Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) csyo


csyo
senior tag

Táplálkozási zavarok - evésroham, bélpokol, vagy kóros étvágytalanság

Neked milyen "különleges" ételkombinációk a favoritok, mit eszel össze egy evésroham alatt.
Vagy ha az ellenekzője igaz, akkor éppen mit nem eszel, és hány napig

Mi a Te történeted?

Ha már "kinőtted" a táplálkozási zavarokat régi sztorikat is írhatsz elrettentésként, vagy segítséget nyújthatunk egymásnak a helyreállásban.

Kellemes étkezést!

[ Szerkesztve ]

Legyen szép a napod!

(#2) Borify Péter válasza csyo (#1) üzenetére


Borify Péter
aktív tag

én anorexiás voltam..és mind a mai napig előjön,hogy nem eszem semmit napokig
utána meg hatalmas falásrohamok jönnek rám,aztán a depresszió
ilyen rohamok alatt bármennyi mennyiségű kaját eltudok pusztítani
de úgy érzem már sokat javult a dolog és egyre inkább tudom kontrollálni

minden az agyban dől el

(#3) csyo válasza csyo (#1) üzenetére


csyo
senior tag

Nálam időszakonként jelentkezik egy evésroham, olyankor mindent összeeszek.

Az evést akkor is folytatom, amikor már több, mint tele vagyok. Ha az étel nem passzol össze az sem baj.

Néha egészen új izeket fedezek fel.

Ezek a "kedvenceim":

1. Sajtos lekváros kenyér (mogyoróvaj koncentrátummal is finom)

2. Zsemle túrórudival és csípős mártással.

3. Fonott kalács (vagy édes kenyér) magyaros vajkrémmel és mézzel (hozzá erőspaprika)

4, Sós keksz, étcsoki, sajt, és málnaszörp.

Legyen szép a napod!

(#4) Borify Péter válasza csyo (#3) üzenetére


Borify Péter
aktív tag

keresd meg azt az érzést ami a falásrohamok előtt jelentkezik,.aztán ha megvan próbáld meg ezeket kiváltani
pl
menj el sétálni,vagy futni,
vagy igyál meg egy nagy bögre teát

én még a papírt is megettem 18éves koromban

(#5) dokar


dokar
addikt

sör + élesztő :)

extra - SEXRay

(#6) Borify Péter válasza dokar (#5) üzenetére


Borify Péter
aktív tag

ez komoly?:DD
vagy csak szójáték?
mindenesetre ha komoly,akkor eléggé érdekes ízkombináció

nálam most a legextrémebb a sóskafőzelék,reszelt sajttal és sós kexel

(#7) dokar válasza Borify Péter (#6) üzenetére


dokar
addikt

elrágcsálom az élesztőt, utána megiszok egy sört. jót tesz a gyomornok és kellemeset lehet tőle büfögni. :D

extra - SEXRay

(#8) csyo válasza dokar (#7) üzenetére


csyo
senior tag

nem próbáltam még ezt.

De ha jót tesz a gyomornak, akkor lehet kipróbálom.

Most ugyis megint tele ettem magam zagyvaságokkal.

Éppen magyaros vajkréámat kanalazok magában, hozzá mogyorólrémet:-S

Nagyon rossz, de nem tudom abbahagyni

Legyen szép a napod!

(#9) Borify Péter válasza dokar (#7) üzenetére


Borify Péter
aktív tag

egészségedre :DD

(#10) Sipi16 válasza csyo (#8) üzenetére


Sipi16
senior tag

Te beteg vagy! :D

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#11) Bibby


Bibby
addikt

Kicsit sok lesz már a topik elmebetegeknek. :U

[ Szerkesztve ]

Ελευθερια η θανατος

(#12) Borify Péter


Borify Péter
aktív tag

én épp diókrémet eszek,kenyérrel meg banánnal..de szerintem ez nagyon lightos csyoéhoz képest

(#13) csyo válasza Bibby (#11) üzenetére


csyo
senior tag

Tudom:-(

Ezek még összeillenek nagyjából.

Az evésrohamok alatt összeeszek mindent, a jobb kombinációkat megtartom, és eszem normál "gyógyult" állapotomban.

Elmebeteg lennék?

Végülis igen, Minden az agyban dől el.

Táplálkozási zavarnak hívják (pont erről szól a topik)

Ezek lightosak.

Legdurvábbak amikor nem is nézem mit eszem, cssak ahogy jön.
A nyres tésztát is megeszem, lisztezett tejfölt, meg a mákos kovászos uborkát.

Akármilyen rossz, megeszem, ha rosszu leszek tőle akkor is.

Ilyenkor el kell menem otthonról sétálni, vagy nem szabad a konyhába menni, mert gyomorrontás a vége.

--

Várom, hogy a mostaninak is vége legyen.

Legyen szép a napod!

(#14) Borify Péter


Borify Péter
aktív tag

sajnos megint előjött a kóros étvágytalanságom...:S
fogytam is az elmúlt hétben 2 kilót:S

(#15) csyo válasza Borify Péter (#14) üzenetére


csyo
senior tag

S meddig szokott tartani?

B-vitamin nem csinál étvégyat?

Ketten azt hiszem kiegészítjük egymást. Én sokat, Te semmit

Legyen szép a napod!

(#16) orkester


orkester
senior tag

Sziasztok!
Néha egész nap édességre, elsősorban csokira vágyok. Általában nem is nagyon eszek, előfordul 1-2 ilyen nap havonta.
Ezt a mindent összeevést olvasni is rossz, hát még elképzelni. :Y

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#17) csyo válasza orkester (#16) üzenetére


csyo
senior tag

hát még megenni.

bár megenni nem rossz, csak az utóhatása kellemetlen

csokihoz passzol a baracklekvár, a sajt, és csokival jó még a gyümülcs is.

De van, hogy kenyérrel eszem a csokit

Legyen szép a napod!

(#18) orkester válasza csyo (#17) üzenetére


orkester
senior tag

Csoki+gyümölcs az passzol, ezt aláírom. :K

Keresztapám a görögdinnyét zsíroskenyérrel eszi és a magokat sem köpködi ki. Bár ez talán annyira nem extrém(nekem az), azt hiszem nagymamám is ette így, csak mag összerágás nélkül.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#19) Louro válasza csyo (#17) üzenetére


Louro
őstag

Azért hallod, azt hittem nekem van csak fura ízlésem, de simán lealázol :D

Gyerekkoromban volt nemegyszer, hogy töltött káposztát ettem és mellé frissen fejt tejet ittam. Nagyszüleim álltak felettem és néztek és várták a pillanatot, de sose rohantam ki :D

Én ettem már élesztőt csokival, meg voltak egyéb finomságok, de ennyire - bocs a szóért, de inkább dícséretnek szánom - beteges étvágyú ember nem gondoltam, hogy létezik :)

Mess with the best / Die like the rest

(#20) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Kőrözöttes kifli + cola együtt nagyon finom. :K

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#21) Louro válasza orkester (#18) üzenetére


Louro
őstag

Dinnyénél mag kiköpése annyira hülyeség szerintem :S

Gyerekkoromban csontot is megettük és a cseresznye- és meggymagot is és nem éhezésből, hanem kihívásból :D
Sógornőmnek azért kell folyton kimagozni, mert egyszer olvasta valahol , hogy vérhast okoz a sok mag evése....hát én amennyit megettem már....Ennyire hatással legyen a média az emberekre....gáz.

Mess with the best / Die like the rest

(#22) Louro válasza philoxenia (#20) üzenetére


Louro
őstag

Az ilyen aromájú, vagy épp hagymás (pirítós+fokhagyma, vagy vöröshagyma natúran) nagyon jók kólával. Főleg, ha büfizel és véletlen kicsit feljön, hogy újra megrágd :D Van egy feeling-je

Mess with the best / Die like the rest

(#23) philoxenia válasza Louro (#21) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Napraforgómagot ettem gyerekkoromban mindenestül .... Jobb volt a homoknál /nem játszótéri, falun laktam... :D /

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#24) orkester válasza Louro (#21) üzenetére


orkester
senior tag

Az édes ízt nálam nagyon elrontja ha ráharapok egy keserű magra.

Mi a tökmagot ettük gyerekként héjastul. :)

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#25) Louro válasza orkester (#24) üzenetére


Louro
őstag

Dinnyénél? Az szinte a szájpadlásodon szétpréselheted. Nekem véletlen talán sose sikerült szétrágnom. Max ha én akartam. Lehet csak én vagyok ilyen beles :D

Mess with the best / Die like the rest

(#26) orkester válasza Louro (#25) üzenetére


orkester
senior tag

Én azért rágok párat a falaton mielőtt lenyelném. :)

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#27) philoxenia válasza orkester (#26) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem kell annyira megrágni a dinnyét, hogy szétrágd a magokat is.... :N

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#28) orkester válasza philoxenia (#27) üzenetére


orkester
senior tag

Nem kell, de így szoktam meg. :B

Van egy ismerősöm, aki régen mindent kólával vagy szénsavas naranccsal evett. 1 falat lángos pl., 1 korty üdítő. Nekem felfordult tőle a gyomrom, mikor együtt kajáltunk.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#29) philoxenia válasza orkester (#28) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazad van, a legtöbb kaja sörrel jobb ilyenformán fogyasztva... :DD

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#30) orkester válasza philoxenia (#29) üzenetére


orkester
senior tag

Jobban el tudom képzelni, de azért inkább maradok a jól bevált iszok vagy eszek megoldásnál. Kivétel talán az egyes pékáruk és a tej/zacskós féltartós kakaó kombinációja. :))

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#31) orkester


orkester
senior tag

Egyik barátom szinte mindent tejföllel eszik. Rosszabb esetben még majonézzel is. Legyen az tasakos leves, slambuc, konzerv savanyú káposzta magában...de a sör+joghurt/tej(persze csak egymás után) sem okoz neki problémát.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#32) csyo válasza philoxenia (#20) üzenetére


csyo
senior tag

kőrözöttes kifli + méz (nem sok méz) ezt is érdemes kipróbálni.

A sajtos - mákos szendvicset szerettem majszolni (akár lekvárral).

A szendvicssütőbe betéve is nagyon érdekes kaja lesz belőle.

Legyen szép a napod!

(#33) csyo válasza orkester (#31) üzenetére


csyo
senior tag

tejföllel mndent?

én régen mákkal ettem indent, próbáltam mihez jó a mák (pár dologhoz ment azért...)

Aztán volt egy sajtos korszak, mikor a sajtot ettem mindenhez.

--

jah, a mákos kalácshoz jól csúszik a száraz minőségi villányi bor

---

a cseresznyamagot meg szabad enni, persze módjával, és egészben. Tisztitja a beleket, jót tesz a perisztartikának.

Bár ha erre vágyunk, a lenmag + szezámmag egy evőkanállal megoldja ezt a dolgot.

--

Jah, és ha már a tisztitásnál tartunk:
Olivaolaj (nem sanza, hanem igazi olaj) ivása rettentő jó hatású.

Elsőre fura az ize, de rákaptam. Volt, hogy 2-3 dl olajat is megittam.
Olyan fura anti-részegség érzésem támadt tőle:-)

Legyen szép a napod!

(#34) Borify Péter


Borify Péter
aktív tag

hát
már megint semmit semmivel eszem
ráadásul teljesen tönkre a szívem a hatalmas terhelés miatt a túlzott sport miatt
csak tudnék már talpraállni

(#35) csyo válasza Borify Péter (#34) üzenetére


csyo
senior tag

Remélem sikerül talpra állni.

Nálam is kezd rendeződni a zavar.

Tegnap még lekváros pogácsa hagymával ott volt a terítéken (bablaves mellé)
Nem tartozik a szörnyű kaják közé, mert sztem passzol a kettő egymáshoz.

B.P-nek meg kitartást, és mihamarább felépülést!

B vitamin jó étvégyat csinál! B6, vagy B5, nem tudom melyik.. De érdemes B komplexet enni (kicsit szagos - büdös de nem a szagáért esszük...)

Legyen szép a napod!

(#36) Borify Péter válasza csyo (#35) üzenetére


Borify Péter
aktív tag

értem kösz a tanácsot
de a b-vitamintól tudod hogy hányok
ezt már milliószor megbeszéltük
magne b 6 még ok

[ Szerkesztve ]

(#37) csyo válasza Borify Péter (#36) üzenetére


csyo
senior tag

BP- már tudja, megbeszéltük csak azoknak irom le, akik olvassák, és nem tudják, vagy ezen a véleményen vannak (a megerősités sem árt)

b vitaminból nem szabad csak az egyik félét szedni, mert lenullázza a többit!

csak komlexben érdemes.

Magnéziumot meg csak kalciummal együtt szabad (mert ha csak magnéziuam, az kalcium hiányt okoz. Ha csak kalcium, akkor meg lerakódik)

Cal_Mag + C + Bkomplex. Így ajánlott, hogy ug yhasson, ahogy kell.

BP- már tudja, megbeszéltük csak azoknak irom le, akik olvassák, és nem tudják, vagy ezen a véleményen vannak (a megerősités sem árt)

Legyen szép a napod!

(#42) puttputt válasza Louro (#19) üzenetére


puttputt
őstag

Erről van egy szép történetem...:

Baráti társasággal nyaraltunk Kárpátalján, ahol is egy családnál káposzástészta meg főzelék volt a vacsi, illetve lehetett hozzá sört meg tejet inni... más nem is volt.
Annyira feldobott volt a hangulat, hogy észre sem vettük (2-en voltunk a családnál, egy nálam 20 évvel idősebb úriember és én), mit nyomnak belénk.
Lényeg, hogy én a reggelt elég "rosszmájúan" kezdtem, ill. felváltva "jártunk ki" az ismerősömmel..., aztán érdekes, egy órára rá, már rendben volt a gyomrunk.
Viszont: Azóta sem igen kedvelem a káposztát..., pláne ilyen formában.

Extremitás... az van/volt bőven, főleg koleszban.
Ott olyat is láttam, hogy lekvárt a levesbe...
Meg nagy pirosarany/erős pista fogyasztó voltam, minden mennyiségben raktam kenyérhez, tésztákhoz... - elvette az ízüket :D
Kaptunk "finom", szőrös kolbászkrémet is néha reggelire... - kiváló volt a matekóra előtti izgalommal vegyítve :) , meg "lógóbelű" halat, rothadt almapaprikával vacsorára.
A tasakos leves kávéval vagy kólával sem egyszerű mutatvány... régen eszegettük, most felfordult a gyomrom a gondolattól is :DDD
Szóval edződik az ember :))

A sajt jöhetett mindenhez, minden mennyiségben és minőségben... Magokat is szerettem rágcsálni, főleg a szezámmagot.

A mai napig egyik kedvencem a hagyma, az bármihez jöhet, főleg levesekbe... amúgy, én is szoktam volt /mostanság annyira már nem/ majszolgatni pl. a tejfölt vagy vajkrémet magában..., bár a fentieket tekintve, ez már nem olyan nagy szám :)

Ja, és a hagyma tejjel... dugiban iszom tejet a hagymás-kenyérhez, pedig családom minden tagja próbált megakadályozni, és mégis... Sosem volt még tőle bajom, a "hiedelmek" ellenére.

Túl nagy/kevés "étvágyam" nem volt, de csoki-korszakom igen. Volt, hogy 2-3 tábla naponta... túléltem :U Azért, óva intek tőle mindenkit.

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#43) puttputt válasza puttputt (#42) üzenetére


puttputt
őstag

A kárpátaljai történethez kieg.: Non plus ultra, hogy a rosszullét elmúltával, kötelező "reggelink" volt a helyi "fővadásznál", aki persze egytál-meleg/húsételekkel és rahedli piával várt minket.
Ismerősöm absztinens, én sem vagyok oda az alkoholért, de valakinek muszáj volt inni, hogy ne legyen nagy a sértődés...
Képzelhetitek, egy olyan éjszaka meg reggel után... egész simán ment a dolog :)

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#44) csyo válasza puttputt (#42) üzenetére


csyo
senior tag

Brrr...

gyomorfordító kombinációk:-DDD

(én beszélek?)

A magok tényleg jók levesbe, mindenkre

Szezámmag, lenmag lekvros kenyérre pl.

Levest tisztán lekvárral nem ettem, de bablaves lekváros buktával, isteni!

Meg a borsóleves rétessel (a családban nálunk sokan eszik igy, de lehet ez csak itt divat, ebben a megyében. Alföldön max kenyérrel eszik, még pogácsát se)

Hagyma:

hát a hagyma a levesben jól mutat (nyersen)

nyers haymgaszeletek lekvárral
vagy hagymás kenyér tejjel, isteni, azt én is szeretem.

A lekváros kenyérhezi is megy, a hyagyma, meg a zöldpaprika is.

A sajt jöhetett mindenhez, minden mennyiségben és minőségben DETTÓ

Most a tejföl volt a favoritom azt tettem mindenbe.

Diós tésztára is kell egy kis kanállal belőle:-DD

A mult héten a petrezselyemre álltam rá, mint fűszer, azt lehet szórni mindenre...

Legyen szép a napod!

(#45) puttputt válasza csyo (#44) üzenetére


puttputt
őstag

Majdnem kimaradt a "lényeg":

A bors. (Bármilyen formában.)
Barátaimmal, ha együtt étkezem/tem, akkor megfigyelhető, hogy rendesen megborsozom az ételeket - ld. leves, /párizsis/ kenyér(!)... -. Egy filozófus ismerősöm vezetett rá ennek tudományára, nagyon megszerettem, bár nem kifejezetten egészséges.
Egy alkalommal, mikor elmentem az asztaltól, hogy hozzak inni, az ismerősi körből a szomszéd széken ülő haver, mire visszaértem, jól megborsozta az összes ételemet, s miközben ettem, sem hagyott békén, állandóan szórta a borsot :) Azóta, azért kevesebbet eszem így, végül is, jogos kritika volt :D

Ja! A "zöldségzöldje" nálam is nagy favorit... amúgy, nem tudom, miért.

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#46) csyo válasza puttputt (#45) üzenetére


csyo
senior tag

A bors nálam 2002 ben játszott nagy szerepet.

A pizzára annyit szórtam, hogy majd fekete lett az egész.
Lüktetett az egész fejem, miután megettem.

Egyre több borsot ettem, de abba lellett hagynom az epém miatt.

Sajnos ráment a dologra az epém, igy még sima paprikát sem ehettem, se fhagymát, nemhogy borSOT:-dd

Aztán idővel regeneráltam magam, oliva olaj kúrával rendbejött a belsőm.

Most óvatosan, de fűszerezek ezerrel. Mindig más a favorit, most a petrezselyem.

Volt mág oregano, és majoranna korszakom is, de az rágen volt.

--

Apropó, bors!

Nagymamám is nagy borsos volt!

Sütött kalácsot, ami ugy nézett ki, mint a kakaós kalács, de nem kakaó volt benne, hanem vastagon BORS

Egy harapásnyi borsos kjalácstól lángolt a fejem, de ő meg igy ette. Néha köhhintett egyet, és ette a következő szeletet.

Ide azért nem jutottam el:-DD

Amugy sajnos gyomorrákot kapott, talán nem életlenül... Mindent fűszeresen, csípősen evett. Az meg bizony nbem ok a gyomornak:-(

Legyen szép a napod!

(#47) csyo


csyo
senior tag

Megnyugodtam.

Fűszeres kacsapos kenyér vöröshagymával és tejjel.

Ez már a normál kajának számit...

Azt hiszem kezdek rendbejönni:-D

Legyen szép a napod!

(#48) Cy-clone


Cy-clone
csendes tag

Úhh.. gyerekek nagyon jó kis fogyókúrát találtatok ki nekem... :DDD
Ha rámtör az éhség, majd egyszerűen benézek ide és egyből elmegy minden étvágyam ;) :F

Csyo - minden benned is marad??? (úgyértemhogytudodhogyértem... :DDD )

Én gyerekkoromben (amikor még ettem kenyeret) a friss, meleg ropogós kenyérből bírtam megenni rengeteget... nem is nagyon küldtek kenyérért a boltba, mert hazafelé menetközben mindig "megrágta egy kisegér" :B

"Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

(#49) csyo válasza Cy-clone (#48) üzenetére


csyo
senior tag

igen, bennem marad. (bár néha jobb lenne, ha nem:-D)

nem vagyok bulimiás. Inkább falásrohamos-bélpoklos..

--
jaj a riss keeyneret én is szerettem!

Volt, hogy vettünk egy kg kenyeret, és meg is ettük frissen. fél kg fejenként. Semmit nem ettünk hozzá, csak a kenyeret magában:-P

nyami:-P

---

Másik fogyókúra ötlet:

a "nagy zabálás" című film is ilyen. Nah, azt nézve neke is elment a kedvcem tőle. Ott aztán összeesznek mindenfélét mindennel...

hihi, ezt pont én mondom? :-D :U

[ Szerkesztve ]

Legyen szép a napod!

(#50) puttputt válasza csyo (#49) üzenetére


puttputt
őstag

A hagyma tejjel tegnap nálam is porondon volt :DDD

Másik remekmű, étkezés ellenében: Szindbád (filmek) :K

/A friss kenyér-história nekem is ismerős, de a sajtos még inkább... :U /

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.