Hirdetés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- eBay-es kütyük kis pénzért
- sh4d0w: Kalózkodás. Kalózkodás?
- bambano: Bambanő háza tája
- Hieronymus: Kalózkodás. Kalózkodás? hozzászólás
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- droidic: Windows 11 önállóság nélküli világ: a kontroll új korszaka
Új hozzászólás Aktív témák
-
Szerintem a jelenlegi rendszert ahogy már a magyar politikusoktól jól megszokhattuk jól elcseszte a kormány.
Tandíj fizetés vs. ingyenesség:
-Nem vitás hogy magyarországon fizetni kellene az oktatásért, mert mi nem vagyunk Finnország, magyarország egy szegény ország ahol az intézményeknek pont a gyakorlat megismertetésére (műszerek, berendezések, szakmai gyakorlatok) nagyon kevés pénze van.
Viszont a kezdeti forma, azaz hogy a tandíjat utólag kell megfizetned amikor elhelyezkedtél és x összeg felett keresel, akkor a havi fizetésed meghatározott százalékával törlesztesz sokkal jobb lett volna.
Ez a forma a rövidtávú érdekek miatt bukott el, azonnal pénzt akartak kisajtolni a diákoktól az oktatás számára, az utólag fizetős rendszer hosszútávon viszont biztosította volna hogy anyagi okokból senki ne maradhasson le az oktatásról, viszont mindenkitől elvárta volna hogy amikor elhelyezkedett akkor törlessze az oktatásának költségeit, akár magyarországon akár külföldön helyezkedett el.
Érdekes belegondolni hogy pont a FIDESZ nagyon tiltakozott ez ellen a rendszer ellen, majd amikor a kormány váltott a jelenlegi azonnali tandíjfizetésre lassan elhalkultak, hiszen a mostani rendszer kampánycélokra sokkal ideálisabb, egy jól működő rendszer nekik semmiképpen sem érdekük. Undorító nézni hogy a magyar kormány és az ellenzék szokás szerint csak a koncon marakodik.
Ebben a rendszerben ráadásul arról is közvetlen visszajelzést kaptak volna a képző intézmények hogy mennyire sikeres, a piacon mennyire eladható tudású embereket képeztek. Egy rosszul oktató intézmény amelynek a diákjai nem vagy csak alacsony százalékban helyezkednek el jóval kevesebb visszatérítést kapott volna.
A jelenlegi tandíjrendszerben lehet mondani hogy dolgozzon a diák, csak mivan ha egy vidéki rossz anyagi helyzetű szeretne budapestre jönni tanulni. Tandíj / albérlet / megélhetési költségek mellett 3X-is meggondolja hogy belevág-e. Azaz pont az anyagi lehetőségei miatt kimarad nem lesz egyenlő esélye egy újgazdaggal szemben.
-Lehet mondani hogy munka mellett tanuljon úgy hogy bennevan a legjobb 15%-ban. Csak a realitás azt mutatja hogy pont az tud különórákat, magántanárokat megfizetni és ezzel előnybe kerülni a többiekkel szemben akinek a családja ezt megengedheti anyagilag.
Összegezve én nagyon sajnálom hogy nem az utólagfizetős rendszer került bevezetésre ami valóban esélyegyenlőséget, nyugodt tanulási lehetőséget adott volna mindenkinek, és az oktatás finanszírozását is hosszútávon biztosította volna.
Új hozzászólás Aktív témák
- Prémium PC házak akár 20-40% kedvezménnyel eladók garanciával, számlával! Upd. 10.31
- Számlás,garanciás SSD-k! Kèszletről!
- HIBÁTLAN iPhone 14 256GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3242
- AZONNALI SZÁLLÍTÁSSAL Eladó Windows 8 / 8.1 Pro
- MacBook Pro 13, 14, 15, 16, MacBook Air M1, M2 M3 M4 bill magyarosítás lézerrel / sapkacserével
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest


