Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  TFT pixelhiba topic

Hozzászólások

(#1) Yarlath


Yarlath
csendes tag

Sziasztok!


Vásárlás előtt nagyon hasznos infó lehet ''A Kiválasztott'' élettartama, ill. mit várhatunk a gyártótól a garancia terén.

Ami konkrétan érdekelt és sikerült megtudnom:

Viewsonic 20'' – 21” LCD: 10 fényes vagy 10 sötét alpixel (szub-pixel) vagy összesen 10 hibás alpixel esetén érvényes a garanciális csere.

Szerintetek mennyi idő után kezdenek el megjelenni az első hibás pixelek masszív használat esetén?

Ha valakinek vannak tapasztalatai, más gyártóktól származó garancialeírásai ossza meg, plz!

| ABIT IC7 | P4 3.2(800)@3.5 | 2*512 DDR 400 | HIS RADEON X800Pro@XT 256Mb |

(#2) misran válasza Yarlath (#1) üzenetére


misran
tag

Hali!

A pixelhibákban többnyire az elektronika hibája a ludas, és ez szerintem nem elfáradás vagy elhasználódás, hanem anyaghiba (van mikor 1 héten belül megjelennek az inaktív pixelek, van hogy csak évek múlva). Sajna erre ha jól tudom a Samsung TFT-k esetében van csak 1 hibás pixelre is érvényes csere, a többi gyártó különböző kategóriákat szabott meg a cserére. Van erre ISO szabvány is, amit pl. itt: Bővebben: link megtekinthettek. Elég gyatra hogy pl. subpixel hiba akár 5 is előfordulhat a képen, még így is befér a II-es kategóriába (az I-es hibátlant jelent), és csak akkor III-as ha 2-nél több subpixel-hiba van egy 5x5 pixeles cluster-ben, etc... :(. Nagyon jól körül kell nézni vásárlás előtt. Meg teszt, meg minden.

Ami durva: hallottam olyanról hogy szakemberek ''gyártanak'' egy pixelhiba köré még párat, hogy menjen a garis csere... Na, így már nincs sok értelme az egésznek, persze hogy ki vállalja ezt be, hát nem tudom... :)

üdv.

MiSRaN

(#3) neduddki


neduddki
nagyúr

Hi!

Eddigi pxelhibak:
Samsung 172s 2-bol az egyik 1 pixel. + 1 subpixel /ha jol tevedek/ eddig vot ket tulaja, meg egy rakas idoleges nezoje, meg senkinek nem tunt fel:- ))) /rogton az elejen/
1 db eizo 557 2 piros sub, csere 5-tol lehetne de a tualj hozzaszokott /dobozbol/
8-9 db acer 290/291 1 db pixelhibas, tulaja meg nem vette eszre /dobozbol/
2.5 eves nec 1810 eddig semmi a kepminosege meg mindig etalon a kornyeken pedig azota sok szepuj jott, hiba nincs, pedig sokat haznalva
2 eve nec 1880 meg etalonabb, qva sokat hasznalva,gond semmi /dobozbol bontva/
2 db ctx 922 semmi gond
2 db ctx 73x/76x semm gond
1 db ctx 961 semmi gond
5 db hp 1925 semi gond
tehat amiket eddig latam az rogton az elejetol van es eddgi nem nagyon szaporodtak

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4) Intelligencs

A Samsung 910T-nek, amit vettem, volt egy kis hibája, talán nem is pixelhiba, valami apró fekete kosz volt a képernyőn, de alig látható. Mindenesetre szó nélkül cserélték. A Samsung ''1 hibás pixelre is cserélünk'' szlogenje működni látszik.

The Amiga, Born a Champion

(#5) misran


misran
tag

Hali!
Most néztem hogy a CTX is vállal ''Zero dead pixel'' garanciát egyes modelljeire. Haladunk - haladunk...

Bővebben: link

Üdv,

MiSRaN

(#6) Yarlath


Yarlath
csendes tag

Technikai jellegű kérdés: Fehér pixelt hogyan lehet (ha lehet) ''kikapcsolni'', hogy újra váltogassa a színeket? Vagy ez ugyanúgy halottnak számít?

| ABIT IC7 | P4 3.2(800)@3.5 | 2*512 DDR 400 | HIS RADEON X800Pro@XT 256Mb |

(#7) X@b3e válasza Yarlath (#6) üzenetére


X@b3e
addikt

Simán. Fekete v. fehér pixelhiba, ha az RGB színekből nem tud/világít folyamatosan, akkor subpixel-hibáról beszélünk

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#8) Yarlath


Yarlath
csendes tag

Hmmm... a zöld-kék-piros teszteken, sőt a szürkén is hibátlanul lefut a teszt, egyedül csak a tiszta fekete képernyőn látszik kvázi-fehérnek egy ''pötty''...

?

| ABIT IC7 | P4 3.2(800)@3.5 | 2*512 DDR 400 | HIS RADEON X800Pro@XT 256Mb |

(#9) Rolly


Rolly
veterán

azt nem tudja valaki hogy az LG 1710s-nél milyen és hány pixelhiba esetén lehet visszavinni a monitort?

mert már van egy pixelhibám :( és még csak fél éves a moncsi.
Asszem 3 év garancia van rá

(#10) loszerafin


loszerafin
senior tag

Samsung 1 pixelhiba gar az első 3 napban van.
Utána - gondolom - a szokásos pixelgarancia van.

Ez igaz a Samtron néven forgalmazott tft-kre is.

(#11) loszerafin válasza Rolly (#9) üzenetére


loszerafin
senior tag

Ilyen esetekben legyegyszerűbb felhívni a kereskedődet.
Ha bizalmatlan vagy, ne azt mondd, hogy hibás a monitor, hanem hogy vennél egy LG tft-t,
milyen pixelgar. van rá.

(#12) Rolly válasza loszerafin (#11) üzenetére


Rolly
veterán

köszi a segítséget!!

valami olyasmire emlékszem hogy 3 egymás melleti pixel esetén cserélik de lehet hogy összesen 3 pixelhiba esetén. de majd beszélek a kereskedővel

(#13) misran


misran
tag

Hali!

Az állandóan fehér pixel is hiba, és sajnos nem lehet javítani, ugyanúgy mint a feketét. Még az is lehet hogy csak akkor fehér ha feketének kéne lennie. Ebből is látszik hogy általában az elektronika (logika) a hibás, nem a szűrő.

Samsung ''csak'' 3 napig cserél? Hmmm. CTX is? Ezt nem is néztem.
Demostu...-nak írtam emailt hogy mondjanak erről valamit de úgy néz ki hogy az incoming a /dev/null-ba van irányítva, LOL...

Szvsz egy sima subpixel hiba is baromi idegesítő lehet a rossz helyen és a rossz viselkedéssel. Erre valami új szabványt kéne kitalálni... Persze nem biztos hogy érdemes, mert ahogy olcsóbb a gyártás, egyre inkább megengedhetik hogy cseréljék a cuccokat bármilyen hiba esetén. Gondolom a technológia is fejlődik, a selejt egyre kevesebb (remélem).

De hát a végtelenségig nem lehet várni.

Btw, offtopic, valaki emlegetett fizikai határokat, amiket nem lehet átlépni, és a technológia közeli végét jelentik. Mire is gondol pontosan? (a CRT védelmében szólalt fel az illető)

Üdv,

MiSRaN

(#14) Zsiba


Zsiba
senior tag

Lehet, hogy hülye kérdés lesz, de olyan létezik, hogy egy pixelhiba megszűnik??? Mármint teljesen magától.

[Szerkesztve]

''One Ring to rule them all...''

(#15) BenJoe


BenJoe
senior tag

Hy!

Nem tudjátok, mi az, hogy a Samsung 765MB bal-felső sarkánál egy VÉKONY sávban kicsit sárgás a kép? Amúgy fel e tűnik, szinte csak fehér alapon látszik.

╮(╯ل͜╰)╭ Now we're the ones who help to set the sun... ( ͡ _ ͡°)ノ ♫

(#16) Rolly válasza Zsiba (#14) üzenetére


Rolly
veterán

tudtommal nem szokott csak úgy elmúlni egy pixelhiba, de lehet hogy tévedek

(#17) misran válasza Zsiba (#14) üzenetére


misran
tag

Hali!

Valóban furcsa a dolog. Egy lehetséges magyarázatot mégis látok: A HW hiba nem fog megjavulni magától, tehát valószínűleg valamilyen SW-hiba van a dologban. Ott már lehet valami gubanc ami bizonyos körülmények között russzul reagál is ki-be billent valamit. Ez a ''valahol'' ''valamit'' magyarázat elég ködös :), de csak erre tudok gondolni.

Üdv,

MiSRaN

(#18) tbela


tbela
csendes tag

Melyik cég mennyi időre milyen pixelgaranciát vállal?
Egy Benq T903-ast néztem magamnak 140 körül! Ez jó?

(#19) kovi


kovi
senior tag

Srácok, mondjátok már meg nekem hogy mi az a válaszidő???????

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#20) neduddki válasza kovi (#19) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

KEreso baratom kereso!!! Bővebben: link

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#21) Geza ba válasza Zsiba (#14) üzenetére


Geza ba
csendes tag

de olyan létezik, hogy egy pixelhiba megszűnik?

Amikor először leteszteltem a Samsung 193P monitoromat, találtam 2 pixel és 5 subpixel hibát. De aztán egy nedves ronggyal letöröltem a monitort, és megjavult. :D

[Szerkesztve]

(#22) neduddki válasza Geza ba (#21) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Abszolute jo megoldas a legyszar ellen!!!:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23) X@b3e válasza Geza ba (#21) üzenetére


X@b3e
addikt

Pffff :Y

[Szerkesztve]

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#24) fLeSs válasza Geza ba (#21) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ember, hol vetted a monitorodat? Meg lehetett előtte nézni? Milyen?
Ide jöjjön a válasz: Bővebben: link

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#25) Squirrel


Squirrel
őstag

:( Nekem tegnap a vadiúj SONY tft-men 1 óra használat után megjelent egy halvány fehér pötty alul, középen, ami megvételekor még nem volt ott :( és nem légyszar sajnos :( gondolom magától nem fog eltűnni.

(#26) valaky*


valaky*
csendes tag

Hello mki..!



Tudja valaki PONTOSAN, Samsung-ék 3 napon túl cserélnek pixel hiba miatt..???

(#27) tyson18


tyson18
csendes tag

HI mindenki!

Most szeretnék egy Samsung 710N TFT moncsit venni.
Azt szeretném kérdezni, hogy van e valakinek vmi pontos infoja, arról hogy pixelhibákat a Samsungnál hogy kezelik? Vagy ma hivatalós oldal ahol erről írnának.

Ha vki tud vmit előre is köszi

''Don't Judge Me If You Don't Know Me!!!'' / 2pac

(#28) reznor válasza tbela (#18) üzenetére


reznor
csendes tag

Szia!

Én kb. 4 hónapja vettem egy 19''-ES BenQ T903-at. A garanciapapírra 5 év teljeskörű és pixel gari van pecsételve. Ára 93.000 Ft áfával. Ennyit fizettem érte. Auchan-ba vettem. Ez elég meglepő volt. Ált. ilyen helyeken nemhogy monitrot nem veszek, hanem még egy USB kábelt sem... Most mégis megtettem. Pixelhiba nincs, vagy nem látom, folyamatosan használom, nekem bejön. Kontrasztarány: 1:450, ami átlagos, idő: 12ms, ami átlagos, de nekem kiválóan bevált. Mondjuk nem kvékezek annyit. Inkább archicad meg tervezési melók, ahol a vékony vonalakat bámulom és huzpgatom napi 10 órában. Eddig nem volt egy rossz hangja se a kijelzőnek.

Én elégedett vagyok vele mindeddig. 1280x1024 max felbontásra képes, asszem 76 Hz-en, de tökmindegy hogy milyen frissítésen hajtod, mivel ez nem crt. Nem bántja a szemem ugyhogy ha jól tudom most 60hz-en hajtom, nem vettem észre semmiféle különbséget. Nekem bejött. Fényerő 250-300 ccd között. Elég ahhoz hogy láss. Nagyritkán, ha fps van kezem ügyében, nem láttam tükröződést, vagy szellemképhez hasonló jelenségeket. Színei nagyon tetszenek. Erős masszív színei vannak. Pl.: sárga lila meg mindenféle virágokat fényképeztem és nagyon jól kijön az erős színtől a pasztelig minden.

Ajánlom mindenkinek, nekem bevált. Aztán lehet hogy csak mákos voltam, de nagyon.

Samsung még nem lehet egy rossz választás és az Eizo sem. Hm. Ezek ilyen 1:750-es kontrasztarányokat tudnak. Beszarás szép képük van. Vadállat. Ha sok pénzetek van, azt vegyetek. Ez utóbbi állításért persze nem vállalok felelősséget, mivel én még nem használtam ilyet. Csak élőben láttam a dolgot.

üdv. és remélem tudtam segíteni.

(#29) Sanya válasza tyson18 (#27) üzenetére


Sanya
nagyúr

1 hónap talán. vettem egy ilyet, pixelhibamentes, és tökéletes.

[Szerkesztve]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#30) Cimi+Csabi


Cimi+Csabi
tag

1×Samsung 710N
1×Samsung 152s
2× 0 Hiba
:o
Gyerekek SAMSUNGot kell venni!

[Szerkesztve]

The Unofficial Apple Team! Dual Apple Power! (''Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed'')

(#31) Gouseppe


Gouseppe
csendes tag

Nekem 1 pixelhibám van. Monitorom: Fujitsu Siemens C19-3. 3 és fél hónapja van meg a moncsi.

Cool Baby!

(#32) Moka


Moka
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy Viewsonic VP171b(2) monitort. Amikor hazavittem, kipróbáltam és 1 db zölden világító pixelt vettem észre. Elég kellemetlen, ennyi pénzért. Van esélyem cserére?

(#33) Gouseppe válasza Moka (#32) üzenetére


Gouseppe
csendes tag

Hogyha csak egy pixel villog akkor sztem nem fogják kicserélni. Nekem egy Fujitsu Siemens C19-3-asom van. Egy pixel villog. Nekem azt mondták hogy 5 pixelnél cserélik ki.

Cool Baby!

(#34) Moka válasza Gouseppe (#33) üzenetére


Moka
csendes tag

Akkor meg kell szoknunk a dolgot. Még így sem adnám oda 2 ''hagyományos'' monitorért sem.:R

(#35) nnorb


nnorb
csendes tag

Sziasztok!

Csak okulás végett. Vettem egy jó nevű gyártótól egy 19'' monitort 100E++ért ami szép is jó is de pixelhibás, fekete alapon világít. Már előtte is gondolkodtam azon, hogy mi lesz azon monitorok sorsa amelyiken néhány pixelnyi hiba van és gariban cserélik. Asszem rájöttem. Mivel doboza alul-felül ugyanazon gyári szélességű átlátszó szalaggal van leragasztva szinte fel sem tűnik, hogy az egyik oldal már duplikált, tehát átragasztott. A boltban pont az egyszeresen ragasztott csík lett felvágva, ezen kívül a talpát védő lehúzható fólia egyik oldalán olyan használtas benyomást kelt, kissé fel van penderedve. Szóval ez a monitor gyárilag (szerviz, nagyker, stb.) újracsomagolt. Sorsa ugyan az lesz, gariban csere két nap után. Gondolom ez egy megszokott eljárás lehet mert nem hinném, hogy ezért panelt cserélnek bármelyikben is, bíznak egy rosszabb szemű, pixelhibát nem kutató vevőre. Egyébként ez semmiben nem befolyásolja nálam a kép minőségét mert ténylegesen kifejezetten keresni kell a hibát.

(#36) Gouseppe válasza nnorb (#35) üzenetére


Gouseppe
csendes tag

Mit takar az a ''jó'' gyártó?

Cool Baby!

(#37) nnorb válasza Gouseppe (#36) üzenetére


nnorb
csendes tag

S 193P

(#38) Romerosz


Romerosz
csendes tag

MInden gyártónál más a pixelhiba garancia és ime amiket ugyahogy ismerek.

LG 1 pixelnél már cserél 3 évig
Samsung 3 napon belüli vásárlás esetén 1 pixelnél is cserél egyéb esetben érvényes a normál pixelhiba garancia.
Fujitsu Siemens(retail kategória, amit pl a Metroban megveszel): 17'' 3 pixelhiba, 19'' 5 pixelhiba, 21'' 6 pixelhiba
fujitsu Siemens Business kategória(Kicsit drágábbak) 1 pixel esetén cserélnek 3 évig
Philips S sorozat: 3 pixelhiba esetén cserél
Philips P és B sorozat 1 pixelnél cserélnek 3 évig
Ag Neovo : Tesztelik minden monitorukat forgalomba hozatal előtt, de 3 pixelnél válalnak cserét kivéve ha a képernyőt képzeletben felosztod 9 egyenlő részre és a középsö kockában van akár egy pixelhiba is, ilyen esetben szónélkül cserélnek
Video7 : 3 pixelhiba esetén cserélnek vagy kettő egymásmelletti pixelhiba esetén.

Ennyiről van infom, de ez se 100%os igazán a kereskedők se tudnak infot adni nektek csak a szervizpontok. Érdemes a Profi szervizközpontot felhivni vásárlás előtt, ők javitják a legtöbb tipusu TFTt magyarországon.

De minden kereskedőnél kérhetittek számlázás előtt a kipróbálást próbáljátok ki minden szinháttér előtt a képernyőt és csak kiszurjátok ha van rajta.

(#39) Romerosz válasza nnorb (#35) üzenetére


Romerosz
csendes tag

Tudnod kell, hogy összesen 3 ragasztás a normális a legtöbb számitástechnikai terméken Mon, ez főleg a Media Office Depo Metro áruházaknál árusitott termékekre igaz, előszőr kibontja az importőr, utána kibontja az áruház, ez 3 ragasztócsik, mindenk iellenőrzi, hogy nem e téglát szállitottak neki, mert néha előfordul a szállitási lopás. TFT akkor használt, ha a kábelek nincsenek visszadrótozva, egyébként nem fedezed fel. Samsung LG pl megsemisiti a hibás monitorokat mivel iszonyat alacsony az előállitási költségük.

(#40) nnorb válasza Romerosz (#39) üzenetére


nnorb
csendes tag

Igazad lehet, de a leggyanúsabb amiért azt gondolom már kis ideig használta valaki a talpát védő öntapadó fólia egy részének felválása volt, azon a részen a tapadása is hiányzott. Ami kissé bosszant, hogy egy 130ezres monitort csak a hétvégén használhattam, ma visszavittem, héten kapok másikat. Az biztos ezek után még tüzetesebben fogom vadászni a pixeleket. Ennél a kategóriánál a gyártó valami 14 napos ''0 fényespont garanciát'' vállal

(#41) Romerosz válasza nnorb (#40) üzenetére


Romerosz
csendes tag

Kérd helyszinen a felülvizsgálatott, egyébként ha kulturált a kisker akkor 3 hónapig simán elintézzik neked a pixelhibát, egyébként ha vennél egy L1930Pt akkor ha jól emlékszem ugyanazt kapod csak LGben:) viszont 3 év nullpixel garit mellé:))

(#42) sisu


sisu
csendes tag

helló!
Lenne egy problémám!Van egy benq t720 monitorom vmilyen úton módon folyadék kerűlt bele,a kezelőpanel meghibásodott,később egy baromi nagy fólt jelent meg a kijelzőn/a szerviz előszőr szétszedésre,majd az említett ''beázásra'' fogta/,ami sztem.nem lehet a beázás következménye.Vagy igen?:F
kb 6 hónapos a monitór,ebből 4 hónapot szervizben tőltött.A benq-ra hivatkozva folyamatosan tologatták a javítást,hogy nem kaptak választ a benqtól,hogy értesítenek meg ilyesmi.persze értesítést nem igazán kaptam.Én telefonálgattam,de hiába.

(#43) g@bo


g@bo
nagyúr

samsung 913n, 1 órán át tökéletes, majd 2 szubpixelhiba.... jobb felül zöld kiégve, bal alul 1 piros.

7 tft-ből 5 hibásat találtam. 713n, l72d ( hyundai, 3db-ból 3 szubpixeles), 913n.

alakul... :(

(#44) Racecam válasza g@bo (#43) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Itt ez a másik topik (miért is van kettő belőle :U ) Bővebben: link, ez alapján is nekem úgy tűnik, hogy ritkán fordul elő, hogy amelyik monitoron egy-két nap alatt nem jönnek ki a hibás pixelek, később még is jelentkeznek.
Ahogy a másikban is írtam, vidd vissza, amíg benne vagy a három napban.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#45) Tom19


Tom19
tag

A kérdésem az lenne hogy milyenek a garanciák a következő monitorok esetén?
ACER, SAMSUNG, XEROX

Vagy hol lehet megnézni?

És mennyi a látható különbség a 8ms válaszidő és a 12 és 16 ms között?
Mivel lehet letsztelni? Mert én láttam egy XEROX 17'' TFT-t 16ms-os válaszidővel és simán ment rajt a videó.

Vásárlás elött állok légyszi segítsetek!
Köszi

(#46) Scream007


Scream007
őstag

1 bazi nagy UPPP, mert ugyanaz a kérdésem mint Tom19nek.
annyival kiegészítve hogy :acer, samsung, philips

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#47) Racecam válasza Tom19 (#45) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ezt mindig a forgalmazótól kérdezd meg, mert itt Magyarországon vannak furcsa dolgok, rossz tapasztalatok ebben a kérdésben.

Bár a hozzászólásod második része itt teljesen OFF, de azért megpróbálok válaszolni rá. A 8, 12,16 ms-os válaszidők között csak csekély a látható különbség, a 16ms-os válaszidő az, amire azt szokták mondani, hogy gyors játékokra is már megfelel.
Hogy hogyan jön ide a videó, azt nem tudom, mert az egy 25ms-os monitoron is ''simán megy''. :U

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#48) Hequila


Hequila
őstag

Nekem is szükségem lenne egy kis segítségre:
Ma vettem egy Samsung 173P+ monitort, és sajnos van egy pixelhibám. Ez a pixelhiba fehér háttérben pirosas-zöldes, színes háttérnél viszont fekete, vagy legalábbis jóval sötétebb, mint fehéren, fekete háttérnél nem látszik.
Ez most pixel vagy subpixel hiba? Csak mert szubpixel hiba esetén már cserélnék, de pixelhiba esetén csak 5 hibás pixel felett cserélik. A garanciakönyvében legalábbis ez szerepel. Szokjam meg, hogy ott van, vagy nyugodtan vigyem vissza, mert ki fogják cserélni?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#49) Hequila válasza Hequila (#48) üzenetére


Hequila
őstag

Hm... Láttatok már ilyet:
Analóg is digitális bemeneteknél nem ugyan ott van a pixelhiba! Anaógnál néhány pixellel feljebb van. Ez normális?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#50) nofreenick


nofreenick
aktív tag

üdv! minek a nagyobb a valószínűsége? h első bekapcsolásnál jelentkezik a pixelhiba (esetleg 1 nap használat után), v annak, h mondjuk később jön elő?
Azért érdekel, mert öcsém hozna nekem n.o-ból 1 samsung 713N-t 230ojróért, és ő ki tudja kint próbálni, de ha hazahozza, akkor már macerás a csere...

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  TFT pixelhiba topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.