Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) VikMorroHun


VikMorroHun
senior tag

erahurka: A mentés már az első részben is érdekesen működött (vagy inkább nem működött :).
gaboy30: Van még egy trükk (az előbb olvastam egy Sony GYIK oldalon), ugyanis csak akkor tudod használni az előrendeléshez járó dolgokat, ha új játékot kezdesz. Elég elcseszett megoldás. thomboy, szerintem nálad is ez a gond.
AxBattler: Én kezdtem a témát, de szerintem nem vagyok topikgazda. Pl. fogalmam sincs, hogyan lehetne összefoglalót készíteni, és már nem tudom módosítani sem az első hozzászólást.

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#152) #21123072 válasza VikMorroHun (#151) üzenetére


#21123072
törölt tag

Mentés max arra jó, ha újra akarsz kezdeni egy részt, amúgy tök felesleges kézzel mentegetni.

(#153) Wesder válasza #21123072 (#150) üzenetére


Wesder
félisten

Jelenleg nem àllt módomban, ezért végignéztem egy 23 óràs végigjàtszàst. Amint sikerül gépet szereznem biztos végigtolom. Must have a jàték, viszont vannak benne olyan karakterdöntések, amit egyszerűen nem tudok hova tenni. Kb úgy viselkedett XY mint egy retardàlt fóka.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#154) Wesder válasza erahurka (#148) üzenetére


Wesder
félisten

Ide még nem.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#155) #21123072 válasza Wesder (#153) üzenetére


#21123072
törölt tag

Legalább Anthony Calibert nézted? :)

(#156) Wesder válasza #21123072 (#155) üzenetére


Wesder
félisten

Az első no commentary végigjàtszàst amit kidobott. Tényleg 10/10 lenne a jàték csak ami lerontotta az spoileres lenne. Azt meg itt nem szeretném. Semmi màsba nem tudok bekekötni, egyedül a sztoriba és nem csak azért mert csak végignéztem.
Làtszik rajta hogy minőségi munka.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#157) #21123072


#21123072
törölt tag

Amúgy csak én nem látom azt a nagy AI fejlődést az ellenfeleknél? Oké, már néven szólítják egymást, de ezen kívül? Volt, hogy átrohantam egy palánkon, azok meg megálltak a végében, és némán várták a fejlövést.

(#158) Imilenni válasza #21123072 (#157) üzenetére


Imilenni
addikt

Én közepesen játszottam végig, a körbekerítés régóta létezik.
A szerintem scriptelt az is, hogy hirtelen valaki keresnek, hiszen beléptem az egyik területre, csak hívtak közben.
Álltam a sarokban vagy 10 perce, aztán láttam hogy arról beszélnek :
"Nektek nem tűnt fel hogy kevesebben vagyunk itt?"
Pedig senkihez se nyúltam hozzá.

[ Szerkesztve ]

Press "F" to pay respects.

(#159) Wesder válasza Imilenni (#158) üzenetére


Wesder
félisten

Rombolod itt az illúziót a super AI-ról amit a ND feltalàlt.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#160) VikMorroHun


VikMorroHun
senior tag

A molotov-koktél másnál is használhatatlan, vagy csak nálam? 2 clicker, 4-5 runner, eldobok egyet, ide-oda szaladgálnak, mindegyik felgyullad, aztán szépen elalszanak a lángok, és mennek tovább.

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#161) #21123072 válasza Imilenni (#158) üzenetére


#21123072
törölt tag

A végén viszont követtek vissza egy másik ház földszintjére, másik területre, szóval nem tudom.
De volt egy "jópofa" bug is, egy ellenfelet csak úgy odaspawnolt elém a semmiből. Azért sikerült unspawnolni, de akkor is... :)

(#162) #21123072 válasza VikMorroHun (#160) üzenetére


#21123072
törölt tag

Csodálkoztam is, hogy clicker Molly után még küzdeni szeretne...

(#163) erahurka


erahurka
félisten

Most megyünk az akváriumba vagy hova, innen még mennyi van a játékból? Benne van már vagy 15 órám vagy mennyi :Y

Összefutottam azzal a frakcióval aki nyilakkal is lődöz, hát ment az üvöltés a tévével rendesen. Bár az volt talán a legnagyobb baj, hogy nem tudtam merre kell mennem, szóval nem tudtam elmenekülni (sokszor futok ha lebukok, hátha sikerül tovább jutni). Ti nem érzitek úgy néha, hogy átlátnak a fedezékeken?

Az első 10 óra után már majdnem emelni akartam normálról, most meg már attól félek, hova nehezedik még ha csak a fele környékén járhatok :Y

[ Szerkesztve ]

(#164) VikMorroHun válasza erahurka (#163) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Nagyon durva hibák vannak a játékban. Ha betöltesz egy automentést, simán átrak az aktuális akadályon. Egyszer pl. a mollis jeleneten így keveredtem át. Egy másik esetben meg kihagytam egy széfet, meg pár alkatrészt, mert betöltés után egyből a pálya végére rakott. Így viszont már van értelme 3 kézi mentést tartalékolni...

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#165) erahurka válasza VikMorroHun (#164) üzenetére


erahurka
félisten

Velem még nem fordult elő ilyesmi, mindig oda rakott vissza kb. ahol meghaltam. Egyszer volt hogy kb. 10 percig nem volt auto mentés azt nem értettem miért, féltem is nehogy meghaljak de szerencsére sikerült tovább jutnom.

(#166) keIdor


keIdor
titán

Én ilyen hosszú chaptert még egy játékban sem láttam, ez 12 óra volt és segítség nélkül. :)
Nagyon igyekeztem átnézni mindent, akár többször is.
Egyedül arra kerestem videót, hogy ellenőrizzem hány széf lesz, mert azt hittem egyet elhagytam annyira későn került elő a harmadik, de szerencsére nem hagytam el, csak hosszú a chapter. Mert mondom ha elhagytam, akkor hátha vissza enged oda, ahol egyhagytam, de nem kellett szerencsére...

Eddig nagyon bejön a játék, ez a visszaemlékezés is nagyon jó volt.
De most szünet.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#167) RudY válasza keIdor (#166) üzenetére


RudY
addikt

Én is itt tartok, 11 óra 38 perccel. Azt hittem tényleg mindent kibogarásztam, de jó pár kártyát mégis sikerült kihagyni. :( :DDD

[ Szerkesztve ]

(#168) keIdor válasza RudY (#167) üzenetére


keIdor
titán

Érdemes többször szétnézni ugyanott, hátha le tudsz hasalni, meg fel tudod dobni a kábelt.
Pl az elején amikor áramot kellett biztosítani a kapunak, az jó volt ám mászásra is. :) Az épület tetejére.

Valahol azt hiszem az épület alatt is van cucc, le kell hasalni hozzá és alámászni.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#169) RudY válasza keIdor (#168) üzenetére


RudY
addikt

óóó bakker akkor már értem miért maradt ott (is) hiányom :DDD :R
sebaj majd a new game+ úgyis akarok még több fotót is készíteni az albumba ;)

[ Szerkesztve ]

(#170) keIdor válasza RudY (#169) üzenetére


keIdor
titán

Meg nézni érdemes az ablakokat. Látni azt, ahol be lehet menni vagy lesz ott valami.

Amikor az utcákba kellett mászkálni a chapter közepe fele, ahol már nincs térkép, akkor azt néztem.
Az aknát is úgy szereztem meg. Láttam, hogy a kuka segítségével fel lehet mászni az emeletre. Persze láttam, hogy a kerítésen is át lehet ugrani, de gondolja ilyenkor az ember, hogy biztos arra kell majd menni, mert visszajutni nem lehet.
Tehát mi is lehet fent? Fel kell nézni. :) Ezért volt nekem hosszú ez a chapter, lassan haladtam.
Nézem valaki 18 óra alatt kiviszi, én tartok 12 óránál és még a játék 2/3-a van hátra. :DDD

Szerk.: Platina a cél.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#171) Wesder válasza keIdor (#170) üzenetére


Wesder
félisten

Amúgy szerintem tök jó lett volna ha mondjuk a locked ajtókat be lehetne törni, és nem kellene kerülőutakat talàlni a bejutàsra. Kicsit fokoznà az élethűséget.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#172) RudY válasza keIdor (#170) üzenetére


RudY
addikt

Nálam is az lesz, de úgy tűnik tényleg másodjára, a fotózás sokszor eltereli a figyelmem a "gubizásról". :B ;)

[ Szerkesztve ]

(#173) Wesder válasza RudY (#172) üzenetére


Wesder
félisten

Joelnek milyen Bud Spencer feje van.:))

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#174) RudY válasza Wesder (#173) üzenetére


RudY
addikt

:DDD :C

(#175) keIdor válasza RudY (#172) üzenetére


keIdor
titán

Van, hogy én is fotózgatok. :) Ha végeztél az első chapterral, csak akkor nyisd meg.

[kép] [kép] [kép]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#176) Nojbee


Nojbee
tag

Végére értem. Mint játék, kiváló volt.
Nem lehet semmihez hasonlítani, annyira kimagaslik szerintem.

Mint Last of Us, max közepes.

Nálam 7.5/10

[ Szerkesztve ]

(#177) RudY válasza keIdor (#175) üzenetére


RudY
addikt

A macska rúgja meg, szerintem az utolsó képen látható doksit is kihagytam...sőt biztos, erre tuti emlékeznék. :DDD

(#178) chris0000


chris0000
őstag

ohh, h a kur.. élet, abba a Staci telefonszámba... :W úgy bele futottam vagy 40 percet mire silabizálgattam azt a krv@ kódot a papírról... áhh mondom vmi info még kell... persze a WC!!! :DDD

(#179) #21123072 válasza chris0000 (#178) üzenetére


#21123072
törölt tag

az nagy szemétség volt.

(#180) erahurka válasza chris0000 (#178) üzenetére


erahurka
félisten

Melyik chapterből spoilerezel?

(#181) Scholes9


Scholes9
nagyúr

A film grain effektet sehogy sem lehet kikapcsolni :F

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#182) #21123072


#21123072
törölt tag

Amúgy a zenéje nagyon jó, nyomokban Jóhan Jóhannssont vagy tanítványait tartalmaz, legalábbis engem arra emlékeztetett.

(#183) Neoteric


Neoteric
addikt

Végigvittem, bő 20 órára sikerült. Azt hittem alapos voltam, de titeket olvasva fasorban sem vagyok. :D Trófeák többsége mondjuk így is meglett, majd talán new game+ban összeszedem a maradékot egyszer.

Én is csak azt tudom mondani, hogy mint játék egyedülálló, látszik, hogy odafigyeltek rá és nem kevés munkaóra van benne. Hálisten spoilermentesen játszottam. Szerintem sokkal kevésbé lett volna rám hatással a játék, ha tudom előre mi lesz, úgyhogy nem igazán értem, hogy miért lőtte le magának sok ember előre az élményt egy story orientált játéknál. :F

Tetszett a játékmenet, néha rendesen összecsináltam magam az ijedtségtől. Remek a narratíva is, de erről többet nem tudok mondani spoiler nélkül. Irányítás és animációk nagyon királyak, Naughty Dog az utóbbi szempontjából külön ligában játszik. Tetszettek a zenék, és hogy pengethetted a gitárt te is. Grafika szintén király, az fps stabil, sosem szaggatott be, és a töltési idők is nagyon jók egy-egy halál után. Annyiban talán hiányérzetem van, hogy semmi döntés lehetőség nincs az ember kezében, se több végkimenetel, se semmi, futok az előre megírt szálon, ha tetszik, ha nem.

Tökéletes játék nincs, de ez sok szempontból egy remek kísérlet, részemről 10/9.

[ Szerkesztve ]

PSN: ne0teric_sAN

(#184) bbdzyx válasza Scholes9 (#181) üzenetére


bbdzyx
senior tag

Ezt én is kerestem, de sajnos csak motion blurt találtam. Még a kisegítő lehetőségek között akarom este megnézni, ott volt még pár eldugott opció (pl. FOV állítás is!).

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#185) Wesder válasza Neoteric (#183) üzenetére


Wesder
félisten

Na 9-ből 10 pont? Jól tolod. :C :K

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#186) chris0000 válasza erahurka (#180) üzenetére


chris0000
őstag

phuf, azt tudom csak h, pont Hillcrast előtt.. üdv.

(#187) chris0000 válasza bbdzyx (#184) üzenetére


chris0000
őstag

én se találtam sehol... feltúrtam mindent... üdv.

(#188) erahurka


erahurka
félisten

Na most haladtam át a játék felén, egyelőre nem volt értelmetlen döntés se rossz fordulat. Kifejezetten tetszik amit eddig láttam. Akiket halomra gyilkolsz azok is emberek, és lehet egy másik kislány Joeljét ölöd meg.

Amynek ez a kigyúrt férfi teste nem annyira tetszik, bár valszeg elég hamar elkezdték milíciában képezni, meg gyerekként is kis tömzsi fiús csaj volt, úgyhogy reális.

(#189) Wesder válasza erahurka (#188) üzenetére


Wesder
félisten

Abby az az Amy.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#190) erahurka válasza Wesder (#189) üzenetére


erahurka
félisten

Abby, Amy, egykutya csak lyuk legyen rajta ;]

[ Szerkesztve ]

(#191) Wesder válasza erahurka (#190) üzenetére


Wesder
félisten

Bélàn is van lyuk, ezek szerint neked az is mindegy? :DDD ;]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#192) chris0000


chris0000
őstag

lehetne több ellenfél a játákban… sokszor csak megyek 10-20 percig a játékban és semmi... üres egy kicsit... és baromi nehezen indult be (szerintem) .. már úgy voltam vele, h leteszem, de kezd egész jó hangulata lenni így 20-30 óra játék után... ha más is így van vele, ne tegye le, kitartás... jó lesz az... én mindent megnézek, átvizsgálok, én így jobban élvezem...

[ Szerkesztve ]

(#193) VikMorroHun válasza erahurka (#188) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Hát, az előbb beleolvastam a játék Wikipédia oldalán lévő szövegbe. Az még hagyján, hogy lényeges dolgokat írnak le spoiler figyelmeztetés nélkül, de amikor azt láttam, hogy Dina várandósan ment háborúzni, akkor a fejemet fogtam, normális az ilyen?! Mivel ő egy NPC, nyilván ez az írót minősíti.

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#194) erahurka válasza chris0000 (#192) üzenetére


erahurka
félisten

20-30 óra játék UTÁN? 30 órára mondják a teljes sztorit általában :DDD

(#195) erahurka válasza VikMorroHun (#193) üzenetére


erahurka
félisten

Jó az az egy tényleg hülyeség.

(#196) Wesder válasza VikMorroHun (#193) üzenetére


Wesder
félisten

Keveri egy màsik karakterrel.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#197) Imilenni


Imilenni
addikt

Az lehetséges, hogy nyelvenként eltér az egyik cutsceen minősége? :D
Most nézem az egyiket, a magyart és spanyolt, nálam más a hangminősége a kettőnek, ez létezik??

Press "F" to pay respects.

(#198) AxBattler


AxBattler
félisten

Nagy volt a kísértés, hogy PS4 topikba linkeljem ezeket, de marad inkább itt.

A másik megy a spoiler topikba...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#199) felixo


felixo
őstag

Üdv !
Csak egy gyors kérdésem lenne :
Most kezdődik nálam Seattle 3.-ik nap. Vagyok már a játék felénél ?

Redmi Note 9

(#200) Wesder válasza felixo (#199) üzenetére


Wesder
félisten

Nagyjàból igen, ott tarthatsz.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.