Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  The Bat! topic

Hozzászólások

(#1) :AMF:


:AMF:
senior tag

Üdv!

Használja valaki ezt a progit levelezésre, mert én most pakoltam fel, és lenne vele 1 problémám? Annak, aki nem szerepel a postafiók-listában, annak nem tok levelet küldeni (freemail,netcity). Plíz, help. :F

(#3) :AMF: válasza Kalandor (#2) üzenetére


:AMF:
senior tag

A bal oldalon lévő ''postafiók-listában''.

(#4) :AMF:


:AMF:
senior tag

Többen használunk 1 gépet, és csak azoknak tok levelet küldeni Bat-ből, akinek szintén van ''postafiókja'' a baloldali listában.

(#5) L3zl13 válasza :AMF: (#4) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem szerverként telepítettétek esetleg?

Aki hülye, haljon meg!

(#6) :AMF: válasza L3zl13 (#5) üzenetére


:AMF:
senior tag

Nem, (szerintem). Egyébként 2.02.3 CE verzió, ha segít valamit.

(#8) :AMF:


:AMF:
senior tag

Gondolom valami beállításbeli probléma lehet csak, mert leveleket tud letölteni, meg mindenkinek elküldi a levelet, akinek van postafiókja a listában.

(#9) L3zl13 válasza :AMF: (#8) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Akkor szerintem az SMTP szerveren nincs engedélyezve a relay kívülre.

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#10) :AMF: válasza Kalandor (#7) üzenetére


:AMF:
senior tag

Én mindent úgy hagytam, ahogy a telepítés után volt (csak megcsináltam a p.fiókokat, meg a címjegyzéket). Mást nem piszkáltam bele. Mit kell külön beállítani pl. a freemailhez? :B

(#11) :AMF: válasza L3zl13 (#9) üzenetére


:AMF:
senior tag

Azt hol tom megtenni? :F

[Szerkesztve]

(#12) WN31RD válasza :AMF: (#10) üzenetére


WN31RD
addikt

Freemailhez pl. - hacsak nem hozzájuk tárcsázol be - nem lehet SMTP szervert beállítani, hanem az internetszolgáltatód SMTP szerverét kell használnod. Ha ilyet nem biztosít a netszolgáltatód, vagy pofátlan módon csak az általuk biztosított emailcímhez, akkor saját SMTP szervert kell telepítened, de az már külön téma.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#13) Digital válasza :AMF: (#1) üzenetére


Digital
addikt

Hali!
Neked megvan az egész progi? Nem shareware? Ha tuti akkor érdekelne,mert szerintem nagyon szupi cuccos! Esetleg dobj mailkát :))

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#14) :AMF: válasza WN31RD (#12) üzenetére


:AMF:
senior tag

Én a koliból netezem, a freemailel eddig nem volt gond (meg már írtam, hogy minden listábanszereplőnek elküldi, csak annak nem, aki nem szerepel rajta)

(#15) L3zl13 válasza :AMF: (#14) üzenetére


L3zl13
nagyúr

SMTP szervernek mi van beállítva?

Aki hülye, haljon meg!

(#16) :AMF: válasza L3zl13 (#15) üzenetére


:AMF:
senior tag

Azt hol tom megnézni?

Egyébként ezt írja ki levélküldéskor: freemail.hu /SMTP
''A szerver jelezte, hogy nincs készen. Válasz: ''''''

(#17) L3zl13 válasza :AMF: (#16) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Jobb klikk a mailboxon. Properties/Transport. Ott SMTP szerver.

Aki hülye, haljon meg!

(#18) b.bone


b.bone
senior tag

a múltkoriban mikor elősször feltepítettem szépen működött minden.
most tettem új rendszert, újra telepítettem a The Bat-ot is.
két problem:

-csináltam egy könyvtárat ''levelezés'' néven az előző oda tett mindent, de sehogy sem tudom vissza hozni a régi leveleket, pedig most megint azt a könyvtárat adtam meg defaultnak az accounthoz.

-a másik, hogy semmilyen most kapott levelet nem tudok megnézni.
ha megy a prog szokott ott fent lenni ilyen inbox, outbox, trash stb.
azok most nincsenek, tehát ugyszint nem tudok előkotorni semmit.

ezeket pusztán beállításokkal lehet orvoslni amihez hüje vagyok, vagy nagyon elcsesztem valamit?

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#19) b.bone


b.bone
senior tag

valaki help. pls.

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#20) WuDu válasza b.bone (#18) üzenetére


WuDu
tag

Ha nincsen Inbox ,meg ilyenek, akkor nem is hoztál létre accountot :)
Tehát a Bat nem tudja leszedni a leveleket, mert nem ismeri a mailcimed..stb.
Elvileg ha megadod a régi accokat, akkor láthatóváválnak a régi levelek is

(#21) b.bone válasza WuDu (#20) üzenetére


b.bone
senior tag

de ez az, hogy leszedi a leveleket, el is olvasom őket. csak éppen nincs ott semmi ahol lennie kéne. ez a nagy dilemma

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#22) b.bone válasza b.bone (#21) üzenetére


b.bone
senior tag

fogalmam sincs mi volt a gyíkja. újra raktam és meggyógyult. látom a leveleket megminden. pedig mindent ugyanúgy állítottam. no mind1.

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#23) b.bone


b.bone
senior tag

Vissza az egész. Kapott a rendszerem egy restartot és megint ugyan az a jelenség.
Indul a The bat, mondja hogy van még 28 napom próbálgatni stb. Figyeli a leveleket. Szól is ha kapok újat, le is szedi meg is tudom nézni, de se inbox se outbox se semmi. :F

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#24) b.bone


b.bone
senior tag

UP!

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#25) L3zl13 válasza b.bone (#24) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Rakjál már fel screenshotot valahova...

Aki hülye, haljon meg!

(#26) b.bone válasza L3zl13 (#25) üzenetére


b.bone
senior tag

várjál... meghalok gyorsan...

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#27) b.bone


b.bone
senior tag

na szóval. nem fogok screenshotot feltenni mert nincs semmi regisztrált táram ahova felpakohatnám.

leírom mégegyszer. telepítem a batot. kérdezi hogy szeretnék-e accountot csinálni. mondom igen. megadom neki a könyvtárat ahol a régi levelezés van. meg is talál minden beállítást. tudja a nevem a kiszolgálóm címét stb. én mindig leteszem system tray-be. ott is van. figyeli 5 percenként van-e levél ez sem gond. le is szedi ha van. meg is tudom nézni külön ablakban. na már most. ha felhozom a tray-ből a batot akkor ott van a @ jel melette az account nevemel, belőle meg szépen fa struktúrával inbox, outbox stb.

de ha egyszer újraíndítom a rendszerem akkor egyszerűen eltűnik onnan az egész account. mármint a fő ablakból a @ ,a belőle ágazó inbox stb. hozzá sem tudok nyúlni. nincs ott, mintha nem lenne account beállítva. de továbbra is csekkolja automatán 5 percenként a leveleket. és úgyszint megtudom nézni.(ugye ilyenkor külön ablakban nyitja) ha megpróbálom újra létrehozni az accountot azt mondja hogy már van egy ilyen névvel. szóval nem értem mi a ló pimpula van vele.

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#28) L3zl13 válasza b.bone (#27) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Milyen @? :F

Melyik verzió van fenn?

Aki hülye, haljon meg!

(#29) b.bone válasza L3zl13 (#28) üzenetére


b.bone
senior tag

2.04.7

amúgy a @ egyszerűen csak ikonként funkcionál.

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#30) b.bone válasza L3zl13 (#28) üzenetére


b.bone
senior tag

na küldtem neked egy screenshotot mailba. remélem nem baj.:U

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#31) L3zl13 válasza b.bone (#30) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Aham, akkor ez a jó, és milyen amikor rossz?

Aki hülye, haljon meg!

(#32) b.bone válasza L3zl13 (#31) üzenetére


b.bone
senior tag

olyan hogy az account szerinte él, le is csekkolja a leveleket rendszeresen, csak éppen azokat a cuccokat nem rakja ki amiket bekereteztem.

tulképp. azt gondoltam lehet neki állítani hogy ki tegye vagy sem, de nem találok ilyen opciót.

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#33) Mahinátor


Mahinátor
tag

Sziasztok!
Annyira nem probléma a következő csak nem akartam új topicot :)
Tehát:
Hogyan tudom azt megvalosítani, hogy létrehozok egy postafiokot, de abba az egy fiókba több címről is lejöjjenek a levelek. Ne! kelljen másik postafiókot is beállítani, ez a lényeg, mert ugy megy, csak elég gányul néz ki pl 4 címnél már négy postfiók kell..., de remélem van más megoldás.

Előre is köszi!
Bye

(#34) -= CsoCso =- válasza Mahinátor (#33) üzenetére


-= CsoCso =-
tag

A a TheBat! postafiókjai éppen arra hivatottak, hogy egy valós (freemail-es, vipmail-es, gmail-es, stb.) postafiókot ''képezzen le'' a saját gépedre. Ha valakinek (nekem is :) ) sok van belőlük, akkor sok lesz a gépeden is, bár ez, a szűrőkhöz és azok mappáihoz hasonlóan lehet akár rendezési szempont is: ebbe a postafiókba ilyen levelek, a másikba amolyanok érkezzenek...

Megoldás lehet - mivel ma már talán az összes korszerű levelezőszolgáltatás képes rá -, hogy átirányítod a leveleidet egy postafiókba, és csak annak hozol létre egyetlen fiókot a Bat!-ben.

70 000 Ft a nyomravezetőnek: http://mobilarena.hu/f.php?mod=40&id=515309

(#35) -= CsoCso =-


-= CsoCso =-
tag

Nekem is volna egy kis gondom, sehol sem találtam rá megoldást; új (3.5-ös Prof.) TheBat! kliens-hez nem tudom felrakni a 2.0.2-es BayesFilter-t. :(

Illetve felmegy, felismeri, müxik is, de az első újraindításnál már nincs sehol. A Beépülő modulok-nál Név: Geneirc Plug-In, Állapot: Hiba, DLL útvonala: a JÓ útvonal.

De mi a hiba? :F Verzió-inkompatibilitás? (hudeszépszó ;])

70 000 Ft a nyomravezetőnek: http://mobilarena.hu/f.php?mod=40&id=515309

(#36) khalox válasza -= CsoCso =- (#35) üzenetére


khalox
őstag

Nekem 3.01-gyel megy rendesen.

Amennyiben nincsen szükséged az újabb verzió kínálta szolgáltatásokra, akkor addig, amíg át nem írják a plugint, térj vissza a régebbire... (ez persze így nem megoldás, de gondolom valamelyik belső csatolófelület megváltoztatása miatt nem megy a plugin az új verzióval).

(#37) -= CsoCso =- válasza khalox (#36) üzenetére


-= CsoCso =-
tag

ThanX, 3.01-gyel nekem is ment gond nélkül, csak a PGP valamiért nem működött úgy, ahogy kellett volna és gondoltam kipróbálom, hátha majd az újjal...

Tényleg: PGP-s tapasztalatok? Valaki? :U

70 000 Ft a nyomravezetőnek: http://mobilarena.hu/f.php?mod=40&id=515309

(#38) -= CsoCso =- válasza -= CsoCso =- (#35) üzenetére


-= CsoCso =-
tag

btw: a probléma orvoslása itt: Bővebben: link

70 000 Ft a nyomravezetőnek: http://mobilarena.hu/f.php?mod=40&id=515309

(#39) zsommi


zsommi
senior tag

Hali!
Tud valaki a The Bat! 3.65.03-hoz magyarositást?
Mert én már vagy 20 perce keresek, de semmi...:(

(#40) bLaCkDoGoNe válasza zsommi (#39) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Töltsd le a 3.64-hez való magyar nyelvet, valószínűleg 99%-ban jó lesz hozzá.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#41) zsommi válasza bLaCkDoGoNe (#40) üzenetére


zsommi
senior tag

ok. kössz..

(#42) Flashman válasza zsommi (#39) üzenetére


Flashman
tag

http://www.thebat.hu/letoltes.html

(#43) birno


birno
addikt

Sziasztok!

Megoldható-e, hogy ha új levelem érkezik, ne animálodjon az ikon, hanem csak változzon meg a képe az alapról az animált egy részére?
Azért kellene, mert a melóban elég gyengusz gép van s valami oknál fogva ez az animáció őrülten lefogja, amint kikapcsoltam jó lett, ha vissza megint lassú, így viszont nem látom mikor van új mailem, a hangjelzést nem mindig veszem észre, főleg ha zenét hallgatok közben.
Ha mondjuk kiszedem az exe-ből az animált képek darabjait az szerintetek megoldás? :)

Plusz a 3.71-es verzióban a magyar nyelv helyén nektek is angol van?Mert nálam igen.Language pack archivumot lehet valahonnan szedni?Vagy a hiba bennem van?

(#44) birno


birno
addikt

Hi!

Ha két ember levelezőjét szeretném egyesíteni, mindkettőben 4-4 fiókkal, akkor elég ha a fiók mappáit átmásolom?
Minden beállítás(szűrők, stb.) meg fog maradni?
A mappákon kivüli fájlok mire valók?
Mivel azok egyforma nevüek nem lesz baj, hogy csak az egyik emberé marad meg?

(#45) bLaCkDoGoNe válasza birno (#43) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Esetleg ha bekapcsolod a mailtickert? (Bár ha a tálcainkon animációja lefogja a gépet, gondolom a mailticker sem tesz jót neki, de egy próbát megér.)

Szerintem a tálcaikon animációját egyébként nem tudod lecserélni csak úgy.

Szerk: Látom sikerült egy ''friss'' hozzászólásra válaszolnom. :)

A másik kérdésedre nem tudom a választ. Próbálkozni gondolom nyugodtan próbálkozhatsz, miután szépen és teljeskörűen backupot csináltál mind a két rendszerről.

[Szerkesztve]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#46) birno válasza bLaCkDoGoNe (#45) üzenetére


birno
addikt

A mailtickert utálom :) , meg az a kérdés már nem is adott.

Kipróbáltam természetesen, első ránézésre nem láttam semmi különbséget, működött, de azért érdekelne, hogy az a 16 single fájl mire szolgál.
Ha törlöm őket, akkor indításkor sokáig gondolkozik a progi, majd legenerál kb. 5 darabot a 16-ból s elindul, úgy, hogy látszólag minden ok.
Akkor mégis mi a csodára valók azok? :)

(#47) Noxy válasza birno (#44) üzenetére


Noxy
veterán

Ha két ember levelezőjét szeretném egyesíteni, mindkettőben 4-4 fiókkal, akkor elég ha a fiók mappáit átmásolom?

Nem. Csinálj biztonsági mentést, és ahova egyesíteni szeretnéd ott pedig visszaállítást.
Ezután le lehet jelszavazni a fiókokat. Minden beállítás(szűrők, stb.) meg fog maradni.
Mod:
Ha jelszavasak a fiókok akkor nyisd + öket és úgy csináld a biztonsági mentést.

[Szerkesztve]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#48) birno válasza Noxy (#47) üzenetére


birno
addikt

Köszi, nagyon király! :R
Most csak az egyik fiókon tudtam kipróbálni, de a másik páciensnél vannak külön mappák a gy9ökérben vagyis fióktól függetlenül, amikre nem terjed ki a biztonsági mentés.
Azoknál gondolom elég lesz egy sima átmásolás?
Jelszavazni nem kell azonban ha már megemlítetted rákérdezek, hogy hogyan menne ez?
Ahogy néztem csak csoportot lehet létrehozni, ahhoz rendelni egy jelszót s abba rakni a fiókokat, amennyiben felhasználói jog van rajtuk.
Jól láttam vagy van más megoldás is?

(#49) Noxy válasza birno (#48) üzenetére


Noxy
veterán

Milyen mappák? :U A progi csak 1 levélkönyvtárat használ minden felhasználónak, + Win felhaszná..i fióknak. Azt amit + adsz neki. Pld nálam, a D:\Program Files\The Bat!\Mail\ Az összes felhasználónak ide rakja a mappáit. Visszaállításkor is ide rakja be őket. Rá is kérdez, hogy létre hozza e, ha nem találja, azon a néven. Sima másolással nem fog müxeni. Ez nem Outfos Expess, ahol a tároló mappákat + címjegyzéket + a fiókokat külön, 1enként kell lementegetni. Jelszavazás: Fiók kijelöl - Postafiók menü - Fiók jelszó beállítása.--> Ctrl + F12

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#50) Kicker


Kicker
senior tag

üdv mindenki, ezt a levelezőt használom, a problémám:

most váltottam adsl-re, routeren keresztül megy, eddig ugye isdn volt, és annak a kapcsolatát keresi még midnig a denevérkém... hogy kéne ezt eltűntetni?? :F

előre is kösz

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  The Bat! topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.