Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ^Bundi^


^Bundi^
senior tag

A helyzet a következő
láttama neten 1 hirdetést (ezt)

felcsillant a szemem
utánakérdeztem
casco kötelező minden bennevan
úgy megy
kocsi német listaára*0,3 a kaukció és a kaukció 1% a a törlesztő(kivéve nagyértékű (100.000+ Euro) autoknál ott kicsit más

ergo 1 nissan 350Z sport packal 43K euro---> 13K euro a kaukció és kb 130 Euro a havi bérleti díj --->kurvaolcsóóó

ennyiből a casco nemjön ki..

beszéltem a fószerral elvileg ennyi így működik.
2 díj van még 1 szerződéskötési és 1 kaukcióbiztosítási díj ami nagyjából a kaukció 5% összességében (itt kb 650 Euro) ez egyszer fizetendő

elvileg az benne a trükk, hogy a kaukciót ők befektetik kinnt ezért is a fix 2 év és kerül rá 1 felirat ami őket hirdeti (nemtudom pontosan mekkora) így reklámautóként igen sok dolgot le tudnak írni és visszajár nekik (pl áfa..)

ez nagyon szépen és jol hangzik..kérdés megjön e az auto a kaukció kifizetése után mivel túl olcsó túl szépen hangzik..35K ért 1 daewoo matizt nem bérelsz :D

várom a véleményeket esetleg tapasztalatokat aki már találkozott velük vagy hasonloval

jahh.: a cég nevét nem árulta el azt majd csak szerződéskötéskor..ez nekem kicsit off
:R

[ Szerkesztve ]

Nos Omnes Una Manet

(#2) LuckyL válasza ^Bundi^ (#1) üzenetére


LuckyL
őstag

nehogy valaki bedőljön ilyesminek
viccnek is rossz

cryptot minden termékemért elfogadom

(#3) ollie válasza ^Bundi^ (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Biztos kamu, valszeg csak le akarnak szedni a kaució összegével (gondolom előre kell majd fizetni). Olyan meg nincs, hogy nem mondják meg előre a cég nevét, ez már biztossá teszi, hogy csalás van mögötte.
Na és egy komoly cég ilyet nem a hasznaltauto.hu-n hirdetne.

[ Szerkesztve ]

***

(#4) Integra válasza ^Bundi^ (#1) üzenetére


Integra
titán

grátisz golyóval, vagy bebetonozással a duna aljára:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5) oceanearth válasza ^Bundi^ (#1) üzenetére


oceanearth
őstag

Ezt ügye te sem gondoltad komolyan, h nem kamu???

(#6) ^Bundi^ válasza oceanearth (#5) üzenetére


^Bundi^
senior tag

azért is tettem ki, mert szerintem is kamu valszeg le akarnak húzni a kaukcióval.

Kérdés van e bárkinek hasonlo jellegű tapasztalata.

Nos Omnes Una Manet

(#7) ^Bundi^ válasza ollie (#3) üzenetére


^Bundi^
senior tag

igen nekem is az tett be ott köszöntem el tőlük a telefonba mikor kérdeztem a cég nevét mondta azt nem.
mondom köszönöm, akkor a viszont hallásra.

Nos Omnes Una Manet

(#8) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

A szó helyesen kaució, nem kaukció. :)

(#9) ^Bundi^


^Bundi^
senior tag

tény...kaució..
lehet vajon tenni bármit az ilyen és ehhez hasonlo bagázsok ellen?

[ Szerkesztve ]

Nos Omnes Una Manet

(#10) Male válasza ^Bundi^ (#1) üzenetére


Male
nagyúr

Na várjál... fizess be X összeget, olcsón elviheted az autot, reklám lesz rajta... honnan is ismerős ez? IlFerro :U

(csak ott kp-t kaptál havonta... itt megy törlesztőnek a banknak)

Szerk: biztos pontatlanul írtam le, de a lényeg, hogy annak a továbbfejlesztése lehet.

[ Szerkesztve ]

(#11) ^Bundi^ válasza Male (#10) üzenetére


^Bundi^
senior tag

nem olcsón elviheted
hanem alacsony lesz a bérleti díj
az autót tartós bérletben kapod meg
én arra gyanaxom egyáltalán nem is látod viszont se a pénzed sem az autót
mivel itt nem X összeg befizetéséről van szó hanem nagy összegű kacuióról (milliós nagyságrend)
valszeg a befizetése után többet nemlátod sem őket sem a pénzt.

Nos Omnes Una Manet

(#12) Male válasza ^Bundi^ (#11) üzenetére


Male
nagyúr

Be kell fizetned X összeget... IlFerronál ez belépési díj volt, itt kauciónak nevezik... semmi különbség. ( jogilag igen... de úgyse lesz majd cég, amit perelni lehetne )

(#13) ^Bundi^ válasza Male (#12) üzenetére


^Bundi^
senior tag

nem, mert ill ferronál piramis volt..
mindíg az új belépőkből finanszírozták a régieket
itt a pénzesebbekre mennek rá akik be tudnak dobni 3-5 milkát kauciónak az ill ferro meg a tömegre.
nemhiszem, hogy valaha látod az autot így nemhiszem, hogy piramis lenne szimpla csalás:)

Nos Omnes Una Manet

(#14) lúzer válasza ^Bundi^ (#9) üzenetére


lúzer
veterán

persze, nem agyalsz rajta, hogy mekkora király üzlet

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#15) Male válasza ^Bundi^ (#13) üzenetére


Male
nagyúr

Szerintem itt is az... egy darabig az új belépők kauciója fedezi a régiek "veszteségét" (azt, hogy nem ilyen nevetséges összegbe kerül valójában havonta az autó).

Akárhogy nézem, én alapjaiban ugyan azt látom benne, csak egy kicsit "újrafényezték".

...de pár hónap és kiderül :D

(#16) ollie válasza Male (#15) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ne viccelj már, hogy lenne már ugyanaz? Ki és miből fizeti ki azt a rengeteg kocsit?

***

(#17) Male válasza ollie (#16) üzenetére


Male
nagyúr

Nem lesz az kifizetve... cég eltűnik majd hamarosan... ha elég pénzzel tud lelépni.

Vagy szerinted ez egy teljesen legális és működő dolog? ...kétlem...

(#18) ^Bundi^ válasza Male (#17) üzenetére


^Bundi^
senior tag

de ha nincs kocsi nem u.a mint az il ferro :)
itt csak simán lehúznak pár gazdagabb emberkét akik jobb autokkal akartak járni olcsón
bedobnak 3-5mF kezdőtőkét..20 emberről lehúzni ezt elég szép summa;]

Nos Omnes Una Manet

(#19) ^Bundi^


^Bundi^
senior tag

mail cím alapján rákerestem google

Four Sale Bt
Cím: Budapest 13. kerület
Telefonszám: +36 30/2030001
Nyitvatartás: H-P: 8-20, SZ: 9-18, V: 9-18
E-mail cím: autok@chello.hu

13. kerben csak ilyen van

Cégnév: Four Sale Ingatlanközvetítő és Szolgáltató Betéti Társaság
Székhely: 1138 Budapest, Esztergomi út 32. (Térkép >>>)
Cégjegyzékszám: 01-06-741487
Adószám: 20302957-2-41
Státusz: Hatályos

miket nem találok még
EZ

egyre kacifántosabb;]

vicces..gyakorlatilag szembe vannak az irodámmal...:D
holnap benézek hozzájuk;]

[ Szerkesztve ]

Nos Omnes Una Manet

(#20) ^Bundi^


^Bundi^
senior tag

és gen ők azok;]

Four Sale Ingatlan és Szolgáltató Bt.

Esztergomi út 32., 1138 Budapest E-mail: foursale.bt@chello.hu WWW: bereljki.hu
Telefon: 06(30) 2030001 Fax: nincs megadva

Leírás: Autókölcsönzés!
Tartósbérlet autókra!
Hitel!
Befektetés!

háhááá..holnap bemegyek, hogy bérelnék 1 autot;]

Nos Omnes Una Manet

(#21) Ariadne


Ariadne
őstag

Hát, a kétkedőkkel értek egyet. Az Il Ferronál is az volt a legnagyobb bukta, amitől eleve életképtelen a dolog bármilyen konstrukcióban, hogy egyszerűen az autóreklámra mint olyanra nincs igazán kereslet. Innentől lehet ez része bármilyen konstrukciónak, bukta lesz.

A szöveg, amivel indokolják, hogy milyen jó, elég homályos, egyáltalán nem látom, mitől jó ez magának a cégnek hosszú távon... :U

Ja, az a cég a cégjegyzék szerint egy 40.000 azaz negyvenezer forintos jegyzett tőkéjű betéti társaság - azt hiszem, ez a nevetséges kategória. A cég beltagja Szilágyi Lászlóné (an.: Vőfény Mária) 8000 Székesfehérvár, József Attila u 2/a. X.1., kültag pedig Szilágyi Zsolt (an.: Kiss Mária) 2060 Bicske, Kossuth u 11. Az látszik, hogy a kültag (akinek korlátozott a felelőssége az általa betett kemény 30.000 Ft erejéig) kezdetektől benne van a cégben, a beltag (aki elvileg korlátlanul felel a vagyonával - már ha van neki) viszont csak 2006 vége óta az. Fő tevékenység: saját tulajdonú ingatlan adásvétele.

Hát nem egy tőkeerős cég, az biztos. :U Átvariált Il Ferro, felejtős...

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#22) Male válasza Ariadne (#21) üzenetére


Male
nagyúr

Egyre szebb... gondolom a beltag a 90 éves nagymama...

Mondjuk reklámozni elvileg csak saját magukat reklámozzák rajta...

Lizingelik az autót a kereskedőtöl x kaucioért és y havidíj, Casco, stb.-ért. Majd tovább lizingelik a baleknak, akarom mondani kedves ügyfélnek, X kaucióért, és Y havidíjért.

X>>x, így a különbözet náluk marad... y>>Y, így a pénzük persze fogy, amihez jutottak, de vannak új belépők, akiktől megint jön be a pénz...

...aztán hirtelen csődbe mennek, üres iroda lesz csak, nagymama beszámíthatatlannak nyilvánítva, vagyona nincs... kültag meg nem felelős, és ennyi.

(#23) bandus válasza ^Bundi^ (#19) üzenetére


bandus
veterán

kis különbség van a wagon r, meg a maserati között :DDD

ez is bíztató:
"Autóink meghajtott kerekein az évszaknak megfelelő gumiabroncs van" :D vagy lehet, hogy ezek összkerekes wagon r-ek? :U :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#24) ^Bundi^


^Bundi^
senior tag

voltam ott 1-2 napja..hát ott még madár sincs;]
mondták, hogy 2 éve (2006 okt) elköltöztek;]
akkor Szilágyi Zsolt aza zsolt akit írtak és akivel énis beszéltem;]
:))

Nos Omnes Una Manet

(#25) Finnlala


Finnlala
újonc

Sziasztok!

Olvastuk a hirdetést és felvettük "Zsolttal" a kapcsolatot...elmondása szerint csak idén 740darab autót "adtak el" ebben a bérleti konstrukcióban...
Lehetőség van a cég megbízása után hozzájutni a német cég adataihoz és megbizonyosodni arról, hogy valójában ki ez mi ez....nem tetszés esetén a megbízási díj megfizetése nélkül vissza lehet lépni az üzletből...lehet, hogy elmegyünk idáig...kiderüljön miről van szó...nekünk sem sikerült úgy kiszámolni a konstrukciót, hogy az megérje... :B

(#26) tomcsi23 válasza Finnlala (#25) üzenetére


tomcsi23
veterán

Emiatt beregeltél? :U

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#27) yOLORO


yOLORO
csendes tag

Van bármi plussz info ezzel a céggel kapcsolatba?

(#28) tkazmer válasza yOLORO (#27) üzenetére


tkazmer
addikt

itt valami biztosan nincsen rendben; annál a cégnél, amelynek tartósbérleti kocsijaival a fél budapesti üzleti elit jár, ennél azért sokkal többe kerül egy autó...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#29) yOLORO válasza tkazmer (#28) üzenetére


yOLORO
csendes tag

Ha a fél budapesti üzleti elit ilyen autóval jár akkor csak nem lehet akkor átb@szás.
Nincs vki aki konkrétan ügyfele a cégnek?

ÜDV

(#30) concret_hp válasza yOLORO (#29) üzenetére


concret_hp
addikt

olvasd el még 1szer a hszt sztem :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#31) tkazmer válasza yOLORO (#29) üzenetére


tkazmer
addikt

egy közeli hozzátartozóm ügyfele annak a cégnek, de nem ennek
egyébként ha valaki figyeli a rendszámokat, a "RO" kezdetű német rendszámokról van szó. estefelé a II. ker. Náncsi néni vendéglője környékén van belőlük rengeteg:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#32) yOLORO válasza concret_hp (#30) üzenetére


yOLORO
csendes tag

jaaa, csak nem értetem az iróniát a szavaidból....

(#33) yOLORO válasza tkazmer (#31) üzenetére


yOLORO
csendes tag

Tudsz vmi bővebbet erről a "lizing" cégről?
Mi van a II. ker. hogy olyan sok ott az ilyen német rendszámos autó?

(#34) tkazmer válasza yOLORO (#33) üzenetére


tkazmer
addikt

egy, a '90-es években bukott broker + az egyik legsikeresebb magyar üzletember alapították eredetileg bmw-k kölcsönzésére, mára már a legtöbb prémiumkategóriás autó "kapható" náluk, épp a napokban bővítették a palettát infinityvel és ferrarival.
[link]

a II.ker-ben azért van olyan sok ilyen autó, mert - mint ahogy a cikk is írja - többnyire kicsi cégek jómódú vezetői azok, akik ilyen autókkal járkálnak. ennél fogva napközben az V.kerület (parlament és környéke) van tele ilyen autókkal, munkaidő után pedig a II. ker. hűvösvölgy és környéke, amely meg ugye inkább villanegyed, és ahova ezek az emberek hazamennek.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#35) R válasza tkazmer (#34) üzenetére


R
aktív tag

hogy hívják a bukott brokit?

(#36) tkazmer válasza R (#35) üzenetére


tkazmer
addikt

lupis józsef

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#37) yOLORO válasza tkazmer (#34) üzenetére


yOLORO
csendes tag

Köszi, megtaláltam a céget.
Igaziból nekem vmi "átlag" autóra lenne szükségem. X5 X6 és társai nem az én világom.
Megjelennék egy ilyen autóval összes ügyfelem egy fél éven belül felbontaná a szerződéseit velem.....

(#38) tkazmer válasza yOLORO (#37) üzenetére


tkazmer
addikt

egy s40-es volvo azért nem olyan tipikusan felvágós autó, és volvoval pedig foglalkoznak...
egyébként megkérdezhetem, hogy mivel foglalkozol, ahol ennyire számít, hogy ne legyen jó autód? általában éppen fordítva szokott ez történni:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#39) yOLORO válasza tkazmer (#38) üzenetére


yOLORO
csendes tag

Mindenkinek más a jó autó. Vki esküszik az 1.6 Swift Sedan -ra meg egyébb földi "jókra" de sajnos nálunk egy x5 és társai csak hazug politikusainknak vagy uzsorás maffiózóinknak van.
Tőlünk nyugatabbra azért jómódú családapukák is vezetnek ilyet nem csak olyanok akik lopták a rávalót.

Szóval számítástechnikával fogl. csak abból a pénzből amit cégautóadóra és egyéb "büntetésre" fizetek inkább egy "jobb" autóra költeném. Mondjuk csak néznek a cseh és német kollégák mikor beszélgetünk a cégről és az azt sújtó adókról Magyarországon.

(#40) tkazmer válasza yOLORO (#39) üzenetére


tkazmer
addikt

nem teljesen értem, akkor most neked mi a jó autó?:)
bár igazából ez irreleváns, azért az emberek többsége jobb autónak gondolja a bmw-t és társait, mint a suzukit, ez alapján írtam, hogy "jobb autó", de akkor módosítom, prémium kategóriás autó.
azt nem tudom, hogy felétek mi a helyzet (amikor járok miskolcon, mindig csak annyit tapasztalok, hogy jön szembe 600 suzuki majd egy 7es bmw és így tovább), itt Bp és környékén azért sok olyan ember van, aki bizonyosan megdolgozott a "jobb autóért".

egyébként a német rendszámnak az is előnye, hogy német adókat kell fizetned (illetve kell magyar cégautóadót is, de német áfát fizetsz és igényelsz vissza a német államtól (19%), német súlyadót fizetsz, és rengeteg magyar adót meg ugye nem fizetsz. ilyen módon a megspórolt pénzt költheted egy "jobb" autóra, erről szól ez a bérlős biznisz:) )

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#41) yOLORO válasza tkazmer (#40) üzenetére


yOLORO
csendes tag

Jobb autó nekem:
Polgári kaszniba egy komolyabb motor. Pl: Octavia RS kombi.
Egyáltalán nem hivalkodó, de dinamikus közlekedésre bőven alkalmas. Rettenetes nagy előnye hogy még mindig csak egy "skoda" az emberek nagy részének.

A pesti élet azért teljesen más. Sajnos ez is ennek az országbak a nagy problémája hogy nagyon Pest központú, gondolok itt a közlekedésre vagy akár a gazdasági életre.

Visszatérve a bérlésre:

Láttam az autókínálatba olyat hogy "egyéb".
Lehet egy próbát megérne megkérdezni, hogy a fentebb említett típusú autóval egyénileg nem foglalkoznának-e.

Sajnos egyenlőre még nem aktuális a dolog, dec. elejére várok egy komolyabb üzletet.
Ha összejön megkeresem ezt a céget is, de addig is keresgélek még bérbeadással fogl. cégeket.

(#42) tkazmer válasza yOLORO (#41) üzenetére


tkazmer
addikt

egy próbát biztosan megér, végtére is egy skoda octavia rs némi extrával megtűzdelve már rendesen közelít az újságcikkben említett x3-as bmwhez ár tekintetében, tehát van akkora üzlet nekik - nem mellesleg neked is, hiszen egy 200LE-s autón nem keveset lehet ilyen-olyan adók formájában spórolni.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.