-ra, mert nem akarsz tuningolni. Ő pedig vegyen sima 9700-at, és tuningolja, 340/610-et elmegy extra hűtés nélkül is. Extra hűtéssel 380/640 sem lehetetlen.

A legjobb aláírás a héten

(#44) erdoke válasza Keitaro (#33) üzenetére


erdoke
titán

9700 GPU uaz mint Pro (és mint 9500Pro), csak a BIOS nem engedi a húzást, azt flashelni kell. Ált RAM-ok 3,3 ns-osak, 305-310 MHz-ig mennek max. hűtés nélkül.

A legjobb aláírás a héten

(#45) Keitaro válasza erdoke (#44) üzenetére


Keitaro
addikt

izé... most jó képet vágok a dologhoz és nem sértődök meg :DDD

(#46) Wishbone válasza Wishbone (#38) üzenetére


Wishbone
csendes tag

Hogy amit az AlienComputersnél adnak 9800 az jó kártya ?Csak nem http://prohardver.hu/pics/smileys/act_bouncin.gif
:DD tudok írni.

(#47) erdoke válasza Keitaro (#45) üzenetére


erdoke
titán

Vazze, hát nem neked írtam az adatokat, tudom, hogy te tudod.:DDD

A legjobb aláírás a héten

(#48) Keitaro válasza erdoke (#47) üzenetére


Keitaro
addikt

Jah, jó :DDD
Egyébként szerintem ha nagy az árkülönbség akkor érdemes még 9700-est venni, mert azért van egy határ, hogy mennyit ér meg a többlet.

(#49) Wishbone


Wishbone
csendes tag

Nah eldöntöte!R9700 veszek!Na de hol és milyet?Mondjátok már meg hogy melyik a legjobb Radeon 9700?-és légyszi mellékeljetek egy boltot isahol megvehetem :))))))

(#50) suncee válasza Wishbone (#38) üzenetére


suncee
csendes tag

Szia , annyit tudok mondani hogy 9800 -as naon franko kis kartya (kicsit a 9800 pro orajele alatt megy, de lehet huzni azokat szinten (mint pl 9700+uj bios-> 9700 pro, mas kerdes hogy 9700 prot meg tovabb lehet huzni) ha jol tudom a sima 9800 akon szinten 3.3 as ramok vannak (mint a sima 9700 akon) ...
egy szonak is ... ezzel a kartyaval nemigen lehet mellenyulni az biztos (en most szeretnek venni 9800 prot csak meg utos az ara kicsit (bar nagyker ar netto 80 ..., nemhinnem hogy sokat esne mostanaban, 9700 pro is milyen mar hogy kozel egy eves kartya es nem zuhant le frankon az ara, bar errol nvidia tehet asszem a legjobban :)


bye all

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Ti4200 csere radeon-ra (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.