Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) redrudi


redrudi
csendes tag

Sziasztok!
Idén évelején raktam össze egy gépet (2.8G prescott, Abit AA8 duramax, MSI 6600 256Mb, 2x Kingmax 256Mb DDR2, 400W Mercury), a problémám az lenne, hogy egyes szoftverek (főleg játék) indításnál kifagynak rajta, másoknál jelentősen kisebb teljesítményt nyújt mint ismerőseim 'gyengébb' gépei, a hardware-tesztekről (pl 3d mark) nem is beszélve.Több illesztöprogit is próbáltam, de a rakoncátlankodás marad, ezért gondolok hardware ütközésre. Minden ötletnek, tanácsnak örülnék.

(#2) KrAt


KrAt
veterán

Nekem ezeket a kifagyásokat akkor produkálta, amikor a tápom kezdett meghalni... Nem mondom, hogy ez a hiba, de egy más táppal érdemes lenne megnézni (persze, h tudsz valakitől szerezni..)
Üdv: Atesz

(#3) FlasH-BacK


FlasH-BacK
senior tag

A táp miatt nem fog a gép teljesítménye csökkenni:U. De ha csak fagyás van, az lehet amiatt.
Alaplapi driver van fenn? Próbálj még több fajtát minden driverből!:)
Azon kívül lehet, hogy egy service pack segítene a win-hez. Ha még nincs fenn. Hardware probléma nem nagyon szokott lenni már ilyen gépeknél. Habár, ki tudja.

(#4) KrAt


KrAt
veterán

Én csak a fagyásra írtam... A gép teljesítménycsökkenés az rejtélyes dolog számomra... Az első gondolatom, hogy öregszik a win, de attól nem lesz nagy teljesítménycsökkenés, max lassabban jön be a win..

(#5) Dufresne válasza FlasH-BacK (#3) üzenetére


Dufresne
addikt

Jah, mondjuk én nem értem miért spórolnak sokan pont a tápon, nade mind1.
Éppenséggel lehet hardware akadás, végülis annyi gyártó annyiféle terméke van már, hogy pf....
Érdemes lenne kölcsönkérni mondjuk egy másik vga-t és azza is kipróbálni, meg ahogy mondtad sokféle drierrel kipróbálni a dolgokat.
Nameg SP2 sem árthat.

(#6) Stamford válasza redrudi (#1) üzenetére


Stamford
csendes tag

Ellenőrizd a processzor hőmérsékletét, lehet hogy rosszul van felrakva a hűtő.
Ellenőrizd a vga-n a ventit.
Nekem egyszer egy szervízben úgy cseréltek processzort hogy nem raktak hővezető pasztát a proci meg a hűtő közé. Fagyott is a gép rendesen, mindaddig amíg nem lett utólag pótolva.

(#7) redrudi


redrudi
csendes tag

Úgy néz ki megvan a hibás :C Sajos az alplap :O Az elmúlt két napban párszor ''kiakadt'' az alaplapi hang és újraindult a gép. Rendszerhő mindig 35 és 38 fok között maradt és a proci terhelten se ment 62 fok fölé (ami ha jól tudom prescottnál belefér). Úgyhogy küldöm vissza az alaplapot garival (na meg cserélem a tápot is). Köszi a tippeket, remélem eztán nem lesz vele bajom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.