Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  iPon Computer

Hozzászólások

(#6101) Nxn908xxx válasza spidersoft (#6099) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Melyik monitorképre gondolsz?
Az órát, hogy őszinte legyek fogalmam sincs hogy elfelejti-e.

(#6102) Azharel válasza spidersoft (#6100) üzenetére


Azharel
aktív tag

Sprinter futár, állítom az egyik legkorrektebb futárszolgálat. Mindig telefonálnak mielőtt jönnek, és nagyon rugalmasak, Nem 1x előfordult hogy a munkahelyemre hozattam a cuccokat, vagy átküldtem ismerősök lakcímére.

(#6103) spidersoft válasza Nxn908xxx (#6101) üzenetére


spidersoft
senior tag

Ha bemégy a BIOS-ba, ott azért látni, hogy például 2002 éjfél van-e rajta :D Monitorképre meg arra, amikor megáll és mondja, hogy nyomj F1-et. Ez már csak azért is jó, mert be tudod mutatni, hogy neked biz'isten csinálta, nyomdossátok addig, amíg nektek is elő nem jön, mert ezt kell keresni.

(#6104) Jester01 válasza Nxn908xxx (#6094) üzenetére


Jester01
veterán

Áramtalanítani szoktad? Amíg a táp megy, addig elvileg az elemet nem használja.

Jester

(#6105) spidersoft válasza Azharel (#6102) üzenetére


spidersoft
senior tag

Köszönöm, velük még nem volt dolgom, d emegkérdezem kollégákat, hogy mikor esedékes, hogy odaérjen, gondolom találok valakit, aki tudni fogja :)

(#6106) Nxn908xxx válasza Jester01 (#6104) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Nem szoktam áramtalanítani csak kikapcsolom.
Egy ilyet dob be bios reset után. Asus logo és utána ez.[kép]

(#6107) spidersoft válasza Nxn908xxx (#6106) üzenetére


spidersoft
senior tag

Ez azt írja, hogy valami nem szeret olyan órajelen/szorzón/feszültségen menni. Amikor p2 500-asom volt, akkor nem hogy húzni, de kézzel pontosan az automatán detektált értékeket beállítani se hagyta, nem sikerült kideríteni, hogy miért :D Ha húzás nélkül, automata módban megy, akkor menjen úgy.

(#6108) Nxn908xxx válasza spidersoft (#6107) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Kipróbálom majd úgy.
Az azért mert nem mentem le egy profilba a beállításokat?
De ez hogy van hát direkt azért vettem ekkora hűtőt rá hogy tudjam húzni. Meg stabil is.
Na de majd megpróbálom úgy hogy mindent gyárin hagyok.

(#6109) 04ahgy válasza Nxn908xxx (#6108) üzenetére


04ahgy
nagyúr

"De ez hogy van hát direkt azért vettem ekkora hűtőt rá hogy tudjam húzni. Meg stabil is."

Overclocking Failed = sikertelen túlhajtás.

Hát így van ez. Valami mégsem kóser... Nem stabil az érték. A tuningra nincs garancia, hiába vettél nagy hűtőt.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6110) spidersoft válasza Nxn908xxx (#6108) üzenetére


spidersoft
senior tag

Úgy vettem észre, hogy nem szeretnek energiatakarékos módban indulni az eszközök, tehát ha húzott beállításaid vannak, akkor úgy fog minden indulni, nagyobb teljesítményfelvétellel. Aztán ha a standby miatt valahol van egy nem feltöltött kondi (pl. alaplapi VRM-ek környékén), akkor megrántja a tápfeszt, ami leesik, és lehet nem indul meg valami normálisan. Az alaplapod (TDP: 140W-ig) elvileg jó a procihoz (125W TDP), de húzásnál ki tudja mi történik a teljesítménnyel :) Az is lehet, hogy emeltél az FSB-n, és valami teljesen kiszámíthatatlan dolog (pl. a PCI-E-re ültetett, integrált LAN) nem tudott megindulni, és szólt az alaplapnak, hogy neki most kényelmetlen így.

(#6111) Nxn908xxx válasza spidersoft (#6110) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Na megpróbálom beindítani. Most vettem ki az elemet, az kint lesz egy órát. Utána jumper. Be kéne indulnia. Kiharcolom akkor is ha nem akarja. Beindítom.
Utána semmihez se nyúlok a biosban. Csak az egységnyi órajelet 216-ról 200-ra mert 216 valamiért és így nem kerek számok az órajelek. Azt csak engedi hogy 200ra tegyem. :U Ezen kívül nem nyúlok semmihez.
Egyébként normál profilon volt mindig.

(#6112) 04ahgy válasza Nxn908xxx (#6111) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A lapodon melyik BIOS van?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6113) Nxn908xxx válasza 04ahgy (#6112) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Nem tudom de most semmi pénzért nem akar beindulni. 1órát kint volt az elem, jumpert is megcsináltam de nem akar. Majd elviszem hogy indítsák be és alap beállításokon ha megint bedöglik akkor go ipon.

(#6114) 04ahgy válasza Nxn908xxx (#6113) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Eddig szó nem volt arról, hogy nem indul a gép. Ventik forognak, nincs kép? Melyik LED világít? Az alaplapon van DRAM LED, CPU LED, VGA LED, mutatják, hol lehet a hiba.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6115) Nxn908xxx válasza 04ahgy (#6114) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Eddig se indult. Elvittem szervízbe ott beindították majd még aznap mikor be akartam kapcsolni azóta nem indul. De azt hittem a bios reset megoldja. Az a két led világít ami azt jelzi hogy kap áramot de semmit se csinál mikor megnyomom a gombot. Ezt mondom már mióta. :DDD
Majd megint elviszem hogy indítsák már be de múltkor ők is csak kiszedték az elemet.

[ Szerkesztve ]

(#6116) Kiki18 válasza Nxn908xxx (#6115) üzenetére


Kiki18
őstag

Itt még dobott képet:
[link]

(#6117) Nxn908xxx válasza Kiki18 (#6116) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Akkor félre értettetek. Ezt a képet azután dobta hogy sikerült beindítani! Nem úgy jött be ez a kép hogy bekapcsoltam és bejött. Hanem előtte nem indult. Bevittem szervízbe, ott beindították és ezután adta ezt a képet hogy bekapcsoltam.
Használtam a gépet, többször is hibátlanul indult. Majd egyszer csak megint nem indul és itt tartok most.
Értitek?

(#6118) Trevi válasza Nxn908xxx (#6117) üzenetére


Trevi
tag

Nálam ezt akkor szokta ki írni vagy ha nem indul el a gép ha nagyon alacsony a feszültség a szorzóhoz képest!Pl: Fx 6100= 3.3ghz (1.33v), 4ghz= 1.33V rossz, Jó érték 4ghz-nél 1.45V
Asus m5a97-re én 1.nap tettem rá új biost mert a régivel állandóan túlfeszelte magát még akkor is ha nem húztam a processzort! :W

[ Szerkesztve ]

(#6119) jozsi252 válasza Nxn908xxx (#6117) üzenetére


jozsi252
veterán

Én a helyedben a gépet teljesen szétszedném, majd újra összeraknám, hogy biztosan minden jól van-e csatlakoztatva. Illetve a procit mindenképp vedd ki, és nézd meg hogy az alaplapi érintkezőkkel minden rendben van-e.

Biztos nem adtál a procinak túl nagy feszt?

iPhone 13 Pro Max

(#6120) Nxn908xxx válasza jozsi252 (#6119) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Feszt nem is emeltem, +300 árva Mhz-t emeltem az órajelen. Atom stabil volt.
Most elsőre az lenne jó ha beindulna.

(#6121) Trevi válasza Nxn908xxx (#6120) üzenetére


Trevi
tag

Szerintem ez inkább bios probléma lesz az alaplapon kevés a fesz vagy esetleg nagy feszültséget kap offsite modban! Bios update kell neki és jól fog menni ha nem az lenne a gond hanem hardveres akkor viheted garanciába! :K
Amúgy tényleg megnézhetnéd a hardvereket a gépben hogy jól vannak benne a foglalatokban pl: VGA, Ram!

[ Szerkesztve ]

(#6122) Nxn908xxx válasza Trevi (#6121) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Még múltkor a szervízbe lehúztak a lapról mindent meg volt ugye bios reset és akkor indult. Most nekem valahogy nem akar engedelmeskedni. Én is még átnéztem hogy minden kábel be van-e dugva.
Hátha annyi baja van hogy rossz a BIOS. De támogatnia kéne elvileg az FX-et alapból.
De ha itthon bepróbálkozok a frissítéssel és elrontom akkor az garanciavesztés nem?

(#6123) spidersoft válasza Trevi (#6121) üzenetére


spidersoft
senior tag

Iponékat etéren nem ismerem, de úgy általában a boltban rakott gépekben csodák szoktak lenni néha... több elkötéssel is találkoztam már, így ha hozzám kerül valami ismeretlen/nem megbízható kezek által szerelt gép, akkor első dolgom ránézni, hogy úgy nagyjából rendben van-e minden, és csak utána dugok bele tápfeszt :D Nemrég volt pl. melóban egy gép, ami kollégának nem találta meg a pendriveot az előlapi csatlakozón, ellenben a pendrive fűtött, mint az ördög... oldala le: a tehetségesek, ahonnan véve lett a cucc a front panel USB csatiját az alaplapi firewire aljzatra dugták. Viszont itt a szabványt lefektetők is hülyék voltak, mert tökugyanolyan tüskesorja van a firefire-nek, mint az USB-nek, még a keypin is ugyanott van. Mondjuk oda van írva apró betűvel, meg a manual (amit ugye nem olvasunk el) is szólni szokott, hogy ne dugd rá, de hát mindenki lehet figyelmetlen... Egy pendrive mínusz.

(#6124) Nxn908xxx


Nxn908xxx
őstag

Akkor holnap elviszem itt a helyi szervízbe és megmondom hogy csináljanak bios frissítést.(ha beindul)
Ha ez sem segít akkor valszeg hardver hiba?

(#6125) ACE- válasza Nxn908xxx (#6124) üzenetére


ACE-
addikt

Azért kipróbálhatnád úgy, hogy SEMMIT, ismétlem SEMMIT nem állítasz BIOS-ban, és úgy használod a gépet... Mert eddig mindig csak azt írtad, hogy mindent hagysz, csak ezt meg azt állítod át. Ne állíts át semmit, mindent hagyj alapon, szard le mekkora Mhz-et ír ki, ha kerek ha nem.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#6126) Trevi válasza Nxn908xxx (#6124) üzenetére


Trevi
tag

Amúgy te is tudsz bios frissiteni ez nem olyan nagy dolog!
elöveszel egy pendrivot, megformázod FAT32-be, kicsomagolod a cap fájt rá másolod a pendrivra mappástul együtt.Belépsz a biosba és rá mész a Tool fülre és asus Ez flash bios megnyitotd és ott lesz a pendrivon a új bios és azt te felteszed rá.Video
BIOS
Sok sikert! :R
(Megjegyzem hogy előtte mindent állisd vissza alapértékre mielőtt bele kezdesz!)

[ Szerkesztve ]

(#6127) bluyoo válasza Trevi (#6126) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Vagy simán megnyomja a USB BIOS Flashback gombot. :DDD

Bazinga!

(#6128) Trevi válasza bluyoo (#6127) üzenetére


Trevi
tag

Végül is! Ehez se kell diploma. :K

[ Szerkesztve ]

(#6129) Kiki18 válasza Kiki18 (#6081) üzenetére


Kiki18
őstag

Úgy volt ahogy mondtad,minden rendben ment. Írtam,elfogadták,rendeltem másikat,majd visszaadtam érintetlenül,és kaptam egy 2m-eset. Köszönöm a segítségeteket. :R

(#6130) Nxn908xxx


Nxn908xxx
őstag

Az mi hogy bios csere/frissítés esetén garanciavesztés? Garancialevélen ez van. Hogy ellenőrzik hogy frissítettem-e? Meg illegális a bios update? :F

(#6131) ACE- válasza Nxn908xxx (#6130) üzenetére


ACE-
addikt

Minden beavatkozás csak akkor jár garanciavesztéssel, ha bizonyítják hogy attól lett baja, tévhit hogy nekik azt kell bizonyítani hogy valamilyen általuk "kitalált" garanciavesztési indok áll-e fenn. Nem ezt kell, hanem hogy a hiba emiatt következett be, és nem amiatt, mert a termék már a teljesítés idején hibás volt.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#6132) Nxn908xxx


Nxn908xxx
őstag

Na ezek a helyi szervizesek se normálisak.
Ugye bevittem még pénteken a gépet hogy hátha csak bios update kell neki. Ma hív a pasas: A tápegység túl kis teljesítményű. :Y Mivan? 650W FSP Raider. Ha 2 VGA lenne benne is elvinné. Meg nem lehet rossz a táp ha világít a power led az alaplapon. Na erről ennyit. Nem tudom hogy most vigyem fel Pestre az Iponhoz gariztatni?

(#6133) D@ve89 válasza Nxn908xxx (#6132) üzenetére


D@ve89
tag

Én megpróbálnám a helyedben mindenféle állítgatás, tuning nélkül használni és megnézni, mi történik...

(#6134) Nxn908xxx válasza D@ve89 (#6133) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Énis megpróbálnám nagyon szívesen ha beindulna!! De nem indul akárhogy resetelem a biost. Ez a nagy problémám hogy nem indul.

(#6135) D@ve89 válasza Nxn908xxx (#6134) üzenetére


D@ve89
tag

Ja hogy már el se indul sehogysem, így már más. Olyat próbáltál már, hogy videókártyát kiveszed és anélkül (már ha van alaplapon/prociban integrált), memóriákat cserélgetni vagy csak egyet benne hagyni, ha több modulod van?

(#6136) Shad0w válasza Nxn908xxx (#6132) üzenetére


Shad0w
senior tag

Igen. De az egész gépet vidd.
Ha pedig házhoz szállítással vagy Pick-Pack pontos átvétellel vetted akkor van ingyenes garanciafutár is.

(#6137) Nxn908xxx


Nxn908xxx
őstag

Na most rákérdeztem mert nem akkor nem tudtam részletesen beszélni vele.
Azt mondja a fickó hogy beleraktak egy másik tápot és azzal működött. És valószínűleg azért ment tönkre mert a VGA-hoz ajánlanak minimum egy 750W-osat a honlap szerint. Ezért azt javasolja hogy cseréljem ki.
De ezt nem értem hogy akkor miért világítanak a ledek? Na mindegy, akkor valszeg a táp hibás.

(#6138) D@ve89 válasza Nxn908xxx (#6137) üzenetére


D@ve89
tag

Mondjuk ahogy nézem (gondolom adatlapodon szereplő konfigról van szó), fogyasztás szempontjából egy elég combos összeállításod van, esetleg tápos topicban kérdezz rá, hogy pont ez az FSP, ami neked is van, elég-e egy ilyenhez? (Első ránézésre én is azt mondanám, hogy elég , kivéve ha hibás; de én nem értek ennyire hozzá.)

(#6139) ACE- válasza Shad0w (#6136) üzenetére


ACE-
addikt

Pick-pack-nál nincs garanciafutár...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#6140) chester99 válasza ACE- (#6139) üzenetére


chester99
aktív tag

Hogyne lenne, ez már többször le lett írva.

(#6141) smiti válasza ACE- (#6139) üzenetére


smiti
addikt

Miért ne lenne?

(#6142) bluyoo válasza ACE- (#6139) üzenetére


bluyoo
nagyúr

De van! Én is azt hittem, majd miután külön felküldtem 2 led fényforrást, kiderült hogy mégiscsak van.
"Mivel pick-pack pontos átvétellel vásárolta, ezért jogosult a garancia futár szolgáltatásra, amit weblapunkon keresztül tud megrendelni."

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#6143) ACE- válasza smiti (#6141) üzenetére


ACE-
addikt

"Mennyibe kerül ez a szolgáltatás?

Abban az esetben, ha valaki megrendeléskor házhozszállítással kérte a meghibásodott alkatrészeket/gépet, teljesen ingyen van, egyéb esetben a házhozszállítás díját számítjuk fel (bruttó 2500 Forint)."

Szerintem a Pick-Pack nem házhozszállítás... és nem is 2500 Ft.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#6144) ACE- válasza bluyoo (#6142) üzenetére


ACE-
addikt

Az fasza mert akkor ezt feltüntethetnék a Gyakori kérdésekben is... Vagy a Pick-Pack pontos szállítási információknál...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#6145) bluyoo válasza ACE- (#6144) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Meglehet de lényeg hogy lehet futárt igényelni Pick-Pack pontos szállításnál is. Szerintem ez egy korrekt "gesztus".

Bazinga!

(#6146) ACE- válasza bluyoo (#6145) üzenetére


ACE-
addikt

Korrekt, ha valóban így van, mert ez esetben a még így is kicsit drága Pick-pack pontos szállítás (még mindig jobb mint a 2500Ft-os házhozszállítás) azért egy fokkal többet ér, és megéri azt választani. Nekem volt már hogy Budapesten belül azért nem vettem Ipon-ból cuccot olcsóbban, mert máshol igaz 500 Ft-al drágább volt, de az itt volt a kerületben és nem kellett fél napot átautóznom hogy átvegyem, vagy 1300 Ft-ot postaköltségre fizetnem.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#6147) bluyoo válasza ACE- (#6146) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Korrekt, ha valóban így van" Most miért is hazudnék(nánk) neked? :U De ha nem hiszed járjál utána! Van telefonszámuk és e-mail címük is.
Hogy mit miért teszel az ez esetben nem lényeges. Bár a 990Ft-os Pickpack szállítást nem nevezném drágának. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#6148) bul07 válasza D@ve89 (#6138) üzenetére


bul07
nagyúr

Ne vicceljünk már
Ha az van neki ami az adatlapján van max 400-450W fogyaszthat erős túlzással
Az ő tápjának játszva vinnie kellet volna, ha nem hibás

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#6149) Nxn908xxx válasza bul07 (#6148) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Hát igen. Nem annyira bízok ebbe a helyi szervízbe de ők azt mondták hogy biztos a táp a hiba. Végülis már mindent megpróbáltam az alaplappal de úgy tűnt hogy rendben van még sem ment. És az érdekes hogy azután nem indult hogy terheltem a gépet. Mert elsőnek mikor még egy bios reset segített akkor előtte sokat játszottam, másodjára meg Prime95 ment ami megdolgoztatja a gépet. Viszont a power led világított az alaplapon.

(#6150) ACE- válasza bluyoo (#6147) üzenetére


ACE-
addikt

990+áfa. Ahhoz képest drága, hogy valahol bizonyos vásárlási összeg felett díjmentes a szállítás.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  iPon Computer
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.