Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Thermaltake silent boost (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) flatcoke


flatcoke
csendes tag

Találtam egy új terméket a Thermaltake-nél (Thermaltake Silent Boost), írtam pár sort az oldalamon róla. Szerintem érdekes ez az új megoldás, de közben elég fura is.

Vélemény róla?

Kite, modding, iPhone

(#2) andorpapa válasza flatcoke (#1) üzenetére


andorpapa
őstag

Vélemény? Néhány napja én is néztem ezt az új cuccot, és arra jöttem rá, hogy a Thermaltake nagyon ravasz marketingesekkel dolgozik. A bordadesign nem rossz, mondhatni jó, de (vajon miért?) engem teljesen a Thermalright korai próbálkozásaira emlékeztet, gondoljunk csak az SK és SLK családra! Tehát a Tt lekoppintotta a Thermalright 1 évvel ezelőtti ötletét. Ettől függetlenül ez egy jó döntés volt, elvégre az SK és SLK család igazán überperformernek számít, a kérdés csak az, hogy a minőség mennyire fog hasonlítani, gondolok itt a bordalapokra és a talpra.

A venti megint egy vicces dolog, érdekes módon már láttuk ugyanezt, ha jól emlékszem, valamelyik német gyártónál. Persze ez még nem baj, nem a cuccal van a probléma, hanem azzal, hogy a Tt mindig úgy adja elő magát, mint ha tényleg ők lettek volna az elsők, akik kitalálták az egészet. Valószínűleg halkabb lesz a venti, de azért ez nem is nagy csoda, egy 8 centis venti 2400-on járatva nem szokott túl hangos lenni, már amennyiben minőségi termékről van szó. Alapvetően tehát egy jó hűtővel állunk szemben, valószínűleg az egyik legjobb Tt cooler lesz ilyen zajszint mellett. De azért van pár apróság, ami még kétséges:

- Talp. A gyártó site-ján ugyan van egy kép a talpról, de sikerült olyan semmitmondó képet csinálniuk, amiről nem derül ki a talp megmunkálásának minősége. Márpedig tudjuk jól, hogy ilyen apróságon fokokat lehet nyerni.

- Borda. Vajon mennyire optimális a kialakítása? Megközelíti-e a Thermalright minőségét? Azért nem alaptalan a gyanú, mert pl. a Tt Spark 7 esetében a rézlapok nagyon könnyen ferdültek el, ez pedig nem csak esztétikai hiba, hanem hűtéstechnikai problémákat is felvet.

- Venti + borda. Vajon összepasszol-e a kettő? Talán az Overclockers.com-on volt régebben egy teszt arról, hogy melyik bordához milyen venti illik a legjobban. A nagy bordasűrűségű coolereknél a viszonylag kis légszállítású ventik jelentősen rontják a hűtést, sokkal hatékonyabbak, ha nagyobb nyomást előidéző venti kerül rájuk. Ez ugye megoldható nagyobb fordulatszámmal vagy nagyobb átmérőjű ventivel. A korai Thermalright coolereknél is az volt az egyik legnagyobb hátráltató ok, hogy viszonylag kis légszállítású (bár akkor még nem számított annyira kicsinek) ventiket alkalmaztak.

Összegezve: érdekes és első látásra hatékonynak tűnő alkotás a Silent Boost, a kérdés már csak az, hogy hány százalék hűtőből és hány százalék marketingből áll.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#3) andorpapa válasza flatcoke (#1) üzenetére


andorpapa
őstag

Ja, és tényleg ne vedd cseszegetésnek, de a ''fan'' magyarul ventilátor és nem ventillátor, ez elég gyakori hiba a hazai sajtóban, tegyünk ellene közösen. Csak 1 db L, és kész.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Thermaltake silent boost (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.