Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3601) @tco@ válasza rwin5 (#3600) üzenetére


@tco@
aktív tag

Na az is rohadtul fog fájni, de szerintem jobban jársz vele :)
Amúgy nekem vádlira készült nemrég, az is mocskosul fájt, van olyan ismerős, aki meg átaludta kb a teljes sessiont míg a combját varrták... :U

(#3602) rwin5 válasza @tco@ (#3601) üzenetére


rwin5
őstag

Oda gondolkoztam még, hogy kellene, de comb tájékra jutottam végül. Még a sípcsont részre tudnék elképzelni tetoválást, de ott kb csak csont van, szerintem ott is sírnék. Pedig sokszor voltam már tetováltatni, amúgy nálam valahogy fordítva hat, az elején mikor voltam egyáltalán nem fájt, és minél többször voltam már, annál rosszabbul éltem meg - hiába öregszem :DDD

(#3603) @tco@ válasza rwin5 (#3602) üzenetére


@tco@
aktív tag

A sípcsont tutira kegyetlen a csont miatt :) De mikor véve a session-nek és kijössz, az olyankor fellépő endorfin-roham mindent megér :K

(#3604) mephi666 válasza @tco@ (#3603) üzenetére


mephi666
nagyúr

mellkason kulcscsont alá amikor varrtak, az annyira nem volt durva, de borda alá oldalra: ott azért kegyetlen volt, pedig bírom nagyon a fájdalmat... :K sajnos nincs most rá lóvé, de van pár elképzelésem, mit szeretnék és hova... (csak hát kellene rá minimum egy fölös 100as)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#3605) Elemental válasza mephi666 (#3604) üzenetére


Elemental
addikt

Nekem meg nincs elképzelésem, pedig nagyon szeretnék valamit varratni. Annyira imádom az egészet. Előtte az izgalmat, közben a fájdalmat, utána a kész művet magamon :)

(#3606) mephi666 válasza Elemental (#3605) üzenetére


mephi666
nagyúr

bal karomon rendbe akarom szedetni a tollaimat, vádlira szeretnék egy méretes kecsegét, ami körbefut... meg majd ha a gyerek elkezd rajzolgatni, tuti hogy egy rajzát is magamra rakatom :DDD a hátam az, amire majd egyszer egy teljes művet akarok: bábel tornyán gondolkozok már pár éve, de ez egy több alkalmas, drága projekt lesz... ötlet van pár, de pénz egyelőre másra kell

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#3607) Elemental válasza mephi666 (#3606) üzenetére


Elemental
addikt

Gyerekem rajzán én is agyaltam, viszont volt egy gondolatom, hogy a kedvenc plüssét magamra varratom, ha akkor igent mond, akkor szerintem nagy eséllyel most egy pingvin figyelne rajtam valahol, de lebeszélt róla :)

(#3608) @tco@


@tco@
aktív tag

Megtaláltam ezt a topikot, erre megdöglött :C

Valaki valami új szerzemény így kari előtt, télire? :U

(#3609) rwin5 válasza @tco@ (#3608) üzenetére


rwin5
őstag

én gondolkoztam, de tuti nincs már időpont a tetoválómhoz, január-február környékén gondolkozom, attól függ, hogy beáldozok-e erre egy szabadságot

(#3610) mefistofeles válasza @tco@ (#3608) üzenetére

A tetoválóm most szült, úgy februárban fog újra dolgozni....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#3611) net84 válasza @tco@ (#3608) üzenetére


net84
őstag

4. eve semmi :( 3 eve pedig gep sem volt a kezemben.
Lehet a nagy kihagyas eredmenye lesz, hogy eletemben eloszor (es valszinuleg utoljara) eltakartatom egy korabbi tetovalasom. Dedelgetett tervem egy olyan vegtag, ahol a mintan kivuli borfelulet van szinezve sotet szinekkel.

A fajdalomra visszakanyarodva:
A labszaram semmi volt a terdhajlathoz kepest, hason fekve meg el is bobiskoltam. A nyalcsorgatos szuszogasbol az vert fel, amikor megerkeztunk a terdhajlathoz. Mint akit megcsapott az aram.

De aki az igazi kihivast keresi, az probalja ki a terd(kalacs) tetovalasat. Csinald magad modszerrel lesz az igazi ;) . Roviden: atlagos, orult hangulatom volt eppen. A terdem alatt pedig csunyan gyogyult egy seb, foltos es heges maradt a bor. Hat csinaltam egy teljes terdet fedo smile mintat negativba forgatott szinekkel. Emelve a dolgot, nagyitottam a mintan, hogy lelogjon a csontrol es fedje a serult reszt is. Majd leultem, kikevertem a szineket, osszezartam az allkapcsom es raleptem a pedalra. Altalaban 2-5 perc kell, hogy teljesen kikapcsoljak es ne erdekeljen az sem, ha magamnak csinalom. Ez itt 45 perc utan sem ment ;] . Masnapra pedig a normalis jarasnak is bucsut inthettem. De megerte... :DDD

Read only...

(#3612) rwin5 válasza net84 (#3611) üzenetére


rwin5
őstag

én gondolkoztam már a térdkalácson, de nekem pl a könyök sem fájt, és a kettő szerintem hasonló lehet

ami nekem eddig leges legrosszabb az a has volt, oda soha többet, csaj ismerősöm is akinek elég nagy tetoválása lett hason ő is azt mondta, hogy borzasztó volt

(#3613) @tco@ válasza net84 (#3611) üzenetére


@tco@
aktív tag

Hát ez a térdkalács faszán hangzik :C
Nekem érdekel módon mell egyik oldal egész vállalható volt, a másiknál (másik tetováló volt mondjuk) majd beszartam. Gondoltam lábszár jobb lesz, hát nem, én azzal is megszenvedtem rendesen...az oldalamon levővel meg főleg.
Térd nem dagadt be? Gyógyulás szempontjából se hangik egyszerűnek.

(#3614) net84 válasza @tco@ (#3613) üzenetére


net84
őstag

Nem dagadt be jobban, mint barhol mashol. A gyogyulasa viszont egy mas vilag volt. Az elso napokban alig birtam mozgatni (mint amikor gyerekkoromban lenyuztam a terdemrol a bort). Utana szep fokozatosan puhult es javult a helyzet, de sokkal lassab volt, mint barhol mashol. Tovabb tartottam folia alatt (suru folia csere es folyamatos mosas mellett) nehogy kiszaradjon es utana is surubben kentem. Szepen megmaradt, de sokat kopott az elmult par ev alatt.

rwin5 - addig nekem is vicces volt, amig szigoruan a terdkalacs csontjan dolgoztam, majd jott az alatta levo puhabb resz es a serult, heges borfelulet. E ket utobbinal vert a viz rendesen.

Read only...

(#3615) Gubu0101


Gubu0101
veterán

Én is itt hagyom magam :B Jövőhéten indul az új project,hasonló az elképzelés,csak egész bal kar-t szeretném :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#3616) Fr0z3n válasza Gubu0101 (#3615) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Ez mi ez?

(#3617) Gubu0101 válasza Fr0z3n (#3616) üzenetére


Gubu0101
veterán

H.R Giger egyik alkotása,kicsit át lett rajzolva.Ha az emlékezetem nem csal,az egyik könyvét néztük,már ennek 2 éve.
Amugy Alien "fej" kicsit biomechanikus.

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#3618) @tco@ válasza Gubu0101 (#3615) üzenetére


@tco@
aktív tag

Elég közeliek a szürkék benne. Nem fog ez összefolyni idővel? :)

(#3619) Gubu0101 válasza @tco@ (#3618) üzenetére


Gubu0101
veterán

Nem tudom,majd gyúrok :DDD Amúgy viccet félre téve passzolom :U

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#3620) @tco@ válasza Gubu0101 (#3619) üzenetére


@tco@
aktív tag

Nem azé', csak ez tipikusan olyannak tűnik, ami majd X év múlva felismerhetetlen lesz. Persze lehet én tévedek, idővel kiderül :) Én mindig aránylag "éles" darabokat csináltattam pont ezért, rohadtul fájtak, nem akarom 5 évente átüttetni :C

(#3621) Gubu0101 válasza @tco@ (#3620) üzenetére


Gubu0101
veterán

Nyilván elkerülhetetlen,hogy idővel veszíteni fog szépségéből :((( Én se akarom már bántani,max ha nagyon durva lesz akkor.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#3622) mephi666 válasza Gubu0101 (#3617) üzenetére


mephi666
nagyúr

alienre tippeltem volna én is elsőre, csak kicsit madárfeje van, ezért valami alien-phoenix-feltámadás-valamire emlékeztet :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#3623) dragonfx


dragonfx
veterán

beléptem a klubba :B

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#3624) @tco@ válasza dragonfx (#3623) üzenetére


@tco@
aktív tag

Elkészült? Vagy részben?

(#3625) brownus válasza @tco@ (#3620) üzenetére


brownus
veterán

már most is az ;] :DDD

ja, madár, pelikán :U

[ Szerkesztve ]

(#3626) dragonfx válasza @tco@ (#3624) üzenetére


dragonfx
veterán

el.gyogyul. :B
tök izgi.first one.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#3627) Elemental válasza dragonfx (#3626) üzenetére


Elemental
addikt

Jó is az.
Gondolom már megvan a következő terv. . . :)

(#3628) @tco@ válasza dragonfx (#3626) üzenetére


@tco@
aktív tag

Hogyan kezeled? 3 nap 4 óránként mosás-szárítás-vékony bepanthen-fólia, aztán még 7 nap vékony bepanthen, 10-30 nap testápolózás ahogy a csövön kifér. Remélem így :K

(#3629) mephi666 válasza @tco@ (#3628) üzenetére


mephi666
nagyúr

fóliát én max csak első nap tettem fel: jobban gyógyul, ha levegőzik... fólia alatt jól beposhadhat, ha folyamatosan rajta van... plusz baktériumok is jól el tudnak szaporodni alatta :K szöszölős ruha meg por ne tapadjon bele, az a lényeg... én általában gyógyszertári kikevert "bepanthennel" kenegettem kb 1.5-2 hétig és utána már gyógyult volt teljesen... napi átlag 3-4-szer (reggel meló előtt tusolás-kenés, munkahelyen csak kenés, hazaérve lemosás-kenés, este tusolás-kenés)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#3630) mefistofeles

Tök érdekes ez a fólia kérdés. Gyakorlatilag mindenhol azt hangoztatják, hogy mennyire kell és fontos, miközben azt is, hogy a friss tetkónak baromi rossz az izzadás. Nos nálam 20 perc fólia után latyak izzadt volt a karom, ömlött kifelé a festék szóval egyszerűen nem tudtam fóliázni. Az első este volt rajta aztán csókolom. nagyon sűrün bepantheneztem, tiszta vízzel mostam szárítottam aztán megint bepanthen... A fólia nálam kizárt. Szerintem ha előírás szerint fóliáztam volna, a végére eltűnt volna a tetkóm...

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#3631) brownus válasza mephi666 (#3629) üzenetére


brownus
veterán

én az első tetkómhoz ilyet vettem :D LA ROCHE-POSAY CICAPLAST jó pénzé,

aztán a többire már a gyerek bepanthenjét :) és igen, első nap fólia, utána én is levettem, hogy levegőzzön...

(#3632) brownus válasza mefistofeles (#3630) üzenetére


brownus
veterán

és olyan volt, hogy bizonyos színeket "kilökte" a tested/bőröd?

nálam a vádlinál a kék és sárga színeket sajnos

(#3633) mephi666 válasza brownus (#3631) üzenetére


mephi666
nagyúr

addig volt rajtam is, míg tetoválótól haza nem értem... vagy amikor másik tetováló házhoz jött, akkor onnantól az első kocsmáig :D ja, ami mellkasomon van, azt első éjszakára betekertem, mert általában hason alszok és nem akartam ráragadni a lepedőre, de nagyon kényelmetlen volt...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#3634) Gubu0101 válasza mefistofeles (#3630) üzenetére


Gubu0101
veterán

A fólián csak röhögök :DD .Le is szoktam bacni finoman akin meglátom még másnap vagy harmadnap is a fóliát,hogy minek?Nekem aki csinálja ő mondta,hogy meg ne próbáljam fóliázni,de nem is fóliáztam sose.Addig van rajtam míg hazamegyek,akkor leveszem 4 óránként vékonyan lekenem bepantenel és annyi.Tus vagy fürdésnél se,nedves törülközővel finoman meg törlöm fürdés előtt lekenem és vigyázok,hogy ne érje víz.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#3635) mefistofeles válasza brownus (#3632) üzenetére

Nem, ilyen problémám sosem volt.
Már tervezek egy feliratot a bal alkarom belső felére...

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#3636) @tco@


@tco@
aktív tag

A fólia tényleg nem kell ha valaki steril helyen van az első 1-2-3 napban. Nyilván :)
Mivel én nem akartam hogy a ruhába tapadjon, 3 napig mindig fóliáztam...azért kell alaposan megszárítani, hogy aztán ne fülledjen be...utána már simán kibír 4-5 órát :)
Én mindenkinek ezt szoktam mondani, valamint hogy lehetőleg télen tetováltasson, akkor tutira nem fogja agyon izzadni magát :K
@Gubu0101: ez a nem kell fólia dolog olyan, mint mikor műtét/végtag törése után valaki nem szúrja otthon magának a véralvadásgátlót. Nagyon kemény olyankor, tényleg, aztán ha egyszer beüt a mélyvénás trombózis, akkor majd megtalálja a családja a padlón, kihűlve :U

[ Szerkesztve ]

(#3637) dragonfx válasza Elemental (#3627) üzenetére


dragonfx
veterán

Persze.3 is.
Kedden msr megyek ujramar hamosodik.szebb is a szine a bepanthentol.
En 2.5 nap utsn hagytam el a foliat.tenyleg budi alatta amikor leszedtem.nem hinnem ez higenikus. Mintha rohadt volna a bor.ugyis otthon voltam.azota mar gyogyul.

Nekem azt mondtsk elso ket napba nem.kell folia ala bepanthen,mert bepusztul Igaz ez?en nem.igy csinaltam.

Vallamon a csontnal fajt amugy 15 perc utan semmi xtra.

Nekem 1.5-2 het bepanthenezest mondtak. De lehet kicsit lekurtitom.ugyis erzed....
Ti folia utsni bepabthenezeskir us lemossatok mindig? Felek kioldja hegget letepi.

Ti mennyi ido utsn mennetek edzeni terembe?

Ja pinteresten tul.van valami jo oldal kategorias szinten?
4. Nek valami gyurost fitness.est dolgot akarok. De eleg nyomik vannak fenn.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#3638) @tco@ válasza dragonfx (#3637) üzenetére


@tco@
aktív tag

Ha berohadt a fólia alá, akkor valószínűleg nem hagytad teljesen megszáradni mielőtt ment rá a bepanthen, majd a fólia. Én mindig egy 10-20 percig levegőztettem, soha nem volt ilyen gondom. Erre tényleg figyelned kell a következőnél, mert melegágy a fertőzésnek. Bepanthen és fólia (szerintem) 3 napig összesen, bepanthen összesen 10 napig, majd további 10-20 nap testápolózás naponta 1-2-3 alkalommal. Mikor szarrá kentem bepanthennel nekem fakó lett (2x is), de ott tényleg túl sok, és túl sokáig volt. Amit itt leírtam módszert, azzal nagyon fasza lett a következő! Lényeg hogy ne tocsogjon/csillogjon, hanem úgy vékonyan legyen rajta, és akkor tuti lesz.
Kondit én mindig 7-10 napig kihagytam.
Fólia után is mostam néha bepanthenezés előtt. Ha óvatosan csinálod, tutira nem tépi fel, nyugi.

[ Szerkesztve ]

(#3639) dragonfx válasza @tco@ (#3638) üzenetére


dragonfx
veterán

oks köszia tippet.már a fólián tul vagyok.
figyelek erre majd jobban
testápoló mindegy milyen?
nekem nivea Q10 van

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#3640) @tco@ válasza dragonfx (#3639) üzenetére


@tco@
aktív tag

Elvileg minél kevesebb alcohol és parfüm kéne hogy legyen benne. Én Naturlandos cuccot vettem pl, az egészen bevált szerintem.

(#3641) dragonfx válasza @tco@ (#3640) üzenetére


dragonfx
veterán

aha.
most nekem elég redős recés a felülete kis fekete bigyok jönnek le.ez már a hegg?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#3642) @tco@ válasza dragonfx (#3641) üzenetére


@tco@
aktív tag

Egyáltalán nem olvastál erről? :C
A recék meg a hegyes bigyók az elhalt bőröd+festék, ez teljesen normális :R
Itt pl le van írva az egész.

(#3643) mefistofeles válasza dragonfx (#3641) üzenetére

Persze ez természetes. Csak ne vakargasd le, hagyd, hogy addig maradjon fent amíg akar.

A fóliára vissza térve pedig, ez egyedi alkati dolgoktól is függ. Aki fent tudja tartani órákig, hogy közben nem fülled be és nem izzad annak nyilván hasznos. Másnak, pl. nekem pedig inkább kárára lenne a tetkónak, mint előnyére.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#3644) net84


net84
őstag

...es ismet felvetodott bennem a nagy kerdes (mert egyre gyakrabban es egyre tobb helyen talalkozok ilyen kerdesekkel). Aki a tetovalas utan a neten informalodik, nem mer kerdezni a tetovalotol? Vagy a tetovalok valtak droidda es nem informalnak az utokezelesrol, borapolasrol es a tobbirol?
Par eve kiszalltam a mokuskerekbol, latom, higul a szakma, de ennyire talan azert nem.
Ha nem kerdezett a vendeg, akkor is elmondtam a vegen a kezeles menetet, majd (minekutan a felet nem tudtak egyesek megjegyezni) nevjegykartyat nyomtam a kezukbe, amin a "kezeles" fontos pontjai mind rajt voltak. Illetve kereshettek utana is, barmi kerdes volt (az ejszaka kozepen is felvettem a telefont vagy valaszoltam az uzenetre).

A kremezes, folia es egyeb utokezeles technikaja, mikentje folyamatosan valtozik. Igen, manapsag egyre tobb helyen hagyjak el a klasszikus ertelembe vett foliat es ternek at a steril, ragasztos, lelegzo foliara.
Nem 1-2 tetovalassal a hatam mogott, merem allitani, a folia tobbet hasznal, mint art. Persze feltetelezve, hogy betartja a "paciens" az "ajanlasokat". A fertozes es borgyulladas nem vicc. Fajdalmas tortura es a vegeredmeny siralmas...
Az utokezeles is rengeteget valtozott az evek alatt. Mar vannak kifejezetten tetovalt borre szant kremek, testapolok, amik nem mellesleg mukodnek is.

[ Szerkesztve ]

Read only...

(#3645) @tco@ válasza net84 (#3644) üzenetére


@tco@
aktív tag

Én mindig rákerestem neten, és megkérdeztem a tetoválót is. Szerintem legtöbben nem gondolnak rá hogy kell bármiféle utókezelés, és csak otthon szembesülnek vele. Számomra is rejtély, hiszen ha tűvel készül, ott nyilván seb lesz, ami gyógyul, ergo kell némi utókezelés :U

(#3646) brownus válasza net84 (#3644) üzenetére


brownus
veterán

én pl. dorcaborca-nál ilyen spec lélegző valamit kaptam a karomra
máshol meg folpack...

sztem a legtöbb ember lusta és nemtörődöm. csak legyen rajta egy plecsni, és csókolom.

mióta nem tetoválsz? mutatsz pár munkádat?

[ Szerkesztve ]

(#3647) mefistofeles válasza net84 (#3644) üzenetére

Oké a kuncsaft lehet nemtörődöm de a tetoválónak szerintem kötelessége és "becsületbeli ügy", hogy elmondja, hogy kell kezelni a friss tetoválást.
Mondjuk szerintem minden, magára valamit is adó tetováló művésznek ez természetes is....
Ez a lélegző fólia, hol kapható?

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#3648) Gubu0101


Gubu0101
veterán

Én megyek 6.-tól balkar lesz tetoválva,az egész külső része sac. 3 alkalom.Első alakalom után nyilván amíg haza nem érek,addig a fólia rajta lesz.Itthon már leveszem és szép vékonyan bepanten.Onnan kezdve nekem nem lesz fóliázva,csak kenve.Eddig ez bevált,hibátlanul és szépen gyógyult mind és gyorsan.Mivel a tetoválás egy seb és a sebnek levegőkel ahoz,hogy normálisan gyógyuljon,így nem fogom magam tekergetni. :)

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#3649) rwin5


rwin5
őstag

no' februárban én is bevállalok vmi tetkót, kicsi csinositást a régiekre, meg egy évszámot plusz egy szót (tiszta csajos vagyok már) ami rövid jelentéssel bír.

a jobb vállamon gondolkozok minimál stilusu tetkon, de lehet meghagyom tisztán

amúgy meglepően sok csajt látok mostanában tetoválással, szerintem több nőnek van tetoválása, mint férfinak
bár hozzáteszem, hogy engem annyira nem vonzz egy nőn (nem is zavar)

(#3650) brownus válasza rwin5 (#3649) üzenetére


brownus
veterán

legtöbb csajon nagyon kreatívan egy rózsaszál van, vagy valami kacskaringózó szálas virág ;] :D
nagyon egyedi, és biztos hatalmas tartalmas jelentéssel bír a számára :D
vagy valami pillangó vagy kicsi madárka, kurvarrat = popsi felett a háton :U :K :)

[ Szerkesztve ]

(#3651) mefistofeles válasza brownus (#3650) üzenetére

Nem hiszem, hogy a 28 kilós középiskolás fiucskákon változatosabb és átgondoltabb tetkók vannak.... van amelyik már szét van varrva de gyanítom elsorolni se tudná mi hol és miért lett rátéve...

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#3652) dragonfx válasza mefistofeles (#3643) üzenetére


dragonfx
veterán

igen én se rakom fel otthon.
gázos bűz va alatta mikor leszedem..
amugy már fenn van ujabb 2
még 14.én megyek :C

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#3653) @tco@ válasza dragonfx (#3652) üzenetére


@tco@
aktív tag

Fura, nekem sose volt büdös alatt, órák múlva sem :U
Antibakteriális szappan kell, vagy alaposabb pancsi :C

(#3654) Bad Pritt válasza mefistofeles (#3651) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nekem az alkaron erdősziluett tetkók a halálom... mikor a villamoson 3 random srácnak egymás mellett ugyanilyenje volt és végre észrevették, látszott az egyik arcán egy kis megbánás. :D

De pl van egy ismerősöm, neki csukló környékén vannak kis madarak, aztán pár évvel később Demi Lovato-nak lett hasonlója és hirtelen mindenki madarakat varratott magára. Na őt sajnálom, mert senki nem tudja, hogy a divat előtt volt olyanja.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#3655) mephi666 válasza Bad Pritt (#3654) üzenetére


mephi666
nagyúr

nekem olyanok vannak, amit eddig máshol nem nagyon láttam... mondjuk az egyik egy green day klipből tetszett meg régen, csak én jobb karra rakattam... (azóta sem láttam máson ilyet) ez volt a 2. tetoválásom... az elsőn kb 10 évig gondolkoztam, majd az felkerült, még le sem gyógyult, de felrakattam 1 hétre rá ezt a másik karomra :DDD

igazából egy pólóval le tudom (egyelőre) fedni mindet, leginkább magam miatt csináltattam mindet, nem azért, hogy mindenkinek ezt mutogassam (leszámítva a nyarat, amikor kényelmesebb ujjatlan pólóban és néhány kilátszik)

ui: végül kis green day :D

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#3656) dragonfx válasza @tco@ (#3653) üzenetére


dragonfx
veterán

Inkabb hagyom a foliat. Eleg ez s ket nsp belole.
Smugy szerintetek a kenocs vagy a krem a jo?
Annyira megoszlik s velemeny.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#3657) Tuomas


Tuomas
addikt

Látom eléggé megoszlanak a vélemények fólia/nem fólia témában.
Nemrég csináltattam az első tetoválásomat, azóta minimális korrekció is volt már.
Mindkét alkalommal egy speciális fóliát kaptam rá, amit 4-5 napig rajta kellett hagyni.
A fólia levegőzik, egyszer sem fülledt be alá a minta, és nedvet sem eresztett. Vízálló, és védi a legtöbb behatástól, és valami gyógyanyagot is tartalmaz, ami segíti a gyógyulást. Nálam ez bevált, a minta szépen gyógyult, 4 nap után a varr réteg is elkezdett kialakulni, utána jött a bepanthenes kezelés, sztem kényelmesebb ez mint x óránként fóliát cserélni.

We were here

(#3658) Gubu0101 válasza Tuomas (#3657) üzenetére


Gubu0101
veterán

Ez szerintem örök vita fóliázni vagy nem.Nyilván bizonyos esetekben környezet függő is.Én mivel se zöldségnek se rántott húsnak nem érzem magam,a környezetem is engedi így sose fóliáztam és nem is fogok ;)

(#3656) dragonfx:Bepanthen kenőcs :))

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#3659) dragonfx válasza Gubu0101 (#3658) üzenetére


dragonfx
veterán

De a plusszt is ajanljak most skkor jo vagy sem?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#3660) Gubu0101 válasza dragonfx (#3659) üzenetére


Gubu0101
veterán

Én a simát használtam,de szerintem az is jó vagy jobb.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#3661) mephi666 válasza Gubu0101 (#3660) üzenetére


mephi666
nagyúr

én volt, hogy plus-t használtam, máskor meg a gyógyszertári kevert kencét... mindkettő teljesen jó volt :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#3662) mefistofeles válasza Bad Pritt (#3654) üzenetére

Velem hasonló szitu még nem fordult elő, minden tetkómat magam tervezem...

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#3663) rwin5 válasza Bad Pritt (#3654) üzenetére


rwin5
őstag

:D Az tényleg nagy divat volt pár éve, de főleg az, hogy alkaron legyen a tetko

(#3664) dragonfx válasza rwin5 (#3663) üzenetére


dragonfx
veterán

nekem is oda ment és oda is fog másikra is.látványos.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#3665) @tco@ válasza dragonfx (#3659) üzenetére


@tco@
aktív tag

Nem! A plus-ban van elvileg valami hozzáadott cucc, amitől fakulhat (nyilván minimális mértékben csak). Én minden a simát olvastam hogy az kell, én is azt szoktam jaánlani másnak, és mindig azt is használtam. Nem kenőcsöt, sima Bepanthen krémet.

Fólia kérdés: a speckó tetkó utáni fólia az más, elvileg égési sérülésekre fejlesztették ki, és tetkóra is jó. Sose volt olyanom, de jókat olvastam róla. Én még mindig azt mondom, hogy (sima háztartási fólia esetén) 2-3 nap mosás-SZÁRÍTÁS-vékony Bepanthen-fólia combo az kell, de mindenki úgy intézi, ahogy ő szeretné :)

(#3666) net84 válasza @tco@ (#3645) üzenetére


net84
őstag

Az nem baj, ha felkészületlen, az a nagyobb gond, hogy a jelek szerint a tetováló sem tájékoztat megfelelően. Még akkor sem biztos, hogy teljesen tisztában van az utókezeléssel (még az alapokkal sem) a vendég, ha nem az első tetoválása. Aki sokadik alkalommal tért vissza hozzám, attól is mindig rákérdeztem, kéri-e a teljes történetet vagy csak ismételjünk. Szívesen vitattam meg a mástól hallott/kapott tanácsokat és volt olyan is, amit később "beépítettem" a saját kezelési metódusomba (persze mindent csak azután, ha magamon leteszteltem).

(#3646) brownus - az a fólia egy nagyon jó találmány. Eddig még nem tudtam kipróbálni, de már tervben van, kíváncsi vagyok, "mit bír".

"sztem a legtöbb ember lusta és nemtörődöm. csak legyen rajta egy plecsni, és csókolom." - ezt nem szerettem soha...megjött, megmondta mit akar (betű, szó, rövid idézet, csillag, apró madarak, stb.), 10 perc alatt rajt volt a stencil, újabb 5-10 perc alatt felkerült a minta és viszlát (nulla kommunikáció). A legtöbb nem akar kilógni a sorból, divat, majmolás...és igen, utána bekapcsol a leszarom üzemmód. Az ilyen vendég nem figyel már az elején sem rendesen.

Nagyjából 3 éve nem volt gép a kezemben. Besokalltam (részben a fentiek elszaporodása miatt, már egy munka volt a sok közül és nem volt meg a régi élvezet, tűz), közben megszületett a fiam - és egy teljesen más vonalon is dolgoztam - a család és a gyerek lett az első. Ezután - valami pszichés okból - töröltem a netről is mindent. Az utolsó pár nagyobb mintám talán még a telefonom meg van, megkeresem őket. 2 saját mintán dolgozok, elvileg az egyik a "visszatérésem" is jelentené, de ez most még nagyon képlékeny...

(#3647) mefistofeles - szerintem is így kellene lennie, de a fentiek szerint teljesen más a helyzet...és más helyről is egyre gyakrabban tapasztalom az ellenkezőjét.

Ezt a fóliát orvosi segédeszközösnél (ne ott, ahol talpbetétet és járókeretet árulnak, inkább a kórházi felszerelés kategóriában) vagy egyes, tetováló eszközöket forgalmazó cégnél lehet meglelni. Eredetileg 2 változata létezik, az egyik adott méretre van vágva és egyesével sterilre csomagolva, a másik tekercses kivitel.
@tco@ kolléga jól mondja, amellett, hogy légáteresztő (szellőzni enged, de szennyeződés, nedvesség nem kerülhet alá), hordoz egy bőrnyugtató, gyógyulást elősegítő anyagot. Az égési sérülések kezelése mellett a magánklinikák használják előszeretettel sebészeti beavatkozás után. Megspórolható a napi sebkötözés, fertőtlenítés és lehet tőle normálisan tusolni.

A sima háztartási fóliánál "zöld-szappanos" (az antibakt. szappan is majdnem ilyen jó) oldattal és desztillált vízzel mostam le a bőrt minden alkalommal. 5-10 perc szellőzés, száradás után ment rá a bepanthet (kizárólag a sima - a plus egyes elemei emelt mennyiségben találhatók meg a krémben és nem minden festéknek tesznek jót), újabb pár perc szellőztetés, majd fólia és fásli. Ezt pedig 2-4 óránként ismételgetve. Első éjszaka után már csak napközben használok fóliát 2-5 napig, utána kerülöm a napot, poros helyszíneket és szabod szellőzhet. Különben megy vissza a fólia.

Read only...

(#3667) Tompie


Tompie
őstag

Sziasztok!

Jelenleg ezt a kész tetoválásra való "színélénkítő" testápolót használom, nekem bevált valóban élénkíti a régi tetoválásokat is, de mivel már sehol nem találom, talán kivonta a DM, tudtok ajánlani ilyen hatású testápolót?
Köszönöm

(#3668) brownus válasza Tompie (#3667) üzenetére


brownus
veterán

Jé, mik vannak..

(#3669) Tompie válasza brownus (#3668) üzenetére


Tompie
őstag

Már csak voltak ;) , ma kérdeztem a DM-ben, megszűnt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.