Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Tantrix

Hozzászólások

(#1) lamadou


lamadou
senior tag

Csodálkoztam, hogy nincs topicja ennek a nagyszerű játéknak. Aki nem ismeri az keresse fel ezt(Bővebben: link) és ezt (Bővebben: link) az oldalt. Szívesen játszanék néhányat a PH!-sokkal. Bármennyire meglepő ott is lamadou a nevem.

(#2) lamadou


lamadou
senior tag

up

(#3) lamadou


lamadou
senior tag

up

(#4) aDM|RaL^


aDM|RaL^
őstag

egyik ismerősöm hozta be az országba, azt hiszem indonéz, vagy ausztrál a játék származása (?:()

aztan végülis énis kaptam egy csomaggal.

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#5) Cathfaern válasza lamadou (#1) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szerintem sokkal többen megnéznék a két belinkelt oldalt ha írnál röviden pár sort a játékról, a szabályokról meg ilyesmikről :)

(#6) aDM|RaL^


aDM|RaL^
őstag

elsüllyedt, pedig reméltem a topicnyitó belekezd valami bővebb okfejtésbe:D

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#7) lamadou


lamadou
senior tag

A játék lényege, hogy hatszöglető lapokat kell egymás mellé rakosgatni, amiken színes csíkok vannak. Dominószerűen kell rakosgatni, a szineknek egyezni kell. Az nyer aki a saját színéből a leghosszabb egybefüggő vonalat tudja építeni. Egy körben egy ''lapot'' kell lerakni. Ha a vonalad körbe ér (önmagába zárodik) akkor minden eleme 2-t ér.

(#8) lamadou


lamadou
senior tag

up

(#9) lamadou


lamadou
senior tag

up

(#10) RiFeR


RiFeR
tag

Újabb IQblaster topic...

(#11) lamadou válasza RiFeR (#10) üzenetére


lamadou
senior tag

mi bajod van vele? Ismered ezt a játékot? Próbáltad? Neszójjábe! Most mérges vagyok, ne ronts a helyzeten:(((

(#12) lamadou


lamadou
senior tag

még egy up

(#13) Sirpi


Sirpi
senior tag

Én már 2 és fél éve nyomom, közben kicsit addikt lettem. Iszonyû jó a társaság, meg a játék is, rendszeresen vannak bajnokságok, pl. az utolsó két csapatvb-t a magyarok nyerték (picit nekem is részem volt benne :B), tuti az egész. Találjátok ki, hogy milyen néven játszom ott :)

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#14) Sirpi


Sirpi
senior tag

Na, így néz ki kb. egy lejátszott meccs (icipicit nyertem :D ):

[kép]

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#15) lamadou válasza Sirpi (#14) üzenetére


lamadou
senior tag

huhh:D Mondjuk úgylátom robot ellen játszottál, és elég régen. Én akkor még csak nézegettem a színes a lapokat.

(#16) Sirpi válasza aDM|RaL^ (#4) üzenetére


Sirpi
senior tag

A játék Új Zélandról származik. Nagy hatást gyakorolt rám, mikor 2 hetes friss játékosként elmentem egy offline tantrixos összejövetelre és ott volt maga a feltaláló, és lehetett vele játszani meg beszélgetni. Épp európai körútjának budapesti állomásánál tartott. Azóta már találkoztam angol, német, francia, finn, holland játékosokkal is élõben.

Amúgy remélem, nem hiába írogatok ide, és olvassa majd valaki a totyikot.

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#17) concret_hp


concret_hp
addikt

a játék új-zélandi eredetű
eredetileg rendes társasjáték, de gyakorlatilag szinte csak on-line játsszák (neten)
néhány ezer játékos van a világon, a magyarok hagyományosan jók. Bővebben: link
érdemes megnézni a 2004-es világversenyeket... (nagyjából mindent magyarok nyertek :R )
1ik gyakvezérem az egyetemen tagja a világbajnok csapatnak...

jó móka a game, csak sajos nem nagyon van hozzá magyar nyelvű leírás illetve stratégiai útmutatások. a játék rövid lényege:
minden játékosnak (2-4 játékos de általában 2) van 1 saját színe. a játék célja minél hosszabbá építeni a saját színű csíkunkat. illetve ha sikerül bezárni (hurkot csinálni) az duplát ér.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#18) Sirpi válasza concret_hp (#17) üzenetére


Sirpi
senior tag

Szia. A gyakvezedet sejtem, ki lehet. Zolinak hívják? :)

Amúgy mi az, hogy nincs magyar nyelvû leírás? Lényegében minden megvan magyarul. Rövid szabályok: Bővebben: link

Teljes, negyvenakárhány oldalas leírás magyarul: Bővebben: link

Jó olvasgatást hozzá!

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#19) concret_hp válasza Sirpi (#18) üzenetére


concret_hp
addikt

Igen ő Zormac :R legjobb arc :)
mondjuk annyira nem is kerestm a leírást de azé' köszi :B

vagy fullba vagy sehogy :D

(#20) szöke-nö válasza Sirpi (#16) üzenetére


szöke-nö
csendes tag

Nekem az a gyanúm, hogy nem csak a feltaláló tett rád mély hatást akkor..... :DD

Amúgy a játék tényleg jó. Én pl. azért szeretem, mert van benne szerencse faktor is, tehát nem sakk, ahol 25 lépést kell elöre végig gondolni, viszont megfelelö stratégiai gondolkodással a szerencse faktor csökkenthetö. Ezen kívül az elmúlt 3.5 évben nem volt ugyan olyan játékom (pedig volt pár), tehát nem lehet megunni. Szerintem.... Ja, és az se semmi, hogy a világ minden pontjából vannak játékosok, de mégis családias a hangulat.

Na, lelöttem magam. ufffff :))

(PS. Néhol a ö= a hosszú ö-vel)

A világ népessége folyamatosan növekszik, össz-intelligencia szintje viszont konstans.

(#21) Sirpi


Sirpi
senior tag

Amúgy senkit nem akarok innen eltéríteni, meg ellenreklámot csinálni, de itt már van egy egész jó kis topikja a játéknak közel ezer hozzászólással, ha valakit komolyabban érdekel a téma: Bővebben: link

Persze itt is szívesen válaszolok minden felmerülõ kérdésre.

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#22) lamadou válasza Sirpi (#21) üzenetére


lamadou
senior tag

valamikor kéne játszanunk egyet. úgy látom már 4-en vagyunk a topicban.

(#23) Sirpi válasza lamadou (#22) üzenetére


Sirpi
senior tag

Lehet róla szó. Én pl. este fél 10 felé EB-meccset játszom, azt is eljöhetsz megnézni. A hétvégén meg Cambridge-ben rendezik meg a British Opent, amire többedmagammal el fogok utazni. Szerintem tegyük el a meccset jövõ hétre, ok?

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#24) Pötyi


Pötyi
őstag

Vakon vezessenek a népkonyhára, ha ezt a játékot nem láttam vagy tíz évvel ezelött a Rubik stúdió játékai közt! Igaz, ott még négyszögletű lapokkal...

(Nincs új a Nap alatt...) :D

QNX is cool!

(#25) lamadou válasza Sirpi (#23) üzenetére


lamadou
senior tag

király, lehet megnézem, ha lesz időm és erőm. Huhh. jó neked, hogy mész Cambridgebe. Ha szabad ilyet kérdeznem mennyiből jutottál ki?

persze, nekem jó a jövő hét is.

[Szerkesztve]

(#26) Sirpi válasza lamadou (#25) üzenetére


Sirpi
senior tag

Hát, nem olcsó, de egyszer egy évben megengedhetem magamnak, úgy gondolom. Fapadossal a repjegy 20.000 oda-vissza, viszont 15 font a nevezési díj, és 25 font éjszakánként a szállás, 2 éjszakát kell kifizetni. Szóval maga a repjegy az egészhez képest nem is drága. 2 napot pedig egy angol játékostársamnál elszállásolva leszek kint, és napközben várost fogok nézni, azt a 2 napot már aránylag olcsón meg fogom úszni. Mindenesetre ha nem vigyázok, 5 nap alatt el fog menni majdnem 100 rongy...

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#27) Sirpi válasza Pötyi (#24) üzenetére


Sirpi
senior tag

Pötyi, én is láttam már ezt a Rubik-féle dolgot. A tantrix jelenlegi formában 92 óta létezik, tehát egyáltalán nem biztos, hogy abban az irányban történt a koppintás, amelyikre utalsz. Már ha történt koppintás egyáltalán...

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#28) lamadou válasza Sirpi (#26) üzenetére


lamadou
senior tag

kösz az infót.

(#29) lamadou


lamadou
senior tag

na, ki mikor érne rá egy meccsre?

(#30) aDM|RaL^ válasza Sirpi (#16) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

Akkor félreemlékeztem, aki behozta az ismerősöm ide magyarországra, Új-Zélandon ismerte meg, és így kezdett bele a magyar forgalmazásba.

kaptam énis egy teljes készletet, csak se időm, se kedvem nemvolt sokat vele játszani, pedig tetszik a játék.

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#31) lamadou válasza Sirpi (#23) üzenetére


lamadou
senior tag

Gratulálok! Most olvastam a hírlevélben, hogy megnyerted a British Opent!:C :R Beszámolót kérünk!(kérek)

(#32) Sirpi válasza lamadou (#31) üzenetére


Sirpi
senior tag

Szia!

Köszi a gratulációt!
Ráadásul mind3 érmes magyar lett.
Beszámoló lesz, majd írok egyet, és ide is felteszem, de nem szeretnék többször dolgozni, remélem, megérted...

További jó játékot!
Sirpi

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#33) lamadou válasza Sirpi (#32) üzenetére


lamadou
senior tag

persze, megértem:)

(#34) concret_hp


concret_hp
addikt

most építettem 23 hosszú hurkot az 550es robot ellen :))
már 563 pontom van :DD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#35) Sirpi válasza concret_hp (#34) üzenetére


Sirpi
senior tag

Hajrá, hajrá! Milyen néven nyomod?

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#36) Sirpi válasza lamadou (#29) üzenetére


Sirpi
senior tag

na, ki mikor érne rá egy meccsre?

Nemrég kaptam meg a magyar bajnokság sorsolásának emailjét. Mivel ott úgyis játszanunk kell egymás ellen, szerintem külön meccset ne is nagyon szervezzünk :D

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#37) Obi-1


Obi-1
őstag

Én azt hittem, ezt egyedül játsszák. Egy kollégám mutatta, ki kellett raknom mindig x+1 számú kockából a körbeérő utat, aztán lehídalt az intelligenciámon és a tempómon. Pedig csak a sok villanyvasutazás miatt vagyok jó összeérő utak építésében. :))

Only a Sith deals in absolutes.

(#38) Sirpi válasza Obi-1 (#37) üzenetére


Sirpi
senior tag

Amit Te csináltál végig, az a felfedezõ kirakó, az valóban egyszemélyes, és ahhoz csak 10 lapka kell. Az igazi játékot ketten egymás ellen játsszák, 56 lapkával. Ha tetszett a kirakó, szerintem a játék is fog tetszeni :)

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#39) Obi-1 válasza Sirpi (#38) üzenetére


Obi-1
őstag

Akkor lehet veszek ilyet valamikor. Egy csomag az kevesebb, mint 56 lapka, ha jól sejtem.

Only a Sith deals in absolutes.

(#40) Sirpi válasza Obi-1 (#39) üzenetére


Sirpi
senior tag

Na, ha tényleg rászánod magad, akkor itt van, hogy mik közül tudsz választani: Bővebben: link

Ebbõl, bár az a legdrágább, a nagy készletet érdemes megvenni, 56 lapkával, mert azzal mindent meg tudsz csinálni (kb. 6000 forint). Ha nem vagy biztos benne, hogy megéri ennyit kiadni érte, akkor elõször próbáld ki online a játékot, és majd utána eldöntöd.

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#41) Obi-1 válasza Sirpi (#40) üzenetére


Obi-1
őstag

Köszi! Akkor előbb onlány lesz, 6000 Ft nagyon sok. Akkor már inkább a Catan Városok és Lovagok.

Only a Sith deals in absolutes.

(#42) Sirpi válasza Obi-1 (#41) üzenetére


Sirpi
senior tag

Teljesen igazad van. Én pl. 2 hónapnyi játék után ruháztam be egy készletre.

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#43) lamadou válasza Sirpi (#36) üzenetére


lamadou
senior tag

Ja, félek is rendesen:) Ilyen csoportot...

(#44) Sirpi válasza lamadou (#43) üzenetére


Sirpi
senior tag

Ne félj, ez lesz a 3. magyar bajnokságom, és még sose jutottam tovább a csoportkörből, ami elég vicces, tekintve más bajnokságokon elért eredményeimet.

Amúgy 4 meccset kell játszanunk, és örülnék, ha le tudnánk egyben nyomni őket. Mivel még bent vagyok az EB-n is, ezért ezen a héten max. a péntek és a szombat jöhet számításba. Vasárnapra már betettem a sutyit. Az elkövetkezendő hetekben pedig előreláthatóan a hétfők és szerdák kivételével ráérek (aznap focinap van nekem). Te mikor játszanál szívesen?

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#45) lamadou válasza Sirpi (#44) üzenetére


lamadou
senior tag

hmm, a péntek és a szombat nekem is jónak tűnik. de inkább péntek. Délután/este fele ráérsz?

ja, amúgy nekem meg ez az első, szal...:)

[Szerkesztve]

(#46) Sirpi válasza lamadou (#45) üzenetére


Sirpi
senior tag

Oké, akkor legyen péntek este. Lenyomjuk mind a 4-et? Én mondjuk 6 és 11 közt ráérek.

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#47) lamadou válasza Sirpi (#46) üzenetére


lamadou
senior tag

asszem nekem is rendben lesz ez az időpont. egyezzünk meg 7 órában, jó? hanetán nem jön össze akkor, majd írok. Ha nem nagy gond, akkor inkább csak 2-t játszunk le akkor jó?

(#48) Sirpi válasza lamadou (#47) üzenetére


Sirpi
senior tag

oké, nekem teljesen jó. És majd ott élőben megbeszéljük, mikor legyen a másik 2. Amúgy ez egy tök jó hely megbeszélni a dolgokat, úgyis nézem minden nap.

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#49) lamadou


lamadou
senior tag

Ha neked jó, akkor felőlem most is kezdhetünk.

(#50) Sirpi válasza lamadou (#49) üzenetére


Sirpi
senior tag

Hát arról már lekéstünk, épp úton voltam hazafelé, mikor ezt írtad :)
Viszont most már vagyok.

[Szerkesztve]

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Tantrix
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.