Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) finest


finest
őstag

Nem szívesen nyitok új témát ennnek a kérdésnek, de nem találtam egyértelmű választ a problémámra a keresőben.

Leállás után a gépet nem mindig tudom azonnal újraindítani, újabban időnként leáll és nem lehet beindítani. A probléma egy ASUS K8N alaplapból, A643000+@2300MHz és egy Hiper 480W tápegység konstellációjából adódik. eddig faján ment és én a tápra gyanakszom, h túlmelegszik...

A fesz értékek rendben vannak, a hőm is oké. Az alaplapi chip 40 fokos volt a leállásoknál (arányaiban ez volt a legmagasabb), a proc 57fok.

A táp nagyon melegnek tűnik, amihez képest a ventije meglepően lassan forog (12cm fekvő). Az indításhoz minden esetben áramtalanításra van szükség. A nem-induláskor láthatóan áram alatt van az alaplap, mert világít rajta a led. Azért gondolom, h hőmérséglet probléma, mert mindig szépen várni kell, újabban az áramtalanítás ellenére is...

Okozhatja ezt a táp, vagy inkább az alaplapra gyanakodjak?

Előre is köszönöm a válaszokat!

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#2) maniac


maniac
senior tag

Szerintem próbáldd meg egy új táppal. Nekem azt csinálta, hogy szintén nem tudtam bekapcsolni, felpörgött a venti vinyó minden, de aztán be is fejezte a tevékenységet. Csak 2-3x inditásra indult be. Szál próba új táppal ha továbbra is csinálja akkor nem az a gáz.

(#3) finest válasza maniac (#2) üzenetére


finest
őstag

Igen, a bosszantó az, h itt nics felpörgés vagy ilyesmi, egyszerűen nem reagál a reset-power gombokra... Majd megpróbálok keríteni egy másik tápot, csak ennek olyan jó stabilak a feszei, h nem tudom elképzelni, h a táp csinálja.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#4) finest


finest
őstag

Más ötletek?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#5) BEE


BEE
addikt

Szerintem előbb hűteni próbáld !

Vedd le a ház oldalait, és próbáld egy szobai ventivel
hűteni.
Talán javít valami észrevehetőt.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#6) finest


finest
őstag

Észrevettem, h a táp melegszik túl. A 12cm venti kezdetben nem is forog, és csak későbbis olyan lasan, h azzal nem hül le a táp.

Vagy a szabályzója rossz, vagy szorulhat a venti, mert egy kis segítség után szépen pörög. Aszem venti csere lesz...

“Don’t shoot, I’m Globish.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.