Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  tapegyseg mutet (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) simi


simi
csendes tag

haliho!

az a bajom hogy nagyon hangos a tapegysegem, es arra gondoltam hogy kiiktatom a ventijet. leegne?

maga a gep nincs kihuzva ugyhogy nemigen kell neki hogy kiszivja a meleget a hazbol a ventillator.

"Any PC built after 1985 has the storage capacity to house an evil spirit." - Jim Peasboro atya, Savannah, GA, USA

(#2) Parci válasza simi (#1) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Igen, leég, eszedbe ne jusson kikapcsolni a ventit!!!!!!!!!!!!!! Max cseréld ki egy halkabbra, bármilyen 12V-os 8x8-as venti jó.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3) simi


simi
csendes tag

ok, kosz! majd beteszek egy csendesebbet...

"Any PC built after 1985 has the storage capacity to house an evil spirit." - Jim Peasboro atya, Savannah, GA, USA

(#4) guest


guest
veterán

en is meghekkeltem a tapomat ami napi 24 orat mukodik, es nagyon csondes. Vettem egy tizenvalahany lapatos vekony golyoscsapagyas vetit, aztan kicserletem erre a tapventit, de ugy hogy nem 12v, hanem 5v -al megy. ezt lehet ellenallassa csinalani, vagy masik vezetekre kotod, nembonyolult....

prohardver vendég

(#5) Parci válasza guest (#4) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Az 5V is picit kockázatos, mert határeset, hogy mindig beindul-e a venti... szóval azért fülelj :). (a legelegánsabb dolog egy potit bekötni, és olyan 7-8V-ra levenni a cuccot)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6) XMI


XMI
csendes tag

Az 5V-os táp ötlet elég jól hangzik, annyira, hogy egy gyártó (CODEGEN) eleve 5V-ra köti a ventit. Egyszerűen nem venni észre, hogy megy a táp, telejesen csendes. Üresen beindítva tesztelhető le (a zöld vezetéket egy minimum 1kohm-os ellenálláson keresztül le kell földelni és akkor elindul - SENKINEK NE JUSSON ESZÉBE ELLENÁLLÁS NÉLKÜL!). A tápon ahhoz, hogy elég jó légáramlás legyen vágtak még egy csomó másik lyukat. Esetleg a kalandvágyóbb bütykölőknek is érdemes lehet megpróbálni a táp dobozát megfelelő helyeken kivagdosni. Persze csak megfelelő szigeteléssel.
XMI

(#7) Parci válasza XMI (#6) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Jó az aláirásod (nincs hosszú iiii valamiért itt). Én amúgy arról beszéltem, amikor valaki 12V-os ventit köt 5V-ra. Az eleve 5V-os ventivel persze tényleg állatul meg lehet csinálni :DD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8) XMI


XMI
csendes tag

Parci! Akkor én nem voltam elég világos. A tápban gyárilag 12V-os a venti, de a gyártó köti 5V-ra. Egyébként közben láttam egy Siemens munkaállomást is, aminek szintén csökkentett tápfeszről megy a ventije. DE ... és most jön az érdekesség, bekapcsoláskor fölpörgeti 12V-al, majd lelassítja és hagyja 5V-on. Hogy miért? Talán a port akarja az elején kifújni. A hosszű Í-vel a problémám az, hogy Linux alatt nem látom az ékeszeteket korrektül. (Amúgy olvashatók? áéíüűöő)

(#9) Adi válasza XMI (#8) üzenetére


Adi
senior tag

Az ékezetek látszanak és ha kérsz, akkor küldök egy 101/104 gombos billentyűzethez jó xmodmap-et, amin még a DOS-os multikey kiosztásnak megfelelően vannak rajta a gombok. :)

Lehet, hogy horror de én anno egy ATX tápon a bekapcs vezetéket ellenállás nélkül kötöttem rá a földre és nem lett semmi baj belőle. :D Volt egy Gigabyte duál Pentiumos lapom és nem volt hajlandó áramszünet után újraindulni, pedig néha kellett volna. Így meg ki kellett húznom a konnektorból, ha azt akartam, hogy ne menjen. :D

ldm start-reconf primary

(#10) kozmate


kozmate
tag

A Codegen tápokban hőkapcsoló van ha jól tudom! Nem nyomja fölöslegesen a levegőt, ezért halk.

(#11) XMI válasza Adi (#9) üzenetére


XMI
csendes tag

ADI! Kösz a segítséget, de elsősorban inkább a megjelenítéssel van bajom. Tulajdonképpen még lusta voltam beállítani a ISO betükészletet, ezért nem látom rendesen őket, de úgy tűnik írni jól tudom őket. (A helyesírásom ettől persze még lehet rossz :-) )

Egyébként nem próbáltam még rövidre zárni, állítólag valaki így már tönkretette a tápját, azért figyelmeztettem mindenkit. Persze az is lehet, hogy az a táp eleve hibás volt.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  tapegyseg mutet (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.