Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Saccco


Saccco
nagyúr

Vimu, VLC és Nova több formátumot is megeszik.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#2) Duree


Duree
veterán

Szerintem meg drága.

duree54

(#3) Stealth válasza Saccco (#1) üzenetére


Stealth
aktív tag

Nekem az atmosszal sem volt gondom.

Vimu és Kodi megy nálam, minden zsír.

-= Stealth =-

(#4) rankesz


rankesz
veterán

Input lag mérésnél az ALLM, Game mode be volt kapcsolva?

(#5) kcsa válasza Duree (#2) üzenetére


kcsa
veterán

Január közepén volt ez a tv 219k is, annyiért azért nem lenne rossz.

(#6) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

A tavalyi megfelelője, a C725/C728 sorozat egy kategóriával a Samsung QLED TV-k mögött produkált, kiváncsi lennék, hogy a C735/C738 sorozat miben lépett előre nagyokat a tavalyi modellel szemben, mert ezt a "Tetszett" plecsnit most eléggé túlzónak érzem :U

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#7) Saccco válasza Donki Hóte (#6) üzenetére


Saccco
nagyúr

220-ért a kategóriában a legjobb vétel. Akárcsak a C728 volt tavaly.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#8) Zsoltpeter


Zsoltpeter
tag

[kép] boltban van most is.

(#9) Donki Hóte válasza Saccco (#7) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ja, hogy úgy a legjobb vétel a kategóriájában, mint ahogyan tavaly a C728 volt :C

A C728 annyira gyengécske volt egy Samsung QLED TV-hez képest, hogy szóba sem jöhetett a megvásárlása.

Tavaly év elején kimondottan TCL 65C728-at akartam venni, de a boltban egy Samsung QE65Q70A mellett annyival gyengébb volt a fényereje, kontrasztja, hogy öntökönszúrás lett volna a TCL TV megvásárlása :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#10) Saccco válasza Donki Hóte (#9) üzenetére


Saccco
nagyúr

Természetesen. Bármelyik Samsung jobb, mint bármelyik másik tv. Bármelyik kategóriában. ;)

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#11) Stealth válasza Donki Hóte (#9) üzenetére


Stealth
aktív tag

Valószínűleg egyformán volt beállítva a két tv... ;] a boltban.

-= Stealth =-

(#12) Zsoltpeter válasza Saccco (#10) üzenetére


Zsoltpeter
tag

Hahaha

(#13) Donki Hóte válasza Saccco (#10) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Természetesen nem.

De annál a szegény TCL C728-nál még az LG NANO TV-k is jobbak voltak :P

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#14) Zsoltpeter válasza Saccco (#10) üzenetére


Zsoltpeter
tag

Meg van köztük 100k :C

[ Szerkesztve ]

(#15) Donki Hóte válasza Stealth (#11) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Hacsak TE nem jártad körbe a boltokat, hogy rosszabbra állítsd be a TCL TV-t, akkor nem valószínű, hogy a sok boltban mindenhol szándékosan gyengébbre állítsák be a TCL TV-k képét, mint az LG és Samsung TV-ket :U

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#16) Stealth válasza Donki Hóte (#15) üzenetére


Stealth
aktív tag

Ezt láttad?
https://www.youtube.com/watch?v=xSxxE2vCvkU
Van C835-re és ma jön ki a C735.

-= Stealth =-

(#17) TheSaint válasza Saccco (#10) üzenetére


TheSaint
aktív tag

Lehet engem is kövezni, de én szintén egy 50c725-ért mentem a boltba, és lett helyette egy Samu 50Q60A, ami elég belépő szint, de mégis nekem klasszisokkal jobban feküdt a képe. Volt mellette még 55C728 de nem győzött meg az sem, árban meg főleg ugrás lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#18) MaCS_70


MaCS_70
félisten

A héten érkezik meg a 65"-os változat -- egy plazmás tévét fog leváltani. Baromi kíváncsi vagyok!

A cikkben csak én nem látok utalást arra a nagyon nem mellékes tényre, hogy a Google rendszer miatt Chromecast is van benne?

Némileg fontosabbnak tartom, mint a Miracastot.

Ja, és van megoldás a meg nem jelenő play-es programok telepítésére is.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#19) csƵ válasza Donki Hóte (#15) üzenetére


csƵ
őstag

Én C728-at vettem, de nem az a jó tévé, amelyik túlszaturált. Gépi kalibrálás után beállítottam a színhelyességét, és még fakóbb lett, mint volt a gyári beállítás. Szóval nem az a lényeg, hogy milyen brutál szenzációhajhász képi világa van.

(#20) kapal


kapal
tag

Mennyiért van olyan 55ös tv, ami elfogadható képet ad és buta?

(#21) Di Natale válasza kapal (#20) üzenetére


Di Natale
aktív tag

Manapság még létezik "buta" tévé? Mostanában tervezek tévét venni, de csak Smartokat láttam.

(#22) interstate76 válasza kapal (#20) üzenetére


interstate76
addikt

Sem a teszteknek, sem a fórumoknak nem szabad hinni. Az a baj, hogy nincs igazán hiteles forrás, csak az, ha hazaviszed és kipróbálod. Nem azért, mert be akarnak csapni pl. egy itteni tesztben, eszük ágában sincs ezt tenni. Egyrészt tele van fals infókkal a net, amit egymástól vesznek át amúgy jószándékú emberek is, másrészt pedig full szubjektív, hogy kinek mi tetszik.

Van egy TCL 50DP600-as TV-m (VA paneles). Ha melléteszek egy LG 29UM57P monitort (IPS panel) és ugyanazt a bemenetet kötöm rájuk, akkor világos környezetben, 720p és 1080p anyagok esetén az LG képe szebb kellene legyen. Nos, mind PS4, mind médiaplayerként használt mini PC (OpenELEC rendszerrel), mind pedig a laptopom esetén a TV képe a nyerő. Arról nem is beszélve, hogy hány kört ver a TCL az LG-re sötét környezetben.

Volt korábban ugyanilyen monitorom 25-ös méretben és ott ugyanezt tapasztaltam, szóval szinte kizárt, hogy épp egy rossz példányt fogtam volna ki. Próbáltam mindenféle üzemmódot és beállítást, de nincs az az anyag, ami az LG-n mutatna jobban, maximum döntetlenközelire tudom kihozni az eredményt. Hab a tortán, hogy a TV-t 77 ezer Ft-ért vettem egy Telekomos akcióban, 5 év gyártói garival. A fényereje mindenre is elég (sötétben nekem még sok is), az egyetlen panaszom rá a felhősödés lenne, ha észrevenném használat közben, de csak sötét, statikus képnél zavaró mértékű. Jah, a hangszórói nyilván kukába valók, de aki normális hangot akar, az úgyis külön eszközt használ erre a célra.

Saját tapasztalatom szerint egy Sony Bravia KD-65XF7096-tal összehasonlítva is simán partiban van (ha egyforma méretűek lennének, akkor vakteszten nem tudnám megmondani, melyiket nézem). Tudom, egyik említett eszköz sem felső kategóriás, de azt hiszem, ritkán lehet jókat olvasni egy 100e Ft alatti árkategóriájú TV-ről, így gondoltam, közzé teszem az ilyen irányú tapasztalataimat.

És hogy miért válaszként írtam ezt a bejegyzést? Mert a TV amúgy buta, mint a föld. :) Semmire nem használható a saját rendszere (én droidos mini PC-vel használom, ami médiaplayer és retro játékkonzol egyben - enélkül szinte semmilyen okos funkció nem lenne használható rajta). Volt 55-ös méretben is, de sajnos már nem kapható. Akik jobban követik a piacot, azok biztos meg tudják mondani, melyik modell az utóda, hasonló tudással és képminőséggel.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#23) Kiskutya válasza Donki Hóte (#9) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nem vagy véletlenül euronicses eladó azok szoktak ilyen sületlenségeket beszélni! :D :D :D :D

hmm...

(#24) csƵ válasza Di Natale (#21) üzenetére


csƵ
őstag

Mit jelent a buta? 3 év múlva ezek se lesznek szoftveresen támogatva. Vagy nem kell hdmi-earc, 120hz vagy mi?

(#25) Kiskutya válasza csƵ (#24) üzenetére


Kiskutya
veterán

Az, hogy nincs rajta külön rendszer de szerintem nem nagyon van.

hmm...

(#26) Saccco válasza TheSaint (#17) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nem kell kövezni senkit, azt kell venni, aminek tetszik a képe, de ettől függetlenül sületlenségeket sem kell állítani. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#27) MaCS_70 válasza Kiskutya (#25) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem vagyok otthon a kapható tévék elkerülhetetlenül meglevő szolgáltatásai terrén, de mennyiben baj az, ha van olyan szolgáltatás, amelyet nem használsz? Nem kényszerít rá senki a használatára, azon meg már régen túlvagyunk, hogy extrát kéne fizetni érte.

MaCS

UI: Egy ismerősöm jó harminc éve vett autót. A kinézett japán modell alapáron, három nap alatt átvehetően tartalmazta a légkondicionálót, az elektromos ablakemelőket, a központi zárat és a ködfényszórót. Mondta, hogy neki ezek nem kellenek. Oké, akkor egyedi gyártás lesz, két és félmillió helyett három millió forint lesz a vételár és három nap helyett hat hónap az átvételig.
Azt mondta, rendben, kéri a drágább, fél évi múlva átadott, extrák nélküli autót. :W

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#28) MaCS_70 válasza csƵ (#19) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez a túlszaturáltság azért egy sokkal összetettebb kérdés. Az emberi látás ugyanis máshogy működik, mint a gépi képalkotás, ráadásül egyébfüggő -- ami NEM merül ki az ízlésbeli különbségeknél.

A való világ dinamikája ténylegesen felülmúlja a gépi képrögzítését, még ha ez a rés elég gyorsan szűkül is. Tehát amit sokan túlszaturált képnek látnak, az sokak számára még mindig kevés a látott világhoz képest. Nm azért, mert azt úgy szeretik, hanem mert azt úgy látják.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#29) Kiskutya válasza MaCS_70 (#27) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ezt nekem írtad? Én nem írtam hogy gond lenne vele csak kérdeztél létezik e.

hmm...

(#30) MaCS_70 válasza Kiskutya (#29) üzenetére


MaCS_70
félisten

Előre gondolkoztam -- nem személyesen Neked, hanem a kérdés típusára válaszolva. 100 esetből 99-ben az ilyen kérdések következő lépése az, hogy "nem akarom megvenni a sok szart, amit rám akarnak erőltetni", illetve "a tévé legyen egy darab kijelző, a forrásokat majd megoldom én, úgy, ahogy az nekem jó".

És mindezzel tökéletesen egyet is értek, csak sajnos a világ alakul a tömegigények mentén.

Én egyébként már abban is látnék fantáziát, ha a tévéken egyszerűen csak lenne egy fiók a kiegészítők számára, hogy ne a Laokón-csoport elevenedjen meg a nappaliban...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#31) Ratrak


Ratrak
csendes tag

A TV-s topicban ajánlották kb. fél éve a Sony KE-55XH9005-t a tervezett felhasználási kritériumaim alapján ("monitornak" használom, két gép (munka&játék) meg PS van rákötve, hang, okosTV-s funkciók így lényegtelenek, a beégés elleni védettség és karakter-olvashatóság közelről nézve, 4k-ban voltak a kiemelkedő szempontok az OLED-ekkel szemben, az árelőny meg csak jól jött)
A Sonyt meg is vettem 250-ért, használom is azóta elégedetten. A Sonyt már nem nagyon lehet kapni, de simán csak kíváncsi lennék, ha bárkinek lenne összehasonlítási emléke (rád pillogok, elefant ;) ) , hogy az a jobb, vagy ez a TCL.

if you think you can - you can. If you think you can't - you're right!

(#32) Saccco válasza Ratrak (#31) üzenetére


Saccco
nagyúr

Az XH igen jó TV. A FALD miatt kontrasztban jobb az XH, a mozgás kérdéses, abban a Sony mindig jó, minden egyébben szerintem jobb a C735.

Tessék itt van még egy teszt: TCL C735 teszt. A TCL nem tud hibázni?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#33) fecke78


fecke78
senior tag

Én továbra is kiváncsi keszek mi lesz a tartóssággal

(#34) Cartmenn


Cartmenn
tag

Mikor pár hónapja válogattam a tv- között ez a 7es sorozat is benne volt a pakliban ,valaki visszavitte a boltba, az ott megnézettnél is ugyan az a probléma volt (sötét háttér --foltos bevilágítás) kapásból kihúztam (Hisense 55u8qf lett,kifutott darab volt-- nagyon jól döntöttem :) ) most meg inkább venném a hisense 55u7hq-t mit a tesztelt tv-t

(#35) Noukoum válasza Kiskutya (#23) üzenetére


Noukoum
veterán

Bement a boltba és megszakértette melyik a jobb. ;] Csak a szokásos.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#36) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Nálam a 728 mellett egy Samsung 8502 van (egymástól 1 méterre), mindkettőnek nagyon szép dinamikus képe van. Filmet mondjuk mindig sötétített szobában vagy este nézünk. Így a Dolby Vision nagyon jól mutat, a tesztekben beállított képen a gammát fentebb kellett tekerni, úgy bőven van fényerő is.

Szóval semmi probléma nincs a TCL-el (csak ha pont hibás darabot fogsz ki).

Egy Samsung Q70 volt a versenytárs de +100K melletti árával, nem tudott számomra annyival többet (az android nálam előnyt is élvezett).

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#37) Donki Hóte válasza Kiskutya (#23) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nem vagyok Euronics-es eladó, de jól sejted, az Euronics-ben láttam a TCL TV-t. Akkoriban a nagyobb műszaki boltok közül egyedül az Euronics árulta a TCL-t, tehát nagyon nagy hiba lett volna a részükről, ha a kiállított TCL TV-ket szándékosan gyengébbre állítják be, mint az önmaguktól is nagyon jól fogyó LG és Samsung TV-ket.

Egyébként miért sületlenség, amit mondok :F

Tedd egymás mellé a TCL C728 és a Samsung Q70 TV-k műszaki adatlapját, rögtön látod, hogy fényerőben, statikus kontrasztban is jobb a Samsung, méghozzá drasztikusan :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#38) F.B.I. válasza Donki Hóte (#37) üzenetére


F.B.I.
veterán

De a lényeget nem írod: ár - érték, na ebben jobb a TCL. Mindig lehet, mindentől jobbat venni, csak tudni kell kifizetni.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#39) Donki Hóte válasza F.B.I. (#38) üzenetére


Donki Hóte
veterán

TV-t nem egy évre vesz az átlagos vásárló, ha 4-6 évre elosztjuk az árkülönbséget, akkor nem biztos, hogy az olcsóbb, de gyengébb termék éri meg jobban.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#40) Saccco válasza Donki Hóte (#37) üzenetére


Saccco
nagyúr

Pont ott a lényeg a lapon, edge LED vs direct LED.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#41) TheSaint válasza F.B.I. (#36) üzenetére


TheSaint
aktív tag

"Nálam a 728 mellett egy Samsung 8502 van (egymástól 1 méterre), mindkettőnek nagyon szép dinamikus képe van. "
A 8502 még csak nem is QLED rendszerű, minden adat alapján a C728-nak láthatóan jobb képet kellene produkálnia...
Én is így voltam vele, a Q60-as Samu mellett bántóan gyenge volt a képe...

(#42) HELLAFLUSH válasza Donki Hóte (#37) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Szerintem amit te néztél TCL TV-t azon biztosan be volt kapcsolva az automata fényerő szabályozás.
Amikor még C728-am volt bőven elég volt a 38as fényerő is a világos nappaliba.

(#43) Donki Hóte válasza HELLAFLUSH (#42) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Amikor még C728-am volt bőven elég volt a 38as fényerő is a világos nappaliba.

Linkeltem a TV-k adatlapját, a C728-nak 330 cd/nm, a Samsungnak 550 cd/nm a max fényereje.

Ez nem azt jelenti, hogy a C728 fényereje nem elég a szobába 38-as állásban, de azt jelenti, hogy a SamsungTV fényereje azonos körülmények között 30-as állásban is elég lett volna :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#44) x1983 válasza MaCS_70 (#18) üzenetére


x1983
csendes tag

Pár mondatban le írnád kérlek a megoldást:
"van megoldás a meg nem jelenő play-es programok telepítésére is"

(#45) Kiskutya válasza Donki Hóte (#37) üzenetére


Kiskutya
veterán

Pont ez hogy a c728-at a q60-al kell összehasonlítani. A q70 1-el nagyobb kategória. Egyébként a q70 is van amiben gyengébb. c728 direct led a q70 meg edge led. Próbálj meg egy dolby vision filmet lejátszani a samsungon dts hanggal mert valakinek ez is szempont, elárulom nem fog menni!

hmm...

(#46) Saccco válasza Kiskutya (#45) üzenetére


Saccco
nagyúr

#10

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#47) Stealth válasza Kiskutya (#45) üzenetére


Stealth
aktív tag

Igen, ez erthetetlen. Se dts, se dv. :W
En ezert mondtam le a samurol.

-= Stealth =-

(#48) Saccco válasza Stealth (#47) üzenetére


Saccco
nagyúr

Évről évre kivesznek valamit a készülékeikből. Talán lassan jön a fordulópont, amikor valamit beletesznek majd. ;] :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#49) kapal


kapal
tag

Köszi mindenkinket!
Jelenleg LG projektort használok, de néha elgondolkodom, lehet, hogy kéne egy TV is. Szinte csak netes tartalmat fogyasztunk. Attól félek, hogy szoftveresen előbb avul el a TV, mint szerkezetileg. Pl nem kap frissítést, leállnak funkciók, stb. Ezért érdekel, hogy milyen buta TV-k léteznek.

(#50) #72042496 válasza kapal (#49) üzenetére


#72042496
törölt tag

Butatévé gyakorlatilag nincs már, főleg 55"-os és értelmes képpel. Netes tartalmakkal nem kéne, hogy gondja legyen egy jó tévének (itt biztos ajánlanak konkrét modelleket), de legrosszabb esetben még mindig bevethetsz egy médialejátszót. Az Apple TV-t én kiemelem, pedig nem a szívem csücske az a cég.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.