Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Tanácstalan vagyok (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) dredd24


dredd24
csendes tag

Sziasztok,
a minap fejlesztettem a gépem, és az azóta történt relytéjes jelenségekre keresek választ, hátha tudtok segíteni. Adva van egy konfig, ami szépen, stabilan fut, semmi fagyás, kilépegetés, stb. Alaplap Abit NF7-SL, proci Barton 2500+, VGA Sapphire Radeon 9800 Pro, és volt benne 512 MB PC2700 noname DDR RAM. Gondoltam fejlesztek, és vettem 2*512 MB Kingston PC3200 ramot. Beletettem a gépbe, biztos ami zicher alapon újraraktam a windowst (XP pro + SP1). A 3DMark 2003 le se futott, kilépett teszt közben (ezt időközben megoldottam). A Battlefield Vietnam szintén haldoklik, kilép, lefagy, videokártya-fagyással áll le resetgombra (!!!), holott a videoval eddig semmi gondom nem volt, 4.6-os catalyst van fent. A netkapcsolatom is akadozik, pedig annak elvileg semmi köze a memóriához vagy bármi máshoz (chello). A memória optimális beállítása 8-3-3-3.0, más beállítással be sem bootol a gép, resetelni kell a biost hogy újból próbálhassam.
Szerintetek mi lehet a gond? A memória persze garanciális, de ha nem muszály, nem vinném vissza, csak nem tudom mit csináljak? Tegyem fel a vindózt offline? Elképzelésem sincs mi lehet a gáz :(

[Szerkesztve]

(#2) TrollBalint válasza dredd24 (#1) üzenetére


TrollBalint
addikt

Egyértelmüen ram hiba, vidd csak szépen vissza. Haverom vett új ramot és minden letöltése hibás volt, visszavitte kicserélték... :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#3) Alex91 válasza dredd24 (#1) üzenetére


Alex91
félisten

Alaplapi drivereket is feltetted?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4) parandroid válasza dredd24 (#1) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

tedd vissza a régi ramot és próbáld meg azzal. ram cseréhez tutira nem kell windows-reinstall. ha úgy is fagy (a régi memóriákkal is), akkor valamit elnyomtál az alaplapon. ha a régi memóriáddal jó, akkor egyértelmű a helyzet.

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#5) fene_vad


fene_vad
senior tag

meg probald ki szinkronban, 166on (ha a 2500+ nincs huzva)

(#6) dredd24


dredd24
csendes tag

természetesen feltettem az alaplapi drivereket. a procit általában 3200+ -on járatom (200*11), de most visszavettem 2500+ -ra, de hiába. Most asszem az lesz, hogy hazamegyek, és megnézem őket külön-külön is, hátha csak az egyik rossz, meg kipróbálom a régi memóriámmal is, aztán vissza a boltba és csere. Mindenesetre úgy néz ki, megjártam a Kingstonnal :((

(#7) Cruz válasza dredd24 (#6) üzenetére


Cruz
aktív tag

Valószínű hogy hibás modult(okat) fogtál ki. Ha tutira mész a memtest kell majd neked. Megmutatja melyik ram hibázik.
Én ram vagy procicseréhez (de ugyanígy video-, hang-, hálókártya) nem rakok fel új op rendszert. Inkább alaplapcserénél ajánlott...

Üdv
C.

Az ég szerelmére, mikor Isten azt mondta: ''Szaporodjatok és sokasodjatok!'', nem azt mondta: ''mint a nyulak''...

(#8) parandroid válasza dredd24 (#6) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

nekem ami eddig legjobban bejött emmóriatesztnek, az a windows/office telepítése. sandra memóriatesztje tökéletesen ment majd' egy órán keresztül, 3dmark csak minden 4. alkalommal fagyott, de ha leszedtem az office-t és megpróbáltam újratelepíteni, azonnal kék halál. xp-n!!! :D

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#9) Fehérsólyom válasza dredd24 (#1) üzenetére


Fehérsólyom
aktív tag

A jelenségek alapján arra következtetek, hogy neked is az NVIDIA IDE Driver-e okozza a hibát. Sajnos, ha felraktad a drivert az alaplapi CD-ről nincs visszaút, de ha letöltöd az NVIDIA oldaláról a legújabbat és a rendszert reinstallálod, akkor az új driverben kiválaszthatod melyik komponeneseket rakja fel. Na itt hagyd ki az IDE Driver-t és szvsz meg fog oldódni a problémád!
Elég nagy blama lenne, ha a Kingston memóriáknál lenne a bibi. :D

(#10) Primary


Primary
csendes tag

Ne probálgasd, mert lejár a garancia!:)
1 út van csak: garanciális csere!

[Szerkesztve]

(#11) Trak válasza Fehérsólyom (#9) üzenetére


Trak
addikt

Azzal is lehet akár baj...
Lehet hogy vlami örűlt szállította, és ide oda csapódott közben:)

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#12) duracell89 válasza Fehérsólyom (#9) üzenetére


duracell89
senior tag

nvidia IDE driver?! :Y
:C :C :C

[Szerkesztve]

(#13) dredd24 válasza Fehérsólyom (#9) üzenetére


dredd24
csendes tag

Túlvagyok a kipróbáláson és (számomra) érdekes a dolog: külön-külön mindkét ram tökéletesen megy, legalábbis a BFV nem produkálja azokat a hibákat, amiket csőstül csinált ha bent volt mind a két ram. Vagyis úgy tűnik, külön-külön jók, de együtt nem hajlandóak megbízhatóan működni.
Közben megtaláltam a dobozát is, ez van rajta: KVR400X64C3A/512, 512 MB PC3200 CL3 184-Pin DIMM (ASSY IN China(2)
Még sosem vittem visza ramot cserére: erre szerintetek adnak másikat? Mármint hogy együtt nem mennek. Parázok, mert az van a számlán, hogy kompatibilitási problémákra nem vállalnak garit, ez meg olyannak tűnik.

(#14) dredd24 válasza Cruz (#7) üzenetére


dredd24
csendes tag

Én sem szoktam, csak alaplapnál, de már amúgy is halódott a win, szal kellemest a hasznossal - gondoltam...

(#15) Cruz válasza dredd24 (#13) üzenetére


Cruz
aktív tag

Akkor viszont mindenképpen javaslom a memtestet. Külön-külön és együtt is nézd meg őket vele, mert az a biztos. Arra valóban nincs semmi garancia, hogy együtt dualban menjenek (kivéve a válogatott kit esetében) de egy lapban a két memóriának mennie kell egymással! Ha esetleg az alaplap lenne a ludas (de miért is) akkor az már valóban kompatibilitási gond és az nem garanciális dolog (legfeljebb az alaplap részéről).
Szóval teszteld le a ramokat a memtesttel külön-külön és együtt, különböző slotokban...

Az ég szerelmére, mikor Isten azt mondta: ''Szaporodjatok és sokasodjatok!'', nem azt mondta: ''mint a nyulak''...

(#16) Fehérsólyom válasza duracell89 (#12) üzenetére


Fehérsólyom
aktív tag

Just for You: [L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=63428[/L]

(#17) zölcsi


zölcsi
tag

Hello!
Most szerertnék gépet újítani de tanácstalan vagyok hogy milyen alaplapot vegyek. AMD-hez kell ugyhogy annyi biztos hogy Socket A.
Tudnatok nekem ajánlani pár jó alaplapot kb 20000 Ft magasságban?
Lényeg hogy megbizható jolfelszerelt, jólszerelhető, bővithető, tuningolható alaplap legyen.
Elöre is köszi.

''Jó volna, ha csak az után kezdenél tanítani, ha magad már tanultál valamit!''

(#18) Csepy válasza zölcsi (#17) üzenetére


Csepy
senior tag

ABIT NF7-S, SL.

Bruttó Kisker ár kb. 22.000.-

Elismerten a legjobb ár/teljesítmény mutatójú lap.
Tuningra lett kitalálva!!!

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#19) Sn00k válasza zölcsi (#17) üzenetére


Sn00k
veterán

Ga 7n400E
:Y

3njoy the Lif3

(#20) Sn00k válasza zölcsi (#17) üzenetére


Sn00k
veterán

megbízható jó kis alaplap...
Kis tuning is belefér, és szerintem 20 körül van sőt még olcsóbb is!!

3njoy the Lif3

(#21) Grey válasza zölcsi (#17) üzenetére


Grey
tag

Abit AN7.Tuninglap.

(#22) dredd24


dredd24
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget illetve hozzászólást. Visszavittem a boltba a ramokat, kérdezés nélkül kicserélték őket. Hazavittem, beraktam a gépbe, és még zoralabbul csinálta a hibákat. Szenvedtem egy sort, míg meglett a megoldás: win reinstall. Ugyanis amikor először raktam újra a vindózt, mindkét új ram bent volt, méghozzá a 2-es és 3-as slotban (tudatlan voltm akkor még :) ). Így sikerült feltennem egy alapból bugos wint, valamiért nem jól kezelte így az egy giga memóriát. Tegnapelőtt feltettem a windows-t úgy, hogy csak az egyik ramot tettem addig be az alaplapba, és miután felpakoltam a szükséges cuccokat (driverek, stb.), akkor tettem csak bele a másik ramot. Így most hibátlan, gyors, és hát igen.... a Battlefield Vietnam az a játék, aminek kell is az egy giga ram. Gyönyörűen fut, és az sem mind1, hogy nem kell várni amíg pl. a menübe kilép, a pályákat nekem tölti be elsőnek a szervereken, szóval királyság :D

Amúgy hazabeszélek: én is az Abit NF7-S/SL 2.0-t ajánlom, szerintem is jó kis tuninglap :U

(#23) kozyka


kozyka
csendes tag

Tanácsot szeretnék kérni BIOS frissítés miatt. Az alaplapom: Matsonic 7101C. Letöltöttem a honlapjáról a két fájlt. Nevezetesen: 71011116.exe és awd830.zip. Namármost! Hülye vagyok hozzá. Mit kezdjek ezekkel? Ha valaki lépésről. lépésre leírná hogyan csináljam a felh. nevét imába foglalnám.
Előre is köszönöm
kozyka

kozyka

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Tanácstalan vagyok (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.