Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Táp venti hangos (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Charlie


Charlie
tag

A Codegen tápomban a 12 cm-es venti kezd elég hangossá válni, ki lehet cserélni csak a ventillátort (a táp amúgy megy rendesen)? Ha igen akkor tudnátok ajánlani bele valami halk tipust.

Thanx !

(#2) Joló válasza Charlie (#1) üzenetére


Joló
tag

Azt ajánlom az egész tápot cseréld ki!Nekem két MSI lapot is kivágott a feszültség ingadozást nem jól kezeli.Szerencsére a lap megvédte a többi cuccot.Ha nem így lett volna biztos a kukába vágom a házzal együtt!Pl. én most cserélem egy chieftec 360w-ra!

Üdv: Zoli

(#3) Grigorisz válasza Charlie (#1) üzenetére


Grigorisz
aktív tag

Szedd szét a tápot venti ki porkupak le, és egy csepp olajat pl. varrógépolajat rakj a tengelyhez. próbald ki lehet, hogy segít. Amúgy ki lehet cserélni, csak nem egy olcsó mulatság (3000-től a csillagos égig).

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#4) Tuvok


Tuvok
csendes tag

Nekem is az említett Codegen tápom van és a venti már elromlott, vettem egy jóminőségűt, de egy kiégett táp halk ventije is jó. kitisztogattam belül aztán a vezetékét elvágtam a venti kezdeténél. Utána az új venti és a belső vezetéket megblankoltam pirosat a pirossal feketét a feketével összesodortam egy kicsit megforrasztottam, aztán leszigszalagoztam és kész is.

Ja én műszerész olajat is tettem bele, úgy a legjobb ha egy szög végére cseppentesz olajat a felületi feszültség megtartja, így pontosan a tengelyhez lehet cseppenteni és nincs más hátra mint, beleforgatni.

Ennyi.

Azért gépkikapcs után várj 5-10 percet, mielött elkezded a munkálatokat, mert ezekben a tápokban kitudja meddig marad meg a fesz, kóbor áram.

(#5) azazell0


azazell0
csendes tag

Az elektroworldös FujitsuSiemens gépem egyre hangosabb lesz. A hang a tápból jön, de nem a ventillátor okozza! Amikor nemrég szétszedtem, és pár pillanatra megállítottam mind a procihűtőt, mind a tápventit, azt vettem észre, hogy ez nem sokat változtat a zajkibocsátáson, a táp álló ventinél is nagyon zúgott... normális az ilyesmi, lehet tenni ellene valamit? (alaposan szétszedni még nem próbáltam)

(#6) tray


tray
aktív tag

Ventit nyugodtan lecserélheted. Ha van a házon más venti, ami biztosítja a levegő beáramlását a házba, akkor akár egy kisebbet is rakhatsz a tápba, vagy leveheted a feszültségét.
Kóbor árammal kapcs. azt javaslom, hogy húzd ki a gépet a konnektorból, majd nyomd be a power gombot. Nem fog bekapcsolni, de a benne maradt áram elszáll.
Vagy a táp másik végére is átrakhatod a ventit, hogy a házból a tápba fújja be a levegőt.

Ha nem a venti zúg a tápban... Ideje lecserélni. Valszleg túl alacsony a táp teljesítménye, túlterhelés, stb. Bár nem biztos.

Nem tudom miért van az, hogy ha hozzászólok egy fórumban, onnan kezdve az a fórum halott.

(#7) Charlie


Charlie
tag

Úgy néz ki, hogy egy kis olaj kellett csak neki, sokkal halkabb lett. Amúgy a puffer kondit egy normál 60 W-os izzóval szoktam kisütni, érdemes mert akár több órán át is képes energiát tárolni ha le van húzva a táp az alaplapról.

(#8) mattheus


mattheus
őstag

Nekem is hangos a tápom ! 1 hete vettem egy AOPEN FSP 350-es tápot . Iszonyatosan halk volt !!! DE tényleg ! Ma reggel áramszünet volt , arra ébredtem,hogy a Standby monitorom újból bekapcsolt..........Miután bekapcsoltam a gépet , még nem volt hangos, de kábé 1-2 perc után jóval hangosabb lett a gépem hangja, mint annak idejént :(((.........(nem azt mondom,hogy iszonyatosan nagy a változás,de azért hangosabb) A procihűtőm GLacialtech Igloo 2410 kb. 21dB és egy új 9600XT Saphhire.....Valami elromolhatott az áramszünet következtében ??? Mit csináljak??? Egyszer le is vettem a ház oldallapját és vájtfülü létemre, NEM tudom eldönteni, hogy melyik hangosabb.......:F Annyira meg nem hangos,hogy velem foglalkozzanak az üzletben.........Szerintetek mit csináljak ??? VAgy ez miért van ??? :O

(#9) Nowhereman


Nowhereman
őstag

Ha már a qsnál tartunk, egy jótanács: a szétkapott tápot csendesítheted, ha a lenezek közé egy rétegnyi papírt tesz az ember, az ugyan is a rezgészcsillapító képoességével csökkenti a hangdoboz hatását...

Utánam a kondenzcsik!

(#10) intelfan válasza Nowhereman (#9) üzenetére


intelfan
aktív tag

Van erre már egyszerűbb megoldás. :)
[L]http://www.ocia.net/reviews/VantecVbDampener/VantecVbDampener.shtml[/L]

A misztrálban valami 6-800FT.

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#11) tralala


tralala
tag

Hoi!

Noss en tegnap vettem , egy szabalyozhato enermax tapventit ugyanis az egesz gepben mar csak ez a venti bocsat ki elviselhetetlen zajt :))
Nem volt tul draga 2750 , bar tapot mar lehetett volna venni 4200-ert :DD
300 W mercury.
Ha befejezodott a letoltes akkor szepen neki allok kicserelni.

(#12) b0unCe válasza intelfan (#10) üzenetére


b0unCe
aktív tag

minek kell osszevissza linkelgetni? ilyenkor mindig sirni tamad kedvem ha ilyen arakat latok :((
[L]http://ocia.pricegrabber.com/search_attrib.php?page_id=43&sortby=popular-&vendors%5B%5D=0&popup1%5B%5D=0&popup1_attr_id%5B%5D=207&popup2%5B%5D=0&popup2_attr_id%5B%5D=210&popup3%5B%5D=46%3A206&popup3_attr_id%5B%5D=206&popup4%5B%5D=0&lo_p=0&hi_p=0&form_keyword=&ut=824af11f7283259b[/L]
42.000Ft egy Corsair - TWINX10243200C2 2*512 :((


[Szerkesztve]

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#13) intelfan válasza b0unCe (#12) üzenetére


intelfan
aktív tag

Nem igazán értem hogy mi bajod van. :F

Talán eltévesztetted a topicot?

Ez egy rezgéselnyelő cucc amit a táp és a ház közé lehet beépíteni, erről linkeltem be egy rövid tesztet képekkel, majd leírtam hogy magyarországon hol és kb. mennyiért lehet kapni.

Ja és ne offold a topicot itt a tápokról nem a hülye ramjaidról beszélgettünk.

[Szerkesztve]

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#14) b0unCe válasza intelfan (#13) üzenetére


b0unCe
aktív tag

nics semmi bajom veled. csak arrol a laprol amit belinkeltel tovabb lehetett menni egy amerikai ''depo''-ba, es ott olyan arak vannak hogy meg gyalog is atmennek erte. De nem lehet. ez a nyalcsorgato effektus :(
egyebkent bocs az offert

on
en valtottam chieftek tapra es alig van hangja. Lassan erdemesebb a ventillator helyett venni egy olcsobb coolinc tapot ami ar/teljesitmeny/hang aranyban a topon van

[Szerkesztve]

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#15) intelfan válasza b0unCe (#14) üzenetére


intelfan
aktív tag

Ok csak ez az összevissza linkelgetni, ezzel a jellel párosítva :(( valahogy tök másképp jött le nekem, mint ahogy szeretted volna írni.
Akkor bocs.

[Szerkesztve]

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Táp venti hangos (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.