Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Joooe


Joooe
tag

Sziasztok!

Létezik (létezhet?) olyan 2.5'' usb keret, hogy egyetlen usb csatiról el tudja látni a vinyót árammal? Tudom, 500 mA nem túl sok, de 1000 se, olyan meg tuti van :D Meg picit talán túl is lehet terhelni azt a portot, csak kibírja, nem? :))
Szóval ismeretek ilyen típust? épp nézegettem hogy már elérhető áron lehet kapni notivinyókat, ha találok normális keretet hozzá talán érdemes lenne beruházni...

[Szerkesztve]

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#2) tts válasza Joooe (#1) üzenetére


tts
addikt

Bővebben: link

miért ne létezne? - nekem ilyen van

(#3) Joooe


Joooe
tag

zsííír ;]

Én még csak olyanról hallottam hogy 2db usb kábel kellett hozzá.

A tied milyen gyors? Egyáltalán mi a reális elvárás egy 5400-es 2.5'' vinyótól? A keret lefogja, vagy tudja hozni a vinyó sebességét?

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#4) Joooe


Joooe
tag

Esetleg ha szépen megkérlek csinálsz nekem egy hdtach tesztet? :U
:)

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#5) tts válasza Joooe (#4) üzenetére


tts
addikt

á - még nincs benne vinyó - de itt egy kolléga - ő már használt is hasonlót

Bővebben: link

(#6) Joooe


Joooe
tag

A hasonló nem jó, igazából mindegy milyen típus, de arról a típusról amit megveszek mindent tudni akarok :) Csak mert egyszer már megjártam egy usb kerettel (de erről már lement itt egy idegbajos topik... )

Látom itt a PH! tesztek között, hogy 3,5''-os házak tudnak 30-35 MB/s-et, gondolom hasonló elvárható akkor egy 2,5''-os háztól, bár lehet hogy az 5400-es vinyó nem visz annyit.

Szóval ami itten nekem fontos, hogy 2,5''-os legyen, egy darab usb kábellel megoldható legyen az adatátvitel és a tápellátás is egyben, valamint a sebesség lehetőleg elérje/megközelítse a noti vinyó képességeit. Ha valakinek van ilyen írja mán le, hogy milyen típus, és milyen tapasztalatai vannak vele.


Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#7) micro válasza Joooe (#6) üzenetére


micro
addikt

Az inkább a vinyótól függ, hogy elég-e neki egy usb-n leadott táp teljesítménye.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#8) Joooe


Joooe
tag

Akkor azzal mi a helyzet ami eleve csak egy kábeles, bizonyos vinyókat nem lehet belerakni?

De mind1, akkor mondjatok vinyót is a tipphez :)

40-60 gigás vinyó úgy gondolom elég lenne nekem, azok között biztos van olyan amit elvisz...

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#9) micro válasza Joooe (#8) üzenetére


micro
addikt

Van Y USB kábel, aminek 2 db USB A csatija van, és a két aljzat teljesítményét összeadja.

Nekem egy Samsung 40GB-os vincsivel elmegy egy kábelen is. (Többnyire)

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#10) somodisoma


somodisoma
senior tag

Akkor ez azt jelenti, ha veszek egyy kulso USB-s rack-at, akkor nem tudok minden vinyot belerakni, mert nincs eleg aram?!?! Ez nagyon gaz, azt hittem, hogy nincs limit benne.

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#11) Joooe válasza micro (#9) üzenetére


Joooe
tag

Az úgy nem süti, van olyan hely ahol reálisan csak 1 porthoz férek hozzá, ezért ez a korlátozás. Nem is beszélve arról hogy kényelmesebb ha csak bedugom meg kihúzom és nem kell külön áramellátással bajlódni.

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#12) Joooe válasza micro (#9) üzenetére


Joooe
tag

Szóval olyan keret is amihez gyárilag két kábel jár, az is lehet hogy működik egy kábellel ha a vinyó beéri annyi árammal?

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#13) Joooe válasza micro (#9) üzenetére


Joooe
tag

mellesleg neked milyen sebességet tud?

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#14) micro válasza Joooe (#12) üzenetére


micro
addikt

Pontosan.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#15) micro válasza Joooe (#13) üzenetére


micro
addikt

Egyszer léemértem, de már nem emlékszem.
Majd ha lesz egy kis időm lemérem újra.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#16) Balinov


Balinov
félisten

Jooe,
tavaly akartam egy kis, 4GB-os 2,5''-os noti vinyóhoz egy usb-s keretet venni. Akkori nyomozásom,topikba keresgélésemben azt tudtam meg,hogy 2USB kábel (gyk 1adat +1 táp) csak a 3,5''-olosokhoz kell, a 2,5''-osokhoz elég az a tápellátás,ami az usb-n átjön. Ezt egy boltos ismerős is megerősítette,akinél egy vipower márkájut néztem ki.
Remélem hasznos volt az infó
üdv
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#17) Joooe válasza Balinov (#16) üzenetére


Joooe
tag

Nem biztos hogy jól értjük egymást...
Tehát 3.5''-os áramellátása lehetséges csak usbről? én úgy tudtam hogy ahoz az usb mellé egy külön, konnektorba dugott tápkábel (adapterrel) kell.
És láttam már olyan 2.5''-os keret adatait amihez két usb kábel kellett

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#18) Balinov válasza Joooe (#17) üzenetére


Balinov
félisten

Nem,nem. Pont fordítva. 3,5''=2 USB kábel 2,5''=1USB,amin a táp is megy.


csek disz áut:
Bővebben: link

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#19) Joooe


Joooe
tag

Valóban ott csak egy kábel van tehát működnie kell...
De 3.5-es tuti nem megy külső táp nélkül... az túl sokat zabál ahhoz

de ennél a vipower cuccnál van olyan kép is hogy sata-s smartkábellel megy ott honnan veszi az áramot?

[Szerkesztve]

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#20) Balinov válasza Joooe (#19) üzenetére


Balinov
félisten

a 3,5''-hoz kell a 2 usb csati.ez fix. Ill. pont a vipower oldalán láttam egy olyat,hogy elég 1db USB viszont ez a megoldás az külső tápos volt.

egyébként qrva sokféle felülettel gyárt ez a vipower 2,5'' rackeket.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#21) L3zl13 válasza Balinov (#18) üzenetére


L3zl13
nagyúr

3,5-ös nem mehet csak USB-ről, mert 12V is kell neki.
2,5-ös. A legtöbb külső ház, amihez írják, hogy 2 kábel kell, elmegy 1 kábellel is, ha az alaplap bírja neki szolgáltatni a kellő áramerősséget. A 2. csatlakozó csak azértz van, hogy biztosra menjenek.

Aki hülye, haljon meg!

(#22) Sipi- válasza Balinov (#20) üzenetére


Sipi-
tag

És a 3.5''-ös vinyóhoz honnan szülsz az 5V-os usb-ről 12V-ot a vinyónak?

Egyébként árultam én is itt vipower racket notivinyóval, de már csak a vinyó van meg. Ilyen az én rack-em is, van hozzá plusz usb kábel is, de általában egy is elég neki. Bővebben: link
Viszont a desktop gépen csak a hátsó usb-n megy, előre kivezetett usb-n még két kábellal sem megy.
Sebesség: átlagosan, ha nem töredezett a notivinyó és ahonnan másolok az sem, akkor kb. 25MB/sec.
Van egyébként egy eladó 40-es (5400rpm) vagy 20-as (4200rpm) notivinyóm :)

[Szerkesztve]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#23) Joooe


Joooe
tag

Halkan megjegyezném nem nagy kunszt az 5 voltból 12-t csinálni.
(Ha figyeltetek fizikaórán ;) )

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#24) Joooe válasza Sipi- (#22) üzenetére


Joooe
tag

Ha előre kivezetve nem megy az gáz, miért nem megy?

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#25) Balinov válasza Sipi- (#22) üzenetére


Balinov
félisten

Nem vagyok én szülés-nőgyógyász. Passz.
Ennyit tudok a témáról,amit leírtam ill. belinkeltem.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#26) Sipi- válasza Joooe (#23) üzenetére


Sipi-
tag

És maximum 1A-el annyit, hogy elég is legyen az IDE vinyónak?

Nekem nem ment elöl, felismerte az xp, majd eltűnt, megint felismerte, megint eltűnt.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#27) L3zl13 válasza Joooe (#23) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Igen? Áruld el légyszives, hogy egyenáramot hogy alakítassz át egyszerűen magasabb feszkóra. :U

Egyébként természetesen az átalakítás lehetséges, de ez méretnövekedéssel, és extra hőtermeléssel járna. Ráadásul a 3,5-ös vinyók nincsenek is visszafogva áramfelvétel szempontjából, tehát még 2 USB sem volna elegendő... -> Ezek mind fontos szempontok egy külső racknél, és ezért még nem is találkoztam 3,5-ös rackkel, ami elment volna simán USB-ről...

Aki hülye, haljon meg!

(#28) L3zl13 válasza Sipi- (#26) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szar a kivezetés, vagy a hozzá tartozó kábelezés.
Normálisan működnie kéne előlapon is.

Aki hülye, haljon meg!

(#29) erdoke válasza Joooe (#1) üzenetére


erdoke
titán

Ahogy azt már elmondták előttem, nem a keret fogyszt ''sokat'', hanem a benne lévő HDD. Ha megfelelő HDD-t veszel bele, akkor mindegyik keretben elmegy egyetlen USB portról. Iklyen a legtöbb 4200-as vinyók többsége. Az 5400 rpm-es változatok már gyakran többet vesznek fel mint amennyit az egyetlen USB port le tud adni, elsősorban induláskor és intenzív íráskor.
A 3,5'' vinyók ilyen működtetése nem megoldható, egyrészt a jóval nagyobb fogyasztás, másrészt a motor 12 V-os táplálása miatt. Nem véletlen, hogy minden 3,5'' külső kerethez adnak AC=>DC tápegységet.
Az 5400 rpm-es noti HDD-k sebessége kb. megegyezik az USB 2.0 gyakorlati maximumával, azaz 30-35 MB/s-ot bírnak. Így ideális párosítás az ilyen vinyó USB-vel, ha nincs (szabad) firewire portod. A 7200-asok semmiképpen nem mennek el egyetlen USB portról, ráadásul a melegedésük is komolyabb problémát okozhat mint lassabb társaiknál.

A legjobb aláírás a héten

(#30) Joooe válasza L3zl13 (#27) üzenetére


Joooe
tag

Természetesen vannak nehézségek amik meghiúsítják, nem mondtam hogy nincs :), de önmagában áttranszformálni még nem nagy cucc. Az általad sorolt hátrányokhoz hozzátenném még a súlynövekedést is, csak hogy okoskodjak ;)

Köszi minden eddigi segítséget!
Asszem bemegyek valamelyik üzletbe (mindegy csak ne m betűvel kezdődjön :D )és megkérem azt ottani ''szakembereket'' hogy segítsenek összeállítani valamit, és persze csak akkor veszem meg ha előtte kipróbálhatom.

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#31) micro válasza Joooe (#24) üzenetére


micro
addikt

Nekem ment mindenhol elöl is.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#32) Sipi- válasza erdoke (#29) üzenetére


Sipi-
tag

Nekem a 20-as, 4200rpm-es vinyóra 1A van írva, a 40-es (és a 20-as) 5400rpm-esre meg 0.6A :) Persze ettől függetlenül mennek egy usb kábellal notin és desktop gépen is.

[Szerkesztve]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#33) erdoke válasza Joooe (#30) üzenetére


erdoke
titán

Attól, hogy egy gépen kipróbálod, még nem biztos, hogyminden gépen egyformán menni fog. Az én 5400-as noti vinyóm (Hitachi) pl. a legtöbb asztali gépnél elmegy egy USB-ről, de a laptopok többségénél már kell a második is.

A legjobb aláírás a héten

(#34) L3zl13 válasza Joooe (#30) üzenetére


L3zl13
nagyúr

''Természetesen vannak nehézségek amik meghiúsítják, nem mondtam hogy nincs''
Épp ezért kötöttem bele pont az ''egyszerűen''-be... :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#35) umiki válasza L3zl13 (#34) üzenetére


umiki
tag

Ráadásul nem is olyan kis nehézségek. Lehet hogy a konvertered sokkal drágábbra jönne ki, mint a rack.

(#36) sbazsi


sbazsi
veterán

nekem is van egy dtk keretem, 40/4200 hddvel benne.
az notebookom szereti azt kiírni, hogy teljesítményimpulzus a hubon, vagy mifene szöveg.
ez lehet káros hatással akár a notira, akár a hdd-re?
mert ettől függetlenül működik rendesen.
/akár akkuról, akár tápról megy, ezt írja ki./

(#37) Joooe válasza erdoke (#33) üzenetére


Joooe
tag

Lejjjjebb linkelt Balinov egy ViPower keretet amihez csak egy kábelt lehet csatalakoztatni. Akkor az valószínűleg nem megy minden géppel?

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#38) G@ben válasza Joooe (#37) üzenetére


G@ben
addikt

Ez engem is érdekelne, meg a beszerezhetősége, illetve ára.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#39) erdoke válasza Joooe (#37) üzenetére


erdoke
titán

Ahogy mondtam, nem a keret fogyasztása a lényeg. Ha kis fogyasztású HDD-t teszel bele, akkor elmegy egy USB-ről minden gépen.
Firewire eleve nagyobb áramerősséget tud leadni 5 V-ra, tehát azzal nincs ilyen gond, kivéve talán a Maxtor 7200 rpm-es vinyóit. :D
A legtöbb gépen van PS/2 port, így egy USB + egy USB->PS/2 átalakítóval bárhol tudod használni a kettős tápkábellel ellátott keretedet.

A legjobb aláírás a héten

(#40) sbazsi válasza erdoke (#39) üzenetére


sbazsi
veterán

Ezt a teljesítményimpulzus a hubon dolgot miért írja ki?
lehet ebből baj?:F

(#41) PPeter válasza erdoke (#39) üzenetére


PPeter
addikt

Arra viszont nagyon kell vigyázni, hogy a PS2 csatin bekapcsolt állapotban történő le-felcsatlakoztatás (akár billentyű, egér is) nagyon gyakori, hogy hazavágja az alaplapot. :(

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#42) sbazsi válasza PPeter (#41) üzenetére


sbazsi
veterán

hümm,
erről még nem hallottam.
ha belegondolok, akkor elég sok alaplapot tönkretehettem volna így. :D

(#43) mr_ricsi válasza sbazsi (#40) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Az utóbbi pár évben az alaplapok délihídjában van ''áram menedzsment'' az USB HUB-okban, vagyis figyelik az áramfelvételt, és ha az a megengedett -általában 500mA-t- meghaladja, akkor elveszi az áramot a HUB-hoz tartozó 2db USB csatitól. (Az áramértéket az eszközkezelőben ki is írják, meg lehet nézni.)

És emellett még SMD biztosítékok is vannak az alaplapokon, biztos ami biztos alapon.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#44) sbazsi válasza mr_ricsi (#43) üzenetére


sbazsi
veterán

és ettől lehet valami baja akár a notebook alaplapjának, akár a usb hdd-nek?:F
vagy csak a kezdeti nagy áramfelvétel miatt írja ki?
ami rövid idő alatt visszaáll normálisra? (egyáltalán, visszaáll?)

:F:F

(#45) LukE válasza erdoke (#39) üzenetére


LukE
veterán

hááááát. Vannak gyenge usb aljzatok, amik nem adnak eleg kakaot, szoval nem 100%, hogy mindenhol menni fog az a vinya. Szabad ps2 sincs mindenhol.
Firewire meg nem ad 5V-ot. (de tenyleg nagyobb teljesitmenyt lehet leszedni rola, mint az USB-rol. Ha az alaplap gyartoja is ugy gondolta, es nem csak 4pin FW aljzat van rajta (es tenyleg le tud adni annyit, amennyit a szabvany eloirna.)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#46) PapaMaci


PapaMaci
őstag

Nekem is lenne ilyen gondom.
Bővebben: link
Nekem is pont az áramfelvétel lenne a lényeg!
Esetleg nincs egy teszt valahol 2.5''-os HDD-kröl?

...mint az közismert...

(#47) mr_ricsi válasza sbazsi (#44) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''ettől lehet valami baja akár a notebook alaplapjának''

Ehhez nem tudok hozzászólni, mert nem ismerem eléggé a notik belvilágát.
Amit írtam, azt desktop lapokról-chipsetekről írtam.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#48) sbazsi válasza mr_ricsi (#47) üzenetére


sbazsi
veterán

azért gondolom a notikat is ellátják a megfelelő védelemmel, ha áramellátásról van szó, nem?
Föleg merthogy az akksi miatt ott szvsz jobban ügyelnek az ilyesmire.

(#49) mr_ricsi válasza sbazsi (#48) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''azért gondolom a notikat is ellátják a megfelelő védelemmel, ha áramellátásról van szó, nem?''

Mivel nem jártam utána, erre most mit mondhatnék?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#50) #19103744


#19103744
törölt tag

Üdv mindenkinek!

Segítséget kérnék! Van egy 2,5 külső vinyóm. Ha notikon használom, nem kell megtáplálni külső áramforrásról. Az asztali PC-n viszont nem működik csak táppal, ill. felismeri, de írás/olvasáskor lekapcsolgat. Valakinek van valami épkézláb ötletre, hogyan lehet az USB-n kimeneti áramot állítani? Eszközkezelőben a részletek között vannak erre utaló leírások, de opció sehol senem:( (A táp sztem bőven elegendő, és az USB portokon sem észleltem hibát, mind a 10 tesztelve)
A8N-SLI Deluxe, 7600GT 1GB RAM 2db vinyó, FSP 350 (chieftec 400-al is teszteltem)

Ha kikapcsolom a gépet, folyamatosan villog, és nyekereg, a tápot ki kell húzni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.