Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) janeszgol


janeszgol
félisten

Az S10e akkuban volt nagyon gyenge.
De várom ezt az Xperiát. Kíváncsi vagyok rá.

(#2) ujvendeg


ujvendeg
tag

Minden tiszteletem mellett: csak óvatosan azzal a kijelentéssel, hogy csupán valami látszat-igény a valóban kompakt modell. Először is: egy angol szaklap alig kéthetes híre, hogy a tajvani Foxconn több ezer dolgozóját bocsájtotta el. A mindenféle pro és max Iphone-ok mértéktelen ömlesztését is fékezték. Nem egészen fair az Asus Zenfone 8 emlegetése sem - megjelenésekor mind itthon, mint külföldön átalános lelkesedés fogadta, a lap egyik munkatársa videós magazinban menesztette menybe az Asus kitartását, már ami a viszonylag kisméretű telefonokat illeti. Téves az S10e-re tett megjegyzés is: ha a mobiltelefonok világában - merészeli ezt megjegyezni egy valaha ebben a világban honos felhasználó - egy minden bizonnyal 2018 tájékán tervezett, nullszériás telefont három és fél évvel később még közel 200 ezer ft-ért el lehetett adni, nem merném a típust kudarcnak nevezni: elementáris igény volt az S10e iránt,de az energiamenedzsment a készüléknél a kiadás pillanatában félrement. (Ugyanebben az évben jelent meg a Xiaomi Redmi Go nevű kis játékszere, remek tesztet kapott itt - de több mint abszurd, hogy a 35 ezer forintos telefonban ugyanakkora akku volt, mint az S10e-ben, és ne tessék a méretre hivatkozni, mert ez hamis érv. Az említett Sony Ace sem nagyobb test, de 4500-as akkut hord. Készült felmérés itthon s külföldön: a gyártók jelentős része nem igényt elégít ki, hanem divatot diktál. Tessék már belenyugodni, hogy akadnak még, akik a mobiltelefont elsősorban mobiltelefonnak tekintik. Arról ne is essék szó, hogy az Asus Zenfone 9 a piacon lévő egyik legjobb mobiltelefon, androidos vonalon, no de nem a Redmi 11 árán. De talán az sem véletlen, hogy a Xiaomi 12 két legjobb verziója alig több mint 150 mm magas. Az Ace ilyen téren nem fogja megváltani a világot, az eddig ismert adatai alapján az Xperia 10 IV kb. másfél százezer forintért jobb vétel. Semmiféle józan emberi érvvel nem támasztható alá az FM rádió, az értesítésjelző, a tárhelybővítési lehetőség elhagyása - ezek közös oka: a haszon növelése. Ez a profit-falánkság, az álságos magyarázkodás, hogy miért nincs egy telefon dobozában töltő, kábel, fülhallgató - szintén financiális ihlet. Aligha véletlen, hogy elkezdődött annak fontolgatása, hogy a nem túl távoli jövőben Európában - már ha lesz még Európa - kizárólag otthon cserélhető akkuval árusított mobiltelefon lesz csak kapható. A 7 millió mobilszakértő országában nemigen olvasom sehol, micsoda környezetszennyezés, hogy lerobbant akkukkal elértéktelenedett telefonokat hajigálnak szemétre: eközben farizeus módon félmillió forintért adnak egy kínai Iphone-t, de ahhoz, hogy használni lehessen, még 100 ezret ki kell dobni rá - s mindezt a környezetvédelem nevében. Abszurd és szánalmas. 130-170 ezer forintért kellene piacra dobni egy 150 mm-nél nem magasabb, a kor műszaki szintjén felső-középkategóriás telefont - s azután felmérni a piacot, hogy ez az elképzelt telefon lenne-e kelendőbb, vagy a 6,7 inch átmérőjű, tablet-nagyságú, egyforma tömegáru.

(#3) Smiro


Smiro
senior tag

Hinye, de szájmenős hozzászólás...
Az A(LI)CE cikk viszont felcsigázott, a következő telefonom így kilátásban van. Köszi ALICE :)

[ Szerkesztve ]

(#4) Fred23


Fred23
nagyúr

Szerintem van igény kompakt telókra, de a kompaktság is csak egy tulajdonság, és sokan éppen ezt áldozzák be egyebekért. Sok szempontból kell jól teljesítenie egy telónak ahhoz, hogy megvegyük. Én például nagyon sokat használom fektetve a készülékem, és így taszít a Sony-nál divatos 21:9-es képarány, miközben amúgy nagyon bejönnek a Sony telók. De nem nagyon látnám például, mit gépelek ide a fórumra, esetleg csak 1-2 sort, ha tőlük lenne telóm.
És nem fogok álló nézetben fórumozni, maradok annál, amit megszoktam, amit szeretek, vagyis inkább lemondok a gyártó termékeiről.

(#5) janeszgol válasza Fred23 (#4) üzenetére


janeszgol
félisten

Neked találták ki a foldable telefont. Csak meg kell fizetni.
Gyűjts egy használta, pl egy Fold 2-re.

(#6) Fred23 válasza janeszgol (#5) üzenetére


Fred23
nagyúr

Néztem a legújabbat, és finnya vagyok: számomra zavaróan látszik a hajlításnál a csík. Azt nem tudom felfogni, hogy valakinek ez így megfelel.

(#7) MrPetya19 válasza Fred23 (#4) üzenetére


MrPetya19
addikt

Nekem meg az zavar hogy a kompakt telefonoknál általában az aksi méretét áldozzák be, pl Samsung.
Nekem volt Xperia 5 és pont túl magas volt, és nem minden alkalmazás tudott megbírkózni a 21:9-es képaránnyal sajna.
Ha az S23 akkora lenne mint az S21 vagy S22 csak picivel vastagabb és nagyobb aksival simán érdekelne.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#8) janeszgol válasza Fred23 (#6) üzenetére


janeszgol
félisten

Meg kell szokni. Sajna itt mindent meg kell szokni. Kivágások, lyukak, töltőnélküliég stb.
Az ember igyekszik úgy kompromisszumot kötni, hogy kapjon is valamit mellé.

(#9) ujvendeg válasza Smiro (#3) üzenetére


ujvendeg
tag

Tisztelt Senior Uram! A ma itt-ott divatozó háromszavas mondatokra bizonyos főemlősök is megtaníthatók: székely vagyok: ha van gondolat, van mondat. Ha nincs, akkor csak egy-egy szó, két olimpia között. De nem szeretek irreális híreket olvasni. Ahhoz, hogy érveljek, mondatokra van szükség, a makogás kevés. Áldott, békés, meghitt karácsonyt kívánok. (Olyanokat állítani, hogy az S10e-nek nincs folytatása.... hát mit mondjak? Nincs, mert a gyártó egyik, ha nem a legsikeresebb telefonja. De a gyártó nem tudta még egyszer megismételni, igaz, gyártott kettő-az-egyben telefont: kézigránát és telefon egyben.)

(#10) Graphics válasza ujvendeg (#9) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Segítek, tagold a mondandódat.

Kértünk már rá, néha nyomj entert, tegyél új bekezdést.. Nem az a baj, hogy sokat írsz, hanem hogy a kutya nem olvassa.. Én átgörgetek rajta, mert olvashatatlan... Ömlesztve ránk borítod a gondolataid, amivel nincs baj.

Csak néha egy tördelés beleférhetne. :K Merthogy a mondatok között annak is kellene lennie.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#11) AliceWake válasza Smiro (#3) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

:C :R

Non omnis moriar.

(#12) AliceWake válasza ujvendeg (#2) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Én imádtam a ZenFone 8-at (sőt el voltam ragadtatva), az Asus amúgy is rendkívül professzionális, de hiába ajánlottam mindenkinek, aki állandóan kis telefonért sír, kivétel nélkül húzták a szájukat, mert "asus", mert "drága" (pedig egyébként nem is), mert "jó, kicsi, de" (és itt a legelképesztőbb kamu kifogások kerültek elő, mivel, lássuk be, nem hagy sok kívánni valót maga után a készülék) :F

Non omnis moriar.

(#13) janeszgol válasza AliceWake (#12) üzenetére


janeszgol
félisten

Egy hibája volt a ZF8-nak, hogy az SD888 már igen forrófejű. Sokkal nagyobb péklapátokat sem lehet lehűteni, állandó a visszafojtás. Nyáron horror. Kár hogy nem SD870-el jött, mert amúgy tényleg szuper telcsi. (Az SD8 Gen1 sem jobb ebben, sőt a további SD sem a csúcsban.)

[ Szerkesztve ]

(#14) fsanyi78


fsanyi78
csendes tag

Alsó és középkategóriában senki nem gyárt kompakt méretű telefont.
Amik vannak, vagy voltak, mind drága telók, ezek nem mutatnak valós igényt a kompakt méretre.
A drága kompakt hátránya a kis akku, sok töltögetés gyorsan megszűnne, ha nem csúcs a hardver, kisebb lenne a fogyasztás.
Régóta várom én is a középkategória kompaktját és szerintem ez a Sony jó lesz.

(#15) MrPetya19 válasza janeszgol (#13) üzenetére


MrPetya19
addikt

Amúgy tökre jó lenne egy SD870-es telefon is. A 700-as szériát sajna már elkezdte butítani a Qualcomm.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#16) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Szerintem nagyon kellene a piacra egy jól hangolt, viszonylag közepes mobil.
Kiváncsian várjuk a mobilt és reménykedünk egy tesztben is. :R

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#17) sfefe


sfefe
őstag

Most is s10e-t használok eredeti akku al....nekem elég nem játszom egérmozin....

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#18) tabela


tabela
tag

Valami időviharba kerültem? Miért az Iphone 12 mini és ZF8 az összehasonlítás tárgya? Miért nem 13 mini és ZF9?
Én amúgy kifejezetten keresem a kicsi telefonokat. Anno az összes Sony Compact megvolt. (Z3C, Z5C) Volt S10E-m is, nem volt vele gondom, hogy ne bírt volna ki egy napot. Most a lányom használja és semmi áron nem akar megválni tőle. Fél évig használtam egy Iphone 13 minit is, fantasztikus kis dög, nagyon szerettem. A ZF9-re is nagyon kíváncsi lennék, de ahhoz még nem volt szerencsém.
Szóval klassz lenne, ha a Sony megint hozna európába egy kompact eszközt.

[ Szerkesztve ]

(#19) Lami66 válasza MrPetya19 (#15) üzenetére


Lami66
őstag

SD870-es kompakt telefon (152,7 mm.) Xiaomi 12X

(#20) Polarstar válasza sfefe (#17) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Volt a kezemben az a mobil. És igen meglepődtem, hogy milyen igényes kis darab.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#21) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

épp új mobil vásárlás elōtt vagyok és kellene valami kisebb,mert ezek a tepsik már korlátozzák az ember mozgását. SE-t visszavittem, kalapsz*rt sem ér...remélem ezt a 4500mah be tudják osztani úgy,hogy végigviszi a napot.

Life, Uh, Finds A Way

(#22) MrPetya19 válasza Lami66 (#19) üzenetére


MrPetya19
addikt

Tudom, de az egy, és kerekített kijelző, miui és makró kamera. De sokkal több mintha semmi se lenne.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#23) Smiro válasza ujvendeg (#9) üzenetére


Smiro
senior tag

A "seniorságnak", vagy bármi itteni ranghoz, titulushoz semmi köze a hozzá(d)szólásomhoz kedves székely uram! Bár a 64. évemben ez a titulus lehet, már kijár :) (na).

Sokszor a kevesebb jobban üt, mint a litánia. A főemlősséget pedig az értelmezés tudománya is meghatározza. Amint látod a második mondatomat például volt, aki értelmezte, talán díjazta is örömömre :R

Helyettem pedig válaszolt már tagtárs, aki valószínűleg hasonló diszlexiás problémákkal küzd az irományodat látva, mint én, vagy csak a diszgráfiát nem jól kezeli, mint én.

Ja, nem székely vagyok. Ennek ellenére a székelyektől tudom, hogy "az asszony nem ember, a sör nem ital, a medve nem játék". A székelyeket meg jobban szeretem, ha tényleg csak ritkán szólnak ;), mint ahogy ennek híre van. Istentől áldott, békés ünnepeket kívánok én is :R

[ Szerkesztve ]

(#24) Graphics válasza Smiro (#23) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Huhh , ezt de jól összefoglaltad. :D :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25) adamgery válasza Graphics (#10) üzenetére


adamgery
csendes tag

Az xperia 5 III 21:9-es kijelzőjén pont jó a tördelés 🙂. Még ha nem is értek az egésszel egyet, jó volt olvasni egy összeszedett, jól megfogalmazott hozzászólást. Sajnos egyre kevesebb ember veszi a fáradtságot, hogy a véleményét rendesen kifejtse, pedig én pont ezekért a hozászólásokért szerettem meg a fórumok olvasgatását.

(#26) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Bakker, de jó lenne, ha nálunk is lehetne viszonylag emberi árban kapni, már ha csak Samsung árazási sémában is, mint a huzat szaladnék érte.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#27) nuke7


nuke7
veterán

"az Asus valóban apró, rendkívül potens csúcsmodellje, a ZenFone 8"
Basszus ez akkor mint egy iPhone 12...!!?
Ezekszerint az is apró..?! :W

https://youtube.com/user/nuke7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.