Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  iPon Computer

Hozzászólások

(#6351) ACE- válasza GRaul (#6340) üzenetére


ACE-
addikt

Én arra gondoltam hogy 3 napon belüli hiba esetén vissza kell adniuk a pénzt, ha kéred. Ha felhasználtad a kódot nincs pénzvisszaadás, max. csere... szerintem...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#6352) zsoltyyy válasza ACE- (#6351) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

Nem értem, hogy mi köze van a kódnak a kártyához. Megvett egy olyan terméket, ami hibás volt, hogy felhasználta-e a hozzá adott játékot az az ő dolga. 3 munkanapon belül jelezte a hibát, így egyértelmű a csere, sőt akár a vásárlástól is elállhat. Azt hogy ezt a gyártócég, vagy esetleg az ipon hogy intézi, az nehogy már a vásárló gondja legyen. :U

(#6353) h1mpi válasza StSanya (#6350) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Rég küldtem volna nekik ügyvédi felszólítást. Nincs joguk ennyi ideig vizsgálni semmit.

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#6354) n00n válasza h1mpi (#6353) üzenetére


n00n
őstag

Az e-mailben is 1-12 hónapra hivatkoznak, ami azért brutálisan sok idő. Én tudom nélkülözni a terméket, mert pont ilyen esetre van tartalék. De azért 4 hónap az nonszensz a többi hozzászólónál. Sajnos kiindulva az eddigi iPon-os garanciáztatásból egyre inkább ott tartok, hogy inkább nem veszek ott semmit. Mi értelme van így a garanciának? Főleg mint céges vevőnek, ha hónapokig nem tudom használni a terméket?

(#6355) fricz19 válasza n00n (#6354) üzenetére


fricz19
őstag

Sehol nem fogják neked gyorsabban javítani/cserélni a terméket ha feltételes.
Sőt sok helyen át se veszik a fizikai sérült cuccokat.
Aqua nem rég dobott vissza egy alaplapot mert egy kicsit görbült volt a lába.
Miután vissza lett görbítve ment probléma mentesen, csak ugye már bukta a garancia

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#6356) CsonkaImo válasza fricz19 (#6355) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Én ilyen esetben a gyártóhoz szoktam fordulni, sokkal gyorsabb az ügyintézés mégha külföldön is történik. Nekem cseréltek már törött sata data csatlakozót kingston SSD-t, benne maradt a gyári sata kábelban. Írtam az iPonnak, azt válaszolták megkérdezik a nagykert mit lehet tenni. Nem jött válasz 2 hétig, így felvettem a kapcsolatot a Kingstonnal, elmeséltem hogy történt, küldtem képeket. Egy nap alatt jött a válasz hogy küldjem el a hivatalos magyar szervizbe és cserélik.Új SSD-t kaptam új garanciával. Szóval nem minden esetben reménytelen a feltételes ügyintézés.

(#6357) fricz19 válasza CsonkaImo (#6356) üzenetére


fricz19
őstag

Korrektek voltak:)

Én intel procit küldtem ki gyártóhoz, nem volt feltételes, csak nem lehetett tudni hova garis.
2 hónapot vártam, és mikor megjött akkor tudtam meg, hogy a garanciája nem hogy újra indult, de még meg se hosszabbodott.
Szóval ha én tehetem csak hazai kiskerrel, mert a magyar jogszabályok nem olyan rosszak ha garanciáról van szó.

[ Szerkesztve ]

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#6358) CsonkaImo válasza fricz19 (#6357) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Biztos gyártó és szerencse kérdése is. Ismerősöm asrock alaplapot vett az iPon-tól és törött volt a foglalatban elég sok láb. Ott az iPon intézte a feltételes garanciát, de 2 hónap alatt ő is új lapot kapott. Míg egy másik ismerősöm asus lapját (nem volt jó egy memória foglalat sem) ugyan úgy 2 hónap alatt cserélték pedig az nem volt feltételes.

(#6359) D@ve89 válasza zsoltyyy (#6352) üzenetére


D@ve89
tag

Annyi köze van hozzá, hogy a kód a termék részét képezi. Ez ugyebár egy szoftver használatára feljogosító kód. A jogszabály szerint szoftver vásárlásától csak abban az esetben lehet elállni, ha teljesen bontatlanul, eredeti csomagolásában visszük vissza a kereskedőzöz. Elég ennyi, használni sem kell elkezdeni! Nos mivel itt nincs BF4 csomagolás, de már elkezded használni a szoftvert a kóddal, attól nem fogsz tuni elállni. Mivel a kód, a szoftver, a VGA termék részét képezi, így aztán gondolhatod tovább....
Ugyanez a helyzet az előretelepített OS-sel rendelkező számítógépek esetén, ha már telepíted a hozzáadott OS-t, onnantól kezdve jogszabály szerint nem tudsz elállni, hacsaknem vissza tudod állítani az eredeti állapotot, hogy ne vegye észre senki a használatot.

ACE: Egyébként nincs 3 napon belüli hiba esetén automatikus pénzvisszafizetés. 3 napon belül azonnali csere illeti meg a fogyasztót.

[ Szerkesztve ]

(#6360) ACE- válasza zsoltyyy (#6352) üzenetére


ACE-
addikt

A Te fogalmaid szerint ennyi erővel bárki szerezhet magának videókártyához adott játékokat. Csak rendelni kell, és miután a kódokat felhasználtad, visszaküldeni 8 napon belül... gondolkodj egy kicsit... pont ezért nincs ilyen visszavételi kötelezettség szoftver esetén. Az mondjuk lehet hogy megoldható, hogy a cserekártyához már nem adnak kódot, de pénzvisszafizetés már nem valószínű hogy így játszik...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#6361) h1mpi válasza ACE- (#6360) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Azon senki nem gondolkozott még el, hogy ezért adják a kódokat hozzá? :C
Felhasználod és onnantól kezdve ők diktálnak a 8 napon belül is. 8 napig pihenni kell, utána lehet eladni :D

[ Szerkesztve ]

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#6362) 04ahgy válasza h1mpi (#6361) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A kódok nemzetközileg meghirdetett, amíg a készlet tart féle akcióban vannak, nem hiszem, hogy az iPon kitüntetne mindenkit, hogy majd jól kódot adok a VGA mellé, hogy ne állhasson el.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6363) h1mpi válasza 04ahgy (#6362) üzenetére


h1mpi
nagyúr

És a nemzetközi jogban ugyanez az elállási szabály csak általában 7 nap ;)
Hidd el, hogy ezért trükköznek ezzel, hogy kicsit kevesebben küldjék vissza a különböző dolgokat.

Mondjuk a webshopokat is megértem, mert berendel valaki egy eVGA GTX 780 K|NGP|N karit és visszaküldi 8 napon belül mit kezdenek vele? Nem biztos, hogy másnap eladják..

[ Szerkesztve ]

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#6364) D@ve89 válasza h1mpi (#6363) üzenetére


D@ve89
tag

És még drágábban is adhatják ugyanazt a terméket. ;]

(#6365) CsonkaImo válasza h1mpi (#6363) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Én pont tegnap említettem meg nekik, hogy elállnék a vásásrlástól. Sapphire r9 290x-emnek elkezdett rezegni a burkolata, bf4 editionos és tudják is. Mégis válaszként azt kaptam, hogy 8 munkanapon belül küldjem vissza és 30 napon belül fizetik vissza a vételárat. Azóta szerencsére megoldódott a problémám, szóval nem kell vissza küldenem.

(#6366) h1mpi válasza CsonkaImo (#6365) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Igen visszaküldöd és vagy levonják a kód árát vagy elutasítják a kérésed. Azt mondtad, hogy a kódot felhasználtad?

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#6367) CsonkaImo válasza h1mpi (#6366) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Felhasználtam, persze. Ha levonják a kód árát az nem zavarna, utóbbi viszont igen.

(#6368) h1mpi válasza CsonkaImo (#6367) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Hát ezt csak akkor tudjuk meg, ha vissza küldöd :) Nem kaptál hozzá kedvet? :DDD
Amúgy tényleg mi értelme lenne?! Pl. Nekem nem kell 290 BF4 edition, de a kód igen.
Lerendelem és visszaküldöm. Van egy 5K-s kódom ingyen. NEm hiszem, hogy ezt benyalják... Ez MO nem a kánaán..

[ Szerkesztve ]

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#6369) CsonkaImo válasza h1mpi (#6368) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Nem küldöm vissza mert akkor 30 napig se kártyám se pénzem :DDD Viszont ha a felhasznált kupon árát levonják az jogos szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#6370) Azharel válasza h1mpi (#6368) üzenetére


Azharel
aktív tag

azért annyira nincs ingyen, mivel egyszer kifizeted a futárt mikor megkapod a cuccot, az már 2500. Elállás esetén meg saját költségeden kell vissza juttatni a terméket, ami simán van 2000. 30 nap után meg csak a termék árát kapod meg.

(#6371) fricz19 válasza h1mpi (#6366) üzenetére


fricz19
őstag

Ez most tapasztalat az iponnak vagy csak kitaláltad?

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#6372) h1mpi válasza fricz19 (#6371) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nem tapasztalat, de valaki leírhatná, ha járt így, hogy mi a menete?

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#6373) ACE-


ACE-
addikt

Viszont ha levonják a kód árát, akkor az a probléma hogy mi az ára? Hasukra ütnek és kitalálnak egy árat? És ha nem fogadom el az árat? Érdekes dolgok ezek... Legalább írják rá, hogy 8 napon belüli elállás nem lehetséges, csak akkor, ha nem használtad fel a kódot...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#6374) h1mpi válasza ACE- (#6373) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Iponosok nem olvassák ezt? :P

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#6375) Sonja


Sonja
veterán

Most meg fogok ismerkedni az Ipon garanciával. A ma küldött videókártyám sajnos hibás (Black Sscreen problémás), így kérhetek garifutárt. Remélem el fogják ismerni, hogy hibás, és cserélik. :U

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#6376) h1mpi válasza Sonja (#6375) üzenetére


h1mpi
nagyúr

A kupont felhasználtad?

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#6377) Sonja válasza h1mpi (#6376) üzenetére


Sonja
veterán

A BF4-re gondolsz? Nem. Mindent visszacsomagoltam, ami benne volt.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#6378) h1mpi válasza Sonja (#6377) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Francba :N Ezen vitáztunk ha valaki felhasználta, akkor mi a szitu, de ezt most nem tudjuk meg. Sok szerencsét és rövid időt a cseréhez :K

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#6379) 04ahgy válasza h1mpi (#6378) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ti az elálláson vitáztatok, hogy mi van felhasznált kuponnal. Ő meg gariban akarja cseréltetni. Nála egyszerű lett volna felhasznált kuponnal is: kupon marad, termék csere.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6380) ACE- válasza Sonja (#6377) üzenetére


ACE-
addikt

Bakker, használd már fel lécci és küldd úgy vissza. :)
Ui.: És elállással küldd vissza! :D

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#6381) ACE- válasza 04ahgy (#6379) üzenetére


ACE-
addikt

Jó de ha termék csere van, akkor elvileg ugyanolyanra kell cserélni, az meg a kuponos kártya... bár gondolom abból van nem kuponos verzió is, és legfeljebb olyanra cserélik, ami végülis megoldható, elállásnál viszont nem nagyon...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#6382) GRaul válasza ACE- (#6381) üzenetére


GRaul
őstag

Én felhasznaltam es ugy adtam le. Cserébe. Azt irtak h mar tovább küldték. 1-2 napot meg varjak. Majd kiderül mi lesz. Dr pont leszarom a kupont :) csak a kártyám legyen mar meg végre :)

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#6383) ACE- válasza GRaul (#6382) üzenetére


ACE-
addikt

Jó de a cserébe leadás az más, mert ahelyett adnak egy olyan kártyát, amihez nincs kupon. De mi most az elállásról beszéltünk, hogy az ilyenkor nem működhet, de tapasztalat nincs...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#6384) siege5


siege5
aktív tag

Üdv!

Folyamatban van egy proci garanciális ügyintézésem.
Ugyebár többen mondták írták, és a honlapon is az olvasható, hogy "törekedni" kell a 15 napos ügyintézésre.
Na már most az általában erről olvasott visszajelzések szerint ez alapból csak "álom" nagyrészben legalábbis ez hónapos több hónapos dolog szokott lenni.
Mégis én érdeklődnék ezzel kapcsolatban 2 dologról.
A 15 nap munkanap vagy ténylegesen ennyi? ugyanis külön nem térnek ki rá a leírásban.
Másik kérdés, nekem lassan 20 napnál jár a dolog, azóta nincs hír róla, de lassan azért kíváncsi lennék mi van vele, mikortól érdemes levélben érdeklődni tőlük?

(#6385) tlac válasza siege5 (#6384) üzenetére


tlac
nagyúr

a nap az nap, a munkanap meg munkanap

(#6386) Azharel válasza siege5 (#6384) üzenetére


Azharel
aktív tag

Nekem mikor garis ügyintézésem volt velük, vártam 2 hetet miután vissza küldtem a cuccot, majd heti 1 levelet írtam nekik. Szerintem nyugodtan érdeklődj.

(#6387) jozsi252 válasza siege5 (#6384) üzenetére


jozsi252
veterán

Hiába írsz nekik, nem tudnak semmit mondani, mivel a szervizelést nem ők végzik. De általában 30 nap után már érdemes érdeklődni, az előtt felesleges.

iPhone 13 Pro Max

(#6388) Jhonny06


Jhonny06
veterán

De jó, hogy 6 után már basznak felvenni a telefont, amikor elvileg 8-ig vannak..

(#6389) bul07 válasza Jhonny06 (#6388) üzenetére


bul07
nagyúr

Telefonhoz nagy mákk kell, nem szokták felvenni még nap kőzbe se
Írj emailt hamarabb kapsz választ

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#6390) FrozenThrone válasza Jhonny06 (#6388) üzenetére


FrozenThrone
aktív tag

Telefon szám az szerintem dísznek van csak kint, mert akárhányszor próbáltam őket elérni telefonon, sose sikerült :U

[ Szerkesztve ]

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#6391) ACE- válasza FrozenThrone (#6390) üzenetére


ACE-
addikt

De jogos is egyébként, telefonnak nincs nyoma, és könnyebb rövid velős vagy Ctrl-V-C válaszokat adni a hasonlóakat kérdezőknek.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#6392) FrozenThrone válasza ACE- (#6391) üzenetére


FrozenThrone
aktív tag

Akkor ne írják ki hogy van telefonos elérhetőség, miközben a gyakorlatban nincs :U

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#6393) siege5


siege5
aktív tag

Ha most feltételezzük azt az alap esetet, amit már többen is írtak előttetek, hogy a javítást külső cég végzi náluk, akkor hiába is vennék fel a telefont, úgy sem tudnának mit mondani ilyentént meg felesleges napi 100 hívást fogadni és csak "makogni" mert nem tudnak érdemben reagálni rá ott hirtelen információ nélkül.
Én jobban kedvelem a mailt, van látható maradandó nyoma, illetve nekik sem kell azonnali választ adniuk, esetleg utána tudnak érdemben nézni az általam visszaküldött terméknek, magyarán kicsit bővebb információt kapok/kaphatok mint telefonon.
A telefonszámot meg kötelező feltűntetniük, mint elfogadott cég rendelkezni kell vele, az már más kérdés, hogy átérzem milyen az ha már mondjuk az ügyfélszolgálatos a napi 100 telefonhívás után (ami jó része kioktató, kötekedő esetleg nem odaillő) megunja, én is untam anno, mert ne tudjátok meg kik tudnak ilyenkor hívni rázúdítani az éppen telefont felemelő emberkére minden bajukat, mikor szerencsétlen nem is tehet semmiről, csak a munkája révén neki kell felvennie a kagylót:D

[ Szerkesztve ]

(#6394) szaboz80


szaboz80
újonc

Egy gyors kérdés: Ti milyen telefonszámon értétek el az iPon szervizét? Én amiket találtam mind-mind az üzleté és ott azt mondták, hogy a szerviznek nincs telefonja :F

(#6395) Jhonny06 válasza szaboz80 (#6394) üzenetére


Jhonny06
veterán

Az az 1 telefonszámuk van csak, ami a honlapon is fel van tüntetve, de soha nem veszik fel. Viszont az e-mailre gyorsan válaszolnak legalább, úgyhogy ott írj.

(#6396) zsoltyyy válasza Jhonny06 (#6395) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

Mihez képest gyorsan? :U

(#6397) Jhonny06 válasza zsoltyyy (#6396) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ha szerdán rendeltem egy GTX770-et és akkor nem volt odaírva, hogy jár hozzá az AC 4 Black Flag, de most ott van, akkor nem kapom meg?

Kérdés, hogy ezt a kupont az iPon adja-e vagy az NVIDIA oldalán kell simán beregisztrálni a terméket, mert az utóbbi szerint minden "qualified" kártyához jár, amibe a 770 is benne van, tehát ennek bolttól függetlenül kéne mennie alapból, nem bónuszként eladva.

[ Szerkesztve ]

(#6398) h1mpi válasza Jhonny06 (#6397) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ipon adja, de regisztálnod az oldalon kell.

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#6399) yerico válasza GRaul (#6334) üzenetére


yerico
senior tag

igen, 3 munkanapon belül kötelesek cserélni, nem lehet semmire sem hivatkozni. Ha nem lenne hibája, akkor értelemszerűen nem kellene cserélniük. Webes vásárlásnál a 8 nap csak bontatlan csomagolás esetén állhat fent tudtommal.

(#6400) fricz19 válasza yerico (#6399) üzenetére


fricz19
őstag

Mind2 rosszul tudod.

3napon beluli termeket nem lehet javitani csak cserelni, de ez nincs idohoz kotve.

8munkanapig lehet elallni a vasarlastol(lenyegtelen h bontott, hasznalt)

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  iPon Computer
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.