Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  iPon Computer

Hozzászólások

(#6751) franc0 válasza StSanya (#6750) üzenetére


franc0
őstag

Menthetetlen vagy. További szép álmokat.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#6752) StSanya válasza franc0 (#6751) üzenetére


StSanya
őstag

Az, hogy te szerencsétlen vagy, s nem tudsz élni a törvények, jogszabályok adta lehetőségekkel, mert nem tudod felfogni, megérteni őket, attól még másnak nem kell így járnia. Esetleg boltos vagy, s kis világodat megzavarná, ha jogszerűen kéne eljárnod?

De nem értem, saját magadnak is ellentmondasz, kicsit tudathasadásosnak tűnik ez az állapot. Írod, hogy: "nincs alapból 3 napos csere, csak ha szar a termék" majd pedig, hogy "Ha hazamész és 2 nap múlva visszajössz, ki tudja mit csináltál vele..."

Nem furcsa szerinted? Vagy szerinted a jogalkotó úgy képzelte, hogy 3 napig ül a vevő a boltban nonstop és az eladók merev nézései kereszttűzében használja a terméket, s ha véletlenül elromlana, akkor átveszik?

De legalább próbáld meg a linkelt esetet elolvasni és megérteni. Ott a válasz a problémára, ami téged zavar:

"Mindez nem jelenti azt, hogy a forgalmazó ne lenne jogosult a termék hibájának eredetét vizsgálni. Miután kicserélte a készüléket, jogosult vizsgálni a hiba eredetét és amennyiben azt tapasztalja, hogy az a vásárlást követően keletkezett okra vezethető vissza, illetve rendeltetésellenes használat eredménye, a polgári jog általános szabályai szerint érvényesítheti kártérítési igényét a fogyasztóval szemben."

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#6753) ACE- válasza franc0 (#6751) üzenetére


ACE-
addikt

Most komolyan mondod hogy Ő a menthetetlen? Olvasd el a jogszabályt és értelmezd. Le van írva elég egyértelműen mire nem hivatkozhat, és ha hibás a termék, akkor ki kell cserélnie. Természetesen, ha később kiderül, hogy a hiba valamilyen nem rendeltetésszerű használatból adódott, jogosan kérheti vissza a vételárát a cuccnak, amit csereként odaadott, illetve követelheti a kártérítést. De alapesetben ha 3 napon belül meghibásodik egy termék, akkor azonnal, ismétlem, azonnal cserélnie kell, vagy ha nem tudja, akkor vissza kell adnia az árát.

És el sem olvastam, StSanya ettől függetlenül bemásolta az ide vonatkozó tudnivalókat. :)

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#6754) bul07 válasza HUN]Repa (#6714) üzenetére


bul07
nagyúr

HUN]Repa ha lehet nézetek rá a Spinterre mert én 10-re rendeltem a garanciafutárt mert aznap biztos otthon lettem volna , erre most hívott hogy a kapuban van, szerencsére épp volt aki átadja neki
Oké hogy itt a román határ mellet a villág végén megragad minden alkalmat amikkor erre jár de na érted
Nem véletlen lehet lehet kiválasztani az időpontott

Ez csak egy észrevétel és nem panasz

Ha pozitív ellbírálás lesz akkor jön a levelezés hogy levásárolnám az árát :)
Úgyis processzort meg alaplapot akarok venni a közeljövőben (59+25=84e Ft étékben)
Csak várom a híreket hátha ebben a hónapban megjelenik a Haswell Refresh

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#6755) tlac válasza bul07 (#6754) üzenetére


tlac
nagyúr

nekem is egy nappal korábban jött múltkor...

(#6756) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Ismét jár a piros pont az iPon-nak a múltkori probléma megoldása után. Az alaplapot a szervizben helyreállították, bár továbbra sincs kéznél 4. gen prockóm, hogy kipróbáljam, de mivel részletes teszteredmények vannak mellékelve, gondom minden ok. Az ügyintézés meglehetősen gyors volt, totális meglepetés az email karate után.
:R

Úgy néz ki csak szeretik megijeszteni a vásárlót a sablon e-mail-el. ;]
Akit esetleg érdekel: occón eladó GIGABYTE GA-H81M-HD3 nálam.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#6757) messi6502 válasza messi6502 (#6348) üzenetére


messi6502
tag

Na! A mai nap megjött a pozitív elbírálás, így fél év után lesz megint videókártyám! :DD

(#6758) ACE- válasza DNReNTi (#6756) üzenetére


ACE-
addikt

A múltkor még azt írtad, hogy akkor vetted észre hogy rossz, amikor nem indult a rendszer... Akkor még volt procid?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#6759) DNReNTi válasza ACE- (#6758) üzenetére


DNReNTi
őstag

A gép megrendelésre jött, az ügyfélnek sürgős volt, eladtam a konfigot másik alaplappal. A konfiggal ment a proci is.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#6760) Fateys


Fateys
tag

Összeállítottam egy konfigot az Ipon-nál. Van valakinek véleménye,ha kérem,hogy ők szereljék össze,az mennyire megbízható?Megcsinálnak mindent rendesen?(kábelezés,amennyire lehet szépen elvezetve,minden flottul működjön). Gondolom jóval megbízhatóbb és bármi garanciás probléma lenne,ők rakták össze,tesztelték le,szóval rám nem háríthatnák a felelősséget. Sose raktam össze gépet,nem vagyok híve a kontárkodásnak,csinálja az aki tanulta,ért hozzá. Még nincs tapasztalatom velük,alapjáraton inkább óvatos és bizalmatlan vagyok :)

Xiaomi Redmi 4X + Mi Band 2

(#6761) Fateys


Fateys
tag

Írtam nekik emailt tegnap,hogy milyen tápot ajánlanak a gépösszerakóba náluk összeállított konfighoz, meg érdeklődtem az összeszerelésről...
"internetes cégként a legbiztosabb elérhetőségünk az e-mail, munkaidőben általában 1 órán belül válaszolunk". Remélem ma már kapok választ valamikor...

Xiaomi Redmi 4X + Mi Band 2

(#6762) bul07 válasza bul07 (#6738) üzenetére


bul07
nagyúr

Na megjött a válasz a garanciáztatásomra, egy hét se kellet , mondjuk ez egyszerű ügy volt kis érték, a belseje szét éget szétszedve meg nem volt így egyértelmű szerintem

Befejeződött a garanciális ügyintézése, azonban a terméket sajnos sem kicserélni, sem megjavítani nem tudtuk, annak vételárát jóváírjuk Önnek.

Köszönöm ipon :R

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#6763) torma1981 válasza bul07 (#6762) üzenetére


torma1981
veterán

Szia. Még ne örülj majd 3 hét mire visszaadják a pénzedet. Én voltam már így.

(#6764) fricz19 válasza torma1981 (#6763) üzenetére


fricz19
őstag

Elállás <> Levásárlás/jóváírás
Ne keverd a kettőt

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#6765) torma1981 válasza fricz19 (#6764) üzenetére


torma1981
veterán

Nem nem. Mikor nem tudnak mit adni visszaküldik a lóvét. Az volt 3 hét.

(#6766) fricz19 válasza torma1981 (#6765) üzenetére


fricz19
őstag

Wtf? Azt mégis hogy?
Én kaptam egy mailt aznap bementem és már kaptam is vissza a pénzt

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#6767) torma1981 válasza fricz19 (#6766) üzenetére


torma1981
veterán

Nálam 8Gb ram volt hibás. 2 hét alatt sikerült bevizsgálni. Utana jött az emil hogy nem tudnak adni stb.
Kértem vissza a pénzt és 3hét volt mire visszaküldték elég hosszú levelezés után. Én pécsi vagyok. Sajna nem tudtam személyesen bemenni.

(#6768) bul07 válasza torma1981 (#6767) üzenetére


bul07
nagyúr

Hát ha 3hét akkor annyi, most végül is ez nem olyan nagy összeg

De vásárlásnál is jóváírták volna
Ha rendelek a Van garanciális levásárlásom menüpontba beírom hogy #*****, és levonja a megfelelő összeget?
Erre a válaszuk:
Nem vonja le az összeget, a termék beérkezését követően különbözeti számlát állítunk ki, melyet átvételkor készpénzben a futárnak kell fizetnie.

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#6769) bul07 válasza torma1981 (#6767) üzenetére


bul07
nagyúr

Fejlemény
Most ez a válasz jött
Kérése szerint jártunk el, az imént meg kellett, hogy kapja a jóváíró számlát. Ez alapján fog a pénzügy az azon levő határidőig utalni.
A bankszámlaszámot pénzügyünknek mindezzel egyidejűleg továbbítottam.

És itt a jóváíró számla, ha jól nézem legkésőbb jövőhéten vissza is jön ez a hatalmas összeg :DDD (persze az adataimat töröltem)

Jól jön majd a processzor árába , csak lassan akar megjelenni a i5-4690

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#6770) h1mpi válasza bul07 (#6769) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ezzel az öszeggel nem mész messzire :) egy meki menü ára ;)

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#6771) bul07 válasza h1mpi (#6770) üzenetére


bul07
nagyúr

Hát igen ;] :DDD

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#6772) KMan


KMan
őstag

Az igaz, hogy bankkartyaval is lehet mar fizetni az uzletben, nemcsak kp-val?

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#6773) h1mpi válasza KMan (#6772) üzenetére


h1mpi
nagyúr

lehet csak +2%-ért!

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#6774) zsoltyyy válasza h1mpi (#6773) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

Ez valami rossz vicc, ugye? :F

[ Szerkesztve ]

(#6775) fricz19 válasza zsoltyyy (#6774) üzenetére


fricz19
őstag

Nem.

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#6776) h1mpi válasza zsoltyyy (#6774) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Az iPon Computer Kft. minden vásárlás esetén a kosár értékének 2%-át adminisztrációs díjként felszámolja. Az adminisztrációs díjat készpénzes, utánvétes és átutalásos fizetés esetén akciós kedvezményként a "Fizetési akció” keretében, annak visszavonásáig elengedi.

[link]

[ Szerkesztve ]

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#6777) zsoltyyy válasza h1mpi (#6776) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

Ez elég gáz... :U

(#6778) h1mpi válasza zsoltyyy (#6777) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ez van 90%-ban.... Ahol nem ott látod is az árban a 2%-ot ;)

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#6779) miroon


miroon
aktív tag

Pickpack ponthoz jár garifutár? :))

iPhone 13 Midnight Black

(#6780) fricz19 válasza miroon (#6779) üzenetére


fricz19
őstag

Igen!
[link]

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#6781) Fateys válasza miroon (#6779) üzenetére


Fateys
tag

Szólhatna neki valaki már :D Nekem is azt mondta telefonon a hölgy,hogy Pick Pack ponthoz nem jár garanciafutár :) Pedig olvastam a gyakori kérdéseiknél,hogy jár hozzá...

Xiaomi Redmi 4X + Mi Band 2

(#6782) torma1981 válasza Fateys (#6781) üzenetére


torma1981
veterán

Szia. Mond meg a kedves hölgynek hogy olvassa már el a szabályzatukat. Vagy ha nagyon szőke majd felolvassák neki. :-) Én többször intéztem garit pick pack pontos rendelésnél.

(#6783) bul07 válasza Fateys (#6781) üzenetére


bul07
nagyúr

Nekem a mostani hangszóróm is Pick Pack pontos volt, és simán vitte a garanciafutár :)

Most jut eszembe a héten a számlámon kell lennie annak a rettenetes nagy összegnek :DDD

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#6784) bul07 válasza bul07 (#6783) üzenetére


bul07
nagyúr

Most néztem a mai napon meg is érkezett a számlámra a pénz , egy hét se kellet pontosan 2munkanap (péntek meg ma)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#6785) Fateys


Fateys
tag

Engem is megleptek ma egy email-el és sms-el. Úgy volt,hogy pénteken érkezik a pénteken megrendelt konfigom,de úgy néz ki,hogy holnap. Örülök neki,csak kicsit tartok tőle,hogy nem volt meg a kért ellenőrzés a konfiguráció összeállítása után,mert arra +1napot írtak. Mivel pénteken adtam fel a rendelést,ma kezdtek el foglalkozni vele és 4 órakkor már át is adták a futárnak. Remélem alapos rendes munkával dobták össze ilyen hamar... Ha minden rendben lesz akkor beírhatnak maguknak egy pirospontot a gyorsaság miatt :) Ha összecsapták és azért van ilyen kész,akkor gond lesz...

Xiaomi Redmi 4X + Mi Band 2

(#6786) h1mpi válasza Fateys (#6785) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Kapott egy tesztet és kész. Az nem tart 1 óránál tovább. Reménykedhetsz :P

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#6787) Fateys válasza h1mpi (#6786) üzenetére


Fateys
tag

Én is így gondolom. Nem is értem miért írják a weblapon,hogy tesztelés +1nap :D Bár úgy lenne... Toljanak rajta teszt programokat 10-12 órán át,aztán akkor előjönnek a hibák ha vannak. Megérné az 1 napot.

Xiaomi Redmi 4X + Mi Band 2

(#6788) n00n válasza Fateys (#6787) üzenetére


n00n
őstag

Én azért szoktam kérni tesztet. Hátha kiderül már ott a helyszínen, hogy valami gubanc van. Egyszer szerencsére így kiderült, hogy hibás az alaplap és nem kellett futárral bajlódnom.

(#6789) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Urak!

Attól, hogy személyesen vettem át (de interneten rendeltem) még ugyanúgy élhetek a 8 munkanapos elállás jogával ugye?

Mert lenne itt valami amit kár volt megvennem :W

A jövő heti hosszú 7vége után gondoltam visszavinni, az lesz a 4. munkanap ha jól számolom.
Melyik boltba kell visszavinni egyébként? A dévaiba vagy a francia útiba? És van-e valami teendő előtte, amiről tudnom kéne?

Előre is köszöntem :R

[ Szerkesztve ]

(#6790) fricz19 válasza GeneraL_XTX (#6789) üzenetére


fricz19
őstag

Persze ugyanúgy eltudsz elállni(a lényeg h neten rendeld, az átvétel lényegtelen).
Dévai u. ba kell vinned.

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#6791) h1mpi válasza GeneraL_XTX (#6789) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ennyi volt a Giga 290? Ezek szerint az ára se véletlen volt. :(

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#6792) GeneraL_XTX válasza h1mpi (#6791) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Látogass el a 290 topicba, írtam már róla egy keveset :DDD

fricz19:THX :R

[ Szerkesztve ]

(#6793) Fateys


Fateys
tag

Egyenlőre nagyon meg vagyok elégedve az Iponnal :) Múlt pénteken rendeltem meg, hétfő ugye húsvét volt,kedden írtak,hogy kész és szerdán meg is érkezett.
Minden jól működik,bár örültem volna,ha a biost frissítik az alaplapomon,mert jó régi verzió van rajta.
Kicsit off téma... Az amd a8-6600K procim nagyon melegszik :S Alapból 35-40 fok,ami még oké,de játéknál 60-70 fok között mozog,végül max 70-re beáll. A 70 fok mennyire árt a procinak,ha 1-2 órát játszok vele úgy? Leírásába elvileg max 74 fokot írnak... Vagy ne nagyon terheljem, amíg nem veszek jobb proci hűtőt rá?
Amd fm2+ alaplapra tudna valaki ajánlani olyan proci hűtőt,ami nem foglalja le a ram helyeket és jól hűt,csendes,stb. Jó lenne beleférne 6-7 ezerbe max.
Köszi előre is.

Xiaomi Redmi 4X + Mi Band 2

(#6794) Azharel válasza Fateys (#6793) üzenetére


Azharel
aktív tag

Frissítették volna, ha te kéred azt és jelzed nekik valamilyen formában. Én már vásároltam tőlük úgy alaplapot, hogy kértem a frissítést. Ezt ingyen megcsinálják.

[ Szerkesztve ]

(#6795) torma1981 válasza Azharel (#6794) üzenetére


torma1981
veterán

Szia. Ha szerencséje van frissitik. Én laptopba memoriabeépítést kértem mondták hogy megteszik és mégsem tették. :-(

(#6796) =HG=


=HG=
addikt

Sziasztok! Erről az in-game kuponról lehet tudni valamit? Mire lehet beváltani, és hol? Mert nem találok róla semmit... :F

(#6797) ACE- válasza =HG= (#6796) üzenetére


ACE-
addikt

Ez szerintetek RAM, proci, vagy alaplap hiba?

A BIOS-ban eltűnt a Cpu ratio beállítás, így a CPU-nak nem tudok a gyárinál nagyobb szorzószámot beállítani. Eddig 42-re volt ez állítva, és a processzor szépen működött is az alaplap megvásárlása óta 4.2 Ghz Turbó módban.
Ugyanakkor a RAM-okat nem tudom 1600Mhz-re állítani a megfelelő 8-8-8-24 CL értékekkel az Ai Tweaker menüben. az XMP értékekre állítanám őket, de ekkor az elmentés után a gép már nem indul újra. Kikapcsolom, majd visszakapcsolom, és akkor elindul, de az alap értékekkel, 37 Turbo ratio-val és a RAM pedig 1333Mhz, 9-9-9 es cl értékkel. A Memory Frequency-t is próbáltam DDR3-1600-ra állítani, ugyanez a helyzet, nem indul újra a gép, majd ki-bekapcs után az alap értékek vannak, bár a BIOS-ba belépve a beállítás jónak látszik.
A profilomban a konfig.
Köszönöm a segítséget!

Azért írom ide a kérdést, hogy ez szerintetek garis hiba? Elvégre a lap leírásában található alapvető funkció nem működik... és a RAM-ot sem tudom megfelelő sebességen hajtani. Erre cserélniük kell, nem? Ez nem kompatibilitási probléma, főleg ha másik 1600 Mhz-es RAM sem megy benne...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#6798) Repsol600 válasza ACE- (#6797) üzenetére


Repsol600
addikt

Szerintem alaplap. Csinálj szerintem egy Bios resetet.

(#6799) ACE- válasza Repsol600 (#6798) üzenetére


ACE-
addikt

Csináltam, nem segített...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#6800) ACE- válasza ACE- (#6799) üzenetére


ACE-
addikt

BIOS képek a problémáról: [link]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  iPon Computer
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.