Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  iPon Computer

Hozzászólások

(#6701) D@ve89 válasza DNReNTi (#6700) üzenetére


D@ve89
tag

És hajlott lábakkal sikerült azért beletenned a processzort mindenféle erőlködés nélkül? :)

(#6702) DNReNTi válasza D@ve89 (#6701) üzenetére


DNReNTi
őstag

Mivel a lábak nem a prockón vannak, hanem az lga foglalatban, ráadásul nem függőlegesek, hanem el vannak fektetve, és a rengetegből kettő darab volt elhajolva, azt is csak nagyítóval vettem észre, így igen, minden gond nélkül simán belement.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#6703) nanemár válasza DNReNTi (#6702) üzenetére


nanemár
csendes tag

Nem szakszerűen lett üzembe helyezve, így jár a feltételes teljesen jogosan.

(#6704) torma1981 válasza nanemár (#6703) üzenetére


torma1981
veterán

Nálam az 5 perces HDD-re írták hogy feltételes garancia. Hogy súlyosan rongálódott. Hogy a sarkok le voltak nyalva.De nálam semmi látható hiba nem volt. Annyi hogy kerregett, kattogott. Azonnal ment vissza. Biztos itt is user error mi?? És nem csak én jártam így vele. Biztos mindenki aki ide ír az mind hazudik.

[ Szerkesztve ]

(#6705) nanemár válasza torma1981 (#6704) üzenetére


nanemár
csendes tag

Nem azt mondom, hogy mindig korrekten járnak el. Én csak azt mondtam, hogy ha görbe lábbal üzembe helyezte akkor EBBEN az esetben jogos a feltételes. Ennyi

(#6706) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Lapot ezért veszek át csak személyesen. Meg kell nézni és nincs vita ebből.

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#6707) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Ahhoz képest amiket itt olvastam én még szerencsés is vagyok. :D Ez az első komolyabb mínusz. Egyébként nem vitát akartam én ezzel indítani hogy ki a hibás meg ki nem. Nem is az a lényeg hol hajlottak el a lábak (a gyárban) hanem az eljárás.

(#6703) nanemár
Nem szakszerűen lett üzembe helyezve
Végül is vagy 10 éve foglalkozok ezzel, 4. éve viszem a saját boltom, de tuti nem szakszerűen lett üzembe helyezve. :D Nem egy 14 éves hülyegyerek vagyok akinek anya megvette az első számítógépét. Ilyenkor mindenki marha okos, de ezt szerintem 1000-ből 999 ember benyalta volna. Amit korábban is írtam: Tegye fel a kezét aki egy zsír új alkatrészt nagyítóval átnéz. :)

No mindegy részemről téma lezárva, kár ezen vitatkozni meg sárdobálni, én csak meg akartam osztani a történetet, de lassan már bánom, mert kb minden beérkező komment alapján még én vagyok a hülye. :D

Ha lesz update az ügyben megírom.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#6708) h1mpi válasza DNReNTi (#6707) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nem vagy hülye csak peches. Pont ez az egy olyan szitu, amin mindig megy a veszekedés ki a hibás.
Ha nem tudod gariztatni, írj pü-t és segítek egy szaki elérhetőségével, aki meg tudja csinálni. :K

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#6709) torma1981 válasza DNReNTi (#6707) üzenetére


torma1981
veterán

Látod erröl beszélek. Azért van itt Magyarország ahol van. A vevő a hülye. Ennyi. :-(

(#6710) tlac válasza DNReNTi (#6707) üzenetére


tlac
nagyúr

Tegye fel a kezét aki egy zsír új alkatrészt nagyítóval átnéz.

nem nagyítóval, mert arra nincs szükségem, de elég alaposan átnézem

(#6711) ACE-


ACE-
addikt

Valóban vitás a dolog, hogy hol hajlott el a láb, de kértem én, hogyan lehet csak 1-1 lábat elhajlítani, ha nagyon odafigyelek, és DIREKT el akarok hajlítani csak egyet, akkor sem biztos hogy sikerül egykönnyen, szóval ha valóban csak egy-egy volt elhajolva, és különböző irányokba, akkor nem tudom hogyan lehetett azt egy proci berakásával kivitelezni...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#6712) h1mpi válasza ACE- (#6711) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nekem már sikerült a történelemben... 8-9 láb hajlott el tök máshol egy cpu ki és berakás miatt...

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#6713) the_mad


the_mad
aktív tag

No, ma megkaptam az új VGA-t.

summa summárum:
Teljesen meg vagyok velük elégedve. Rugalmasak, gyorsak (például a csere VGA esetében).

Nekem, abszolút pozitív tapasztalat.

“God made men, but Sam Colt made them equal.”

(#6714) HUN]Repa válasza torma1981 (#6693) üzenetére


HUN]Repa
aktív tag

&DNReNTi: Jelenleg fekvőgipszben, otthon, valszeg meg egy jó ideig, így az üggyel kapcsolatban konkrétumokkal nem szolgálhatok. Amit látok:

Márc 22-24ig e-mailezes, melynek kollégáink segítségüket ajánlják fel, hogy a hibát a lehető leggyorsabban elháríthassuk, erre írod, hogy küldöd az alaplapot. Ezután csönd. Garanciafutárt csak 1 héttel később igényeltél (Megkérdezhetem miért? Arra nem gondolsz esetleg, hogy meg ha valóban sérülten érkezett volna az alaplap, de csak 9-10 nappal a bejelentés után kapom meg, ki hiszi el nekem? A nagykerek sajna nem hiszem. Remélem látod az összefüggést a történtek között, a félretájékoztatás elméletre inkább nem is reagálok).
Tegnap érkezett be, a feltételes ügyintézés sablonemail kiment. Nem igazan értem a felhördülést, max 1 napos az ügyintézés, nincs elutasítva, stb

Emellett a képen amit csatoltál 3 sérült érintkező látható, ami tőből elhajlott, és hozzáér egy másik érintkezőhöz - ezt említed, emellett, a középső és az alsó kondisor található érintkező felső része vissza van hajolva, ez olyankor keletkezik, amikor sérülés ellenére építik be a CPUt.
Nem kell nagy dologra gondolni, ilyen sérüléseket okozhat egy ujjal végigsimítva - rossz irányban - is az ember, majd a CPUt behelyezve kész a baj.
Ez a deformáció olyan mértékű, hogy szakavatott szem különösebb erőfeszítés nélkül észleli, nagyító egyáltalán nem kell hozza. Szerintem.

God save us from the arrows of the Hungarians.

(#6715) DNReNTi válasza HUN]Repa (#6714) üzenetére


DNReNTi
őstag

Szia

Mint korabban es az emailben is irtam. Ertem en higy ez egy hulye helyzet es nem is azzal van gondom h rossz az alaplap. Csak en halal nyugodt az elso par email utan hogy a lap cserelve lesz. Ez az oka annak is hogy nem kapkodtam a lap visszakuldesevel, mivel kozben vettem egy masikat es biztos
voltam a csereben. No de megint megismetlem magam reszemrol a tema lezarva. Ez van. Bumm.
Mielobbi gyogyulast. ;)
Udv
enti

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#6716) Bélaaaa válasza HUN]Repa (#6714) üzenetére


Bélaaaa
őstag

"fekvőgipszben"??? :Y

Az nem jóóóóó!

Gyógyulj meg mihamarabb!

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#6717) lancy


lancy
tag

Lezarult az ugyintezes a Hdd-vel kapcsolatban, levasarlas lett a vege. Vegul is minden ok csak a procedura kicsit docogos. Az Ipon is megkonnyitene a sajat dolgat ha kitalalna valamilyen folyamatot amivel az atvetelnel megbizonyosodnak a termek allapotarol, fenykeppel, es folyamatosan tajekoztatassal, nem csak a vevo oldali megkereses utan.
A folyamattal nem vagyok elegedett, de a vegeredmennyel igen. Maradok vasarlojuk, ugy mint az elmult 5 evben.

(#6718) h1mpi válasza lancy (#6717) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ennyi! Én még mindig ott veszem az alkatrészek 80-90%-át. 1-2 esetben kisebb dolgot (ram, ventik, paszta) veszek Pclandnál, Aquánál, PCX-nél esetleg Hardverkernél. Tudom, hogy nem sokat számít, de a legigényesebb bolt kinézet és leggyorsabb kiszolgálás is az iPonban van vagy az Aquában.
Sok üzlet olyan "lelakott", hogy hányingerem van, amikor bemegyek...

[ Szerkesztve ]

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#6719) torma1981 válasza HUN]Repa (#6714) üzenetére


torma1981
veterán

Jobbulást neked. :-) Nem kellet volna vitáznod egy garanciás haragossal. :-P ;-)

(#6720) the_mad válasza h1mpi (#6718) üzenetére


the_mad
aktív tag

Látnád a Compker új üzletét. Steril, mint az űrhajó belseje.

“God made men, but Sam Colt made them equal.”

(#6721) h1mpi válasza the_mad (#6720) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ott még nem jártam :)

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#6722) h1mpi válasza h1mpi (#6721) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Egyedül az ipoltalomon röhögök, mindig , amikor megkapom ;]

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#6723) torma1981 válasza h1mpi (#6722) üzenetére


torma1981
veterán

Én is kaptam. :-) De mi az értelme pontosan ?

(#6724) h1mpi válasza torma1981 (#6723) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ez egy olyan szerveren keresztüli kommunikáció, ami elrejt Téged.. Persze a szerveknek kuadják, ha "rossz" vagy :DD

[ Szerkesztve ]

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#6725) torma1981 válasza h1mpi (#6724) üzenetére


torma1981
veterán

Hmm akkor tökre megéri. :D :P

(#6726) bul07 válasza h1mpi (#6724) üzenetére


bul07
nagyúr

Sima VPN

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#6727) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Ma hoztam el a zsir uj alkatreszeimet toluk de ugy nez ki a proci meg van murdelva. Holnap azert megnezetem massal is. Ha hibas akkor kerhetem toluk az azonnali cseret vagy hogy megy ez naluk?

(#6728) ACE- válasza BoneDragon (#6727) üzenetére


ACE-
addikt

3 napon belüli meghibásodásnál, vagy ha ugye eleve hibás volt, cserélik, mert kötelező. Persze még kitalálhatják hogy Te tetted tönkre... A lényeg hogy mielőbb tájékoztasd őket a hibajelenségről.

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#6729) BoneDragon válasza ACE- (#6728) üzenetére


BoneDragon
veterán

Ez a 3 nap az munkanap vagy beleszamitva hetvege is? Ha igen felveszik ezek a telefont hetvegen vagy olvassak a mailt?

[ Szerkesztve ]

(#6730) torma1981 válasza BoneDragon (#6729) üzenetére


torma1981
veterán

3 Munkanap.

(#6731) BoneDragon válasza torma1981 (#6730) üzenetére


BoneDragon
veterán

Koszi. Akkor hetfo reggel oda is telefonalok hogy delutan erosen erkezem. :)

(#6732) Bélaaaa válasza BoneDragon (#6731) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Inkább email - t írj, telefont nem biztos, hogy felveszik.

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#6733) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Ja es meg annyit, hogy ha beviszem 3 napon belul hogy csereljek ki. Akkor mennyi ido a csere? Vagy ezen is ulnek hetekig?

(#6734) nanemár válasza BoneDragon (#6733) üzenetére


nanemár
csendes tag

Tapasztalataim szerint 3-4 munkanap alatt szokták cserélni.

(#6735) vaakuum


vaakuum
addikt

Asrock z77 pro3 alaplap az alany, még garis.
Megkapta a 2.1-es biost, de az intel speedstep nem működik. Elvileg Diasable, de a cpu-z és az asrock programja szerint is ugrál az órajel szorzó. Mit lehet vele csinálni, hogy stabil órajelet adjon?

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#6736) ACE- válasza vaakuum (#6735) üzenetére


ACE-
addikt

Ez itt off, írj valamelyik alaplapos topicba.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#6737) h1mpi válasza ACE- (#6736) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Mondjuk ide :)

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#6738) bul07


bul07
nagyúr

Na nekem is lesz garanciális ügyintézésem
4WORLD 05547 Stereo Sound Wave
(Havi jó ha egyszer használtam ezért ilyen olcsót vettem fél éve, fülessel tolom amúgy)
De ha lehet biztos nem csere darabot kérek

Most fél órája egy hatalmas pukkanással elszállt(mintha egy lufi pukkant volna ki), még kék szikra is volt, persze a kismegszakítót is leverte
Először azt hittem hogy a tápegységem adta meg magát, de gépet kihúztam, újra bedugtam a hosszabbítót ekkor megint pukkanás, na ekkor monitor vagy hangszóró , szerencsére hangszóró volt a ludas
Fú de megijedtem már ép szunyókáltam
De érdekes csak bedugva volt nem volt bekapcsolva

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#6739) ACE- válasza bul07 (#6738) üzenetére


ACE-
addikt

Túláram, nem garis probléma. (Csak idéztem hogy feltehetően mire fognak hivatkozni.)

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#6740) bul07 válasza ACE- (#6739) üzenetére


bul07
nagyúr

Ha túláram lett volna mást is visz, na majd meglátjuk

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#6741) fricz19 válasza bul07 (#6740) üzenetére


fricz19
őstag

Nem olyan biztos az.
Ilyen termékbe a legolcsóbb, silányabb alkatrészeket rakják, kis túlfesz is kivégezheti.
(Az hogy nem is volt bekapcsolva szintén erre enged következtetni)

Én más hiba leírással adnám le :)

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#6742) bul07 válasza fricz19 (#6741) üzenetére


bul07
nagyúr

1980Ft most, én még 1440Ft-ért vettem, nem variálok rajta , de egy tuti hanem garanciáztatják akkor vissza se küldjék tegyék a E-szemétbe és annyi

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#6743) tlac válasza fricz19 (#6741) üzenetére


tlac
nagyúr

akkor mégis csak garis probléma, ha szemétből lett gyártva, de nem bírta

(#6744) fricz19 válasza tlac (#6743) üzenetére


fricz19
őstag

nem

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#6745) tlac válasza fricz19 (#6744) üzenetére


tlac
nagyúr

indokold

(#6746) jozsi252 válasza tlac (#6743) üzenetére


jozsi252
veterán

Az a baj hogy az a hangszóró, ígyis úgyis a szemét kategóriába tartozik... Nem is értem az embereket hogy mire számítanak ilyen hulladék terméktől. Attól hogy ritkán van használva még 1500 helyett lehet venni 3-4k-ért is, aminek már kb legalább van márkája.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#6747) franc0 válasza ACE- (#6728) üzenetére


franc0
őstag

Ez már nagyon, de nagyon régóta nem igaz.
Nem értem, miért hivatkozik erre mindenki...

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#6748) StSanya válasza franc0 (#6747) üzenetére


StSanya
őstag

151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet:

Még a mai napon hatályos szöveg:

7. § Ha a fogyasztó a fogyasztási cikk meghibásodása miatt a vásárlástól (üzembe helyezéstől) számított három munkanapon belül érvényesít csereigényt, a forgalmazó nem hivatkozhat a Ptk. 306. §-a (1) bekezdésének a) pontja értelmében aránytalan többletköltségre, hanem köteles a fogyasztási cikket kicserélni, feltéve, hogy a meghibásodás a rendeltetésszerű használatot akadályozza.

Holnaptól, azaz 2014. április 9-től hatályos:

7. § Ha a fogyasztó a fogyasztási cikk meghibásodása miatt a vásárlástól (üzembe helyezéstől) számított három munkanapon belül érvényesít csereigényt, a vállalkozás nem hivatkozhat a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény 6:159. § (2) bekezdés a) pontja értelmében aránytalan többletköltségre, hanem köteles a fogyasztási cikket kicserélni, feltéve, hogy a meghibásodás a rendeltetésszerű használatot akadályozza.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#6749) franc0 válasza StSanya (#6748) üzenetére


franc0
őstag

Ne légy naiv.
Tehát: nincs alapból 3 napos csere, csak ha szar a termék. Elvileg ez arra van ugye, hogy a gyári hibát kiszűrjük.
Ha hazamész és 2 nap múlva visszajössz, ki tudja mit csináltál vele...
Amikor visszamész a boltba, a csávó azt fogja mondani ő csak eladó, nem jogosult megállapítani hogy az eszköz működése milyen, illetve hogy a hiba a termék értékesítésekor is fennállt-e. Vissza kell küldeni a forgalmazónak/gyártónak szakvéleményért.
És máris szopod a brékót, mert hetekig várhatsz.

Mit lehet tenni okos vásárlóként?
- neten vásárolsz, így 8 (illetve új szabályként tizeniksz) napig akkor is visszaviheted ha nem tetszik a színe a csajodnak
- a helyszínen azonnal teszteled a készüléket, hamár balga módon személyesen vásárolsz

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#6750) StSanya válasza franc0 (#6749) üzenetére


StSanya
őstag

Az, hogy nem tudsz elolvasni és/vagy értelmezni egy jogszabályt, az magánügy. Hogy hülyeségeket irkálsz egy elvileg szakmai fórumon, az nem az.

[link]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  iPon Computer
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.