Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joghurt


joghurt
addikt

[link] Úgy látszik, ez már tendencia. :(((

Eredetiben: [link], nekem momentán nem jön be.

A tej élet, erő, egészség.

(#2) KrAt válasza joghurt (#1) üzenetére


KrAt
veterán

Háát nem tudom, az index-nek mennyire lehet hinni.. Mindegy, majd meglátjuk. Ha télleg igaz, akkor itt, a PH! hasábjain is olvashatjuk majd :)

(#3) tjhooker464


tjhooker464
őstag

Először a 64 bitet használjuk ki. Aztán a 2 magot teljesen. Na aztán kéne ilyen procikkal foglalkozni véleményem szerint.

A születés nem más mint a halál torz mosolya

(#4) Batman


Batman
őstag

A topic címében a ''tesztelték''-et lehetne nagybetüvel kezdeni, szerintem.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#5) ftc válasza joghurt (#1) üzenetére


ftc
nagyúr

Milyen tendencia?

Ennyi erővel Kis Pista szerzett egy 4 magos K8L-t anyi 6x gyorsabb mint a mai procik és folytathatnám

(#6) KrAt válasza Batman (#4) üzenetére


KrAt
veterán

Mi tart vissza, h javítsd? :B

mod: nemszóltam :P

[Szerkesztve]

(#7) Batman válasza KrAt (#6) üzenetére


Batman
őstag

Már megtettem , de a re: hír-t is kiszedtem mivel ez nem az. :U

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#8) #65675776 válasza ftc (#5) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az a tendencia, hogy az indexen előbb jelennek meg hasonló hírek, mint a PH!-n.

(#9) ftc válasza #65675776 (#8) üzenetére


ftc
nagyúr

miért ez hír mert sztem nem....

(#10) #65675776 válasza ftc (#9) üzenetére


#65675776
törölt tag

A PH!-n is megjelennek 0 hírértékű ''hírek''. Tele olyasmikkel, hogy előreláthatólag, talán...

Ebben a hírben viszont egy gyakorlati esetről van szó.

[Szerkesztve]

(#11) orbano válasza #65675776 (#10) üzenetére


orbano
félisten

Valóban érdekesebb, mint hogy melyik cégnek hány tized százalékkal fog nőni a piaci részesedése a wécékefék szegmensében az elkövetkező 6 évben, amikor bevezetik a feszített PVC-s, 45nm-es fröccsöntési technológiát...

Egyébként kíváncsi lennék mennyi hőt termel egy ilyen szörnyeteg és mennyibe fog kerülni... 8mb cache az fűthet rendesen és az ára sem éppen csekély :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#12) #65675776 válasza orbano (#11) üzenetére


#65675776
törölt tag

Szerver fronton nem hinném, hogy nagyon foglalkozna a vevő az egyes processzorok árával, a teljes megoldást fizeti ki.

A fűtőteljesítmény szempontjából ez a proci szerintem elbújhat majd a Tulsa mellett, ami ~1milliárd tranzisztorból épül majd fel (NetBurst alapokon) és lesz benne egy apró 16MB-os L3 cache... Mindezt megküldik 3,4GHz-cel. Gyanúsan kevésnek tűnik a megadott 150W-os disszipáció.

(#13) BÁ Nutrition


BÁ Nutrition
addikt

míg a két magot se tuggyuk kihasználni addíg minek 4????

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#14) orbano válasza BÁ Nutrition (#13) üzenetére


orbano
félisten

.

[Szerkesztve]

A vér nem válik VAZZE!™

(#15) orbano válasza BÁ Nutrition (#13) üzenetére


orbano
félisten

Lehet ti nem tudjátok kihasználni, de van akinek azért sikerül :))

A vér nem válik VAZZE!™

(#16) dokar


dokar
addikt

Nem semmi kapcsolatai lehetnek a gyereknek, ha így ki tudja ''lopkodni'' mind az AMD, mind az Intel cuccokat. :U

extra - SEXRay

(#17) Elrood válasza dokar (#16) üzenetére


Elrood
őstag

Azt se tartom kizártnak, hogy valamelyik alaplapgyárnak dolgozik a srác.
Tudtommal a procigyártók jóval hamarabb megküldik a procikat az alaplapgyáraknak tesztelésre.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#18) Elrood válasza #65675776 (#8) üzenetére


Elrood
őstag

Ez nem hír, hanem egy fórumbejegyzés., sztm nem ugyanaz a kettő:).

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#19) CriticalHit


CriticalHit
őstag

Holnap ugyanez megjelenik a K8L-re.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#20) Yushchenko válasza CriticalHit (#19) üzenetére


Yushchenko
őstag

Ne reménykedj :DD

(#21) Ribi


Ribi
nagyúr

Megneztem azt az oldalt ahonnan szedtek, de ott mindenutt az e6600-ast teszteltek. Nem csak van benne TH es amiatt lat 4 procit ? Intel oldalan sem talaltam meg a specifikaciojat a procinak, szal ez csak feltetelezes. Valamint ott minden adat megfelelt az e6600-nak, cpu-z is 4 mega L2-t mutat stb stb.

(#22) joghurt válasza Ribi (#21) üzenetére


joghurt
addikt

Azon ne csodálkozz, hogy az Intel egy még be nem jelentett procit nem rak ki a weblapjára! :)

A TH viszont jó felvetés, hiszen manapság az már alapnak számít a felsőházban. Ha 4 fizikai mag lenne, akkor a Task Managerben is 8 virtuálisat illene látni.
(A CPU-Z a beírások szerint nem minden adatot ír ki jól - ez mondjuk nem annyira meglepő, ha még a szerzői sem tudták kipróbálni egy ilyen procin.)

Az Index által odarakott clipart-kép (merthogy az eredeti lapon nem láttam kupak nélküli fényképet, ahonnan lophatták volna) egy két lapkás procit mutat. :P

A tej élet, erő, egészség.

(#23) BÁ Nutrition válasza orbano (#15) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

oké. de a programok jelentős része még a két proci kihasználására is alkalmatlan. lehet inkább a programozókat kéne először jobban noszogatni ahelyett hogy bevezetik a sokprocesszoros rendszereket, vagy sokmagosakat. tök mindegy, mer ígyis bele tucc kötni:DDD

szal a lényeg hogy egypár programot azér be lehet nyilván szerezni, de ettől még nem fog megváltozni napi szinten semmi. szal tök felesleges most venni egy többmagosat, mer a vista is majd egy év mire kijön. aztá addig a prociárak is lejjebb mennek.

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#24) Ribi válasza BÁ Nutrition (#23) üzenetére


Ribi
nagyúr

Na jo de a HT benne volt az 1 magosokban es az eleg sokat szamitott, hogy alt+tabnal nincs problema a lassulassal, mert viszonylag normalisan ketteosztja a taskokat. Mostani dual procikban nincs Ht viszont van 2 mag. Igaz ennek sok embernel nincs ertelme, mert nem mindenki jatszik es kozben digitalizal filmet vagy hasonlo.

Masik dolog a 8 mega L2-re valahol olvastam hogy az E6600-nal a biosz 2x4mega L2-t latott, szoval cikkben is lehet ezt is felreneztek, vagy az elso 4 magosokban 4x2 mega lesz.
Bar szentem baromira felreneztek a dolgot es ennyi.
Majd ha a PH-n is leteszteltek a 4 magosat akkor lehiszem hogy van :R

(#25) Rive


Rive
veterán

Ha a HT miatt látszódna több mag, akkor nem egészen így skálázódna a cucc, SZVSZ.

Valószínűbbnek tartom, hogy egymás mellé heggesztetek két dual-core magot. Vagy fake.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#26) Remington


Remington
őstag

Ezt milyen alaplapban tesztelték? Mert nem hiszem h a mostani legjobb chipsetű alaplapokkal (asszem 975X) menne a 4 magos proci... Bár én annyira nem értek hozzá, de az Intel az új procijaihoz új chipseteket ad ki

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#27) csudri válasza Remington (#26) üzenetére


csudri
őstag

Bennem is ez a kérdés vetődött fel, hogy vajon milyen lapban tesztelte. De aztán valaki feldobta azt, hogy valszeg egy alapgyárban dolgozó csávi csinálta a tesztet, úgyhogy biztos volt hozzá valami fejlesztés alatt álló deszkája. :D

(#28) Frigo válasza Remington (#26) üzenetére


Frigo
őstag

Pedig 975-ös MSI Platinum lapba tesztelte ,egyébként a teljes rendszer leírása ott van az erdeti linken.

(#29) Remington válasza Frigo (#28) üzenetére


Remington
őstag

Sorry azt nem is néztem :R
Bár én akkor is kételkedek benne h majd a négymagos procik mennek majd a mostani lapokban.

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#30) cortez25 válasza #65675776 (#10) üzenetére


cortez25
aktív tag

Jogos!

inkább ezt tartom hírnek mint ezt...[link]

:( :(

olyan is az érdeklődés.....

Azért hajtunk, hogy öregségünkre legyen miből visszaállítani az egészségünket, ami ebbe ment tönkre.

(#31) erdoke válasza Rive (#25) üzenetére


erdoke
titán

A Kentsfield ebből a szempontból a Smithfieldre hasonlít. Míg utóbbi 2 db egybe tokozott Prescott, addig az előbbi 2 db egybe tokozott Conroe.

A legjobb aláírás a héten

(#32) rocket válasza dokar (#16) üzenetére


rocket
nagyúr

Nem biztos kilopkodjak, lehet a jol felepitett marketing resze ez, nezd meg a conroe-nal milyen hatast ertek el ezekkel a ''kiszivargott'' procikkal, hatalmas hyepot generaltak a procinak megjelenes elott honapokkal, nem hiszem banja az intel, igy elkepzelheto nem kilopott procikrol van szo, ebben az esetben is megkezdodhetett a marketing hype jo elore.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#33) erdoke


erdoke
titán

Átnéztem a teszteket, amiket a srác postolt. Jövő év második felére ehhez már DDR3 és akár 1600 MHz körüli FSB is társulhat, tovább javítva az eredményeket.
TDP 80 W, XE 120 W!
Durva. :Y:Y:Y

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#34) GeorgeBerger válasza joghurt (#1) üzenetére


GeorgeBerger
tag

Ezt mindenképpen el kell hinni?
Mégis hogy jutott hozzá egy csóró júzer a legújabb csodafegyverhez, egyedül a világon? :D

(#35) .:T.H:. válasza BÁ Nutrition (#13) üzenetére


.:T.H:.
aktív tag

Hogyne bírnánk kihasználni!! Fater pont most bosszankodik hogykölcsönadtam neki egy filmet AVI-ban és pont 24-óra alatt kódolta át a notija dvd-re.. ''neked mennyi idő kell ehhez?- kérdi. -2 és fél, 3óra..
És ez csak a 2 mag előnye.. Milyen faxa lenne hogy 1, másfél óra alatt kész lenne egy fránya film(nem mindenki rakja be éjszakára konvertálni a cuccokat, főleg most a kánikulában..)..

- Ugyan, kedves Potrien, milyen volt az útjuk Párizsban... - A PH! egyik legjobb hsz-e: http://prohardver.hu/p.php?mod=40&id=351450&start=1374&len=1

(#36) darabka válasza Remington (#29) üzenetére


darabka
tag

Állítólag (sic!) elindulnak az új 965, 975 lapokban, kérdés, hogy hivatalos támogatottsága lesz-e...

To protect trees means exterminating beavers.

(#37) BÁ Nutrition válasza .:T.H:. (#35) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

szerintem 3 óra alatt enyém is bekódolja.
pedig csak 1 magos 3,4es Northwood

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#38) rocket válasza darabka (#36) üzenetére


rocket
nagyúr

Ok se tudjak meg [link]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#39) #65675776 válasza BÁ Nutrition (#37) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kérdés milyen beállításokkal. 200kbps-mal az én gépem megcsinálja 20' alatt. :DDD

(#40) .:T.H:. válasza BÁ Nutrition (#37) üzenetére


.:T.H:.
aktív tag

Persze.. A HT egyenértékű a két maggal ilyen szempontból :R

- Ugyan, kedves Potrien, milyen volt az útjuk Párizsban... - A PH! egyik legjobb hsz-e: http://prohardver.hu/p.php?mod=40&id=351450&start=1374&len=1

(#41) Chieftec


Chieftec
őstag

Szegeny AMD. :DDD

.:T.H:. : Marhara nem, de ez itt most mind1.

(#42) IstexI


IstexI
tag

A gyerek vajon változtatott valami a deszkán vagy 1 tejjesen ''stock'' kapba ment a proci? Jó lenne ha végre letisztázódni milyen csipkészlet támogatja ezt a procit...

majd 1xer nekem is lesz 1 fasza kis gépem

(#43) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Ha ennek tényleg ilyen teljesítménye lesz akkor jövőre is bebiztosítja magát az Intel.:Y

(#44) IstexI válasza #65675776 (#39) üzenetére


IstexI
tag

Hát igen a beállítások elég fontosak... de pl a bitráta nem nagyon.

majd 1xer nekem is lesz 1 fasza kis gépem

(#45) KL555


KL555
csendes tag

Én ezt nem nagyon vágom,de akkor most ennek a négymagosnak is Conroe a kódneve,és a Core 2 Duo a neve,vagy csak a CPU-Z nem ismeri?


[Szerkesztve]

(#46) erdoke válasza KL555 (#45) üzenetére


erdoke
titán

Utóbbi.

A legjobb aláírás a héten

(#47) Konflikt válasza Ribi (#24) üzenetére


Konflikt
addikt

Fizikailag 4 magos. a core 2 duo,és az erre épülő 4 magos procikban nincs HT.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#48) Komplikato válasza Chieftec (#41) üzenetére


Komplikato
veterán

''Szegény AMD. :DDD ''

A hírek szerint az AMD ''Reverse Hyper-Threading'' technológia használatához csak egy BIOS-frissítés, új processzor-driver és egy Windows-patch szükséges, amelyet a Microsoft hamarosan ki is bocsát majd.

Hümm, hümm. Ha ez nem pletyka ...

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#49) Komplikato válasza Konflikt (#47) üzenetére


Komplikato
veterán

''Fizikailag 4 magos. a core 2 duo,és az erre épülő 4 magos procikban nincs HT.''
De valószínüleg az Extreme verzióban lesz, mert a P9xx extreme verzióban is volt ...

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#50) Rive válasza Komplikato (#48) üzenetére


Rive
veterán

Ha ez nem pletyka ...
Akkor mi lesz :F

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.