Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) redkill3r


redkill3r
tag

Az en történetem:
Vettem a Sex utolsó napján 256mega ramot a gépembe először fordítva próbáltam
belerakni az alaplapba és bekapcsoltam, azóta meghalt és nem ismeri fel se a régi se semmilyen ramot :(

MODERÁTORI MEGJEGYZÉS: [A topik nem arról szól, hogy garanciális csaláshoz adjunk ötleteket, hanem arról, hogy a fórumozók elmesélik a szerencsétlenül végződött eseteket. kérünk mindenkit, hogy ennek megfelelően alkossa meg a hozzászólásait. A garanciális csalásra irányuló szándékos rongálásra vonatkozó posztokat törölni és szankcionálni fogjuk. - peterkeT]

(#2) escie válasza redkill3r (#1) üzenetére


escie
őstag


''Sex utolsó napja''
x@r ügy. :))

nah, hogy ne csak offoljak:
én vinyóra dugtam rá fordítva tápcsatit. nem volt jó illata az adataimnak... :))
ja, és ráadásul 2 vinyóra is, gyors egymásutánban... :(

I'm back, baby!

(#3) jakobkacsa


jakobkacsa
senior tag

nekem meg (hal' istennek) nem sikerult el****nom semmit, de ti hogy csinaltatok?
fizikilag majdnem lehetetlen forditva berakni a RAMot, es a molexet is - de legalabbis erolkodhettetek rendesen :))

Dyslexia for cure found!

(#4) KERO_SAN válasza escie (#2) üzenetére


KERO_SAN
aktív tag

Xp 2100+, 2000+ lesarkazas meg amator korombol :P

Bill-t regen havi rendszeresseggel tonkretettem ha nem sikerult vmi egy jatekban :D

Es most nem regrol: kolcsontelefon, n6210, egy ''kellemes'' beszelgetes utan nekiszallt a falnak, nem birtam tovabb a nyomast. Totalkar :D

the troopa of tomorrow _ maydayzor FUTURE WALKS

(#5) redkill3r válasza jakobkacsa (#3) üzenetére


redkill3r
tag

nem volt annyira lehetetlen berakni a Ramot rákattant rendesen a fehér pöcök, csak miután bekapcsoltam csodálkoztam hogy miért van ennyire égett szag ;]

(#6) jakobkacsa válasza redkill3r (#5) üzenetére


jakobkacsa
senior tag

inkabb elhiszem, nem probalom ki :DDD

Dyslexia for cure found!

(#7) fokukac válasza redkill3r (#5) üzenetére


fokukac
nagyúr

vágtál bicskával a kétharmadához egy vágást, hogy belemenjen? :D

nem tudom elhinni.

(ha láttál már ramot, érted...)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#8) Trak


Trak
addikt

Nem romlott el, de nem volt szép eset:

Összeraktam egy gépet amiben egy elég gyors fordulatszámú, hangos venti volt a processzoron. Elég sokat szenvedtem a komplett géppel, sok volt vele a gond, és a végére kicsit fáradt/óvatlan voltam. Nem túl jó helyzetben, szinte oda sem nézve próbáltam vlami kábelt elrendezni belül, persze bekapcsolt állapotban, amikor egy időben egy ''csattanás'', és egy kis fájdalom a kezemben. Egyből magamhoz tértem, a gép pedig újraindult. Kaptam a kezemet magam elé, tiszta vér a mutató ujjam+ a kezem. Gép lekapcs egyből, belül vér letörölget mindenhonnan:)

Szerencsére nem lett semmi baja:) Azóta fásultan nem szerelek gépet:)

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#9) redkill3r válasza fokukac (#7) üzenetére


redkill3r
tag

nem ment bele teljesen a foglalatba mert ha kinyomtam a pöcköt kirepült a ram, de hogy ennyiert miert hal meg az alaplap aztat nem ertem

(#10) redkill3r


redkill3r
tag

jah volt egy masik esetem is nem ment tönkre teljesen az alaplap, a gépet szereltem oldalra volt fektetve és be volt kapcsolva, egy jumbert szedtem le a halokartyarol mert kellett masfel meter magasbol ráesett az alaplapra egy asztali lámpa és a gép ujraindul az eredmeny az lett hogy az a videokartya mar nem működött a gépben, másik igen de neha elofordul hogy rozsaszín szinure vált a gepernyo ekkor egy kicsit meg kell rugdosni a gepet es arnyalatot vált :) ez egy regi haromszazas most is rola gepelek mivel az uj gepemet tegnap tettem tonkre lasd elso hozzaszolas ;]

(#11) Trak válasza redkill3r (#10) üzenetére


Trak
addikt

Te aztán vigyázol a cuccokra:D
Kis és nagybetüket, írásjeleket ismered?:)

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#12) redkill3r válasza Trak (#11) üzenetére


redkill3r
tag

Bocs, szoktam őket használni a blogomban is. Csak most túl késő van, és gyorsan meg akartam osztani mielott lelepek szunyalni, aztán még sem tettem.

(#13) Club


Club
őstag

''Vettem a Sex utolsó napján 256mega ramot a gépembe először fordítva próbáltam
belerakni az alaplapba ''

''én vinyóra dugtam rá fordítva tápcsatit. ''
De most őszintén..
Azért ehhez tudás kell nem?
Még ha nem szabvány lenne.
Azt hogy a tépotcsatit meg fordítva rádugni..
Hát ember..
Benned nincs semmi érzés:D

(#14) twollah


twollah
nagyúr

Szegeny hajdani Amiga 1200asomba ontottem bele veletlenul egy fel pohar teat.
Tulelte, de en megoszultem mire kiszaritottam a gepet.

(#15) twollah válasza Club (#13) üzenetére


twollah
nagyúr

Tudod vannak hulye biztos dolgok.
De a hulyek nagyon talalekonyak...

(#16) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

850-es Tbird-nek kettétörtem a magját
2100+ XP-t megsütöttem
1333Mhz Tbird-öt lesarkaztam,de megy
13.6 gigás WD vinyót rackben megsütöttem
32megás SD ramot kinyírtam,de erre már nem emlékszem,hogy->ment kulcstartónak
6db 48X Sony cd olvasó pusztult el a kezeim között fél éven belül,az utolsó kigyulladt.
Asszem ennyi.

(#17) Sir Pocok válasza _Volkovy_ (#16) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Wazze te szakács vagy , hogy mindent megsütsz...... :))

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#18) clayman


clayman
aktív tag

én egy radeon9500 moddolhatót (zsír 10900 pont 3dmark01se-ben) tettem tönkre.
Bütyköltem a házam világítását realtime, bekapcsolva azt véletlenül egy lecsupaszolt végű vezetéket leejtettem. Naná hogy pont (a vízszintes fekvésű )videokártyára pottyant.
Azután szép szines random pixelek illetve vonalak....

Szerencsére kicsérélték gariban. :))

(#19) Sidaries válasza jakobkacsa (#3) üzenetére


Sidaries
őstag

Nincsen hülye felhasználó. Csak erős! :DDD

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#20) Don_


Don_
tag

Gép műxik, hangkártyába (PCI-os) nem volt hangfal bedugva, leállítás nélkül hangfal jack dugesz bedugesz.

Sípolás, enyhe füst, alaplap + hangkari halál :(

Gáz



''Minden este gondolkozz el azon, hogy a holnap amitől tegnap féltél, az ma volt''

(#21) Tithian válasza Don_ (#20) üzenetére


Tithian
őstag

Attól hogy ment tönkre?
Mekkora hangfal volt az? Be volt kapcsolva a hangfal?

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#22) klepto


klepto
addikt

Amikor először szerztem 5.25''-os nagyfloppy meghajtót, nem teszteltem le, hanem közvetlenül rákötöttem a gépemre. A gép bekapcsol, floppyk halottak, a ledük folyamatosan világít. Mondom biztosan fordítva kötöttem be. Kábel megfordít, semmi. A gép boltba visszavisz, új floppy feldug, semmi. Mint kiderűlt, rosz volt a nagyfloppy, és elvitte az alplapi folppyvezérlőt az örök vadászmezőkre :O
Boltos rendes volt, alaplapot gariba cserélte :C De hozzátette: még 1 ilyen eset, és nem tud segíteni.

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#23) Don_ válasza Tithian (#21) üzenetére


Don_
tag

Ja sajnos minden be volt kapcsolva! Egy 5.1 Creative volt a károkozó. Lehet, hogy az is közrejátszott, hogy a hangkari nem volt becsavarozva!? És elmozdult?

Nemtom

''Minden este gondolkozz el azon, hogy a holnap amitől tegnap féltél, az ma volt''

(#24) KERO_SAN válasza Don_ (#20) üzenetére


KERO_SAN
aktív tag

Hat ez eleg furcsa.

En kb 5 eve onfly cserelgetem a hangkartya kimeneten a cuccokat:)

the troopa of tomorrow _ maydayzor FUTURE WALKS

(#25) Don_ válasza KERO_SAN (#24) üzenetére


Don_
tag

Én már azóta nem merem :)

''Minden este gondolkozz el azon, hogy a holnap amitől tegnap féltél, az ma volt''

(#26) Wildmage


Wildmage
senior tag

Nekem csak egy floppy-t sikerült elfüstöltetni úgy, hogy a tápkábelét úgy dugtam rá, hogy egy tüskea kábelen kívül maradt...
A másik eset, amikor csak a ramom jó ellenálló képességének köszönhetően nem halt meg az volt, hogy részegen próbáltam működésre bírni a gépet. Jól megnéztem, hogy milyen irányban kéne berakni a ramot, mire nem pont fordítva kezdtem el csinálni és nem értettem miért nem megy bele pedig korábban simán jó volt:F Egy kis idő után megint megnéztem az alját a ramnak és leesett a dolog. Ezután egy ideíg azt játszotta a ram, hogy csak egy bizonyos pozícióban működött. Ha 1 mm-t elmozdult, akkor már nem látta a gép. Hálistennek ezt a betegségét is kinőtte valahogy magától, de ne kérdezzétek hogy/miért:D

(#27) vallas


vallas
senior tag

Hali !

tegnap a connect 3d radeon 9600 pro-mat,volt rajta házi rambord fsb ragasztóval , de vette a zalman heatpipe-os hűtőt, és le kellett szednem őket , mert nem fért volna rá, és az egyik memo sarka elrepedt, pedig próbáltam óvatos lenni, de amikor meghallottam a hangját sejtettem, hogy gáz van , kártya gépbe betesz, elindít, kép szemetel elég rendesen. Ez van R.I.P.

megpróbáltatom gariztatni, de nem hiszem hogy beveszik.

nem kell valakinek egy rossz 9600 pro?
hátha van aki ki tudja cseréltetni

:(

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#28) Notes


Notes
senior tag

Régen egyik haverom tanácstalanul toporgott a gépe körül. 386-os lapba akart 286-os procit... vagy fordítva...? Nem emléxem elég rég volt. A lényeg, hogy azonnal felajánlottam a segítségemet. De nem lett semmi a dologból mert a végén már nagyon csípte a füst a szememet, és inkább hazamentem... :B

Romanes eunt domus!

(#29) gado válasza redkill3r (#1) üzenetére


gado
tag

Én egy LG 52x24x52x cdírót tettem ''félig'' tönkre. Tavaly nyáron belemlött egy kicsi kóla. Akkor megpróbáltam bekapcsolni:Az elején a zöld led olvasáskor nagyon halványan villogott, és a cd-t ki is adta kb egy perc után. Utána meg éjszakára nyitva hagytam a tálcát, és másnapra jó lett. Mennyire örültem :) . De fél év múlva elkezdte hibásan megírni a cd-ket, RW-t rendesen írja még ma is. Azóta cd olvasónak használom. :)

(#30) arnold


arnold
csendes tag

Ezüstpasztával összekentem az AMD tetején a jumpereket (meghótt), egy tűvel odébb nyomtam a 2.5-ös HD konverterét amikor normál kábelre csatlakoztattam (táp adta fel), kicsit túl sokat csiszoltam le egy 2.5-ös HD-ból, hogy beférjen a notebookomba (odaveszett nejem minden fájlja), ilyenek.

Volt ami viszont sikerült. A legbüszkébb arra vagyok, amikor vízhűtéses szalagcsiszolóval lecsiszoltam két memória chipről a nyákot (!) és sztereomikroszkóp alatt átforrasztottam egy másik nyákra, és így nyertem +8 megát a notebookomba. Akkor az még sok volt.

(#31) Szőrös 


Szőrös 
veterán

Szétvertem 1 bill.-t Mortal Kombat közben.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#32) xxmen


xxmen
tag

Egyszer behoztak a boltba egy rossz gépet (szerintük). Szétszedtem és láttam, hogy az itt vásárolt PCI-os Hangkártya bele volt erőszakolva egy ISA-s slotba. Még mielőtt megkérdeznétek le volt törve a fém felfogató része, és kicsit beljebb is volt a házon belül. Füstös szag, tönkrement 1 PCI kártya, persze fel voltak háborodva, hogy miért nincs rá Garancia. (A Mistrálban biztos kicserélték volna.)

(#33) Lortech


Lortech
addikt

Én alig két hete tettem tönkre az ötéves billem egy pohár sörrel. Azt gondoltam megszáritom és jó lesz, de sajna nem lett. :U

Thank you to god for making me an atheist

(#34) Tithian válasza xxmen (#32) üzenetére


Tithian
őstag

:DD:))
Valahogy így:
Bővebben: link?

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#35) Monya78


Monya78
veterán

Még régen kiváncsiságból és /takarékosságból/ a tápon lévő 110/220V-os kapcsolót a 110-re kapcsoltam...akkor az egyszer láttam füstöt szállni a gépemből...csak a Táp halt még... :D

Egy TNT2-es kártya órajelét túlhúztam, pedig nem volt szándékos, mivel nem nagyon tudtam hogy mire jó az a húzás...azóta is megvan a karesz de csak a 640*480-at nyomja 16 színben, azt is csíkosan...

[Szerkesztve]

(#36) 666


666
tag

ehhe, én faterom laptopjában csesztem el a vinyót :DD

a merevlemez pont a touchpadtől kicsit jobbra van, tehát ahol a tenyér helyezkedik el gépelés közben. nos, picit rátámaszkodtam :DD

ment a szervízbe, vinyócsere satöbbi. ;]

http://www.shocktogon.com // Counter-Strike szerverhoszting // ez egy reklám volt

(#37) T_bee


T_bee
aktív tag

ti 4200ra szereltem zalmant, de sajna megcsúszott a csavarhúzó, és kissé beleszántott a nyákba :(
de az acorp szervíben hál' istennek megcsinálták, úgyhogy heppiend :))

''Az erőszak a gyengék végső menedéke'' /Isaac Asimov : Alapítvány/

(#38) Lortech válasza Wildmage (#26) üzenetére


Lortech
addikt

Na ilyen nekem is volt, márminthogy részegen szereltem össze gépet. :C
Egy vinyót akartam rádugni, ''sikerült is könnyedén'', de csak nem akart az istennek se működni, hagytam is. Aztán másnap láttam csak, hogy egy pár tűt elhajlitgattam a csatlakozóján, és eaz egyiket annyira, hogy sehogysem tudtam úgy visszahajlitani, hogy ne törjön le. Ha már itt tartok megkérdezem, tud valaki erre valami megoldást, hogy lehetne visszatákolni?

Thank you to god for making me an atheist

(#39) Wildmage válasza Lortech (#38) üzenetére


Wildmage
senior tag

Nekem is letört egy ugyanilyen részeges szerelés után az ibm-em egyik tüskéjének a fele, de bent maradt az adatkábel részben, így minden flottul érintkezett:D

(#40) 666 válasza Lortech (#38) üzenetére


666
tag

LOL

hát sztem kábelforrasztás működhetne, vagy cseréltesd ki, és mondd hogy gyárilag hiányzott egy tű :DD

http://www.shocktogon.com // Counter-Strike szerverhoszting // ez egy reklám volt

(#41) #57764352


#57764352
törölt tag

Én is raktam már be RAMOT fordítva...

Nem nehéz.
Erdemény: Füst. Másfél napig nem működödtt utána ment, csak az ECC halt meg benne!!

(#42) Pred


Pred
tag

Nekem tegnap halt meg egy LS120as meghajtó.. a lemezt megette, de ki már nem jött.. nagy nehezen kibányásztam belőle.. :C azóta járnak benne a lemezek, de nem olvassa őket.. :Y Most van itthon 3 rossz emezolvasóm..:DD A gépben meg egy sincs.. nah nem mintha hiányozna... :))

(#43) xxmen válasza Tithian (#34) üzenetére


xxmen
tag

Ja, csak már a fém sem volt rajta.

(#44) HM21


HM21
tag

Az eddig tönkretett cuccok:

- 1 db tápegység : fordítva dugtam rá a vinyóra a tápkábelt, a táp meghalt, a vinyó él.

- 1 db billentyűzet, amit szérvertem Nfs Porsche alatt.

- 1 db voodoo2, ami leesett az asztalról, az egyik nagy chipnek egy kicsi lába elengedett, aztán letört.:O

- még 1 db tápegység, ami leégett, de semmit nem vitt el.

- 1 db acorp nagytorony, amit szétlapítottam.:DDD



[Szerkesztve]

ÜDV : HM21

(#45) Tithian válasza #57764352 (#41) üzenetére


Tithian
őstag

Bele sem lehet jól nyomni fordítva, hát mit kezdesz a bevágott résszel?
Nem meglepő, hogy füstölt :)

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#46) mzprox


mzprox
tag

Amire a legbüszkébb vagyok:
Az egerem már nem volt olyan, mint újkorában ezért szétszedtem és akkor láttam először hogyan is működik: kis műanyag görgők amiket hajt a golyó, a görgőkön rajta kis párnácskák... kicsit megpiszkáltam az egyiket mire lejött belőle egy darab, nosza javítsuk meg: vágtam egy kis darab filcet és pillanatragasztóval ráragasztottam a görgőre. Ezután még elég sok idő telt el mire felmerült bennem a gyanu: talán azok a kis párnácskák a gögőn csak a kosz, amit egyszerűen le kellett volna szedni..... :DDD :)) :DDD

(#47) Monya78 válasza mzprox (#46) üzenetére


Monya78
veterán

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ.... :DDD :C

Király!

(#48) Tithian válasza mzprox (#46) üzenetére


Tithian
őstag

Keresnek téged :)

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#49) kikka80


kikka80
tag

st6, ház elfektetve, oldallap leszedve, gép megy. gyufaszál memfoglalatok közé beleesik, gép megy. hegyes olló keres, géphez visz, gép megy. hegyes olló beleszúr gyufaszálba, gép megy. erősebb nyomásra gyufaszál oldalrafordul, hegyes olló alaplaphoz ér, gép merevrefagy, károsodást nem lát, reset...
...st6 R.I.P. :DDD

''open your eyes!''

(#50) mszilard


mszilard
tag

Ez a topic tetszik, nagyokat vigyorgok!

Azért tudok mesélni én is:
- 286-386 -os alaplapokon töréstechnikát gyakoroltunk a kollegákkal.Jól bírják.
- 486 -kalapáccsal vívott...alulmaradt
- P-IIIas alaplap, tápcsatiból a 12v és a föld kihúzva, randomszerűen az alaplapi chipek, kondik lábaihoz érintve === gyönyörű tüzijáték.
- lesarkazás alap
- billentyűk szétverése
- iratmegsemmisítőben cd darálás
- egér eldobás kábelnél fogva visszarántás (leszakad-e).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.