Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SaNyEe


SaNyEe
aktív tag

Hi!

Vennék egy Tualatinos 1200 Mhz-es Cerkát a közeljövőben csak azt nem tudom, hogy milyen lap lenne hozzá a legmegfelelőbb. Lécci adjatok honlapcímet vagy osszátok meg velem a tapasztalataitokat (tuning, ár, stb.)

-- end of transmission --

(#2) rup1u5 válasza SaNyEe (#1) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Nekem egy Abit vh6-t-ben csucsul egy ilyen proc.
1560-on vigan szaladgal, 1600-ot a memoriaim miatt nem viszi stabilan.
Udv.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#3) rup1u5 válasza SaNyEe (#1) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Nekem egy Abit vh6-t-ben csucsul egy ilyen proc.
1560-on vigan szaladgal, 1600-ot a memoriaim miatt nem viszi stabilan.
Udv.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#4) g4dg3t válasza SaNyEe (#1) üzenetére


g4dg3t
senior tag

HeLLa!!!

Szvsz tua-hoz legjobb valasztas az ASUS TUSL2-C (Intel 815EP).
Nekem is ilyen lapom van 1.3-as tua cerkaval + 512 Kingston PC133 RAMmal.
A prockot 1733MHz-en (133x13) hasznalom, es teljesen stabil.

Esetleg vehetsz meg Abit ST-6-ot, de az ASUS sztem jobb.

Udv Gadget.

(#5) kBagyula


kBagyula
senior tag

Hi!

Nekem az NF7 mellett van egy ST6 1.3-as cerkával, de nem az igazi. Húzni legalábbis nem tudtam. Jobb az Asus arra szerintem.

Üdv,
kBagyula

(#6) Terminus_ válasza SaNyEe (#1) üzenetére


Terminus_
aktív tag

Nekem MSI van i815EPT Pro, annak idején azért vettem, mert ezt hoztak ki a legjobbnak sok tesztben. Nem csalódtam benne. Szerintem nehéz lesz mostanság egy ilyenhez hozzájutnod, de próba, szerencse! Bár tartok tőle, annak ellenére, hogy nem mai darab még mindig szép ára lehet. Szerintem elég tuningbarát és nagyon stabil. Lassan két éve használom és soha semmi probléma nem volt vele, minden hardvert szeretett, bármit tettem bele. Két év alatt csak procit cseréltem, most egy 1400-as cerka van benne. Fesz emelés nélkül 1666Mhz-en ment stabilan, bár szerintem ez nem csak a lap érdeme. Amúgy nem hajtom, csak próba volt, kíváncsiság. :) Egyszer szobatársam 1800+-os xp-jét is megszorongatta néhány tesztben. :) Egyetlen hibája, hogy az i815 chipset max 512MB RAM-ot támogat, de ez minden i815-ös alaplapra igaz. Ennek ellenére az intel chipsetes megoldásokat ajánlom. remélem hasznos információkkal szolgáltam.

Specifikációk az msi oldalán.

-

(#7) Viktor77 válasza SaNyEe (#1) üzenetére


Viktor77
titán

Nekem egy 1.4-es cerkám van egy ST6-ban, és alapfeszen megy 1680-at, de ehhez már pci-os hangkari kell, mert az alplapi már rakoncátlankodik. Följebb nem is próbáltam.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#8) Jenő válasza Viktor77 (#7) üzenetére


Jenő
aktív tag

OFF

Nekem is hasonló problémám van. Nekem egy 1.2-es cerkám van az ST6-ban és 111MHz fsb felett meg szeretne halni az integrált hangkari mint első pci-os gócpont. (húdeszépenfogalmaztam) Ami szerintem elég csúnya dolog, mivel ha lenne egy normális hangarim (amit nem volt kedvem megvenni, az a 2000 forint anyagi csődbe vitt volna :)

(#9) Viktor77 válasza Jenő (#8) üzenetére


Viktor77
titán

Nekem annyira ez nem probléma, mert Anyám munkagépe, csak próba volt. Most 1.4ghz-en jár az alap 1.5volt helyett 1.4-el.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#10) SaNyEe


SaNyEe
aktív tag

Hi!

Megnéztem a VIA honlapját és láttam ott egy VIA Apollo Pro 266T elnevezésűt.
Ide bevágom a főbb adatait:

Supports:-Intel Pentium III (including Tualatin)
-Intel Celeron™
-VIAC3™ Processors 66/100/133MHz FSB Settings
Support for AGP 2X/4X
Supports up to 4.0GB DDR200/266 SDRAM as well as PC100/133 SDRAM and Virtual Channel memory
266MB/sec high bandwidth North/South Bridge V-Link
Support for Advanced Communications Riser (ACR) Card Standard
Integrated 6 Channel AC'97 Audio
Integrated MC'97 Modem
Integrated 3Com 10/100 MAC controller
Support for ATA 33/66/100
6 USB ports, UHCI compliant
Advanced power management capabilities
552-pin BGA VT8653 North Bridge
376 -pin BGA VT8233 South Bridge

Szerintetek ez gyors?
Mennyit segítet a DDR a Tualatin Cerkán?
Milyen Intel Chipset vetekszik ezzel?

-- end of transmission --

(#11) g4dg3t válasza SaNyEe (#10) üzenetére


g4dg3t
senior tag

Tualatinhoz csakis az intel815(EP) chipsetet ajanlom...ehhez a platformhoz sztem nincs ennel jobb!

(#12) SaNyEe


SaNyEe
aktív tag

Ok gyors meg minden de a DDR mennyit dobhat a teljesítményen?
Láttam még 1-2 éve P4-et SD-vel menni és hadnemondjam majdnem egy 1266-os PIII szintjére süllyedt.
Akinek van ilyen tapasztalata az lécci írjon.

-- end of transmission --

(#13) SaNyEe


SaNyEe
aktív tag

Egy esetleg 8x AGP-s kari mennyivel futna lassabban egy 4x-es lapban?

-- end of transmission --

(#14) Orc


Orc
senior tag

Nekem volt St6 és Tusl2-c is. A külömbség nem érezhető. Tuningnál a Tusl2-c előnye a Vio fesz állítási lehetősége. De az én procim mindkét lapban 1500Mhz-ig ment csak stabilan. Tusl2-c kicsit nagyobb core feszt add, de terheléskor ingadozik 0,02-3v-ot(alapban 1,52v terheléskor 1,50-1,49v---Proci default 1,5v)
St6-ban viszont, csak 0,01v az ingadozás, de inkább stabilan 1,5v-ot ad le.
Ja még valami az abit biosza sokkal jobban fekszik nekem.

Kinyomom a szemed, eltöröm a lábad... aztán mehetsz amerre látsz!

(#15) Orc válasza SaNyEe (#13) üzenetére


Orc
senior tag

Elhanyagolható a külömbség.

Kinyomom a szemed, eltöröm a lábad... aztán mehetsz amerre látsz!

(#16) Orc válasza SaNyEe (#12) üzenetére


Orc
senior tag

P3, tualatinmellé felesleges a DDR. Nekem anno azt mondták, hogy ez csak parasztvakítás.

Kinyomom a szemed, eltöröm a lábad... aztán mehetsz amerre látsz!

(#17) g4dg3t


g4dg3t
senior tag

En is csak csatlakozni tudok az elottem szolohoz...

A DDR RAM teljesen felesleges a tuahoz...200-266MHz-es DDR meg ugyse lenne sokkal
jobb az SDR-nel. De a fo szempont sztem, hogy az intel 815EP egy sokkal kiforottabb lapkakeszlet mint a VIA 266T.

(#18) Alvin_ti4200 válasza SaNyEe (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

[L]http://www.asus.com/prog/spec.asp?m=TUSL2-C&langs=01[/L]. Ennél alkalmasabb nincs.

(#19) SaNyEe


SaNyEe
aktív tag

Ok.
Még az érdekelne, hogy 4x AGP-vel egy 8x AGP-s kártya mennyivel menne lassabban?
Mondjuk egy 8500-as Radeon odavágna egy 5200-as FX-et?

-- end of transmission --

(#20) Viktor77 válasza SaNyEe (#19) üzenetére


Viktor77
titán

Egy 8500-ös Radeon alapból odavág egy FX5200-est.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#21) eziskamu


eziskamu
addikt

Csak egyet mondok: Epox 3vsa2-öt neee! Az van nekem, de a feszültséget egyálltalán nem, az fsb-t pedig félig a biosból,félig jumperekkel lehet állítani.
A hanggal sok volt a problémám, mert bios alapbeállítások mellett xp alatt néha bereccsent a hang. Amúgy stabil a rendszer.

(#22) lakosk


lakosk
tag

A 8500(még az LE is) más kategória egy kicsit.
Bár az 5200-es mindenféle szarságot támogat(amit nem tud normálisan kihasználni),addig a Radeon csak az alapokat tudja korából adódóan,de az alapokban AGP sebességtől függetlenül porrá alázza az 5200-ek 200%-át.

Mitől zakatol a vonat? Mert ezek az állatok 4zetből csinálják a kerekét! (r2*PI)

(#23) lakosk


lakosk
tag

Egykicsit megkavartam magam, de szó mi szó a radeonnal ne mérd össze az 5200-est

Mitől zakatol a vonat? Mert ezek az állatok 4zetből csinálják a kerekét! (r2*PI)

(#24) Niquis válasza Viktor77 (#20) üzenetére


Niquis
aktív tag

Jaja! Szobatársamnak fx van, nekem r, eredmény(saját gépemmel): R8500: ~10000 3dm2k1, FX5200: ~5000 3dm2k1.

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#25) wipes


wipes
senior tag

Szerintem ha mindent most veszel (proci, ram, alaplap) akkor nem érdemes már tuás gépet összerakni. Ezeket már úgyis csak használtan kapod meg, kb. ennyiért olcsó p4-es (1.6 nem celeron) vagy amd (1700+) gépet is össze tudsz rakni, sokkal jobb teljesítménnyel.

De ha ragaszkodsz hozzá, akkor az st6-ot ajánlom én is, második gépben nekem is ez van. Tuningot nem igazán néztem (gyerek gépe) de az 1gb-os tua proci, ami benne van (celeron) a 133fsb-t bírja. 256 mega rammal és egy ati 7500-al még játékra is egész jó. :) (15-os monitor, 800*600)

(#26) g4dg3t válasza SaNyEe (#19) üzenetére


g4dg3t
senior tag

Neeee!!! 5200-es FX-et nehogy vegyel!

8500-os Radeon siman veri azt a karit, a DX9 meg csak parasztvakitas, mivel a DX9-es jatekok ugyse fognak normalis sebesseggel futni egy 5200-esen!

Egeszen veletlenul nekem is hasonlo konfigom van: :))
ASUS TUSL2-C
1300@1733MHz Tua Celeron
2x256 Kingston
BBA Radeon 8500 (300/300)

Na igy csinal ~8000 pontot 3DMark2001 SE...sztem nem rossz egy PIII-as konfigtol. :)

Udv Gadget.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.