Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19) RazoR


RazoR
Topikgazda

Beginners' Guide - Útmutató kezdőknek

Néhány alapfogalom, amit fontos megérteni, és e szerint felépíteni a szettjeinket.
Fontos! A leírás a jelenlegi állapotok szerint lett elkészítve, amennyiben az Ubi később változtat dolgokon, akkor erre is hatással lehet.

Alapfelállás:
A sztori részét nézzétek meg, sok magyar/angol leírás is van róla
Pár hónappal a járvány kitörése után, egy harc kellős közepén találjuk magunkat, ahol is konstatáljuk, hogy leáll az egész rendszer, és a GPS koordináták Washingtonba vezetnek bennünket.
Az első küldetés eljutni a Fehér Házba (White House, későbbiekben WH vagy BoO – Base of Operation, azaz a főhadiszállás.

Első körben csak pár dolgot tudunk feloldani amikor megérkezünk, ezek közül az első és egy ideig a legfontosabb:

Quortermaster:
Ez az a hely, ahol fel tudjuk oldani a skilleket, általános Perkeket, és meg tudjuk nézni a Staffot, azaz kik irányítják most a WH-t.
És itt menjünk is bele az alapfogalmakba, amik a játékhoz kellenek:
Skills:
Ezek olyan tárgyak és képességek, amiből a játékban 8 fő skill, és a 8 fő típuson belül 3-4 altípus áll rendelkezésre. Ezekről kis videó leírás van minden altípusnál, lehet belőle válogatni, hogy melyik az amivel játszani szeretnél, és amelyik bejön a te játék stílusodhoz. Ezek sok olyan is van, ami volt a Div1-ben is, de van egy jó pár teljesen új is.
Skilleket a sztori küldetések előrehaladtával tudjuk feloldani, mindig jelzi ha egy új képesség pontot kaptunk, azaz újabb fő képesség típust tudunk feloldani, azon belül is az egyik altípust. A többi altípus feloldásához a későbbiekben gyűjtött SHD pontok kellenek, szám szerint 5.

Perkek:
Ezek olyan, jellemzően passzív képességek, amelyeket meg tudunk „vásárolni” SHD pontokért, de persze van olyan, ami a játékos szintjéhez van kötve, azaz pl csak 30-as szinten tudunk feloldani.

SHD ládák lelőhelye:
Ahhoz, hogy az SHD ládákat meg tudjuk találni és ki is tudjuk nyitni, ahhoz először az első sztori küldetés végig kell csinálni (a WH-ból elküldenek bennünket az első Settlement-be Downtown East-be, ahol beszélnünk kell a kiemelt helyőrség vezetőjével, aki „megkér” bennünket, hogy szabadítsuk ki a lányát. Ez az első igazi sztori küldetés a Grand Washington Hotel. Amint ez megvolt, akkor elküldenek bennünket, hogy vizsgáljuk meg az adott kerületben lévő Safe House-t, ahol oda kell menni egy laptophoz, és azt használva láthatóvá válnak az adott területen lévő SHD ládák.

Itt egy kicsit kitérnék a térképre:
A térkép jelenleg 11 szabad területre és 3 DZ-re van felosztva (ez később még biztosan bővül) Minden szabadon bejárható területen vagy egy Settlement és/vagy egy Safe House van. Ezeket ha meglátogatjuk, akkor utána ide már tudni fogunk gyorsutazni bármikor, akár csak a Settlementekbe vagy a WH-ba. Ugyan így amikor a DZ-ket feldolod, akkor azoknak a bejárataihoz szabadon fogsz tudni utazni.
Megfelelő számú SHD láda összegyűjtésével fel tudod oldani a perkeket, érdemes a táska mérettel és az XP növelő perkekkel kezdeni, és utána folyamatosan, ahogy kívánod. Fontos megjegyezni, hogy bőven lesz SHD feloldani minden perket, ahogy gyűlik látogassátok a WH-t és váltsátok ki.
Ez részben igaz a skillek altípusaira is, de ott azokat, amelyek nektek nem tetszenek azokat hagyjátok utoljára, mert az összes SHD csak a vége felé gyűlik össze igazából.

Vendor:
Itt tudsz venni és eladni tárgyakat, venni eleinte nem nagyon érdemes igazából, mivel viszonylag hamar elavulnak a dolgok és nagyon sűrűn esik a loot. Ha valamit ami amúgy kellett volna véletlenül eladtál, akkor azt vissza tudod vásárolni, ha ezt azonnal megteszed, mivel egy idő után „elfelejti” a rendszer, hogy mit adtál el.

Stash
Ez a tároló ládánk, ha van nálunk olyan gear vagy fegyver, amit nem használunk, de nem is akarunk eladni és majd csak később kell (pl spec fegyverek kraftolásához kell majd, vagy spec tárgy) akkor azokat a stashbe be tudjuk rakni, így nem a táskánkban lesz. Fontos tudni, hogy a stashbe rakott cuccokat másik karakterrel ki tudod venni a ládából, azaz amolyan transzferként is működik a különböző karakterek között.

Tevékenységek:
A fent már leírt első fő küldetés, majd a Safe House (innentől SH) feloldása után gyakorlatilag elindul az adott területek bejárása.

Játékos és terület szintek:
Ahogy végzed a tevékenységeket azért tapasztalati pontokat kapsz (XP), ami egy sávosan emelkedő rendszer szerint növeli a szintedet, minden szintlépés után erősebb leszel, illetve tudsz elérni bizonyos perkeket.
A területeknek szintjeik vannak, amit ha rámész a térképen egy területre, akkor meg tudod nézni, hogy azon milyen szintű ellenfelek vannak és azok jellemzően mely kasztba tartoznak.
A te és a terület szintjének egymáshoz való viszonya az úgy áll, hogy az elején jellemzően erősebb ellenfelekkel kell szembenézned, és érdemes egy kicsit több időt eltölteni a szinteződéssel (minél előbb eljutni 6-7-8-as szintre, hogy amikor átmész a következő területre, akkor ne nagyon nehéz ellenfelekkel kerülj szembe.
A játék a sztori küldetések megnyitásával elég jól vezet téged, a különböző nehézségű területeken keresztül, persze lvl6-osként is bemehetsz egy lvl25-ös szintű területre, de babér nem fog teremni, annál több spawnpoint választás. :)
Ahogy követed a sztori vonalat, és csinálod az egyéb tevékenységeket (erről bővebben mindjárt) akkor elég jól és gyorsan lehet felfelé szinteződni, de eközben a régebben feloldott területek szintjei is hozzád alakulnak, hogy ne legyen túl könnyű a játék azokon a területeken, ahol eddig is voltál.
A legkisebb szint ahol játszhatsz csak 2 szinttel lehet kevesebb mint a te szinted. Azaz ha eljutottál mondjuk 14-es szintre, akkor pl a Downtown East körzet (ami az indulásnál 1-4-es volt) szintje ekkor 12-es, és ilyen ellenfelekkel, illetve küldetésekben a választott nehézségtől függően max veled egy szinten lévő ellenfelekkel találkozol.
Ököl szabályként elmondható, hogy max 2 szinttel feletted lévő ellenfelekkel érdemes kikezdeni, mert afelett már szinte 100% a fekvés, mert így is eléggé nehezek tudnak lenni az ellenek. Persze ez mindenkinek ízlése és vérmérséklete szerint.

A területeken vannak Control Pointok (ellenőrző állomások, innentől CP) amiket először fel kell szabadítani, majd az ott lévő biztonsági szobában kapsz viszonylag jó lootot (a nagy sárga ládán kívül a többi loot láda (a fegyveres és geares) 24 óránként újra élednek, ide érdemes körbeutazni, mert sokszor van bennünk jó cucc, az alapanyagos ládák sűrűbben újraélednek) adnak.
Ha ezeket felszabadítjuk, akkor az ott lévő tisztnek tudunk adni a már korábban begyűjtött Élelmiszerből / Vízből / Alkatrészekből, ezzel is erősítve a CP állapotát, illetve az átadott mennyiségtől függően XP-t kapsz, ami jól jön a szinteződéskor.
A CP-k feloldásával megjelennek a térképen kérdőjelek, amelyekhez odamenve úgynevezett Random Eventek (véletlenszerű események) történnek: mint pl túszszabadítás, supply drop, nyilvános kivégzés, terület ellenőrzés, propaganda tornyok stb., amelyeket megoldva (érts ez alatt, hogy minden ellent kiiktatsz), elég jó lootot és XP-t kaphatsz. Ezekbe lépten nyomon belebotlunk, illetve van amikor szükség van a projektek megcsinálásához is.

Akkor essen szó a Projektekről:
Több módon elérhetőek, egyrészt először ezzel a The Theater Settelemtben találkozunk, helyileg ahova gyorsutazunk, ott azonnal van egy kioszk, a projektes, másrészt a térképet megnyitva a bal felső sarokban lévő ikon sorban is egy kis teleírt lap az ikonja, de van ilyen rész a WH-ban is. A projekteket a sztori előre haladásával kapjuk meg, és utána pedig folyamatosan vannak új projektek.
A projektek elvégzéséért jutalom jár, XP, gear/fegyver, de ami a legfontosabb sok fontos tervrajz is így szerezhető meg, amik feltétlenül szükségesek a későbbiekben.
Ezeket feltétlenül nézegessük folyamatosan (legegyszerűbb a térkép ikonon keresztül mert az bárhonnan megnézhető), és mielőbb teljesítsük, egyrészt amúgy is be fogunk járni területeket, és pl minden területen van olyan projekt:
* szedj össze 4 SHD-t
* Végezz el 3 tevékenységet
stb stb, amiket amúgy is csinálnánk.

Amikor egy új területre mész, akkor az első utad az adott terület SH-ba vezessen és ott is a kis laptophoz, hogy felold a területen található SHD ládák lelőhelyét, illetve ilyenkor adja be a területre érvényes általános projektet is, így ha utána végzel projektben is elvárt tevékenységet, akkor legalább azt már itt beszámolja.

Mellékküldetések:
A sztori küldetések mellett megjelennek mellékküldetések is: ezeket leginkább különböző személyekkel való beszélgetés kapcsán szerezzük meg, pl ha gyorsutazol az egyik Settlementbe, akkor ott kiírja (bal oldalon lent), hogy kivel kellene beszélned az adott helyen (térképet megnyitva és ránagyítva ki is tudod jelölni a személyt, hogy könnyebben megtaláld, ez eleinte lehet nehezebb, később már rutinosan meg tudod keresni az adott embert), és ezen NPC-k jó része különböző mellékküldetéseket adnak. Azért is érdemes mindig először az SH-t és az SHD ládák lelőhelyét feloldani, mert lesz olyan hely, ahova csak melléküldetésen keresztül lehet bejutni (bár később is el lehet jutni mert ad be oda Bounty-t (fejvadászat), de ez teljesen random, így lehet csak sokadjára adja be oda a küldetés)
Melléküldetést lehet még kapni a szabad kóborlás alatt, amikor a kis térképen (bal oldalt felül) megjelenik egy kis ikon, ugyan az, mint amikor a settlementekben oda kell menni beszélgetni valakivel, ezek az NPC-k is több amúgy nem elérhető mellékküldetést adnak.
Ezek a kis küldetések nem újrajátszhatóak mint a sztori küldetések, de viszonylag érdekesek, illetve több esetben kellenek a fejlődéshez (vannak SHD küldetések, ahol SHD ládákat kell visszaszerezni, azok konkrétan 5 SHD-t adnak küldetésenként)

A játék során folyamatosan emberek kerülnek be a WH-ba és különböző állomásokat fognak kezelni, ezért mindig érdemes szétnézni a Settlementekben, hogy nincs-e új valaki akivel beszélni kellene, elvégezni minden mellékküldetést stb.
Az állomások feloldásához haladni kell előre a történetben és a mellékküldetéseket is csinálni kell, ugyanígy a projekteket, amelyek feloldják ezeket az állomásokat, vagy azokat az embereket akikkel beszélni kell és akkor jelzik, hogy meghívást kaptak a WH-ba és innentől kezdve ott éred el, és hogy Ő mit fog csinálni ott.

White House elérhető kontaktok:
Földszint
Crafting Station
Recalibration station
Ezekhez van egy nagyon jó kis leírás, olvasd át!

Shooting Range - Lőtér, ki tudod próbálni a fegyvereket, egy jó pár beállítást eszközölhetsz, tesztelni nagyon jó az éppen összerakott geart.

Barber - A kinézeteden tudsz módosítani

Specialization - Ez majd a 30. szint elérése és a utolsó küldetések (3 Stronghold) befejezése után lesz lényeg)

Emelet
Projects (ez van a Settlementekben is és térképen ikonok között is elérhető)

Bounty (térképen ikonok között is elérhető) - Különböző nehézségű fejvadászat indítása az összegyűjtött célpontinfókért (lelőtt mobok dobják, küldetés jutalomként kaphatsz)

Dark Zone officer - Akkor nyílik erre lehetőség, amikor felnyitod a keleti DZ-t egy speciális küldetésben, és utána a Theater-ből a WH-ba költözik az NPC, a későbbiekben ez fontos lesz, mert itt tudod a DZ perkeket is aktiválni. A DZ perkek DZ szinthez vannak kötve, és láncszerűen tudsz minden DZ szintnél 1 perket aktiválni, de bármikor ingyen újraaktiválható az egész, azaz függően attól, hogy PvE vagy PvP-re mész be, akár játékonként is át tudod állítani, ezzel is segítve a helyzetedet.

Általánosan ennyi, jöjjenek a használati tárgyak:

Fegyverek és gear minőség:
Zöld - Worn
Kék – Specialized
Lila – Superior
Arany – High End
Piros - Exotic

Fegyverek:
Ezen belül különböző osztályokat különböztetünk meg, ezen belül meg elég sok típus van, mind különböző attribútumokkal:
Assault Rifle
Rifle
SMG
LMG
Marksman rifle
Shotgun
Pistol

Ezen belül mindegyiknek megvannak a saját tulajdonságaik úgy mint RPM, tárméret, sebzés.
Ami neked tetszik, abból tudsz válogatni, vannak kiemelten jó fegyverek, de annyira új a játék még, és annyiféle szettet lehet összerakni, hogy döntse el mindenki, hogy mit használ (vagy használja azt ami esik neki vagy tud craftolni)
Nézegessétek a fegyver tálenteket, és a cheat sheetet, hogy melyik fegyverhez milyen tálentek használhatóak.

Fegyver kiegészítők:
A kiegészítőkhöz először is meg kell szerezni a tervrajzokat, majd azokat le kell craftolni, de ahogy egyet craftolsz, utána az már végtelen számban áll rendelkezésedre, azaz függően fegyver osztálytól, és típustól a rá rakható módosítókat fel tudod szerelni, de arra figyelned kell, hogy minden módosít ad is és el is vesz. Azaz adott esetben lehet, hogy inkább megéri nem felrakni egy módosítót semmint használni, mert a negatív tulajdonság többet ront amint amit kapnál pozitívumként. Ezeket ha eladod vagy összetöröd a fegyvert, akkor nem kell kivenni, mert ha egyszer megcsináltad, akkor bármikor (akár a térkép közepén, amikor éppen megkaptad a fegyvert) fel tudod rakni a fegyverre.

Gear-ek:
Vannak nevesített gearek (brands), és vannak a normál gearek. A normál gearekről egyelőre nem szólnék, mivel a játék vége felé csak a brand gearek esnek, ezeket is tudjátok csekkolni az összefoglalóban. Ezekből is van eleinte mindenféle minőség, a vége felé viszont már jellemzően Lila vagy Arany fog esni csak.

Gear módosítók és Gear építése: lásd itt.

[ Módosította: Anonymus23 ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.