Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11) Landsmann


Landsmann
addikt

Akkor én is beszállok a céget fikázók sorába. A nyáron vettem Vodafone-os USB sticket, feltöltőkártyásat. Eleninte minden oké volt, aztán néha-néha újraindult a modem. Emellett olyan forró is volt, hogy nem lehetett kézbe venni. Leadtam egy üzletben, ahol aztán a nevezett szervizben megállapították, hogy semmi baja a modemnek. A jegyzőkönyvre leírtak egy részén látszik, hogy előre elkészített salonszöveg, az adott eseményekhez semmi köze. Mivel amodemet használni továbbra sem lehet, próbaképpen vettem egy másik ugyanolyat. A két modemet összehasonlítottam. Ugyanazon a gépen, ugynazon az usb porton, ugyanazzal a sim kártyával. Az eredmény igen beszédes. A modem burkolata mindkét esetben le volt véve, a hőmérsékleet úgy mérte. A "szerviz" által "hibátlannak" minősített modem 1,5 mb adatforgalom és 6 perc után 98,6 °C-os volt. Az új 25 perc és 4,5 mb adatforgalomután 66,9 °C. Utána ismét a régit vettem elő. A gépbe bedugva aktív adatforgalom nélkül 10 perc után elérte a 103 °C-ot és újraindult. Na azt ne mondja senki, hogy ez így normális működés. Ma újabb tesztet végeztem. Az új modemmel forgalmaztam kb 150 mb-ot, youtube videót indítottam el. Szépen működött, ahogy meg van írva a nagy könyben. Felrakott burkolattal 51-52 °C-ot mértem. A régi adatforgalom nélkül 15 perc után újraindult. Felrakott burkolattal ekkor mintegy 80 °C-ot mutatott a hőmérő. Ezzel a tesztel is kizártam, hogy a gépen valamilyen softveres prbléma maitt lenne a gond. Újra szervizbe küldeni semmi értelme nem lenne. Az üzemanyag költség már így is többszörse a modem árának. Most ott tartok, hogy az esetet megírtam a gyártónak. Most várok, milyen választ kapk.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.