Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nemtommi


nemtommi
senior tag

[link]
Ezzel a bazinagy hűtővel való tapasztalatok cseréjére szeretném létrehozni ezt a topicot.
Én ma vettem meg, de ha tudom mennyit szívok majd vele, lehet otthagyom :))

Amiért mégse szabad otthagyni:
- 0 dB :)
- Zárt, de 2db ~1000rpm-es 92mm-es ventivel megsegített házban alapon 29, egy óra Prime95 után 40°C-os 3200+ Venice

Amivel gondok voltak:
- MSI K8N NEO2 Plat.-ban a 12cm-es ventit nem lehet felrakni a bordára.
(AQ*A-sok szerint felmegy aaazz...)
- Arctic Cooling VGASilencer felső kapcsába és a RAMbordákba beleütközik.
- Modecom FEEL nemtommennyis házába túl magas.

Megoldások:
- Nincsen, de mint kiderült nincs is rá szükség.
- Elhajlítani az alsó bordát felfelé.
- Elhajlítani mindkét bordát felfelé.

(#2) mayerlaci válasza nemtommi (#1) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Hogyha nincs hűtő rajt és a házban 1 8cm-es hűtő van akkor is kibirja?
Mondjuk 1 2800+-os procit.

(#3) nemtommi válasza mayerlaci (#2) üzenetére


nemtommi
senior tag

Szerintem el kell vinnie, de ajánlott egy 12cm-es ventis táp fölé. + szabadítsad meg a 8cm-es ventidet a hátsó rácstól, ne rontsa le a hatásfokát.

(#4) Achill3uS


Achill3uS
veterán

huh szegény topic de ellaposodott, pedig külföldön nagyon népszerü hűtő ez...
én a héten vettem meg, középre kis moddal egy 12cm-s yate loon ventit raktam, csak alátámasztani tudom h a legbrutálabb léghűtők közé tartozik..
egy kis kedvcsináló: [link] :C

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#5) nemtommi válasza Achill3uS (#4) üzenetére


nemtommi
senior tag

Teccik a trojka:) , a gépemben csak középre tudnám rakni a ventit, bár az is jó megoldásnak tűnik a diagrammok alapján.
Van nálam egy 12cm-es Silent Blade a fiókban, de erre a példányra már nem fog felkerülni. Tervezem viszont, hogy másik gépbe is ilyet teszek, annál biztosan fel fogom használni ezt a megoldást. Hol lehet mostanában kapni?
Amúgy azt vettem észre, hogy javult a hűtő hatásfoka, amikor feljebb görbítettem a hőcsöveket. Igaz, ez csak 1-2 fokot jelentett.

(#6) Achill3uS válasza nemtommi (#5) üzenetére


Achill3uS
veterán

jah, középre nagyon is érdemes tenni egy jofajta ventit, de nézdmeg még a leggagyibb helyre rakva is lenyomja a NAGY XP-120-at ;)
én Aqua-ba vettem 9k-ért, máshol nem láttam..

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#7) nemtommi


nemtommi
senior tag

Na megvan a 2. is, ő már kapott egy ventit is:
[kép]
Egy 3700+-ot hűt 2,8GHz-en 42-43°C-on egy 900rpm-es Silent Blade-el.

[Szerkesztve]

(#8) DUGO001


DUGO001
csendes tag

Már régóta foglalkoztat a téma, hogy a gépemet csendesebbé tegyem, de ez ne kerüljön egy vagyonba!
Már vettem egy Aerocool Video Magic VM-102-őt a videókártyára. Nagyon bevált nálam ez a passzív dolog!!
Csak most fedeztem fel ezt a hűtőt, és magával ragadott a dolog, hogy végre találtam passzív procihűtőt.
Csalódással töltött el a dolog, hogy a leírásában javasolták a rendszerhűtő használatát.
A kérdés: Egy Athlon 64 3200+ os procira rá lehet e tenni rendszerhűtő nélkül úgy, hogy ne olvadjon le?
Mindenféle észrevételt szívesen fogadok illetve bármilyen más alternatívára nyitott vagyok!

(#9) K!t3-KaT


K!t3-KaT
csendes tag

Pfff :Y ... Milyen magas ez a cucc ? Befér egy alap házba ha rajt van az oldallap ? :D :D
(( alap ház = Sima Midi Ház ))

[Szerkesztve]

Hová tűnik a fehér, amikor elolvad a hó?

(#10) DUGO001 válasza K!t3-KaT (#9) üzenetére


DUGO001
csendes tag

150 a magassága ha jól értelmezem!
Szerintem nem fér bele, de lehet tévedek!

(#11) nemtommi válasza K!t3-KaT (#9) üzenetére


nemtommi
senior tag

Attól függ mit nevezel sima midi háznak. Pl. Codegennél, Modecomnál problémát okozhat a berakása, de a fentebb leírt módon belefér. Az Acorp házamban csont nélkül elfér.

(#12) DUGO001


DUGO001
csendes tag

Kár, hogy nemtud senki segíteni ebben a kérdésben!
Úgylátszik bátornak kell lenni és kipróbálni!! :D :D :D

(#13) nemtommi válasza DUGO001 (#12) üzenetére


nemtommi
senior tag

Egy 3200+-os Venice-t szerintem elvinne akár csak a táp segítségével is, de ezt ki kell próbálni, mert így csak találgatás. Ráolvadni biztosan nem fog.

(#14) he7edik.


he7edik.
addikt

Hi!
Nagyon szimpi a megoldás engem is érdekelne itthon lehet valahol kapni/rendelni?

Égő szöveg a flém vázon

(#15) nemtommi válasza he7edik. (#14) üzenetére


nemtommi
senior tag

(#16) DUGO001 válasza he7edik. (#14) üzenetére


DUGO001
csendes tag

Nem reklámozás gyanánt, de itt egy picikét olcsóbb![link]

(#17) DUGO001 válasza nemtommi (#13) üzenetére


DUGO001
csendes tag

Itt a hűtő leírásában javasolják, hogy csak jól szellző házban ajánlott passzívként használni. A kérdés, hogy mi számít jól szellőző háznak?

(#18) he7edik.


he7edik.
addikt

Nekem egy RAIDMAX Cobra házba kellene passzívan

Égő szöveg a flém vázon

(#19) nemtommi válasza DUGO001 (#16) üzenetére


nemtommi
senior tag

+1200Ft szállítási díj? :U

#17-re:
Ha este lesz egy kis időm, kipróbálom mit mutat a 3200+@2400MHz Venice-em, ha lekapcsolom mindkét ventit és csak a táp viszi ki a meleget...

(#20) DUGO001 válasza nemtommi (#19) üzenetére


DUGO001
csendes tag

Bocsi, de a szállítási díjat nem néztem meg!! sry!!

Megköszönném, ha ezt az infót sikerülne megosztanod.

(#21) Achill3uS válasza nemtommi (#19) üzenetére


Achill3uS
veterán

én anno próbáltam, passzívan sztem semmilyen léghűtő nem tud elvinni egy húzott a64-et, idle-ben elég, de loadon nincs ami lehűtse a lamellákat.. 60-ra is felment nekem..
bár ki lehet próbálni egy elöl hátul ventizett házikóban, hátha..

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#22) nemtommi válasza Achill3uS (#21) üzenetére


nemtommi
senior tag

Nos, húzva nem vitte el. Ha lesz időm, megnézem alapon, hátha.
2400MHzen a hátsó ventit (9,2cm-es Silent Blade) 35%-on járatva viszont már nem megy 55fok fölé Prime izzasztó tesztjével sem.

(#23) DUGO001 válasza nemtommi (#22) üzenetére


DUGO001
csendes tag

Köszi szépen!
Bizakodva várom, hogy húzatlanul elviszi e.

(#24) bluntman


bluntman
csendes tag

Sziasztok engem is érdekelne ez a fajta brutkó hűtő! :)
Tudja valaki, hogy jobb-e mint az arctic cooling freezer4?
Jelenleg egy freezer4-em van, de kicsit elfáradt már a ventije, és amikor megláttam ezt a csodát naon megfogott! :) P4 3GHz Prescott-ra tenném, ha valakinek van ezzel kapcs. bármilyen észrevétele esetleg egy teszt, azt nagyon megköszönném!
Segítségeteket előre is köszönöm!

(#25) nemtommi válasza bluntman (#24) üzenetére


nemtommi
senior tag

[link]
Az oldal szerint 9 és 12V-on is veri a Freezer-t (sajnos a Freezer csak ezeken volt tesztelve), de ezeken a feszeken még az Thermalright XP120-at is.

Re #24: Ma este letesztelem végre a passzív módot is ;)

(#26) bluntman válasza nemtommi (#25) üzenetére


bluntman
csendes tag

Nem rossz! :) Nálam edig a freezer4 volt a befutó ezért is néztem heatpipeos megoldást!
Nálam a freezer így teljesített idle-ban![link]
Namost a sonic ''kicsit'' izmosabb, gondolom ha megkínálom egy 12es ventivel akkor csak jobb lehet! Remélem!:)

(#27) nemtommi válasza DUGO001 (#23) üzenetére


nemtommi
senior tag

Az alacsony fordulatszámú 12cm-es ventis Chieftec táp nem elég neki. :(

(#28) DUGO001 válasza nemtommi (#27) üzenetére


DUGO001
csendes tag

Sajnálom, hogy nem vite úgy el!
Köszi szépen, hogy idődet nemkímélve kipróbáltad, ezer hála érte!

(#29) nagasch


nagasch
csendes tag

Hali!

Tudja valaki, hogy ASUS A7V8X deszkára szerelhető-e a Sonic Tower? Van rajta egy magas passzív hűtőborda a proci mellett.

Kérdés 2: Úgy néztem, emellé egy Zalman VGA passzív hűtő már nem nagyon fér be. Van valakinek tapasztalata ilyen témában?

(#30) law007


law007
aktív tag

Emberek!

Ez egy tuti hűtő, többet szereltem, és most van egy sajátom, de hiányzik a 775-ös lefogató és a ventillátortartók. Van valakinek ez fölösben, aki nem 775-ösre szerelte?

Életet mentene :R

fóruma: [link]

kérlek privátot is küldj!

(#31) thommypl válasza law007 (#30) üzenetére


thommypl
tag

Sziasztok!

Hamarosan nekem is lesz egy ilyen hűtőm. Az első kérdésem az, hogy 939-es procinál ki kell-e venni az alaplapot a gépből, hogy felrakjuk?. A másik az, hogy van lentebb egy kép, ahol a hűtő a táp felé fújja a levegőt, de a hivatalos honlapon(meg ha jól emlékszem néhány tesztben is) a ház háta felé fúj a venti. Ez foglalattól függ, vagy úgy rakjuk fel ahogy akarjuk?

(#32) nemtommi válasza thommypl (#31) üzenetére


nemtommi
senior tag

Nem kell kivenni az S939-es alaplapot.
Foglalattól függ, ha elöl-hátul van a csavarhely, akkor tápra fúj a venti, ha fent és lent, akkor hátrafelé.

(#33) thommypl válasza nemtommi (#32) üzenetére


thommypl
tag

Értem. Kösszi

(#34) thommypl


thommypl
tag

Sikerült használtan hozájutni egy ilyen hűtőhöz. Az A64 lefogatóból csak a keresztvas van meg, a csavrok nincsenek. Az a kérdésem, hogy jó hozzá az a csavar, ami az alaplapnál azt a fekete keretet fogja?(a srác akitől vettem, azt mondja jó lesz).

(#35) nemtommi válasza thommypl (#34) üzenetére


nemtommi
senior tag

Szerintem rövid lesz, de ne legyen igazam.

(#36) thommypl válasza nemtommi (#35) üzenetére


thommypl
tag

Hát majd kiderül, de még reménykedem.

[Szerkesztve]

(#37) thommypl


thommypl
tag

Akitől vettem, nem igazán reagál.
Nincs valakinek felesleges K8 lefogatója? :)

(#38) zetorg


zetorg
aktív tag

am2-re felmegy ez? :F

(#39) CriticalHit válasza zetorg (#38) üzenetére


CriticalHit
őstag

Nem.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#40) zetorg válasza CriticalHit (#39) üzenetére


zetorg
aktív tag

örülök :o
thx.

(#41) _Oscar


_Oscar
aktív tag

Nekem bevált a hűtő. Egy 3200+ -on csücsül alatta egy zalman zm80d hp hűti a videókártyát. Elöl hátul 12 cm-es aerocool turbine ventik kavarják a levegőt 650-800fordulat és csekély zaj mellett. Az oldalsó venti ki van kötve.

[kép]

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#42) nemtommi válasza _Oscar (#41) üzenetére


nemtommi
senior tag

Mifene? Feltámadt a topic? :)
Nem semmi megoldás a venti felhelyezésére, erre még nem is gondoltam... :C
Nálam az egyik most ~passzívan teszi a dolgát egy 2,4GHz-es X2-őn, csak a 4db 12cm-es ház/tápventi szállítja a levegőt a házban...

(#43) pöttty válasza nemtommi (#42) üzenetére


pöttty
tag

Tegnap beruháztam én is egy ilyen toronyba. Egy E6300-on csücsül (ami egyenlőre alapon ficánkol) passzívan. Sajnos a házam elég gagyi, holnap jön az új Praetorianom, már alig várom! Így 50 - 51 fokon megy, egy 12 cm-es Chieftec táp van csak felette. Terheléssel simán felmegy 60-63 fokra. Remélem az új házban már hűvősebb lesz!
Aztán a jövő héten megtépem a procit és kapni fog a hűtő két 12 cm-es ventit.

Egyébbként szerintem azon a képen a venti nem a tornyon van, hanem a ház oldallapján, persze lehet én tévedek. :)

(#44) matyee


matyee
őstag

Sziasztok!
Örülök, hogy feltámadt a topic! Nekem is ilyen hűti most a 2100+-os t-bred-B-m. 2000mhzen megy úgy, hogy egy 12cm-es papst venti hűti 5-6V-on és felette egy FSP Zen passzív táp. Most. ogy beindult a fűtésszezon ~43-44 fok alapon 48-49 fok terhelve. SocketA lapra kicsit macerás feltenni, illetve keresztbe lehet csak felszerelni, így nem kifele hanem a táp fele fúj a venti, ami aktív hűtésű tápnál viszont jó lehet, de szerintem az igazi ha az ember a hátsó 12cm-es házhűtőt és a TT sonic tower összeköti pl egy szélcsatonával és akkor halk és jól hűt. Szomorúan fogom lecserélni szegényt, de a mostani videókártyák sajna lehűthetetlenek passzívan így visszateszem a vízhűtésem. Amíg egy passzív Ti4200-est használtam, csak ez a 12cm-es papst meg a gépben és halál csendes volt (leszerelt oldallappal) Csak ajánlani tudom ezt a hűtőt, tapasztalaton szerint kegyetlen, főleg A64-ekre, ahol mondjuk terhelésnél 50 fok felett bekapcsolhat a venti, alapon meg visszaveszi az órjelet és vígan elmegy passzívan :DD

(#45) nemtommi válasza pöttty (#43) üzenetére


nemtommi
senior tag

Valóban... :B

(#46) CriticalHit


CriticalHit
őstag

Középen egy 12-es ventivel szerintem egész jó. Ha a tetején van a venti a bordák nem szellőznek át.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#47) zetorg


zetorg
aktív tag

p5b deluxe-ra rakta már valaki?

(#48) Achill3uS válasza zetorg (#47) üzenetére


Achill3uS
veterán

azon használom :) E6300@3.5ghz 1.44v 40-45C idle, 50-55C load, sztem a legjobb léghűtők közé tartozik, ugyanolyan a teljesitménye mint a Tuniq Tower-nek.

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#49) zetorg válasza Achill3uS (#48) üzenetére


zetorg
aktív tag

ma vagy holnap veszek.

köszopuszi :))

(#50) zetorg válasza zetorg (#49) üzenetére


zetorg
aktív tag

[link]
beépült :)

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.