Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Teener kód

Hozzászólások

(#24) hiperFizikus válasza polymorphin (#21) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

A nagyon bonyolult problémák leprogramozására én 2 módszert találtam ki magamnak, amit most megosztok veletek . Előre is köszönöm a sok dicséretet, amit majd kapni fogok érte tőletek, pénzt és más értéket nem utasítok vissza .
:C

Az igen nagyon bonyolult problémák leprogramozása pedig a "majd csak valaki leprogramozza" módszerrel történik .
;]

1. nehezebb módszerem : :))
; ' ... '.ii() ;
Ebben az alakban a ... helyére hagyományosan karakterláncot szokás tenni . De ha elvonatkoztatunk a hagyománytól, akkor bármit tehetnénk, amit a szgép fel tud dolgozni:
0. karakterlánc
1. szimbólum láncolatot
2. piktogramokat pl. **.pmb -et
3. látható mátrixot pl. mtr3[x][y]
*.

Gyakorlatilag a piktogram a mátrixtól csak abban különbözik, hogy a piktogramnak csak a linkjét ismered, ellenben a mátrix minden képpontját változóként használhatod és külső fájlban tárolhatod . Ahol a Huzzy ~ Teener szövegszerkesztőjében az ; ' ... '.ii() ; alak ... helyén lévő mátrix {és persze a piktogram is} ugyanúgy látható, mint a karakterlánc .

A **.ii(){ } function pedig csak a sablonok jól szervezett gyűjteménye .
Mit csinál a sablon ? -> A sablon feldolgozza az ' ... ' idézőjel tartalmát köztük nem csak a karakterláncot, hanem a kép.mátrixot is .
=> érted ugye: programot írni nem csak betűkkel lehet, hanem képek{mátrixok} rajzolgatásával is .
-> hogy könnyeben megértsed: a JavaScript programodat megírhatod **.txt fájlban, aminek a kiterjesztését átírhatod **.js -re . De ha a programodat képszerkesztőben "a betűket egyenként megrajzolva" adod meg gépelést kerülve, akkor kinézetre úgy néz ki mint amikor ránézel a **.txt fájra, a **.txt fajlban lévő JS programodra . Nem kell hozzá más, mint a képet szöveggé konvertáló segédprogram . És mi lesz ez a kikonvertált szöveged ? - hát a futtatható JS programod .
-> no most ez a konvertáló program a te uralmad alatt áll, ez azt jelenti, hogy a konvertáló program forráskódját szerkeszteni vagy képes ! - ahol e forráskód akár szintén Huzzy ~ Teener nyelven írható, egy egyszerűbb verzióján .
=> ekkor pedig tulajdonképen semmi sem gátol a futtatható kép.mátrix rajzolási szabadságodban . Érted, semmi se ...

2. könnyebb módszerem : :DD
A Csitri-kód néhány üres.kódvázból tevődik össze, ahol ezeket az egyes üres.kódvázakat nevezzük zombiknak . Ezek a zombik nagyon jól használhatók más kicsit bonyolult problémáknál: például
1. a természetes nyelv {szerintem} néhány ilyen zombiból tevődik össze:
elemek halmozásának zombija + típusok zombija + osztályok zombija + stílusok zombija + olvasási irányok zombija .
*.

Itt a trükk az, hogy a nagyon bonyolult problémákat sokk zombira bontjuk szét ! - persze jól kell csinálni, nehéz is megcsinálni .

:R szép napot ♥

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Teener kód
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.