Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) LucifeI2


LucifeI2
őstag

A Tesoro Durandal G1N-hez lehet külön csuklótámaszt venni? Mert ahogy néztem nincsen hozzá, de a helye ahova fel lehet pattintani ott van.

(#202) vjozsef válasza LucifeI2 (#201) üzenetére


vjozsef
senior tag

Ultimate-hez jar gyarilag, de igen kaphato kulon keresre, mivel nincs sehol mint kulon, megvasarolhato termek. Magyarul szerviz alkatreszkent ertekesitjuk.

(#203) Rjid


Rjid
csendes tag

Sziasztok!

Egy hete vettem egy tesoro durandal g1n billentyűzetet, meg is vagyok vele elégedve csak egy problémája van: billeg. Egyszer visszacsomagoltam a dobozába és azóta a másik irányba billeg :F . Ilyenkor mi a teendő tudnátok segíteni kérlek ? :R

[ Szerkesztve ]

(#204) vjozsef válasza Rjid (#203) üzenetére


vjozsef
senior tag

Nem hianyzik a gumireteg a labarol? Keszits rola fotot ott ahol hibadzik a magassaga.

(#205) Rjid válasza vjozsef (#204) üzenetére


Rjid
csendes tag

Nem hiányzik egyik gumitalp sem és szemmel láthatólag ugyanakkora a magasságuk is.

(#206) vjozsef válasza Rjid (#205) üzenetére


vjozsef
senior tag

Az asztalod ferde ? :D

(#207) Rjid válasza vjozsef (#206) üzenetére


Rjid
csendes tag

Nem az biztos, hogy nem ferde :D Úgy tűnik mintha az egész váza lenne "megcsavarodva" egy kicsit. Mint ahogy írtam az előbb mielőtt újra becsomagoltam és elővettem azelőtt pont a másik diagonál billegett.

(#208) vjozsef válasza Rjid (#207) üzenetére


vjozsef
senior tag

Ha nagyon zavar akkor vidd vissza ahol vetted, de szerintem ezzel egyutt lehet elni kis moddolassal.

(#209) Rjid válasza vjozsef (#208) üzenetére


Rjid
csendes tag

Igen nyilván alá lehet rakni valamit, hogy ne billegjen csak ha már 23k-ért vesz egy ilyet az ember akkor nem ezt várja. :(
Köszönöm a gyors segítséget!

(#210) Dtomka


Dtomka
veterán

Tervezek venni 1 mechanikus billentyűzetet. Tudja valaki, hogy a g2 mikor lesz megvásárolható?

(#211) vjozsef válasza Dtomka (#210) üzenetére


vjozsef
senior tag

Az mi? :)

(#212) Dtomka válasza vjozsef (#211) üzenetére


Dtomka
veterán

Na igen kicsit pontatlanul kérdeztem A v1 utódja, DURANDAL ULTIMATE V2 G1NLV2

(#213) vjozsef válasza Dtomka (#212) üzenetére


vjozsef
senior tag

HUN kiosztásban ősznél előbb biztosan nem várható...

(#214) Dtomka válasza vjozsef (#213) üzenetére


Dtomka
veterán

Értem és köszönöm a választ. Akkor várok, gondolom csak jobb valamivel mint az elődje.

(#215) vjozsef válasza Dtomka (#214) üzenetére


vjozsef
senior tag

Mi a problema a V1-gyel?

(#216) nyunyu válasza Dtomka (#212) üzenetére


nyunyu
félisten

•32bit ARM Cortex Premium Processor

Ez mennyivel is drágítja a billzetet a mostanihoz képest? 1-2$?

(Arm Cortex M3 alapú Holtek billzetvezérlő ICket 4$-ért lehet kapni.)

•Double injection keycaps

Ezt azért megnézném magyar kiosztással.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#217) Dtomka válasza vjozsef (#215) üzenetére


Dtomka
veterán

Nincs vele baj, de gondoltam ha veszek akkor az újabbat.

(#216) nyunyu
Akkor most az jobb lesz vagy sem? :)

(#218) nyunyu válasza Dtomka (#217) üzenetére


nyunyu
félisten

Először jöjjön meg, aztán meglátjuk...

Billzet használati értékét érdemben nem befolyásolja, ha egy oldschool billzetvezérlő helyett egy 72MHz-s 32 bites Arm Cortex M3-at tesznek bele.
Max olyan felesleges extrái lesznek tőle, mint 1000Hz USB, ami szénné fagyasztja a legtöbb gépet, meg szabadon programozható unicorn vomit háttérvilágítás.

Egy Ladába hiába teszel Ferrari motort, jobb nem lesz tőle, max hangosabb. :DDD

Doubleshot kupakot meg nem hinném, hogy gyártanák magyar kiosztással, mivel elég durva költségvonzata van: pár száz darabos szériánál még nagyon nem éri meg vele foglalkozni.
Ezret meg nem biztos, hogy el tudnak adni a magyar piacon. :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#219) nyunyu válasza nyunyu (#218) üzenetére


nyunyu
félisten

Ez a 20$-os kínai kupakszett ismerős pár ócó mecháról. :DDD

Mindenesetre kopni nem fog.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#220) vjozsef válasza nyunyu (#218) üzenetére


vjozsef
senior tag

Doubleshot kupakot meg nem hinném, hogy gyártanák magyar kiosztással, mivel elég durva költségvonzata van: pár száz darabos szériánál még nagyon nem éri meg vele foglalkozni.
Ezret meg nem biztos, hogy el tudnak adni a magyar piacon.

Kivéve ha eleve nem azzal gyartjak le a HUN layout-os billeket. ;]

(#221) Dtomka válasza nyunyu (#218) üzenetére


Dtomka
veterán

Értem, akkor ezek szerint nem lesz jobb.+ a betűtípus nekem sem tetszik a v2-n.
Mikor fog megjelenni? Keresgéltem de nem találtam infót. Lehet maradok a v1-nél.

(#222) haverkulum


haverkulum
aktív tag

Sziasztok, egy ideje egy Brown Durandal Ultimate boldog gazdája vagyok és érdeklődnék, hogy várható-e valamikor blue kapcsolókkal szerelt durandal vagy durandal ultimate (esetleg excalibur) idehaza magyar kiosztással? Melóba is vennék egyet, picit macera becibálni mindig otthonról :)

(#223) vjozsef válasza haverkulum (#222) üzenetére


vjozsef
senior tag

Iden mar nem lesz ujabb adag, 2017 meg messze van meg.

(#224) lostprophet


lostprophet
aktív tag

Sajnos eddig tartott a kapcsolatom a Tesoroval. Tényleg megpróbáltam, de így, a 4. hiba után már nem tudok máshogy hozzáállni.

1. Vettem 2015.10.14-én egy Tesoro Durandal G1N MX Brown billentyűzetet. Hazahozom, egyből hopp, 6-7 gomb egyáltalán nem működik.

2. Másnap visszaviszem, kaptam egyből egy újat. Hazahozom, kibontom, hopp, két darab Ü betű van a billentyűzeten (Ö betű helyett is egy Ü betű volt).

3. Bolt küld nekem postán ingyér egy Ö betűt, használom is boldogan.

4. 2016. nyár elején bedöglik a Backspace, egyáltalán nem reagál. Ma bevittem szervizbe, ilyen billentyűzetük sajnos már nincs, mit szólnék ahhoz, ha kapnék egy szervizben javított Tesoro Durandal G1NL Ultimate-et, és ha bármi gond van vele, menjek vissza, és akkor tényleg csere.
Oké, nem is rossz, garancia is megmarad, az Ultimate is egy kategóriával feljebb van.

5. Hazahozom, bedugom, Space alapból nem működik (mint a korábbi Tesoromon a Backspace).

Szóval hétfőn vissza, visszakérem a pénzt (ahogy nézem a bolt már nem árul MX Brown kapcsolós G1N-t), és megy a vadászat egy másik márkájú billentyűzetre.

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#225) vjozsef válasza lostprophet (#224) üzenetére


vjozsef
senior tag

1. Felvbe de azert megkerdezem: gyari resettel inditottal az utolsonal?
2. adj egy gyariszamot privatban?
3. ki volt aki neked cserelte?
4. Ugy hallottam G1N Brown nem lesz iden mar, de csak azert mert elfogyott.

(#226) lostprophet válasza vjozsef (#225) üzenetére


lostprophet
aktív tag

1. Ez nekem valami újdonság. Még itt van mellettem a billentyűzet, pontosan mit lehetne rajta és hogyan resetelni?

2. Melyiket adjam? Az előző G1N-ét, vagy a most nálam lévő G1NL-ét?

3. Nevet nem tudok, a boltnak van egy szerviz része, oda vittem be. Megnézte a fickó, kaptam egy cserepapírt, átmentem vele a bolt részébe. Egy perc múlva odajött, hogy van egy szervizből visszakapott G1NL, nem akarnám-e azt?

4. Ezek után nem tudom, hogy merjek-e valaha is Tesorot megint. Fél évig nem volt vele gond, de előtte és utána, hajjaj :D

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#227) vjozsef válasza lostprophet (#226) üzenetére


vjozsef
senior tag

Innentol akkor PÜbe lecci:

-bolt neve
-gyariszama a g1nl-nek

(#228) golyani


golyani
addikt

Na nekem egyelőre annyi gondom van tavasz óta, hogy a G1N Brown-omon kopnak a következő billentyűk: bal shift és Ctrl ezek a legjobban, efelé kurzor és a numpadon 1 és 2. Direkt fényben okés, de félhomályban (értsd.: csak asztali lámpa fényénél) már zavaró. Iponból vettem, ilyenkor postázandó az egész bill vagy van rá esély, hogy küldenek kupakokat? Majd egy kis takarítás után igyekszem valami fényképpel szolgálni.

(#229) vjozsef válasza golyani (#228) üzenetére


vjozsef
senior tag

Fotozd le, kuldd el privatban nekem, majd beszeljunk.

(#230) Vesa


Vesa
veterán

Üdv,

Nekem még friss az "élmény" a Tesoroval, bár az enyém nem mecha.
Vettem 4 napja egy Lobera-t, abból is egy olyan típust, amiről már a Tesoro honlapján sem találok semmit. Ez egy mechanikus hatású??? membrános bill. No nem is lenne ezzel baj, mert tisztában voltam vele vásárlásnál, ugyanakkor kibontást követően az origi bill gyakorlatilag nem működött. Egyrészt, kábelmozgatásra azonnal dobta a kapcsolatot, majd ismét ment. Vagyis kontaktos, amit őszintén, de még soha nem tapasztaltam a 30éves PC-s múltam alatt, nemhogy új, de még használt, harisnyázatlan kábel esetén sem. Jó mindegy, előfordulhat. Aztán jött a következő pofon: sem a caps lock, sem a num lock LED-ek nem mennek.
Jó nézzük tovább. A fényerő állítása gyaklorlatilag nem létezik, on/off módban működik, de on módban is mintha a leghalványabb szintnél leragadna, mert olyan szinten gyér a fényerő, hogy gyakorlatilag nem látom környezeti fény mellett. Cserébe a szoftver úgy katasztrófa ahogy van, szerencsére ha működne a bill, akkor ezzel nem kéne sokat törődni.
Ennek ellenére, mivel a bill egyébként minden szempontból mgfelelne -kiosztás, elrendezés stb.- még mindig teszek vele egy próbát, és most azt kértem a kereskedőtől, hogy a visszaszolgáltatott termék árát számítsa be nekem egy Lobera Spectrumba, úgyhogy tulajdonképpen a sok rossz tapasztalat ellenére vagyok olyan hülye, hogy még rá is fizetnék. :-) De egyre jobban tartok attól, hogy mi lesz ennek a vége, pedig a Lobera Spectrumot alapvetően nem utálják a teszteken (leszámítva persze a tipikusan Kínai, trehány szofverezettségét).
Majd beszámolok a tapasztalatokról...

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#231) vjozsef válasza Vesa (#230) üzenetére


vjozsef
senior tag

Hat, iszonyu peched van azzal...ezek szerint. :((

(#232) ElBartimaeus


ElBartimaeus
csendes tag

Kihaltak a piacról a Tesoro Durandal modellek? Egy fél hónapja még láttam mindenfelé, terveztem is, hogy veszek, de nem volt még rá pénzem. Most, hogy pénzem van, billentyű nincs.

(#233) gyerecske


gyerecske
senior tag

Én is most akartam venni egy brown kapcsolósat, úgy néz ki elfogytak.

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#234) ElBartimaeus válasza gyerecske (#233) üzenetére


ElBartimaeus
csendes tag

A nagyobb baj az, hogy a legközelebbi nem Ozone termék - amiről eddig semmi jót nem olvastam - laza 12000-el több, mint a Durandal.

(#235) vjozsef válasza ElBartimaeus (#232) üzenetére


vjozsef
senior tag

Keszlethiany, majd 2017 februar...

(#236) vjozsef válasza ElBartimaeus (#232) üzenetére


vjozsef
senior tag

Amugy Durandal sima es ulti REDben meg van szerintem.

(#237) Vesa válasza Vesa (#230) üzenetére


Vesa
veterán

Jelentem, rendkívül korrekt volt a kereskedő, és szó nélkül cserélte a hibás Lobera-t egy mechanikus Lobera Spectrum-ra (mármint ráfizetéssel természetesen).
Ez már jónak tűnik, csak el ne kiabáljam!

A tudomány a valóság költészete!

(#238) megaandrew


megaandrew
tag

Sziasztok!

Letezik, vagy van kilatasban a kozeljovoben olyan magyar kiosztasu (nem tudom, hogy van e lehetoseg mas kiosztasu billzetek magyaritasara es h az milyen koltsegekkel jar, de ha van, erdekelne) tesoro billzet, aminek az ara 20-25 ezer Ft kozott mozog, rgb-s (ne adj Isten szoftveresen allithato szinekkel, modokkal) dedikalt multimedias gombokkal rendelkezik es amennyiben mecha, gamingre kihegyezett kapcsolokkal rendelkezik, v nem tul hangos (nem tom melyik szint ajanlanatok)?
USB hub, jack aljzat, macro gombok elony, de nem feltetel.
Remelem nem tul nagyok az elvarasaim! 😁

(Esetleg ha vki tud hasonlorol, de nem ebben a markaban, az is erdekelne!)

Elore is koszonom!

(#239) vjozsef válasza megaandrew (#238) üzenetére


vjozsef
senior tag

Remelem nem tul nagyok az elvarasaim! 😁

De, azok! :D

Viccet felreteve: nem jon marciusig semmi.

(#240) megaandrew válasza vjozsef (#239) üzenetére


megaandrew
tag

És tudnal ajanlani vmit, ami kozelit a megadott parameterekhez?

(#241) vjozsef válasza megaandrew (#240) üzenetére


vjozsef
senior tag

(#242) megaandrew válasza vjozsef (#241) üzenetére


megaandrew
tag

Az excalibur tetszetos darab, de rgb nincs? Varhato belole, vagy marciusig teljesen felejtos? Tudsz vmit a marciusban erkezo billentyuzetekrol? A gyarto honlapjan van 1-2 jonak tuno. Tudnek orulni nekik! 😊

(#243) Vesa válasza megaandrew (#242) üzenetére


Vesa
veterán

RGB-set újonnan 20k-ért nem nagyon kapsz.

A tudomány a valóság költészete!

(#244) vjozsef válasza megaandrew (#242) üzenetére


vjozsef
senior tag

Nincs, nem tudom meg mi lesz, ami lesz uj azt ugyis felrakom ide.

(#245) megaandrew válasza vjozsef (#244) üzenetére


megaandrew
tag

:C Köszönöm!

(#246) megaandrew válasza Vesa (#243) üzenetére


megaandrew
tag

A gyártó honlapján:
"TESORO EXCALIBUR SPECTRUM RGB MECHANICAL GAMING KEYBOARD + SHARUR SPECTRUM BUNDLE $ 89.99"
De ugyebár ez nem magyar kiosztású. Redragon billzetek pedig 60-80$ között mozognak a gyártónál, vagy ez utóbbiak gagyik és azért? De itthon nagyon el vannak szállva a redragonok árai és ahogy nézem ezek sem magyarok.

(#247) vjozsef válasza megaandrew (#245) üzenetére


vjozsef
senior tag

Ne koszond.

UPDATE: nyar eljen varhato Tesoro keszlet.

(#248) vjozsef válasza megaandrew (#246) üzenetére


vjozsef
senior tag

Nemtom, kezben lehetne eldonteni hogy az gagyi vagy sem.

(#249) megaandrew válasza vjozsef (#247) üzenetére


megaandrew
tag

Sopronban sajnos nem sok hely van, ahol ezeket meg lehetne taperolni... még egy mediamarkt sincs. A legközelebbi Győr, vagy Bécs, de ott sincs minden, ami érdekelne. Az meg a másik, hogy az emberek 99%-a hülyén néz rám hogy ennyi pénzt akarok billentyűzetre költeni. Mondjuk néhány héttel ezelőtt valszeg én is hülyén néztem volna magamra, mert eddig teljesen igénytelen voltam beviteli eszközök szempontjából és a 2-3000Ft-os alap kiviteleken kívül nem is nagyon tudtam másról, de mivel haldoklik a billzetem és néha az egér is furcsán viselkedik muszáj voltam vmit keresni és nem egyszerű. A másik billentyűzetes fórumba 3x is írtam, de rám se hederítettek. Néhány sznob gyökér beszélget egymás közt a legújabb, legjobb cuccokról, meg ilyen kupakok, olyan kupakok, aki nem cherry-set vesz, az nem ember stb... :W
Úgyhogy igenis köszönöm a segítséget! :R

(#250) gyerecske


gyerecske
senior tag

Én is mechanikusra szeretnék váltani.Letisztult formát keresek, csili-vili és mindenféle funkcióbillentyűktől mentes egyszerű formában magyar kiosztással. Tesoro-n kívül nem nagyon van más alternatívám.
A legjobb lenne egy klasszikus kialakítású mechanikus kapcsolós.

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.