Hirdetés

2019. szeptember 16., hétfő

Gyorskeresés

(#1) Phvhun

Phvhun
(őstag)

Gondoltam nyitok ezeknek a fantasztikus eszközöknek is egy topikot, ha már az [egereknek] is van.

Jelenleg egy Tesoro Durandal G1N MX Blue büszke tulaja vagyok.

Egy olcsó "normális" billentyűzetről váltottam erre, és azt hiszem mostantól mindigis mechanikus billeket fogok használni.

Ezzel a márkával nagyon meg vagyok elégedve, nagyon masszívan és jól van összerakva, mindenkinek ajánlom.

Viszont van egy problémám, hogy skype beszélgetés közben a másik felet megőríti az mx blue kattogása, szóval lehet lecserélném egy mx brown plusz o ring kombóra.

Leszedhetők erről a billről a gombok? Próbáltam lehúzni kézzel de nem akarta megadni magát.

(#2) vjozsef válasza Phvhun (#1) üzenetére

vjozsef
(őstag)

Igen, cserelhetoek, de a kapcsolo nem a billentyu sapkaban van, hanem integralt.

(#3) vjozsef válasza Phvhun (#1) üzenetére

vjozsef
(őstag)

Nekem is blue van, s valoban nagyon kattog. Mondjuk en hibasat kaptam direkt, de maga az agybaj ejjel siri csendben.

(#4) Phvhun válasza vjozsef (#2) üzenetére

Phvhun
(őstag)

Nem a kapcsolót akarom cserélni, hanem az egész billentyűzetet és a gombokat, de honnan tudod hogy leszedhetőek?

Én sehol nem találtam ezzel kapcsolatban infót, vagy youtube videót.

[ Szerkesztve ]

(#5) ribizly válasza Phvhun (#4) üzenetére

ribizly
(veterán)

Hali!

Az összes billentyűzetnél cserélhetőek a keycap-ek. A Cherry MX kapcsolóknál mindegyik kompatibilis a másikkal, csak a többi billentyűtől kell, hogy elférjenek. Van amúgy Keycap Puller, amivel könnyedén lehet ezeket lekapni (visszatenni simán lehet: rá kell nyomni).

Egyébként mindenképpen jobban jársz egy Tesoro Durandal G1N MX Brown típussal. Ha az kap O-ring-et, akkor meg végképp boldog leszel. ;)

Hali,
Gyuri

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•| [Eladó] Lake People G103-S erősítő - 50k |•|

(#6) Phvhun válasza ribizly (#5) üzenetére

Phvhun
(őstag)

Jah köszi, pont ezen a kombón gondolkodtam, akkor ez be is bizonyosodott hogy jó ötlet volt.

(#7) vjozsef válasza Phvhun (#6) üzenetére

vjozsef
(őstag)

Tudom, mert mi importaljuk.

A keycap leszedheto, de a kapcsolo fixen van, szetbarmoltunk multkor egyet, hatha javithato de sajnos a kapcsolo nem az.

Keycap remover

(#8) vjozsef

vjozsef
(őstag)

BTW, siman pengevel lepattinthato, vagy ha tapad az ujjad akkor ugyis lekaphatod, felesleges tool hozza.

How to remove a key cap from a mechanical keyboard without a key cap puller / tool

(#9) bbdzyx

bbdzyx
(senior tag)

Létezik, hogy a W billentyű már könyebben jár, továbbá mintha gyengébbé vált volna a tactile bump egy brown switches G1N-en, cca. 3 hónap alatt? FPS-ek mennek napi szinten.

[ Szerkesztve ]

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#10) ribizly válasza bbdzyx (#9) üzenetére

ribizly
(veterán)

Hali!

Inkább azt gondolom, hogy "bejáratódik". Én magam még nem találkoztam a jelenséggel, de most váltottam le egy G1N-et egy G1NL-re és érezhetően kicsit "keményebbek" még a gombok. Persze lehet hibás darab. Szerintem, ha egy pár hónap múlva még érezhetőbbé válik a dolog és tényleg csak annál az 1 billentyűnél, akkor vidd vissza...

Hali,
Gyuri

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•| [Eladó] Lake People G103-S erősítő - 50k |•|

(#11) vjozsef válasza bbdzyx (#9) üzenetére

vjozsef
(őstag)

Nekem nem napi de heti tobbszor fps megy es meg ilyet nem lattam...

(#12) bbdzyx

bbdzyx
(senior tag)

#10 & #11 Akkor valszeg' csak beképzelem és bejáratódtak a gombok, köszi. :D

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#13) qisqaqas válasza Phvhun (#4) üzenetére

qisqaqas
(senior tag)

Erre gondoltál?

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#14) Phvhun válasza qisqaqas (#13) üzenetére

Phvhun
(őstag)

Nem, --> #8.

(#15) vjozsef válasza qisqaqas (#13) üzenetére

vjozsef
(őstag)

A kapcsolot ugyan nem tudtuk mi sem kiszedni de szetjott...tetejet le lehet pattintani, de amugy ennyi.

Emlekeim szerint...?! :F

(#16) ribizly

ribizly
(veterán)

Nem tudom mi történt, de mintha eltűnt volna a magyar kiosztású Tesoro Durandal G1N MX Brown mindenhonnan (ipon, aqua, stb.)... Ez egy kicsit aggasztó a jövőre nézve... :F

(#17) vjozsef válasza ribizly (#16) üzenetére

vjozsef
(őstag)

Dehogy tunt el, csak annyi van hogy nyaron lesz legkozelebb a sima. A vilagitos meg mindig van!

G1N: sima
G1NL: vilagitos

[ Szerkesztve ]

(#18) kexksz

kexksz
(addikt)

USA kiosztással lehet ezt nálunk valahol kapni?

(#19) vjozsef válasza kexksz (#18) üzenetére

vjozsef
(őstag)

Nem.

(#20) DEJVID válasza vjozsef (#7) üzenetére

DEJVID
(őstag)

Pár hónappal korábban telefonon érdeklődtem kék kapcsolós Durandal ultimate után. Várható a közeljövőben?

(#21) vjozsef válasza DEJVID (#20) üzenetére

vjozsef
(őstag)

Nem tudom mikor kerdezted, de mar inaktivaltam 1 honapja, mivel nyarig tuti nem lesz belole.

(#22) DEJVID válasza vjozsef (#21) üzenetére

DEJVID
(őstag)

:( Akkor még úgy volt hogy március végéig tuti nem. Barnából még van?

(#23) vjozsef válasza DEJVID (#22) üzenetére

vjozsef
(őstag)

Csak vilagitosbol van barna.

(#24) DEJVID válasza vjozsef (#23) üzenetére

DEJVID
(őstag)

Akkor szerintem az lesz.

(#25) klinga80

klinga80
(csendes tag)

Tegnap jött meg a Tesoro Durandal G1N MX red keyboard. Ma pár óra játék után a W billentyű behalt. Nem hiszem el, jövő héten mehet vissza! :W Valaki járt már így?

(#26) Phvhun válasza klinga80 (#25) üzenetére

Phvhun
(őstag)

Ilyen hibák nagyritkán előfordulhatnak, mindenesetre erről a tesoro nem tehet, mert nem ők gyártják a billentyűket.

(#27) vjozsef válasza klinga80 (#25) üzenetére

vjozsef
(őstag)

Nem erzekeli a leutest?

(#28) klinga80 válasza vjozsef (#27) üzenetére

klinga80
(csendes tag)

Igen. Hasonló mint itt [link] .
De nálam csak a W bill-nél van ez.

(#29) ribizly válasza klinga80 (#28) üzenetére

ribizly
(veterán)

Ilyennel még nem találkoztam, de nyílván előfordul. Szerencsére garancia van és egy ilyet kicserélnek gyorsan. Amúgy az a jó ezekben a billentyűzetekben, hogy gyakorlagilag otthon is ki lehet cserélni a kapcsolókat egyesével. Szóval ha majd egyszer kifutsz a garanciaidőből és megint lesz egy ilyen, akkor majd rendelsz ebay-ről MX kapcsolót (akármilyet) pár száz forintért és egy ügyes ismerős, aki használt már forrasztópákát gyarkolatilag pár perc alatt kicseréli majd:
[link]
[link]
;)

[ Szerkesztve ]

(#30) vjozsef válasza ribizly (#29) üzenetére

vjozsef
(őstag)

Jah, csak a garanciat ne akard tobbe.

(#31) sinick

sinick
(aktív tag)

Sziasztok!

Egy TESORO Durandal Ultimate G1NL LED Backlit Cherry MX Brown-t használok USB-n keresztül és a kérdésem az lenne, hogy billentyűzetről be lehet-e kapcsolni a kikapcsolt számítógépet valahogyan? Elsősorban "Wake on keyboard"-szerűségre gondolok. (Pontos gép az adatlapomon lévő cuccokban olvasható.)

Köszi: sinick

(#32) Phvhun válasza sinick (#31) üzenetére

Phvhun
(őstag)

Keress rá neten ez vmi bios beállítás a power menüben.

Wake on usb input vagy valami hasonló

(#33) vjozsef válasza Phvhun (#32) üzenetére

vjozsef
(őstag)

Google a te baratod!

[ Szerkesztve ]

(#34) sinick válasza Phvhun (#32) üzenetére

sinick
(aktív tag)

Azon már természetesen túl vagyok és pont az a gond, hogy olyan nincs.Van "Power on by LAN", "by RTC", "by Ring", "by PCI/PCI-E". A "PS/2" kilőve (le is van tiltva), mert ugye USB csüng, azon lenne Ctrl-ESC vagy Space. Van egy "Deep S4", amihez dedikált billentyűzet "Power button" kell (ha jól értem).

Más ötlet?

(#35) vjozsef válasza sinick (#34) üzenetére

vjozsef
(őstag)

BIOS frissites? Esetleg benne lesz.

(#36) Phvhun válasza sinick (#34) üzenetére

Phvhun
(őstag)

Egyébként az n-key rollover miatt épp hogy érdemes ps-2-re dugni.

Én így használom.

És akkor meg is oldódott minden gondod.

(#37) sinick válasza vjozsef (#35) üzenetére

sinick
(aktív tag)

Passz. Jelent meg új, de ott csak 5. generációs Intel Core-okra meg FAN vezérlésre van frissítés. Lehet, hogy valami beálíltáson siklottam át, de eddig még nem találtam semmit.

(#38) sinick válasza Phvhun (#36) üzenetére

sinick
(aktív tag)

NKRO nálam megy, nincs ghosting (legalábbis microsoftos teszt szerint. ld. itt)

(#39) ribizly válasza sinick (#31) üzenetére

ribizly
(veterán)

Hali!

Nem, sajnos nem működik. :W
Én is kénytelen voltam rászokni, hogy Wake on USB és az egér bal gombjára ébred a gép... :DDD
Egyébként ez nem annyira zavaró, de valóban furcsa, hogy pont ezt nem tudták megoldani rendesen, miközben a G1N-en simán működött (persze abban nem volt sem háttérvilágítás, meg USB HUB sem).

Hali,
Gyuri

(#40) ribizly válasza vjozsef (#30) üzenetére

ribizly
(veterán)

Az mondjuk magától érthetődő, hogy egy kapcsolócserét CSAK garanciaidő lejárta után ejtesz meg!
Nem tudom miért kell trollkodni... :F

(#41) sinick válasza ribizly (#39) üzenetére

sinick
(aktív tag)

Ok, köszi! Engem is csak annyiban zavar, hogy valamiért nem bírom megoldani. Még tavaly ősszel írtam a supportnak, de persze nem válaszoltak. (A gép padlón van, de a kapcsolója felül, így nem kell jógáznom, hogy bekapcsoljam.)

(#42) vjozsef válasza sinick (#41) üzenetére

vjozsef
(őstag)

Valamelyik nap kiprobalom neked ezt a wak on USB-t.

(#43) sinick válasza vjozsef (#42) üzenetére

sinick
(aktív tag)

OK, köszi! :)

(#44) Execᵀʰᵀˢ

Execᵀʰᵀˢ
(tag)

Üdv.

G1N-ből Blue switcheset merre lehet kapni Pesten? Sajna árgépen/árukeresőn minden színben találok csak kékben nem.

(#45) vjozsef válasza Execᵀʰᵀˢ (#44) üzenetére

vjozsef
(őstag)

Sehol. Nyarnal elobb nem is lesz. De te mazo vagy? :D A Blue nagyon hangos, nekem is az van...Amugy kiprobalhato nalunk minden ami keszleten van.

(#46) Execᵀʰᵀˢ válasza vjozsef (#45) üzenetére

Execᵀʰᵀˢ
(tag)

Nyarnal elobb nem is lesz.
Hogyhogy? És a nyár melyik részére gondolsz?

A Blue nagyon hangos
Brown és Blue között vacilálgattam, tesztvideó alapján nem tűnt sokkal hangosabbnak...

nalunk
Picit bővebben? :D

(#47) vjozsef válasza Execᵀʰᵀˢ (#46) üzenetére

vjozsef
(őstag)

Nem tudom egyelore, de juniusban se vard...

DE az! Brown kozeput, Blue a durva.

PÜben ha erdekel meg.

(#48) CsonkaImo

CsonkaImo
(addikt)

Sziasztok!

Nemrég vettem egy Tesoro Excaliburt és nagyon megvagyok vele elégedve. A kérdésem az lenne, hogy ez az első mechanikus billentyűzetem és a takarítás mikéntjére lennék kíváncsi. A billentyűk kiszedhetők probléma nélkül? Mert eszközt nem mellékeltek hozzá.

Válaszokat előre is köszönöm!

(#49) nagyArc válasza CsonkaImo (#48) üzenetére

nagyArc
(tag)

Én egy gémkapcsot U alakúra hajlítottam, a két végén kb. 2 mm-nyit fogóval derékszögben behajlítottam. Ezzel simán ki lehet emelni a billentyűket. A nagyobb gombokkal (space, shift, stb.) csak óvatosan.

(#50) vjozsef válasza CsonkaImo (#48) üzenetére

vjozsef
(őstag)

Kiszedheto, akar ket ujjal is, vagy hajlitott gempakoccsal, vagy erre kulon kaphato kiszedovel, vagy pengevel alanyulsz es befeszited a masik billentyu tetejen a penget, vagy barmi mas lapos eszkozt.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.