Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Woodslave válasza mepet (#644) üzenetére


Woodslave
nagyúr

én is így gondolom, de azért már ne gondoljuk, hogy valaki milyen beszari ember, mert nem lő fejbe egy ártatlan srácot :U

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#652) rétisün válasza rétisün (#649) üzenetére


rétisün
veterán

hülye.....összekevertem dale- meg daryl-t :B :D

akko' mégse maradtam le semmiről :N

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#653) keIdor válasza mepet (#650) üzenetére


keIdor
titán

De pont ez az, hogy most, hogy 310 millióan élnek az USA-ban és elindul egy csoport valamerre csak úgy, gondold el, hány százalék esély van arra, hogy pont a farm, az a farm útba esik nekik? 1:10000000-hoz kb. és ráadásul ez a keleti part, ahol kb. 200 millióan élnek, azaz a többség.
De az emberek 90%-a meghalt, maradt kevesebb, mint 10%, akik zombik így még kevesebb az esélye annak, hogy odatéved egy horda. Ráadásul azok el is akadnak egy kerítésben is akár, mert átmászni nem tudnak. :DDD Vagy egy olyan domboldalon, ahol Daryl felküzdötte magát. Ezeket egy bűzös, rothadó tetem nem mássza meg/át. Meg nagy város sincs a közelben. Ha ezeket figyelembe veszem teljesen ésszerűen van megcsinálva a film.
De nem kell félni, mivel sorozatról van szó és nem a való életről az évadzáróban szerintem lesz horda. :K Spoiler: Shane-t is megharapják, valahol, gondolom ott.

...és a végén kénytelenek lesznek tovább állni.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#654) mepet válasza Woodslave (#651) üzenetére


mepet
addikt

Aki rám vadászott sniperrel, azt én habozás nélkül fejbelőném. Illetve otthagytam volna inkább zombi-lakomának. De hát valakit nem zavart az se, ha a legjobb barátjával félrement az asszony, akkor mit várjunk még tőle... ;]

(#655) keIdor


keIdor
titán

Kis érdekesség, ezt az utat akarták megtenni: Atlanta-Fort Benning, 125 mérföld is stimmel. :K

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#656) leslieke válasza keIdor (#653) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Vagy hordainvázió lesz, vagy bemennek a városba, ahonnan most nem mindenkinek sikerül megszökni. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#657) rétisün


rétisün
veterán

ahogy nézem a sorozatot, arra kellett rájönnöm, hogy egyszerűen nincs olyan karakter akit meg tudnék (meg lehetne?) kedvelni, olyan, akit sajnálnék, ha lehentelnék a zombik, a másik csapat, akárki....
a glenn gyerek talán, a többieket simán kiír(t)hatják, nem nagyon fog senki hiányozni. :(

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#658) Gyufaaa válasza rétisün (#657) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Ez bennem is így van. Nem igazán mérföldkő a sorozat nálam. Inkább csak erős unalom űzés. Mostanában a letöltésén is erősen gondolkodom.

(#659) rétisün válasza Gyufaaa (#658) üzenetére


rétisün
veterán

azt hiszem, én csak azért nézem, melyik karaktert mikor írják már ki végre :DDD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#660) Avicularia válasza rétisün (#657) üzenetére


Avicularia
veterán

mellesleg ma kezdődik az egyik svéd csatornán egy svéd zombiesorozat,itt a promója ,érdemes megnézni [link]

(#661) Vladi válasza Avicularia (#660) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Jááá mikor indul? :D van esélyünk ezt nézni? Lesz felirat meg a többi? :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#662) Avicularia válasza Vladi (#661) üzenetére


Avicularia
veterán

ma este 10-kor kezdődik
felirat nem tudom,hogy lesz-e,ha valaki lefordítja biztos :D

(#663) feka007


feka007
nagyúr

Hát ez a rész nem adta, sztem eddigi leggyengébb volt. Berakhattak volna vmi mellékszálat legalább a pöcsölés mellé, ráadásul az is kiszámítható volt, hogy mi lesz a vége. Lehet azért jobb egybegyűjtögetni kicsit a részeket, aztán a gyengébbek nem csapnak úgy meg akkor..

SPÍLER
Jól odatermett az a walker a végén Dale mögé a semmiből. Bár az jó, hogy végre kiírták az öreget, már előző évadba is fárasztott.

[ Szerkesztve ]

(#664) rétisün válasza feka007 (#663) üzenetére


rétisün
veterán

úgy tűnik, az öreg senkinek se fog hiányozni :N

nem ártana mondjuk néhány új szereplő, ezekkel már kezd kissé fárasztóvá válni a sorozat.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#665) leslieke válasza rétisün (#664) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Hát nem, fárasztó, unalmas, de főleg idegesítő volt. :D

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#666) feka007 válasza rétisün (#664) üzenetére


feka007
nagyúr

Spoiler

Főleg ha Shane-t tényleg kiírják, mikor ő a legjobb arc sztem.
Azt a rossz milfet kéne likvidálni már, van 2-3 mondata részenként mióta lepuffantották a megzombult lányát

(#667) Avicularia válasza feka007 (#666) üzenetére


Avicularia
veterán

khmm.. milf..
ízlések és pofonok :DDD

(#668) rétisün válasza feka007 (#666) üzenetére


rétisün
veterán

fene tudja, valahogy shane-t se kedveltem meg különösebben, de azért néha értelmsebben áll az egész szituhoz, mint rick.
amúgy miért/hogyan lett pont rick a vezetőjük? már nem emlékszem :B

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#669) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Na én most néztem meg ezt a részt.

SPOILER
Én is örültem, hogy az öreget kibelezték :C Mondjuk utoljára volt egy jó tette, a csoport eszébe juttatta az emberiességet amit kezdtek elfelejteni. Azt viszont nem értettem, hogy a zombi, hogy tudta így szétkapni a hasát. Harapni meg karmolni tudnak az oké de ilyen erősek is? Azért egy normál ember nem tud a kezével így szétszedni egy másikat.

[ Szerkesztve ]

Romani ite domum.

(#670) keIdor válasza rétisün (#664) üzenetére


keIdor
titán

Engem nem zavart.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#671) keIdor


keIdor
titán

Akit érdekel a képregény története dióhéjban, az elolvashatja ezt. Azt nem mondanám, hogy tartalmazhat spoiler-t, mert itt Shane elég hamar meghal, Dale meg nem hal meg a farmon. Meg csomó karakter nincs benne, akik a filmben igen.

Shot in the line of duty, Kentucky police officer Rick Grimes wakes from a coma in the hospital to find his town overrun with walking corpses. He travels to Atlanta, Georgia in search of his wife and son, and finds them in a small survivor camp outside the ruined city.
After a fatal zombie attack on the camp, Rick criticizes its leader, his former police partner Shane. Shane pulls a gun on Rick, but is shot dead by Rick’s 7-year-old son Carl. Now de facto leader, Rick decides the survivors need to find a safer home.
Rick’s early settlement attempts are disastrous. A mother is killed after the survivors move into a gated neighborhood infested with zombies. A farmer, Hershel, invites the group to stay on his land — until zombies break free from his barn and kill several members of his family. The group's fortunes improve when they discover an abandoned prison with a zombie-proof fence.
Joined by four surviving inmates, Hershel and his remaining family, and a few others met along the road, Rick’s group fortifies the prison against zombies. But danger comes from within: a psychotic inmate murders Hershel’s two youngest daughters, and Rick kills another inmate during an attempted coup against his group. Increasingly erratic and brutal as he struggles to keep order, Rick steps down as the group’s leader, replaced by a committee.
Rick and two friends, Glenn and Michonne, leave the prison to investigate a nearby helicopter crash and stumble upon Woodbury: a survivor town ruled by an insane tyrant called the Governor. When his visitors won’t tell him where they came from, he imprisons them, cutting off Rick's right hand and sadistically raping Michonne. The Governor eventually allows the three to escape, hoping to tail them back home. But on her way out of town, Michonne captures, tortures and mutilates the Governor.
The prison dwellers prepare for a reprisal attack, but slip into complacency and distraction after weeks with no sign of Woodbury forces. Rick’s wife gives birth. Glenn marries his girlfriend Maggie and “adopts” an orphaned girl. Rick and Hershel are admiring the courtyard vegetable garden when the Governor and a small army rolls up to the prison fence.
Despite their better weapons and larger numbers, the Woodbury forces take heavy casualties and retreat. Convinced they will return, Glenn, Maggie and their adopted daughter flee in an RV with another family. Michonne and her lover Tyreese are captured while attempting a preemptive commando strike on Woodbury. Michonne escapes into the wasteland but the Governor executes Tyreese outside the prison gate before launching his second assault.
The Governor’s forces use a tank to break down the fence and massacre the prison dwellers, killing Hershel, Rick's wife and baby, and many others. Rick and Carl flee to a nearby town. Zombies pour in through the broken fence and surround the Woodbury forces. One of the Governor’s soldiers shoots him in the head before his army runs out of ammo and presumably perishes.
Rick and Carl reunite with Michonne and those who fled in the RV. These few survivors of the prison massacre wander until they join a trio headed to Washington, D.C. One of them, Eugene, claims to be a government scientist in radio contact with survivors in the capital.
Maggie attempts suicide over the death of her family. Rick and Abraham — a U.S. Army sergeant traveling with Eugene — bond during a supply run as they confess the killings they’ve each committed to survive.
The group’s oldest member, Dale, is bitten by a zombie and sneaks into the forest to die alone, but is kidnapped by a group of cannibals, who eat his leg before he dies. Rick and the other adults find, kill and mutilate the cannibals. A reverend is the only person among them appalled by their brutality.
On the outskirts of Washington, Eugene admits he was actually a high school teacher and has no contact with the government. Washington is overrun like other cities. But the group is approached by a recruiter for a peaceful walled-off town of about 40, the Alexandria Safe Zone.
Worried the Alexandrians have forgotten the dangers of the wasteland, Rick gradually asserts his authority. As town constable, he secretly carries a gun and disobeys Alexandria's leader, Douglas, to intervene in a domestic dispute. After the newcomers help defeat a bandit attack on Alexandria, Douglas admits Rick is a better leader and steps down.
The gunfire during the bandit attack attracts a herd of zombies, who surround and break through Alexandria’s wall, killing several. The surviving residents retreat to their houses while zombies flood the town.
When Rick and Carl are surrounded by zombies, Douglas tries to help them, but accidentally shoots Carl in the eye before he is killed himself. Rick carries Carl to Alexandria’s surgeon, then returns outside and — with Michonne and other residents — destroys the entire herd. The victory convinces Rick that zombies are a manageable threat, and he resolves to rebuild civilization at Alexandria.
Carl wakes from a coma with amnesia.
Rick quashes a small rebellion but forgives the transgressors.
Andrea confesses she loves Rick, but he mostly spurns her advances.
Paul, who claims to represent a nearby community of about 200 survivors, offers to trade supplies with Alexandria, claiming he already does so with several other survivor groups in the area. Fearing a trap, Rick imprisons Paul and prepares Alexandria to defend against an attack. But he soon has a change of heart and decides to trade with Paul's group.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#672) Woodslave válasza keIdor (#671) üzenetére


Woodslave
nagyúr

igen, a film teljesen más. Mondjuk a képregény nagyon beteg, kizárt hogy tv-ben bármilyen döntéshozó bevállalta volna. :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#673) keIdor válasza Woodslave (#672) üzenetére


keIdor
titán

Egyébként nekem tetszik mindkettő verzió, a képregényben kár, hogy hamar meghal Shane, meg az is kár, hogy nincs Daryl. (legalábbis nem írnak róla)
Dale halála is durvább, mi az már, hogy megharapják, elmegy egyedül meghalni az erdőbe, de kannibálok megeszik a lábát. Jobban járt a zombival szvsz. :))

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#674) Woodslave válasza keIdor (#673) üzenetére


Woodslave
nagyúr

:K nekem is, de mivel a képregényben is behoztam a lemaradást, annál a havi 1 alkalom kicsit kevés...

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#675) Gyufaaa válasza Avicularia (#667) üzenetére


Gyufaaa
veterán

:DDD Tényleg érdekes :P Én sem tudnám elképzelni... Max zombinak! :D

(#676) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

spoi!

Jó volt ez, nem tudom miért fanyalogtok. Jó hát a kivitelezése kissé gagyi, de alapvetően jó a koncepció.

Társadalom, meg civilizáció, a kultúra halála stb. Viszont gagyi színészi játékkal ezt nem lehet megcsinálni jól. :N

Jah és a kisfiú nem véletlenül ment a kivégzésre, az anyja intézte így. :K

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#677) Apollyon válasza Vladi (#676) üzenetére


Apollyon
Korrektor

SPOILER

Ahogy mondod, késő este már aludni kéne a gyereknek. A kibelezett Délt viszont annyira nem kellett volna megnéznie.
Egyébként Dale jó karakter volt, csak az utóbbi részekben kissé leépítették, meg úgy állították be, hogy idegesítő legyen, az utolsó részben nem is volt önmaga... Nah most már mindegy, úgyis halott:D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#678) keIdor válasza Apollyon (#677) üzenetére


keIdor
titán

SP: Tényleg kár érte, itt is jobb lett volna a kannibálos résznél (max) kiírni. Hihetőbb is lett volna, mint ez a kibelezés.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#679) Apollyon válasza keIdor (#678) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Jah és ráadásul először Rick vágta le az egyik lábát, aztán meg megették a másikat kannibálok... Beteg ez a Kirkman...:D
De a kannibál részt eltalálta, remélem a sorozatban is lesz, mert ez is valamennyire modellezi a valós társadalompszchiológiát, aztán már Rick sem fog gondolkodni egy-egy (rosszindulatú) gyerek fejbelövésén.. Legalábbis így kéne.D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#680) Dyrtyho


Dyrtyho
senior tag

Megnéztem a 2x11 részt.

(Spoiler !!!!)

Hát az eleje elég vontatott volt. Most az hogy azon vitázni hogy megöljék-e a srácot vagy sem, felesleges volt, a késő délutáni tárgyalást meg már reggel megkellet volna ejteni, és akkor nincs ez a ne öljük meg, de öljük meg szópárbaj. Én személy szerint Dale-nek adtam igazat, mert ő végre felnyitotta a csoport szemét, hogy gondolkozzanak, emberiség is van a világon, hiába lett vége annak a világnak amiben ők anno hittek, és nem lehet csak úgy halálra ítélni a srácot. De ha már tényleg meg kell ölni, akkor kísérjék oda 4-5 a pajtához, és csak Shane menjen be, és ő intézze el a dolog piszkos részét, úgyis imád gyilkolászni. Glenn-t és T-Dogot egy kicsit többet kellene szerepeltetni, több szöveget adni nekik, vagy valami, mert így olyan mintha ott sem lennének a farmon.

A kis s*ggdugasz sherrif helyettes fiának meg csak gratulálni tudok, mert nem az hogy amint meglátta volna a zombit és dirr headshot, hanem még odamegy és szórakozik egyet a zombival, meg kővel dobálja, ha már 1x talált egy pisztolyt, akkor legalább megnézhette volna hogy van-e benne golyó, és ha nincs akkor vissza szülőkhöz kérni bele, és csak úgy elindulni egyedül az erdőbe. Mondjuk ez a szülők gondatlansága is, én nem hagytam volna csak úgy egyedül a sheriff helyettes fiát. Daleért meg egy kicsit kár, végre egy értelmes öreg ember, erre a készítők egy idegesítő karaktert csináltak belőle, úgy hogy jobb is hogy kiírták a sorozatból.

Szóval az előző rész mintha jobb lett volna, ez egy picit unalmas volt. Remélem az évad befejező rész ennél azért izgalmasabb lesz.

[ Szerkesztve ]

best regards, egy fórumozó blogger

(#681) Woodslave válasza Apollyon (#679) üzenetére


Woodslave
nagyúr

hát igen a képregény Rick nem hezitálna ennyit, mondjuk ott átmegy néhány olyan dolgon, amiről e sorozat Rick nem is (rém)álmodna :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#682) Avicularia válasza Dyrtyho (#680) üzenetére


Avicularia
veterán

Szerintem t-dog csak a kötelező néger.Mert hát ugye amcsi film nem készülhet fekete jelenlét nélkül.Mondjuk arra mindig kíváncsi voltam,hogy az őslakos indiánokra miért nem vonatkozik ez?
Nem értem,hogy miért ne lehetne kivégezni,a gyerek szívfájdalom nélkül lelőtt volna bárkit Rick-ék csoportjából.Szóval én szó nélkül likvidálnám azt aki rám vagy a szeretteim életére támad ilyen helyzetben.

(#683) Vladi válasza Avicularia (#682) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Nagy szavak... azért élő egyenes adásban egész más lenne a véleményed. :U
pl: valaha éles fegyvert sütöttél -e el?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#684) ZCoyote válasza Vladi (#683) üzenetére


ZCoyote
őstag

Légpuska ér? :DDD

Romani ite domum.

(#685) Avicularia válasza Vladi (#683) üzenetére


Avicularia
veterán

Te már csak tudod.Mivel másfél évet húztam le a seregben ,ott is lőttem néhányszor ,meg azon kívül is.De örülök ,hogy ennyire ismersz és tudod,hogy én mire lennék képes.
Egyébként most lettem túl egy 5 éves tárgyalássorozaton,ahol súlyos testi sértésben voltam vádlott.Szóval nem ijedek meg egy kis erőszaktól :U

(#686) feka007 válasza Avicularia (#682) üzenetére


feka007
nagyúr

Azért van olyan amerikai film amibe nincsenek, nézzél meg egy 2. világháborús filmet. Ne a Lee Marvin féle vígjátékokat, Band of Brothers vagy The Pacific pl. Nem látsz 2 feketét egyikbe se, mivel akkor még elég masszívan szegregálva voltak a fehérektől a US Armyban. :)

(#687) Avicularia válasza feka007 (#686) üzenetére


Avicularia
veterán

Oké,ezek az akkori szitut mutatják be,de kíváncsi lennék az utóbbi 5 évben készült USA filmek hány százalékában fordul elő olyan,hogy nincs néger szereplő.

(#688) feka007 válasza Avicularia (#687) üzenetére


feka007
nagyúr

Nézettség szempontjából gondolom előnytelen lenne kihagyni egy egész célcsoportot egy filmből, ami 15%-át teszi ki az országnak. Másrészt meg persze ez a mai követelmény. De amúgy nekem nincs bajom velük filmekben..

(#689) Avicularia válasza feka007 (#688) üzenetére


Avicularia
veterán

Nem akarok erről vitatkozni,de jól értem,hogy te azt mondod,hogy a négerek nem néznek meg egy filmet,ha abban nincs fekete szereplő?
Mert azért én megnézek egy filmet,ha abban kizárólag négerek szerepelnek csak és kíváncsi vagyok rá,nem ettől teszem függővé a megtekintését.Pedig ahogy te mondod,nem én vagyok a célcsoport.
Egyébként nekem sincs bajom a fekete szereplőkkel,csak néha szánalmas görcsölésnek hatnak,pld egy robin hood szerű filmben ami a pld. a középkori angliában játszódik.

[ Szerkesztve ]

(#690) feka007 válasza Avicularia (#689) üzenetére


feka007
nagyúr

"Egyébként nekem sincs bajom a fekete szereplőkkel,csak néha szánalmas görcsölésnek hatnak,pld egy robin hood szerű filmben ami a pld. a középkori angliában játszódik."

Jó, most ne ilyen Uwe Boll féle fost vegyük alapul, azt a filmet én is láttam a retken vmikor, berakták vasárnap estére szupermozinak.. :D Arról nem tehet a színész, hogy gyökér csinálja a filmet.
Lehet erről vitatkozni itt hosszasan, de ink ne offoljunk

(#691) Vladi válasza Avicularia (#685) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Értem. Ez így már mindent megmagyaráz.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#692) ch003067


ch003067
addikt

most kezdtem bele a 11. részbe, kb fél perce... háth nem tudom nézzem-e tovább...

nagyon kezdi elveszíteni a film a jól megszokott stílusát... És ez nem jó...

(#693) leslieke válasza ch003067 (#692) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ha már eddig eljutottál, ne most hagyd abba... :DDD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#694) ch003067 válasza leslieke (#693) üzenetére


ch003067
addikt

Jó szar rész volt, meg kell hagyni....

(#695) Gyufaaa válasza ch003067 (#694) üzenetére


Gyufaaa
veterán

:DDD Alakul ez úgy látom :D Szerintem is.

(#696) leslieke válasza ch003067 (#694) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Hogyan lehetett volna jobb?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#697) ch003067 válasza leslieke (#696) üzenetére


ch003067
addikt

Bárhogy jobb lett volna... de ez egy szar rész volt nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#698) Gyufaaa válasza leslieke (#696) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Kezdetnek? Ha ezt le sem adjk :U :D
Nekem annyi a nagy bajom vele, hogy hűzzák mint a rétestésztát. Egy egy párbeszéd két ember között olyan vontatott lett, hogy már már beleunok az egész történetbe. Legalább amikor a városban voltak, nem ment ennyi bájcsevej, hogy kinek van igaza, hanem pörgött a story.

(#699) leslieke válasza ch003067 (#697) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Bárhogy? Ha rendeztek volna egy bált, az jobb lett volna? ;]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#700) ch003067 válasza leslieke (#699) üzenetére


ch003067
addikt

Nem, de mondjuk nem kellett volna ennyi felesleges duma, inkább vigyék a storyt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.