Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) armand


armand
csendes tag

Thermaltake A1889 Silent Boost cooler
- ultrahalk, AMD Athlon XP-hez 3400+ és fölötte
- bordaméret: 82x70x49 mm
- ventillátorméret: 80 x 80 x 25 mm
- teljesen réz
- sebesség: 2450 rpm
- levegőkeringetés: 27,5CFM - zajszint: 21 dBA
- áramfelvétel: 1,56W
- élettartam: 50.000 óra
- kétféle elő- és hátlapi kézi fordulatszámszabályzó

ez lenne a kérdésem hogy sztetek cseréljem-e le erre a hütőről egy falconrockII-ről 1700+ procim van és tuningolom most 2000Mhz-n megy de húznám tovább?!

(#2) trbvszkij válasza armand (#1) üzenetére


trbvszkij
tag

Én nem ismerem a falconrockII-t, ezért csak a SilentBoosttal kapcs. tudok véleményt nyilvánítani. Az, hogy ultrahalk, hazugság. A 21dB feltehetőleg nem hazugság, de nem úgy mérték, mint ahogy a többi gyártó szokta, ezért nem összehasonlítható. A szokásos méréssel inkább lenne 26-28dB. Kifejezetten zavaró, éppolyan porszívó, mint az összes többi TT. Ilyen van nekem is, a boltbeli alapzaj mellett jónak tűnt, de nagyon megbántam. A te döntésed, de ha halkat akarsz, akkor nem ez kell neked. Ha hűtőt akarsz, akkor sem ez kell. Ez egy középhangos, középhűtő, drágán. Kell az enyém? Egész életében 1400on ment, mert felette nem bírom elviselni, alá meg nem tudom szabályozni, megkímélt darab:)


The meaning of life: Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

(#3) Borosz válasza armand (#1) üzenetére


Borosz
senior tag

Egyetértek a hangját illetőleg. Mondjuk a porszívó effektus kissé erős megfogalmazás. Én azt mondanám, hogy a Falcon II-től úgy 2 db-el hangosabb, hallásra is kb ennyi a külömbség. Tényleg nem sokkal hangosabb mint a Falcon II. Én a Falcont cseréltem erre és ez jobban bírja a tuningot is. Viszont SpeedFan-al 2200rpm környékén már-már szinte hangtalan. Vagy valami potival is le lehet szabályozni. Hűtésével nekem nincs semmi bajom. 2600+ Bartont hűt és idle 37 fokos, 27 fokos szobahő mellett.
A bolti árát nem éri, de szerintem kaphatsz itt kb. 4500-ért egyet.
Én nekifogtam egy Swiftech- másolatnak és ezért akarok tőle megválni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.