Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Vesa válasza megaandrew (#249) üzenetére


Vesa
veterán

Online rendelésnél éppen azért van a 14 napos elállási jogod, mert nem tudod kipróbálni (megtapizni) a terméket vásárlás előtt! A megoldás annyi, hogy megveszed a terméket online egy _megbízható_ kereskedőtől (értsd: korrekt és tőkeerős, nem az a fajta, akinek 2db egérpad sincs raktáron mert nincs rá pénze), majd a csomagolásra és a termékre is extrém módon vigyázva kibontod, leteszteled, és döntesz. Ha nem jön be, gyári állapotba visszacsomagolod és saját költségeden 14napon belül visszajuttatod a kereskedőnek. Ha van másik ami szóba jöhet, cserét kérsz, ha nincs akkor élsz az elállási jogoddal és visszakéred a pénzt.

Nyilván, azért amit csak lehet, érdemes valahol személyesen megnézni és kipróbálni.

A tudomány a valóság költészete!

(#252) megaandrew válasza Vesa (#251) üzenetére


megaandrew
tag

Ugye azt Te is belatod, hogy ez nem kis tortura es nem keves ido? 😁

(#253) Vesa válasza megaandrew (#252) üzenetére


Vesa
veterán

Ha nincs a közeledben olyan kereskedő ahol meg tudod nézni amit akarsz (és te ezt írtad), akkor ez egy lehetőség. Élni persze nem kötelező vele...

A tudomány a valóság költészete!

(#254) vjozsef válasza gyerecske (#250) üzenetére


vjozsef
senior tag

(#255) vjozsef válasza Vesa (#251) üzenetére


vjozsef
senior tag

Igen, ez a normalis, elvarhato hozzaallas a vevo reszerol.

(#256) gyerecske válasza vjozsef (#254) üzenetére


gyerecske
senior tag

Igen, szemeztem már vele, lehet hogy ez lesz a kiválasztott. :)

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#257) eszlenyek


eszlenyek
tag

Sziasztok,
Pár hete vettem egy Lobera Spectrumot. Viszont előjött egy olyan "probléma", hogy nem lehet beállítani a billentyűzeten semmilyen világító effektet. Próbálkoztam az alkalmazás újratelepítésével a firmware frissítésével, másik portokban, de semmi. Annyit csinál hogy visszaállt az alap világító piros színbe de amint megpróbálom megváltoztatni a világítás típusát beállítja az RGB színeket 0/0/0 értékekre, majd ez után már alap világításba sem áll vissza.
Találkozott már bárki hasonló hibával?

(#258) vjozsef válasza eszlenyek (#257) üzenetére


vjozsef
senior tag

Jotanacs: fw frissitest soha tobbet ne csinalj, mert bukhatod a garanciat.

(#259) eszlenyek válasza vjozsef (#258) üzenetére


eszlenyek
tag

Remélem ezzel nem buktam a garancitá, mert sehogy sem tudom működésre bírni a világítás részét és azért egy ilyen drága terméknél nevetséges, hogy pár hét alatt "tönkremegy" ez a funkció...

(#260) Vesa válasza eszlenyek (#259) üzenetére


Vesa
veterán

Ez nem fog vígasztalni téged, de nálam első perctől rossz volt egy Lobera (igaz, nem a Spectrum)...Viszont a cserébe kapott Spectrum egyelőre jól funkcionál.
Egy biztos, ez a márka nem a megbízhatóságáról híres...Sajnos...

A tudomány a valóság költészete!

(#261) eszlenyek válasza Vesa (#260) üzenetére


eszlenyek
tag

Még megpróbálom egy laptopon is, hátha működésre lehet bírni.
Egyébként az nem lehet hogy az tett be neki, hogy két user is elkezdte használni egyszerre a gépet? Mondjuk ez így elsőre elég hülyén hangzik, de más is használja úgy a gépét? Bár az is lehet hogy barátnőm állított el valamit, mert az egeremmel is sikerült csodákat tennie :(((

(#262) vjozsef válasza eszlenyek (#261) üzenetére


vjozsef
senior tag

Nem lehet.

(#263) Vesa válasza eszlenyek (#261) üzenetére


Vesa
veterán

Ettől biztos nem romlott el.
Ne szívj vele, vidd vissza és cseréltesd ki. Ha kifogsz egy működő darabot, akkor egyébként ez egy meglehetősen jó kis bill...

A tudomány a valóság költészete!

(#264) eszlenyek válasza Vesa (#263) üzenetére


eszlenyek
tag

Igazából, csak azért gondoltam rá, mert amilyen "minőségi" a tesoro szoftver még ezt is kinézem belőle.
Maga a billentyűzet nagyon bejön, nagyon jó rajta gépelni és a formavilág is tetszik.
Köszi a segítséget, akkor ebből visszaküldés lesz.

(#265) Vesa válasza eszlenyek (#264) üzenetére


Vesa
veterán

Sok sikert, esetleg írd majd meg a fejleményeket.

Én elégedett vagyok a Lobera Spectrum-al, kivéve a szoftvert persze, mert az nagyon trehány egy darab. A bill-t viszont kifejezetten megszerettem.

A tudomány a valóság költészete!

(#266) megaandrew


megaandrew
tag

Valaki meg tudja nekem mondani, hogy a billentyűzeteknél az EURO kiosztás pontosan mit takar?

(#267) haverkulum


haverkulum
aktív tag

Sziasztok, olyan problémám akadt a (lassan 1 éves) Durandal Ultimate billentyűmmel, hogy véletlenszerűen "újraindul" (van hogy 2mp múlva van hogy fél perc, de elég sűrűn), ez abból áll, hogy a Tesoro logón kívül minden fény kialszik rajta és nem reagál majd mintha mi sem történt volna működik tovább (a num/caps lockok visszaállnak off-ra). Korábban már jelentkezett olyan gondja is, hogy úgymond "beragadtak" billentyűk: nem fizikailag, hanem ímg újra meg nem nyomtam az adott bill.-t addig folyamat írta.

(#268) Vesa válasza haverkulum (#267) üzenetére


Vesa
veterán

Gari

A tudomány a valóság költészete!

(#269) hun-man


hun-man
tag

Sziasztok!
Tesoro DURANDAL billentyűzetemen az egyik gombja mától nem működik. Próbáltam minden sb-portot és a ps2-es csatlakozót is. Van valami trükk, hogyan lehetne helyrehozni vagy marad a garanciáztatás?

(#270) vjozsef válasza hun-man (#269) üzenetére


vjozsef
senior tag

Ne akard magadtol megjavitani. Ha gyaro beallitasok mellett sem megy a gomb, akkor gari...

(#271) eszlenyek válasza Vesa (#265) üzenetére


eszlenyek
tag

Ahogy korábban írtam, nem működtek a különböző világítási funkciók egy idő után a billentyűzeten. Sajnos időm és kedvem sem volt elvinni szervízbe. Tegnap este egyik haverom átjött és nekiállt tesztelni a funkció gombokat és ott be lehetett állítani milyen séma szerint világítson, azóta is működik. Tudtam hogy a szoftver egy hulladék, de hogy ennyire... :O

(#272) Vesa válasza eszlenyek (#271) üzenetére


Vesa
veterán

Developed in China!

A tudomány a valóság költészete!

(#273) Angel1981


Angel1981
veterán

Hali!

A ComputerMode honlapjáról egyik napról másikra eltűnt egy csomó Tesoro termék - egerek, használt billentyűk, stb.
Kedden még vagy 11 fajta Tesoro terméket lehetett látni (ebből vagy 7-8 raktárkészlettel is rendelkezett), most meg van 2 fajta billentyűzet, slussz-passz!
Benéztem valamit?

Szerk: puszta kíváncsiságból felnéztem most is, és már csak 1 fajta Tesoro termék van megjelenítve - Lobera Spectrum, és semmi más.

[ Szerkesztve ]

(#274) vjozsef válasza Angel1981 (#273) üzenetére


vjozsef
senior tag

Csak rendberaktuk a keszletet. :)

Ami most lathato, (sajnos) az a valos, egeszen nyarig.

(#275) Angel1981 válasza vjozsef (#274) üzenetére


Angel1981
veterán

Okok, köszi a választ! :)

Akkor nyáron várható újabb szállítmány?
Bármi részlet esetleg róla?

(#276) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Tesoro Durandal Ultimate TS-G1NL

Az utóbbi időben az S betűt lenyomva néha megduplázza a karaktert. Csak azt. Ez lehet szoftveres baj vagy a kapcsoló kezdi megadni magát?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#277) vjozsef válasza Winner_hun (#276) üzenetére


vjozsef
senior tag

Neha? Az keves. Amugy kapcsolohiba, javithato.

(#278) Winner_hun válasza vjozsef (#277) üzenetére


Winner_hun
félisten

Néhány hete kezdte és csak az S van beduplázva akkor. Nem szedtem még szét, de ha javítható akkor gondolom cserélhető a gomb. Scroll lockból átteszem akkor ha megoldható.

Ami vásárlás után előjött 1-2 hónappal és pár hetente megismétlődik az pedig a beragadó gomb. Ez valamilyen szoftveres nyavaja lehet, mert nagyon véletlenszerűen jön elő és mindig más gombbal. Ha lenyomom ismét azt a gombot akkor abbahagyja az ismétlést. Ilyennel találkoztál már?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#279) vjozsef válasza Winner_hun (#278) üzenetére


vjozsef
senior tag

De nem a gombot csereled hanem a kapcsolot!!!

Amugy ha garis, akkor ne nyulj hozza.

(#280) Winner_hun válasza vjozsef (#279) üzenetére


Winner_hun
félisten

Azt meg kell néznem hogy garancia van-e még rá, de az ilyen ritkán előforduló problémát hogy tesztelik? Valaki nekiáll és lenyomja mondjuk 1000x az adott gombot, és ha nem jön elő a hiba akkor jó a billentyűzet?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#281) vjozsef válasza Winner_hun (#280) üzenetére


vjozsef
senior tag

Kb, privatban ird meg a szeriaszamat.

(#282) zamo


zamo
csendes tag

hali

tesoro durandal bill. windows gombja nem működik, mi lehet a gond?

köszi

(#283) vjozsef válasza zamo (#282) üzenetére


vjozsef
senior tag

Le van tiltva. :D

(#284) zamo


zamo
csendes tag

erre én is rájöttem, hossza gondolkodás után :D
de hogy lehet feloldani?

(#285) vjozsef válasza zamo (#284) üzenetére


vjozsef
senior tag

Van ra billkombinacio fn gombbal. Dobozán is rajta van a kombinacio.

(#286) vjozsef válasza Winner_hun (#278) üzenetére


vjozsef
senior tag

A kapcsolot at kell forrasztani ujra, vagy egesz kapcsolo csere. Mivel nem garis mar, ezert te is probalkozhatsz, 1db kapcsolot tudok adni szerintem, ha stzepen megkersz, vagy meg tudjuk probalni javittatni.

(#287) Xelo válasza vjozsef (#254) üzenetére


Xelo
addikt

ment pü

[ Szerkesztve ]

(#289) haverkulum válasza vjozsef (#274) üzenetére


haverkulum
aktív tag

Szia, esetleg valami információ van már az új készletről? A nyár már megjött :U

(#290) vjozsef válasza haverkulum (#289) üzenetére


vjozsef
senior tag

Szerintem legjobb esetben is szeptember.

(#291) Winner_hun válasza vjozsef (#286) üzenetére


Winner_hun
félisten

Átforrasztás nem lenne gond, soha nem használt gombbal ki lehet cserélni (pl. insert, scroll lock). Ami miatt most ide visszataláltam (az s duplázás nem jött elő egy ideje) az az, hogy néha elszáll a billentyűzet. Windows pittyeg hogy eszköz le lett csatlakoztatva, majd ismét pittyeg újracsatlakozás miatt. Amikor lejön akkor nem is működik, a ledek is kialszanak. Ilyennel találkoztál már?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#292) Hokunda


Hokunda
aktív tag

Elég halottnak tűnik a topik, de hátha. :DDD

Múltév dec 18-án vásároltam egy Durandal brown switches Tesorot. Az első hónapban összvissz egyszer fordult elő a probléma, így nem is vettem róla tudomást, az elmúlt 2 hétben napi szinten többször, így a billentyűzet lényegében használhatatlan.

Szóval a billentyű természetesen se leejtve, se vezeték megtörve, se ütve...nem volt, rendeltetésszerűen használtam. Erre egyre többször jött elő, hogy a win jelző hanggal jelezte mintha az usb kihúzásra került volna, a kurzor nem reagált leütésre. Majd néhány perc elteltével az összes lock (numpad/caps/scroll villágítani kezdett és újra reagált, aztán ezt ismétli változó időközönként ( a 2-3 órától kezdve 10 perc alatt 3szor) Néha maga a logo sem világít tápellátás alatt.

Mi lehet a gond? Szerencsére még garis, de azért többet vártam egy feltehetően kontakthibás példánynál.

(#293) rovtiv3


rovtiv3
aktív tag

Üdv mindenkinek.
Másfél hónapja vettem egy Durandal Brown G1N billt. Azóta egyre nagyobb megelégedéssel használjuk, főleg a barátnőm, aki ezen dolgozik és átlagosan 22000-25000 leütést produkál naponta. A pozitív tapasztalatokat részletezhetném, van belőlük bőven az előző gumimembránosainkhoz viszonyítva.
Ellenben felmerült egy egyre inkább aggasztó probléma. A billentyűkről a festés igen gyorsan kopik. Úgy gondolom, hogy a kopás mértékét a fent említett másfél hónapos intenzív használat sem indokolja.
A bal shift már most jóval szürkébb, mint a többi, kevésbé használt gombok. Majdnem ugyanez a helyzet az a, e, s, y, c, ctrl kupakokkal. Mi lesz itt fél év múlva? Van valakinek ötlete? A későbbiekben ezért gariztatható az eszköz? (Bár ha egyébként tökéletesen működik, nem szívesen választanám ezt a megoldást, már csak azért sem, mert a problémát nem oldja meg, csak időlegesen.)
Szóval, ha bárkinek ötlete van, ne tartsa magában. Előre is köszönöm. :R

Már bocsánat...

(#294) Ybron válasza rovtiv3 (#293) üzenetére


Ybron
senior tag

Az enyém ma adta meg magát 4 év után. Már az elején probléma volt vele. Betölt win és se kép se hang, azzal orvosoltam 4 éven keresztül hogy usb ki húz, majd vissza. Persze nem mindig jött elő ez a hiba kb a hét napjából vegyük 20 indítást, abból 12x.
El is küldtem én iponba garanciával, persze náluk nem jelentkezett a hiba.
Nem volt rossz, de biztosan nem veszek többet.
Tesoro Durandal Ultimate volt. Most egy membránost használok, szörnyű a mechanikus után.

(#295) rovtiv3 válasza Ybron (#294) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Hát igen, a 4 év nem is annyira kevés. Megkérdezhetem, mit jelent, hogy megadta magát?

Már bocsánat...

(#296) Ybron válasza rovtiv3 (#295) üzenetére


Ybron
senior tag

De nem is sok, főleg hogy majd 30 000ft vettem, ja és ezek a mechanikus billentyűk úgy vannak hirdetve hogy jóval tovább bírják mint a membrános társaik.
Lehet valami szoftveres gondja lett, meg volt is, anno írtam is Tesoro supportnak, de válaszra se méltattak.
Az lett a baja hogy bekapcsolás után, mintha az összes billentyűt lenyomtad volna ki akarta kapcsolni a gépet, ablakokat nyitott meg majd zárd be ,csak ezt gyorsítsd fel, meg az asztali ikonokra mikor rákattintottál, mikor ezt nagy nehezen abbahagyta, csak a tulajdonságát hozta fel, mintha csak jobb egér gombbal kattintanál.(ez újraindítás után visszaállt, de újra kezdte az egészet elölről).
Meg nem működött rajta jó pár gomb se.
Szétszedtem, hátha találok valamit,de semmi rendellenességet nem látok.

(#297) rovtiv3 válasza Ybron (#296) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Bizony, nem volt szerencséd, főleg ha az első pillanattól kezdve csinálta. Az Ipon meg elmehet a fenébe.
Időközben csúnya ötletem támadt... hogy is mondjam... a gombjai megvannak még? :B :B

Már bocsánat...

(#298) Ybron válasza rovtiv3 (#297) üzenetére


Ybron
senior tag

Meg :D

(#299) rovtiv3 válasza Ybron (#298) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Az jó.
Akarunk róla beszélni? :R

Már bocsánat...

(#300) Ybron válasza rovtiv3 (#299) üzenetére


Ybron
senior tag

Az a helyzet, hogy nekem is jól jön tartalékként.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.