Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Táp bekapcsolás (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) spid


spid
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérem. Miért van az, hogy ha bekapcsolom a tápot (Coolink AP400DX) akkor egy pillanatra felvillan(ak) a power led, a billentyűzet led-jei és a proci hűtő ventillátor is megpördül.

Ezt a jelenséget hívják megszaladásnak? Mit lehet ellene tenni? Mi történik, ha sokáig nem foglalkozom vele, s hagyon úgy ahogy van?

Előre is köszi.



(#2) g@bo válasza spid (#1) üzenetére


g@bo
nagyúr

na ezzel vigyázz, mert megszívod.

gondolom akkor (IS) van az effektus mikor a tápot kikapcsolod ( a tápon lévő kapcsolóval) és utána ráinditod a gépet: Na ekkor felvillan egy pillanatra a gép, és ez gyógyszer mert van sansz egy tüskére, és arra hogy elpatkol valami.

(#3) Goose-T válasza spid (#1) üzenetére


Goose-T
veterán

Szerintem ezzel jelzi, hogy stand-by üzemmódba került a gép. Nekem csak a bill. ledjei szoktak megvillanni, de lehet, hogy a többi is, nem szoktam figyelni.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#4) bendi válasza spid (#1) üzenetére


bendi
tag

Mivel az ATX kikapcsoláskor (soft) is áram alatt marad, ezért, ha a tápot áram alá helyezed, rögtön feléled az az 1-2 dolog, aminek kell... Ilyenkor csak 1-2 feszt ad le, és gondolom, ami ezeken a feszeken megy, azok beindulnak... a ventinek meg kevés a kakaó, amit így kap...
Nekem kb 2 évig ment így a gépem... utánna lecseréltem... Vagy mázlista voltam, vagy nem jelent semmit:F
De szerintem annyira nem nagy gáz

A4-es papíromat hasonló Audira cserélném

(#5) PWR


PWR
aktív tag

a bill ledek felvillanasa OK, a venti mar gyanus...

Üdv

(#6) spid


spid
csendes tag

A hűtő egy Thermaltake SILENT VOLCANO 9 “CoolMod”. Közvetlen a tápra van kötve.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Táp bekapcsolás (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.