Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vtechun


vtechun
veterán

Hello! Kiváncsi lennék, hogy lehetséges-e a fent említett téma... Nemtom pontosan,hogy müxik a tápegység, mármint,hogy hogyan állítja elő a különböző frekiket, de ha úgy, hogy először előállít 12 voltot és azt továbbá alakítgatja különböző stabilizátor IC-kkel, akkor könnyen meg lehet oldani azt,hogy nem dugom be a konnektorba, hanem ahol a 12 voltot leadja oda kötöm az akksit. és akkor már mehet lazán tovább... Érdekelne, hogy mások akik esetleg jobban értenek a tápegységekhez mint én, hogyan vélekednek erről...

(#2) vtechun


vtechun
veterán

most mondták itt hozzáértőbbek,hogy nem lenne könnyü megvalósítani...

(#3) kiskonfi válasza vtechun (#1) üzenetére


kiskonfi
tag

POntosan nem tudom, mert még nem volt alkalmam bemérni, de ahhoz hogy a 220 v-ot 12 v-á transzformáld, mindezt 300 W-on. Kb 10 kilós tarfóra lenne szükséged. Asszem a táp egyenirányítja 220-at, stabil 12 illetve 5 v-ot állít elő referenciafeszültségnek, és a 220 egyenfeszültséget szaggatja meg olyan frekvenciával, hogy 5 illetve 12 v jöjjön ki.

A táp teljes kihagyása esetén a 12 v oké is lenne, mert az ott van (habár az inkább 13, 2 amiből emlékseim szerint eggyetlen stabilizátor sem képes 12 v-ot csinálni), de ott van az 5 volt, ami mellett elég nagy áramerősségek folydogálnak és nem tudom, hogy van-e olyan stabic amely ezeket kibírja (valószínűleg ha sokat kapcsolsz össze megoldható.)

Az már eléhanyagolható, hogy az alaplapnak is kell jó sok féle feszültségérték, és ezkez is külön külön elő kell állítani.

HA pedig a kocsiaksiból akarsz 220-at csinálni, az talán nem is rossz, és akkor még a monitorodat is bedughatod, de az egyetlen kapcsolás amit eddig találtam , az 50 W-ra volt méretezve.

Egyébb lehetőség: Szétszedsz egy szünetmentes tápegységet, megnézed mi van benne, és onnantól nyert ügyed van.

(#4) FluID


FluID
tag

Persze az akkuk kapacitása is véges, ekkora teljesítménynél nem húzná sokáig...
Nézz meg tápot, rá vannak írva az adatok, hogy az egyes ágakon mekkora áramot tud.
Nem sok olyan stabilizátort találsz ami 5V-on mondjuk tud 30ampert. Ahhoz már kapcsolóüzemű dolog kell. Azt meg nem egyszerű megtervezni, hogy minden szempontnak megfeleljen.

[Szerkesztve]

(#5) Fisha válasza vtechun (#1) üzenetére


Fisha
őstag

Eleve nem ertem ezt a reszt:
''hogyan állítja elő a különböző frekiket''

Amugy meg gondolj csak bele, hogy egy egve felejtett fenyszoro mennyi ido alatt szivja le az aksit. Figyelembe veve a teljesitmenyeket, oszd el ezt az idot 10-zel. Na pont eddig birna az aksi, ha egyaltalan elbirna akkora terhelest, amit egy gep jelent (amit kotve hiszek).

(#6) kiskonfi válasza Fisha (#5) üzenetére


kiskonfi
tag

Hát mondjuk a 44 Ah-ás aksival normál üzem mellett egy gép kb 2 órát képes menni. Az önindító meg kb 7-800 w-os, tehát egy számítógép meg se kottyan neki.

Egyébként én is régóta gondolkozom azon, hogy meg kéne csinálni, de otthon nem örülnének, ha szétszedném a szünetmentes tápegységet (gari vesztés):O.....

(#7) vtechun válasza Fisha (#5) üzenetére


vtechun
veterán

nem frekit akartam irni csak más fórumban ott jár az eszem:)) feszültséget akartam írni...

(#8) vtechun


vtechun
veterán

csak én azt hittem naivan,hogy 12 voltból csinál mindent mert akkor könnyen menne, de ha 5 v-ot is külön állitja elő, akkor már gázosabb...

(#9) kiskonfi válasza vtechun (#7) üzenetére


kiskonfi
tag

PEdig úgy is értelmes volt.
MErt attól függően, hogy milyen frekvenciával engedi rá a 220-at a trafó bemenetére, változik a kiemenet feszültsége....

(#10) FluID válasza kiskonfi (#9) üzenetére


FluID
tag

Majdnem.
A kitöltési tényezőt változtatja, nem a frekvenciát.

(#11) jerry311


jerry311
nagyúr

hát épp ezen akarok varázsolni otthon (csak leeht hogy a kocsi akkuja túl öreg már).
Van nekem ugyanisegy működő(nek mondott) szünetmentes tápom, csak éppen az akku hiányzik belőle, ami 12V 7Ah (11Ah) zárójelest nem tudom minek van de a tápon is így van a 3 érték. Szóval most az van, hogy az 55 Ah-s akku van a tápn, egyelőre csak tölti (de lehet hogy halott az akku). Ezzel már mennie kéne 40-50 percet a gépnek, mert az eredeti kis akkuval 11-15 perc volt az áthidalási idő, ez meg mondjuk 5-ször akkora kapacitású :DDD
Majd meglássuk mi lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.