Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tbred 2400+ vs. barton 2500+ (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) tr00p3r


tr00p3r
őstag

tudom, hogy sok ilyen topic van, de nem igazán találtam megfelelőt.

gépvásárlás elött vagyok és érdekelne, hogy mit vegyek. a nagykerben jelenleg ez a két proci van amit mrgtudok maganak engedni!

pro vs. contra?

(#2) ZoCso válasza tr00p3r (#1) üzenetére


ZoCso
senior tag

Milyen alaplapba?

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#3) tr00p3r válasza ZoCso (#2) üzenetére


tr00p3r
őstag

ASUS A7N8X-Deluxe! :U

(#5) joola válasza tr00p3r (#1) üzenetére


joola
aktív tag

mindenképpen Barton!!

NE GONDÓKOZZ !! DÓGOZZ!!!!

(#6) ZoCso válasza tr00p3r (#3) üzenetére


ZoCso
senior tag

Bartonnal a 11*200MHz szinte biztos. A másiknál nem tudom, hogy bírja-e a 200MHz-et. Valószínűleg igen, nekem az XP1800+ stabiléan működött 9*200MHz-en.

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#7) zsborbas


zsborbas
aktív tag

Nekem egy 2400+-om volt és lecseréltem 2500+-ra. Nem bántam meg :)
Alapórajelen is érezhetően gyorsabbnak tűnik, gondolom ez a 166MHz-es FSB jótékony hatása, plusz az 512 caché. Tuningot még nem próbáltam, ma jön meg az új hűtőm :)

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

(#8) Protoss


Protoss
senior tag

Hali!

Nekem is Barton vs T-bred a kérdés.

Irodai alkalmazás esetén is kijön a Barton előnye? (Adatbázis és fájl kezelés erőteljes hálózat használattal)

Segítséget előre is kösz!

Üdv

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#9) Cane válasza tr00p3r (#1) üzenetére


Cane
őstag

Szerintem is Barton 2500+, de csak a több cache miatt. A zöld színű tokozású 2400+ is simán ment 11x200-on. Mondjuk a 2400+ 11x200-on gyorsabban kezelte a memóriákat ~3000-3050MB/mp ellenben a Bartonnal ~2700-2800MB/mp. :U

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#10) beeboy


beeboy
addikt

én is gondolkodok a cserén....
bár hülyeség lenne asszem nem nyernék vele semmit.
most 2400+ megy és 182*11-en fut
többet a 333-as RAM miatt nem merek rátenni, bár a 195-öt is bírta

kipróbáltam 182*12-n is ez ugye 2184 mhz, és minden OK.
bár a silentbreeze1 cooler már úgy tűnik ehhez kevés

szerintetek ilyen körülmények mellett érdemes cserélni?

UI: olcsón megúsznám mert a főnököm xp2400-et akar venni, és belemegy abba, hogy az enyémet átpasszolom, és a 2-3k különbözetet kell fizetnem

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#11) Orc válasza tr00p3r (#1) üzenetére


Orc
senior tag

Szerintem is Barton 2500+ ,minden szempontból jobb

Kinyomom a szemed, eltöröm a lábad... aztán mehetsz amerre látsz!

(#12) Akita válasza Cane (#9) üzenetére


Akita
tag

2500-ös barton 11x200-on kereken 3200-as memória sávszélességet produkál

(#13) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Mindenképpen Barton, +256k cache és 333 MHz-es FSB, no comment

(#14) csucsu_17


csucsu_17
aktív tag

Hello !

Én is ugyan ilyen problémával küzdök nem tom eldönteni hogy 2500+ Barton vagy 2600+ nem Barton de ez is 333 Mhz Fsb-vel üzemel csak 256 MB L2-vel

Melyiket érdemesebb ??

''Üdvözlet a győzőnek''

(#15) aurum válasza csucsu_17 (#14) üzenetére


aurum
senior tag

barton, (a legtobb) alapfesszel megy 2300MHz-n, ha szerencses vagy kis emelessel 2.5GHz-n is.

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#16) csucsu_17 válasza aurum (#15) üzenetére


csucsu_17
aktív tag

Ok asszem Barton lesz belőle sokan décsérik had dicsérjem én is :C

''Üdvözlet a győzőnek''

(#17) szepi79 válasza csucsu_17 (#14) üzenetére


szepi79
őstag

''...ez is 333 Mhz Fsb-vel üzemel csak 256 MB L2-vel''

Sok lesz az a 256 MB... :DDD

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#18) Guszti


Guszti
aktív tag

Ha van penz, akkor mindnekepp barton, de ugyanazt a teljesitmenyt el lehet erni egy 1700+ (1466) -os tbred-b vel is, nalam most nyaron egy ilyen megy 10*200-on stabol 55.5°C a homerseklete ha fent van a az oldala, ha le van veve az egyik oldala akkor 8-10° al alacsonyab a homerseklet, telen meg ugyanilyen homerseklet mellett gond nelkul szalad 11*200-on es nem igazan volt meg fagyasom pedig a gep napi 20 oraba szalad, es egy sima venti van rata hutesnek...

En azt mondanam, hogy meggondolando, hogy azt 10-12 ezer forintot esetleg valami masra is fel tudnad hasznalni... Mert akar 256MB 400-as samsung DDR-t is bele leet dobni abbol a 12 ropibol...

De ez lehet, hogy csak az en csoro gondolkozasom hulyesege... :))

Varom a kritikakat, nyugodtan irjatok, birom... :)

(#19) Guszti


Guszti
aktív tag

Nezd szepi, van akinek 256 Mega cash-t nyomnak egy sim tbred-be, nem kell tole ennyire irigyelni... :)

De azert igy utanagondolva azert az kicsit tenyleg sok, legyen csak 64MB, en kiegyeznek annyival is... :)

(#20) Jancsi


Jancsi
aktív tag

Szépjoreggelt! :)) mindenesetre egy sysoftsanrda 2003 (reméllem jol irtam :) ) tesztben otthagyta a 3,2Ghz-es pentium négyet és a 3200+os XP-t, csak utánna szépet rebootolt :DD

(#21) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

En 2400+t vettem ECS K7S5A miatt. Amugy lenne egy kapcsolodo kerdesem:

-266os RAMokat altalaban lehet meg feljebb tornaszni? (micron)
-Lehet a Cheepo BIOSsal szorzot allitani?

THX!

(#22) aurum válasza Guszti (#19) üzenetére


aurum
senior tag

Nem sokat erten 64M-el se. A cache meretevel a teljesitmeny nem linearisan no.

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#23) aurum válasza Jancsi (#20) üzenetére


aurum
senior tag

nalam 2v-al stabilan megy 2.5Ghz-n

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#24) Guszti válasza JulWCZar (#21) üzenetére


Guszti
aktív tag

Nekem 266-os Samsung van ha nagyon erolkodom, akkor 333-on is elszalad, windowsba erezni ezt azt, de nem annyira latvanyos mint gondolna a ember, persze ha olyan programokat hasznal, ami eszi a memoriat, meg azsnalja rendesen akkor biztos tobbet eszrevenni... De en ugy vettem eszre, hogy a memoria huzasanal hamarabb osszeomlik a rendszer mint a proci huzasnal, ugyhogy en a memoriat inkabb agynam alapon vagy ha nagyon kell a Mhz akkor inkabb csere...

BIOS-rol meg annyit, hogy ha neked az van, akkor azt neked kell tudni, hogy mit tud...

(#25) Guszti válasza aurum (#23) üzenetére


Guszti
aktív tag

aurum: mi megy 2v-on stabilan 2.5Ghz-en, es milyen deszka van alatta?

(#26) aurum válasza Guszti (#25) üzenetére


aurum
senior tag

2500+, nf7-s

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#27) _Volkovy_ válasza aurum (#26) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Overkill rulez..2v..

(#28) Cane válasza Akita (#12) üzenetére


Cane
őstag

Elméletben.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#29) JulWCZar válasza Guszti (#24) üzenetére


JulWCZar
senior tag

A mem húzás a procihúzás miatt érdekelne természetesen, ha 333ra húznám akkor azt meg lehetne érezni :)

Másrészt természetesen azért kérdezem a cheepo biost, mert nem az van, és feleslegesen nem flashelek. :U

(#30) Mista Boller válasza JulWCZar (#29) üzenetére


Mista Boller
tag

A szorzot Cheepo biosban sem fogod tudni allitani, azt azthiszem csak vmi hardveres beavatkozassal lehet elerni ennel a deszkanal. Ettol fuggetlenul ajanlom, hogy probald ki, nekem csak jo tapasztalataim voltak vele(a heten nyugdijaztam az K7S5A-t), stabil es tobb fokozatban tudod vele allitani az FSB-t. A gyari BIOS-ban azthiszem max 137v138 volt a max FSB. Ha fel tudnad tornaszni az fsbdet 166-ig szerencses vagy, mert a legtobb lap 150 folott nem stabil. Egyszeruen nem birja a lap, nem a RAM a korlatozo tenyezo.
Ha mar nekialltam irni meg tudna nekem mondani valaki, hogy melyik progi alkalmas a memsavszelesseg MEGBIZHATO meresere? Vettem 2 ramot, hogy az nforce-os alaplapban ki tudjam hasznalni a dual memvezerlot, ezzel szemben mind a sandra, mind az aida ugyanazt az eredmenyt produkalja egy es ket modullal. No ettol meg nem kezdek el Xanaxot szedni, de ha mar kikoltekeztem magam szeretnek mindent rendben tudni. Mindenkitol bocs az offert...

Tout le monde est une nonne

(#31) beeboy válasza szepi79 (#17) üzenetére


beeboy
addikt

megspórolod a ramot... :DD

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#32) beeboy válasza Jancsi (#20) üzenetére


beeboy
addikt

esetleg egy stepping kódot tudsz mondani?

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tbred 2400+ vs. barton 2500+ (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.