Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Thorton magos xp tulajok ide! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) pintyesz


pintyesz
senior tag

Ma vásároltam egy ilyen procit,T-Brednek hittem.
Kipróbálni csak holnap tudom mert,akkor megyek az új lapomért.(Aopen)
Esetleg van e valakinek ilyen procija és tudta e húzni és mennyire?

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#2) Szeke válasza pintyesz (#1) üzenetére


Szeke
senior tag

Ez a Thorton a legújabb Duron ha minden igaz, csak más névvel :) Szal lehet h Tbred szinten van, de a Barton gyengített verziója. Rosszul nem jártál vele.

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#3) Zsiba válasza pintyesz (#1) üzenetére


Zsiba
senior tag

Már lehet ilyet kapni??? Hol?

''One Ring to rule them all...''

(#4) Esmein


Esmein
nagyúr

Ha drágább mint az ugyanolyan tbred akkor nem tudom hol van benne a biznisz ... Elviekben 2300 mhzig birod majd húzni de ha betesztelted akkor mindenképpen írd le mi lett !

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#5) User64476


User64476
őstag

Nem úgy volt, hogy az csak egységes mag lesz (a duronban letiltják a kess felét, a sima xpben meg engedélyezve lesz az egész, de a mag ugyanaz?)?

Mert ha duron modelled van ilyen, kérlek írd le honnan, megyek venni egyet.

:P

(#6) Mosqu!to válasza User64476 (#5) üzenetére


Mosqu!to
addikt

igez. régebbi hírben írták itt a ph-n, akit érdekel, az keressen rá!:)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#7) LukE


LukE
veterán

a thorton XP (256L2), de barton magja van. A fele kess le van tiltva, vagy jó, és akkor lehetne bartont csinálni belőle, vagy nem.
Az új Duron meg az applebred (64k engedélyezett L2)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#8) Esmein


Esmein
nagyúr

Még ha nem alakithato át akkor is annyi mint egy TbredB. Kiváncsi vagyok az árára.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#9) Alvin_ti4200 válasza Esmein (#8) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

20500-ért vette bruttó:))

(#10) Alvin_ti4200 válasza Mosqu!to (#6) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

[L]http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=10&id=4516[/L]

(#11) Esmein


Esmein
nagyúr

Akkor inkább 23-ért barton. vagy 15-ért tbred.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#12) Alvin_ti4200 válasza Esmein (#11) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Jó, de ez alapból 2 GHz-es, nem pedig 1833 MHz.

(#13) Esmein


Esmein
nagyúr

A mag határozza meg a tudatot nem az hogy mennyin megy alapot.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#14) pintyesz válasza Esmein (#11) üzenetére


pintyesz
senior tag

15-ért T-Bred?
Akkor már inkább ez!
Honnan vetted,hogy 2300MHz a vége?Le sem írtam,hány +os.
2400+os és hídösszekötéssel jobb esetben csinálhatok belőle Bartont.
Az L2-es egy db hidat kell zárnom ami el van vágva.:DD
20500-ért sztem nem is rossz egy 2400+os Barton!:C

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#15) pintyesz válasza Esmein (#4) üzenetére


pintyesz
senior tag

2415MHz/ 1.85/ AQXEA/ Abit NF7-S Rev 2.0/ Spire FalconRock II
Ezt egy 2500+os Bartonnal érték el.:P

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#16) Esmein


Esmein
nagyúr

Nekem nem szimpi a barton mag :D

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#17) pintyesz válasza Esmein (#4) üzenetére


pintyesz
senior tag

Hi!
Összeraktam a cuccot!
2400+os Thorton magos XP,AOpen AK79D-400NV Ultra,256MB Samsung 400MHz,
Whisperrock IV.
2400MHz/1.75v/45 fok/2000rpm
Szvsz nagyon királyul megy és kellemes csalódás!:C

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#18) Esmein


Esmein
nagyúr

Sikerült benne aktiválni a +256 cachet ?

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#19) Phobos


Phobos
aktív tag

ez jó kérdés nemsokára megpróbájuk

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#20) Szeke válasza Esmein (#4) üzenetére


Szeke
senior tag

Hol van benne a biznisz? Nokia 2100 a 0 tudásával miért drágább mint a 3410? Hmm? Semmi nincs benne és mégis drágább. Ez az üzlet. Ujabb-->drágább. Jó, mi? :(

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#21) bdav válasza Szeke (#20) üzenetére


bdav
őstag

ez alapbol 333mhz fsbvel rendelkezik, a tbredb-k tudtommal 266-ossal (bár láttam árlistába mást is, de sztem az elírás). aki nem tuningol annak nem rossz ez.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#22) Esmein


Esmein
nagyúr

Aki nem tuningol. De miért venne valaki thortont ha nem tuningol ? Direkt erre van kitalálva nem ?

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#23) Phobos


Phobos
aktív tag

aki nem tuningol?

ez hülyeség, most volt nálam egy 2200+ 215x11-en ment, ami elég rendes tuning. már csak a cache-t kell aktiválni, és máris megvan a legolcsobb tuningprici

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#24) bdav válasza Esmein (#22) üzenetére


bdav
őstag

hát alapvetöen nem, hanem pl. most az A64-ekkel mondjuk a celeronok-kis p4ek ellenfeléül (bár kicsit zavaros most a dolog). Pont az kell az AMD-nek, hogy ne csak azok vegyék a procijait, akik tuningolnak.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#25) bdav válasza Phobos (#23) üzenetére


bdav
őstag

most nem rolad v. rolam v. arrol van szo, aki ide irkál, hanem az egyszerü juzerröl, akinek annyi kell, hogy összerakják a gépét és mennyen.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#26) Esmein


Esmein
nagyúr

A gond ezekkel az hogy a bartonduron nem annyivel olcsobb mint a cel a simánál.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#27) Esmein


Esmein
nagyúr

Milyen jó is volna, kerülne vagy 15-be :D

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#28) Esmein


Esmein
nagyúr

A 2500+-os persze.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#29) Snowcat


Snowcat
tag

Na, hogy kicsit tisztazzuk, a thortonnak koze nincs a duronokhoz! Eddig az amd-nel ugy volt, hogy gyartottak tbred, barton, opteron/a64 magot (palominot mar nemhinnem), de nem rendelkeznek korlatlan gyartokapacitassal, igy sokkal celszerubb, hogy tbred helyett is csak bartont gyartanak, de mivel a piacnak van igenye a regebbi procikra is, ezert egyszeruen csak letiltjak a barton l2 cache felet (ami igy gyakorlatilag = tbred) es a throton mag. Aztan persze jonnek a trukkok, hogy lehet ebbol bartont csinalni hisz csak engedelyezni kene a tiltott cache-t :) Szoval az eselyek jok, mivel bartont mar regebb ota gyartanak, a kihozatal feltehetoleg eleg jo, ezert kis esellyel kapsz olyan procit, amiben a cache masik fele nem veletlen lett letiltva, hanem mert hibas (persze erre is megvan az esely). Elvileg lesz (vagy van mar Kinaban, nemtom) meg tovabbi cache csonkitott proci az applebred, na ezt szanjak a duron utudjaul...

(#30) Snowcat válasza Snowcat (#29) üzenetére


Snowcat
tag

javitas:
tbred) es ez a throton mag

(#31) Esmein


Esmein
nagyúr

Lehet van egy gépük amivel gyárilag lesarkazzák a magban a fele cachet :DD

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#32) pintyesz válasza Esmein (#18) üzenetére


pintyesz
senior tag

Nem is próbáltam.
De úgy néztem,hogy az L2es hídon van egy vékony réteg bevonat!:(
Tehát a híd összekötéséhez megkellene ''kapargatni ezt a felületet.
Ennyire nem mentem bele a dologba.

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#33) Alvin_ti4200 válasza pintyesz (#32) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Elavult az aláírásod:DD

(#34) pintyesz válasza Alvin_ti4200 (#33) üzenetére


pintyesz
senior tag

Már nem!:DD

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#35) dEn303


dEn303
csendes tag

Üdv,

Én nemrég vettem egy ilyen procit (2000+). Nem azért mert ilyet akartam, hanem mert ilyet adtak. :-) Nemtudom mennyit lehet húzni, nagyon nem próbálgattam (nem vagyok egy tuning fan). Ami biztos, hogy 166*12,5 (2075 valós ~ 2600+) illetve 200*9,5 (1900 valós) stabilan megy 42 fokon. 15.800 pénz volt.

Dániel.

(#36) lac019


lac019
tag

A gari a kérdés. Nekem a duron is csak átforrasztással ment. Grafit nem (igaz ezüstöt nem próbáltam). Ha 2-3 ezer a különbség akkor nem éri meg trüközni, szerintem.

(#37) borsi


borsi
tag

hi!
Egy Thorton tulaj meg tudná mondani tutira hogy mennyi az fsb? Csak mert már láttam 133-at és 166-ot is. VIAKT266A lapba menne...csak a 133 lenne jó...
Köszi

nem kérek pirosat, ha kölcsönösen elégedettek vagyunk a biznisszel elég egy köszönöm! :)

(#38) pintyesz válasza borsi (#37) üzenetére


pintyesz
senior tag

2400+os Thortonom van és 133on megy!
De 200MHz-en megy most.

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#39) borsi válasza pintyesz (#38) üzenetére


borsi
tag

Mindig a tuninG:)
A lényeg hogy öcsémnek jó legyen majd a lapjába. Igazándiból attól ijedtem meg, hogy nem fogok tudni szerezni TBredet, ez meg már nem lesz jó bele...
Köszi

nem kérek pirosat, ha kölcsönösen elégedettek vagyunk a biznisszel elég egy köszönöm! :)

(#40) Esmein


Esmein
nagyúr

Mit gondoltok Szegeden hol lehet venni 2000-2200+-t ?
Ha szerencsém van kifogom a régebbi tokozásút és nem kell kapargatnom. Ha meg nem akkor keresek egy 1700+ jiuhb-t habár már azt sem lehet szinte sehol látni árlistákban csak palo-t :(

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Thorton magos xp tulajok ide! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.