Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) leviske


leviske
veterán

A topikot azért nyitom meg, mert ugy érzem figyelmet érdemel a téma és kiváncsi vagyok, hogy a ph!-n miképp vélekedtek az ügyről. Én 17 éves diák vagyok, de egyszer sem jutott eszembe ráemelni a kezem a tanáromra. Mélységesen felháborít, hogy van pár olyan neveletlen idióta külyök aki rá merészel ütni a tanárára, mikor az a semmi pénzért kiteszi a lelkét. Emellet a másik felháborító dolog számomra, hogy miután a szülők nem nevelik meg a kölykeiket, akkor még nekik áll feljebb!

Miért van az, hogy a ló egyik oldaláról a másikra kell folyton esni? Mikor a tanárok kezében volt a verés engedélye/lehetősége, akkor ők durvultak. A semmiért verték el a gyerekeket, most pedig, hogy már nem alkalmazhatnak fizikai fenyítést, a gyerekek kezdik ugyan ezt.
Azért gondoljuk át, hogy kinek van szüksége kire! A tanár kereshet magának más pályát (amit legtöbb esetben meg is tesz), viszont a hülye kölyöknek esélye sincs megtanulni az anyagot segítség nélkül, márpedig segítséget nem fog kapni, mivel a családja minden bizonnyal annyira segghülye mint ő, ha már ilyennek tudták kinevelni.

Elnézést, hogy kicsit indulatosra sikerült az első hsz.. :F Kérek minden hozzászólót, hogy nagyobb higgadsággal reagáljon és ne izzítson flame-et. :R

(#2) Makaveli válasza leviske (#1) üzenetére


Makaveli
senior tag

2 óráig él majd, utána elkezdődik a cigányozás! ;]

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#3) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Nem lesz ciganyozás, csak tények. Egyébként legalább örülsz, hogy Te kezdhetted?

A tanárral lehet szívózni szóban, miért ne, de ha tettlegességre kerül sor (még ha utána csak azt mondjuk, "mókáztam") fegyelmit! Aztán másodjára mehet Kukutyinba zabot hegyezni a delikvens....

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#4) t1 válasza leviske (#1) üzenetére


t1
addikt

Hát...nekem is csak 1x fordult meg a fejemben, mikor elmondott mindennek és jogtalanul 3 karó egymás után illetve beírt, akkor már ott voltam hogy leütöm, elszámoltam 10ig és nyugi.

Az a baj, a diákok is kurv@ neveletlenek és parasztok de a tanárok is tudnak akár jogtalanul úgy beszólni pl.: német tanárom.... told előre a hályas segged...na ez mi? szóval mindenkibenn van hiba

[ Szerkesztve ]

(#5) Thulcandra válasza leviske (#1) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Mosonmagyaróvár Haller János általános, szakmunkásképző, idegenforgalmi szakközép stb mi a pontos neve most:

pontos évet már egyikhez sem tudok, hogy mikor volt, de:

- pár 5.-es srác betámadta az angoltanárnőt mert az elvette az egyik ellenőrzőjét, hogy beírjon neki. szóbeszéd járta, hogy meg is akarták erőszakolni? az viszont tény, h betámadták, ki is lettek rakva, a tanárnő meg dilidokihoz járt

- másik 5.-eseknél a teremben míg nem volt tanár összeveszett 2 srác, egyik előkapta a svájcibicskát aztán felkaron és vállon szúrta a delikvenst - ezt saját szememmel láttam mikor vitték el a srácot

- egyik tanárnő, egy öreg sárkány aki már 3x jött vissza a nyugdíjból úgy gondolta, hogy jó ötlet pofán verni az udvaron mindenki előtt egyik 10.-es srácot, nos miután ahogy csattant a tenyere a gyerek fején abban a pillanatban kapott ő is egy akkorát, rájött, hogy ez a 2000 környékén már nem annyira divat

fent említett balhésok mind fehér lurkók voltak, de itt van egy kissebségi is, csak azért mert vicces:

- fehér kiscsaj és kissé sötétebb színű osztálytársnője összeverekedtek, hófehérke csúnyán le lett zúzva, erre hófehérke anyukája megjelent a suliban és elkezdte osztani az észt a másik csajnak, mire ő is jól meg lett csapkodva általa :]

nos nem mind tanárverés... de ez van.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#6) Vandit. válasza wwenigma (#3) üzenetére


Vandit.
addikt

Sajna igaza van. Úgyis ráfogják a modik, mert az egyszerűbb. :(
Mindenki tudja kik verik a tanárokat. Az, hogy kimondja valaki, hogy cigány miért baj? A ferdítő média épp csak ezt felejti el megemlíteni.
Remélem nem zárják.

[ Szerkesztve ]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#7) wwenigma válasza Vandit. (#6) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nyugalom. Nem sok idő és változás lesz. :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#8) ladybug válasza leviske (#1) üzenetére


ladybug
őstag

Igen, kicsit indulatos lett a bevezető hozzászólás, de a topik nyitása jó ötlet. Pedagógus vagyok én is, igaz, nem iskolában, hanem óvodában. Viszont vmennyire rajtunk is csapódnak le dolgok.

A fizikai fenyítést nem szeretem, de előfordult már, hogy alkalmaztam. Semmi durvaság, csupán a gyerek kezére csaptam, ha rám emelte a kezét, vagy a lábát fogtam le erőteljesen, ha meg akart rúgni. Mert sajnos már az oviban is előfordul, hogy a gyerek az óvónő ellen fordul. Viszont ekkor még igazán tudatos az ellenszegüés, és nem rohan a gyerek a szülőhöz, hogy "bántották".

Úgy érzem az oktatás olyan szolgáltatás lett, ahol a szülő és a gyerek diktál. Ők vették át a szerepet, a pedagógus egyfajta eszköz lett csak, mintha vmi gép lenne. Vissza kellene állni az egyensúlynak, a pedagósuk becsületének. És bizony a szülőknek kellene először ezt végiggondolni, mert ők azok, akik elfelejtették, mire is való az oktatás.

Viszont azt hozzátenném, hogy nem csak a "segghülye szülők" gyerekei ilyenek. Mert a tehetősebb és értelmiségi rétegből származú szülők gyerekei is sokszor viselkednek így.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#9) Sdi válasza leviske (#1) üzenetére


Sdi
addikt

A családi/szülői felelőségben abszolút igazad van. Ezek a trendek sajnos az egész országra jellemzőek / itt most nem csak a tanár/gyerek verésről van szó /. Nálunk sajnos nagyon összekeverik a demokráciát az anarchiával, és ez teljesen független a faji hovatartozástól.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#10) VladimirR válasza Vandit. (#6) üzenetére


VladimirR
nagyúr

a gond az, hogy ti nem a tanarverest akarjatok megbeszelni, mint problemat, ti ciganyozni akartok
mindegy miert, csak lehessen ciganyozni
ha nincs miert, kitalaltok valamit
rosszabbak vagytok, mint A* ciganyok

*: akikrol az altalanositasok szolni szoktak

(#11) Agostino


Agostino
addikt

Üdv.

Bűncselekmény. A diákcsíny feltételez némi egészséges humorérzéket és intelligenciát, amely segítségével érzi a delkivens, hogy hol a határ, amit nem lépünk át.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#13) m3tr0


m3tr0
senior tag

sziasztok

egyértelműen bűncselekmény

engem nagyon felháborított ez az egész ügy...próbálok nyugodt hangvételű hozzászólást írni.
megírtam de kitöröltem...mert ezt is cigányozásnak venné XY..de akkor sem mehetünk el a tény mellett,hogy az ügyek többségében ők a résztvevők...mind1 leszarom,itt is megy az álszenteskedés...

[ Szerkesztve ]

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#15) Boxiné válasza Vandit. (#12) üzenetére


Boxiné
tag

Bizony, hogy hibás volt a tanár is. Nyilatkozott a Klub Rádióban egyik este. Azt hittem szempillára állok, amikor hallottam. A lényeg, hogy Ő engedte meg a diáknak, hogy fenyegesse, és úgy csináljon, mint aki meg akarja ütni, mivel szegény kicsi fiú ugye színjátszást tanul, és hát kellenek a szituációs gyakorlatok. A "jelenetet" többször is elpróbálták, és a tanárbácsi adott engedélyt a felvételre. :Y
Kérdésem csak annyi, hogy miért kell hagyni, hogy egy 70 év körüli nyugdíjas tanítson, amikor annyi családos tanár került az utóbbi időben az utcára? Ráadásul a jelek szerint alkalmatlan a tanításra. :U

"A mosoly a legrövidebb út az emberek között!"

(#16) Eagl3 válasza Boxiné (#15) üzenetére


Eagl3
veterán

Hát ez egy vicc.
Azt is el tudom képzelni, hogy megfenyegették, hogy ezt mondja.

(#17) VladimirR válasza wwenigma (#14) üzenetére


VladimirR
nagyúr

en konkretan teged es Vandit.-ot ciganyoztam le, a ciganyozas klasszikus ertelmeben

de igazad van, sokkal konnyebb a cigannyokat (zsidokat, feketeket, noket, idoseket, politikusokat, stb.) okolni, s ellenuk uszitani, mint ertelmes gondolatokat kipreselni magatokbol, ne adj' isten megoldast keresni a problemara

[ Szerkesztve ]

(#18) Boxiné válasza Eagl3 (#16) üzenetére


Boxiné
tag

Nem hiszem.
Nagyban hibás az iskola igazgatónője is. Nem is kicsit. Először is, nem kéne ilyen tanárt alkalmazni. Másodszor, ha tudomására jut, hogy ilyen dolog történik az iskolájában, az a minimum, hogy a gyereket úgy kivágom, mint macskát... :((

"A mosoly a legrövidebb út az emberek között!"

(#20) Agostino válasza VladimirR (#17) üzenetére


Agostino
addikt

Üdv.

"ne adj' isten megoldast keresni a problemara"

Ezzel részemről egyetlen bajom van. Születnek majd' minden nap megoldások. Nem feltétlen itt, erre-arra. Persze, egy részük nevetséges és ott hülyeség ahol van, viszont azokkal, amelyek tényleg nem rosszak, senki nem foglalkozik - vagyis inkább senki olyan, akinek kellene, és akinek lenne jogköre tüzetesebben megvizsgálni életképességüket. Persze ha van ilyen bizottság vagy hivatal, akkor bocsánat, de én nem tudok róla.

Vandit. #19 - ez így nem igaz. Nem csak velük van baj. Van éppen elég az általad említett népcsoportokkal is.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#21) Eagl3 válasza Agostino (#20) üzenetére


Eagl3
veterán

Én csak olyan hivatalról tudok, ami a védelmüket szolgálja... :)

(#23) biga


biga
senior tag

Igazábol egyszerű a kérdés és hajdan ez nem is volt probléma (pl mikor még én voltam diák). Egyszerűen elzavarták a sulibol és gyakran máshová sem vették fel, vagy tényleg csak a "legutolsó" helyre. És akkor már csak a saját sorsával játszik. Persze tudom, mabapság már egy nyikhaj szarházi kölyöknek is annyi joga van, mint egy rendes embernek, társának.

Megjegyzem eleve kiemelt törvényi védelemben részesíteném a tanárokat is. Ha megütöd, akkor kapásbol súlyosbító körülmény. (Kiegészítésként: a tanári szakma becsületét vissza kellene hozni. Ennek egyik fontos része lenne, hogy a tanárképzők ne a máshová fel nem vettek gyűjtőhelye legyen. Tanári diplomát pl én csak a végzettek legjobb x%-ának adnék, a többi nek csak valami mást. Illetve valami olyan diplomát, amivel még automatikusan nem taníthat. No de ez ne az én dolgom legyen)

[ Szerkesztve ]

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#24) ladybug


ladybug
őstag

Bár nem tartozik szervesen ehhez a témához, de pl a pedagógusokat is előbb kellene nyugdíjazni, mint pl a rendőröket. Ahogy kitolódik a nyugdíjkorhatár.... Egy 60 felé közelítő ember már nem tud lépést tartani a fiatalokkal, sem energiája, sem idege. Egyszerűen fel lehet őrlödni ebben a szakmában.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#25) wwenigma válasza VladimirR (#17) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ne emelj ilyen magasságokba, hogy én cigány vagyok. Mert nincs lakásom, nincs segély, albit fizetek és dolgozok. Kiútálnának... lehet tényleg velem van a baj.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#26) lúzer válasza ladybug (#24) üzenetére


lúzer
veterán

melyikben nem? :U

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#27) Boxiné válasza lúzer (#26) üzenetére


Boxiné
tag

Helyes a kérdés.

"A mosoly a legrövidebb út az emberek között!"

(#28) puffyrizsa válasza biga (#23) üzenetére


puffyrizsa
újonc

A tanárképzők nem "a máshová fel nem vettek gyűjtőhelye"! A tanárok és tanítók, sőtt eleve a pedagógusi szakma elhivatottságból fakad! Nem kell lenézni azokat akik ezzel foglalkoznak és ezt tanulják, mert rengeteg áldozatot hoznak és egyáltalán nem könnyű.. ki lehet próbálni: tanító kontra egy egész osztály! ;)

[ Szerkesztve ]

(#29) leviske válasza Boxiné (#15) üzenetére


leviske
veterán

Ez jóóóóóó! :C Milyen jó, hogy fizika órán próbálnak és még jobb, hogy a tv2-nek már mást nyilatkozott!!! :DDD

(#30) Wolverine válasza Vandit. (#19) üzenetére


Wolverine
félisten

"Fehér" ifjak is csinálnak ilyesmit - lásd a "színjátszó" emberkét...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#32) WN31RD válasza puffyrizsa (#28) üzenetére


WN31RD
addikt

"A tanárképzők nem "a máshová fel nem vettek gyűjtőhelye"! A tanárok és tanítók, sőtt eleve a pedagógusi szakma elhivatottságból fakad!"
Ideális esetben természetesen így kellene lennie. Csakhogy ma a hiányzó társadalmi és főleg anyagi megbecsülés miatt nem így van, és ez persze öngerjesztő folyamat. Azoknak, akik ma pedagógusnak mennek, sajnos csak egy kis része teszi ezt őszinte elhivatottságból, és ez látszik is a munkájuk színvonalán.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#33) biga válasza puffyrizsa (#28) üzenetére


biga
senior tag

El kell, hogy keserítselek: de az. Hidd el. Van persze elhivatott ember is köztük bőven. De ők a kisebbség mára, akik tanár/tanítóképzésre jelentkeznek. A többség tényleg azért jelentkezik, mert nem vették fel máshová/mindegy milyen csak diploma legyen stb. Le pedig abszolut nem nézem le őket. Én is jártam egybe, édesanyám is az (volt, míg nyugdíjba nem ment 40 év tanítás után)), mai napig tanít tanárképzőn friss tanár hallgatókat, neki is ez a véleménye. Nem állítom, hogy könnyű szakma lenne, Pont ezek miatt nem értem, hogy miért csökkentik a színvonalat benne (bár ez mindre érvényes, hiszen valami idióta kitalálta, hogy mindenkinek diploma kell, ezzel rögtön el is értéktelenítve azt). Épp azt mondom, hogy az elhivatott, valóban jó eredményekkel végzők kaphassanak csak jogosítványt egyböl tanításra.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#34) Grafiqs


Grafiqs
őstag

Néhány hsz.-t töröltem. Ha még egy hasonlót meglátok akkor gondolkodási időt kap az elkövető. Akit érint tudja miről van szó. Nem magyarázom...

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#35) tkazmer válasza ladybug (#8) üzenetére


tkazmer
addikt

Mert a tehetősebb és értelmiségi rétegből származú szülők gyerekei is sokszor viselkednek így.
azt kell mondjam, hogy bizonyos értelemben a tehetős, vagy inkább kőgazdag emberek gyerekei a leginkább azok, akik,mint potenciális veszélyforrás léteznek.
A szülők pedig - miután kemény pénzeket, akár milliókat kifizettek (amerikai iskoláról gondolom mindenki hallott, de pl a normafai óvoda is 150.000huf/hó/gyerek) - egyszerűen elvárják, hogy a gyereknek mindig jó legyen. esetleg ne később - ne tanuljon mondjuk egy hibából - hanem ott és azonnal, ami annyit jelent, hogy a pedagógusnak, nevelőnek sosincs igaza.
több olyan gyereket ismerek, akiknek a szülei tényleg felfoghatatlanul gazdagok, maguk a gyerekek viszont még arra is képtelenek lennének, hogy elherdálják a pénzt. jelenleg ők arra sem képesek, hogy az embert, mint olyat tiszteljék, mert megszokták, hogy nekik mindenki szolgájuk, alkalmazottjuk, alárendeltjük. Olyan hangnemben beszélnek náluk 20-30 évvel idősebbekkel, ami régebben elképzelhetetlen volt.
számukra talán az egyetlen megoldás lenne a régi oktatási rendszer, a körmösök, kukoricán térdelések, stb ideje.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#36) Kephamos válasza Boxiné (#15) üzenetére


Kephamos
addikt

Tehát ha valakinek a fejébeállítok egy baltát, akkor mondhatom, hogy csak színjáték volt?
------------------
Szerintem egyértelmű a dolog...Inkább kussolok, mert zárják a topikot a végén. Hűűű, nehogy beszéljunk arról ami itt folyik... :U

(#37) leviske


leviske
veterán

Igazából a legtöbb gyerekkel az a gond, hogy ugy kompenzálja tudatlanságát, hogy más gyerekeket sem hagy tanulni. Ez nem attól függ, hogy ki mely társadalmi csoportba, ill. mely etnikai csoportba tartozik.

Ezeknek a gyerekeknek külön oktatásra lenne szükségük. Egy olyanra, ahol lassabban haladnak, de legalább tényleg megtudják tanulni. Ezt kéne bevezetni, meg azt, hogy ne 34-35 fős osztályokkal fussanak a középiskolák, hanem pl. 15-20 fős osztályokkal, ahol a tanár oda tud figyelni az összes diákjára és nem azzal menne el az óra, hogy fegyelmez.

MOD: talán a 15-20 fős osztályok /csoportok nem is csak középiskolában, hanem teljesen az ovodátólfogva kellenének, hogy kitudják szűrni az igazán problémás gyerekeket. :F

[ Szerkesztve ]

(#38) Vandit.


Vandit.
addikt

"Eltávolíthatják az iskolából a tanárát leköpő diáklányt - Rendőrségi idézés a fegyelmezhetetlen diáknak"

Kaposvár - Tovább kavarognak az indulatok a tanárai által kezelhetetlennek és fegyelmezhetetlennek tartott kaposvári diáklány ügyében. Egy újabb inzultus után hétfőre idézték be a kapitányságra a lányt és törvényes képviselőjét.

A Széchenyi kereskedelmi és vendéglátóipari iskola elsős tanulója információink szerint ismét összetűzésbe került az intézmény egyik tanárával, akit a folyosón letegezve illetlen szavakkal illetett.

A pedagógus a magáról ismét megfeledkezett lányt az igazgatói irodába irányította, ahová éppen megérkezett a kaposvári rendőrkapitányság egyik munkatársa is. Utóbbi a lány ügyében kereste fel az iskolát: mint már megírtuk, a diák leköpte egyik tanárát, s emiatt – mivel a köpés fizikai bántalmazásnak minősül – eljárás indul ellene. A rendőr hétfőre idézte be a kapitányságra a lányt és törvényes képviselőjét.

Az országos visszhangot kiváltott eset kapcsán lapunk információja szerint hétfőn Szita Károly, Kaposvár polgármestere is megszólal majd, s úgy tudjuk, hamarosan pont kerülhet az iskola életét jelentősen felbolygató ügy végére: a renitens diákot néhány napon belül eltávolítják az intézményből."

Így kell ezt csinálni. :C

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#39) Eastman


Eastman
őstag

Nem tudom szavakkal kifejezni, hogy mennyire felháborít a tanárverés.
...a tiszteletlenség, a rongálás, a káromkodás, a szemetelés amit a környezetemben tapasztalok. ...minden szinten.

A jövő szemétre és szemetekre épül.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#40) RedWing


RedWing
aktív tag

Egyáltalán nem támogatom a tanárverést, de felhoznék egy ellenpéldát:
Egyetemen vagyunk (intézménynevet inkább nem írnék). Végzős, államvizsga előtt álló hallgató, matematika szigorlat. Utolsó vizsgaidőpont. ~12h.
Vizsgázó akadozva, de azért tudja a dolgokat!
Vizsgáztató: -Magára nem fogom elpazarolni az ebédidőm! 1es, jöjjönn vissza jövőre!
Vizsgázó: -Tanárúr, kérem, az államvizsgám függ tőle!
Vizsgáztató: -Hol érdekel az engem, éhes vagyok!
Vizsgázó föláll, csatt!

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#41) lomha lepke


lomha lepke
tag

Egyértelműen bűncselekmény. Könnyű vagy súlyos testi sértés. És a minimumnak kéne lennie, hogy kicsapják az iskolából. Így sincs már semmi tekintélyük a tanároknak, de ha már a verésük is általános lesz komolyabb következmények nélkül... Nem csodálkoznék rajta, ha kihalna a pedagógusi pálya. A pénz a béka segge alatt van és ha már a társadalmi megbecsülést és a minimális tiszteletet sem kapják meg miért választaná ezt bárki hivatásként. Megalázást, fenyegetést bárhol kaphatnak... Hozzátenném, az ilyen kölyköknek legelőször a szüleit kéne irgalamatlanul képen csapni. Kevés kivételtől eltekintve szerintem is két lehetőség létezik: a kőgazdag csemeték, akik szüleinek a nevelést a havi x00k zsebpénz jelenti és itt le is tudták a dolgot, viszont elvárják, hogy mindenki csontig nyaljon a gyereknek; illetve a skála másik vége, a "prolik" és "kolompár lalák", akik otthonról hozzák a mintát.
Így vagy úgy, de mindenképpen kőkemény fellépésre van szükség, mert sajnos a példa ragadós lehet, főleg, ha szankciók nélkül megúszhatják, és bele se nagyon merek gondolni, hogy milyen lenne az a jövő, amit az ilyen mentalitású emberek "építenének".

"Az okos ember elvégzi a sors által reá rótt feladatot. A bölcs ember másokkal végezteti el maga helyett." Rahim el-Haszra

(#42) mark75 válasza Eastman (#39) üzenetére


mark75
senior tag

uhhh :U

(#43) Integra


Integra
titán

tegnap belenéztem a naplóba.
elképesztő, hogy itt tartunk. hihetetlen, hogy egy ember így tudja rombolni a közösséget.
persze ha kiderül, és teljesen jogosan kicsapják az iskolából, akkor cigányellenes mindenki...
a fizika tanárt fenyegető gyerek esetéhez meg: rossz volt nézni, ahogy a tanár nem mer beszélni és védi a gyereket.
a nagy liberalizmusban a nagyokosok a törvényhozáskor elfelejtettek odafigyelni és lám, abszurdisztánban azonnal éltek is a lehetőséggel akik élnek mindennel..
rekord idő alatt módosítanám a törvényeket és kíméletlenül kicsapnám az ilyen renitenseket

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#44) leviske


leviske
veterán

Talán nem is a kicsapás lenne a legokosabb dolog az ilyen gyerekekkel kapcsolatban...Mint írtam is picivel feljebb: kikéne szűrni a problémásabb gyerekeket ovodában és a suliba már különválasztott oktatásban részesülnének, erre kiképzett tanárokkal.

[ Szerkesztve ]

(#45) Makaveli válasza wwenigma (#3) üzenetére


Makaveli
senior tag

Igen, örülök, hogy én kezdhettem.

Nem tudom, hogy most tanuló vagy-e, de ha igen, akkor tudhatnád, hogy Általánosból csak akkor rúghatják ki, ha a szülő is beleegyezik. Ha meg körzetes is (abban a kerületben lakik, ahol a suli van), akkor meg ki se rúghatják.

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#46) Vandit. válasza leviske (#44) üzenetére


Vandit.
addikt

Nem kicsapás kell, hanem munkatábor. Ne lebzseljen az adófizetők pénzén. Ha dolgozik kap enni is, ha már tanulni nem hajlandó. Utána megbecsülné magát.

[ Szerkesztve ]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#47) Boxer001 válasza Makaveli (#45) üzenetére


Boxer001
veterán

Általánosból csak akkor rúghatják ki, ha a szülő is beleegyezik.
Komolyan milyen országban élünk? Melyik szülő mondja azt, hogy igen b...meg, rúgjátok már ki légyszi a fiamat!
Nevetséges ami itt folyik, tényleg sok mindent kéne átalakítani. :W
Sebaj, viszlát Abszurdisztán... ;]

(#48) Makaveli válasza Boxer001 (#47) üzenetére


Makaveli
senior tag

Igen, én is ezt mondom mindig magamban, amikor "kiscsicska" gyereket megverik a suliban, mert a Büfé előtt nem adta át a helyet a brazil* gyermeknek.

* Remélem mindenki érti. :K

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#49) lomha lepke válasza Makaveli (#45) üzenetére


lomha lepke
tag

Nem is tudom mit mondjak: nevetséges vagy szánalmas. Mondjuk már az vicc, hogy negyedikig nem lehet buktatni. Sokkal jobb, ha felsőbe derül ki, hogy írni-olvasni se tud a gyerek. Utána meg ha rossz jegyet kap, verje meg a tanárt és akkor se tudnak vele mit kezdeni?

"Az okos ember elvégzi a sors által reá rótt feladatot. A bölcs ember másokkal végezteti el maga helyett." Rahim el-Haszra

(#50) Wolverine válasza Makaveli (#45) üzenetére


Wolverine
félisten

Pontosítanék: 18 éves koráig (amíg tanköteles), csak úgy lehet kivágni bárkit, ha egy másik intézmény vállalja, hogy átveszi...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.