Hirdetés

2023. február 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2022-06-08 14:19:22

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#141941) snyper990 válasza enginev3.0 (#141937) üzenetére

snyper990
senior tag

Hiába állítja gigabitre kézzel, ha nem jó a kábel/csatlakozó. Jó az úgy, ahogy van, automatán. Ha minden feltétel adott lesz a gigabites linksebességhez, akkor meglesz a gigabites linksebesség. Légy szíves ne vidd be még jobban az erdőbe

#141939 Astroboy: Akkor úgy néz ki, hogy csak ennyi baja volt. A szakadások ezek szerint csak a géped és a HGW között történtek. Azt nem fogja naplózni, mert minek tenné. Kb. olyan neki, mintha kihúztad volna a kábelt, majd visszadugtad volna. Ez egy routernek/HGW-nek nem „esemény”
#141942: fölösleges még egy routert betenni

[ Szerkesztve ]

(#141942) Astroboy válasza kigyi_23 (#141940) üzenetére

Astroboy
őstag

Tegyek én is egy plusz routert a PC és az ONT közé? Valahol fetreng itthon egy régebbi D-link, csak gondolom nem mindegy, hogy mit rakok be.

snyper990: puding próbája az evés, gyorsan felmegyek tolok pár kör multit. Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#141943) enginev3.0 válasza snyper990 (#141941) üzenetére

enginev3.0
félisten
LOGOUT blog

Erdőbe? Egyetlen átkattintással? az szép

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#141944) snyper990 válasza enginev3.0 (#141943) üzenetére

snyper990
senior tag

Mikor hibát próbálsz elhárítani, új változók bevonása kb. a legrosszabb, amit tehetsz.
Azon felül életemben nem találkoztam olyan esettel, hogy magától elállítódott volna az az alapértelmezettként automatikus beállítás. Értelme sincs állítgatni, mivel legfeljebb a sebesség korlátozására jó, ha valamiért nem akarod, hogy a maximálisan elérhető linksebességen üzemeljen a hálókártya. Most nagyon nem ez volt a cél... Gyorsabb nem lesz egy korlátozott sebességnél attól még, hogy a maximumra állítod, mivel annak többnyire valamilyen fizikai oka van, vagy, mint most is, driver

[ Szerkesztve ]

(#141945) patrikcoc válasza boxoslaca (#141898) üzenetére

patrikcoc
aktív tag

“Mindenre is ráfogni a hibát, viszont beismerni szigorúan tilos!”
Ezt [link] csak úgy itt hagyom… Már ott tartunk, hogy a box szoftveres hibái miatt TV-t cseréltetnek az emberekkel. :(((

(#141946) Astroboy

Astroboy
őstag

Egyelőre 2 óra multi után úgy néz ki tökéletes, köszönöm szépen mindenkinek aki segített! :R

(#141947) V.Stryker

V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Megjött az új router..technicolort kaptam. Belőttem, működik, teker.

Az létezhet,hogy a wifi beállításoknál a sebességnél, mindig más értéket ír?

-

(#141948) Pityu.

Pityu.
veterán

A mobilcsere program 40EFt-jával vajon mennyiből lehetne kihozni legolcsóbban csak telefont a telekomtól?Semmi előfizetés csak a készülék.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#141949) V.Stryker

V.Stryker
nagyúr

Megőrülök... van egy synology nasom. Portot kinyitottam neki, de nem bírok hozzá csatlakozni. Nem natolnak , már rég kiszedettem magam, IP is ezt mutatja.
Se IP-vel, de ddns-el nem megy.

Szerintetek melyik beállítás lehet a ludas?

Technicolor kütyü....

-

(#141950) bohoc71 válasza Pityu. (#141948) üzenetére

bohoc71
aktív tag

Ne kezdj bele...Nekem már harmadik hete áll a dolog,technikai hibával elszállt a rendszer a véglegesítésnél... Azóta sem szóltak,hogy kijavították a hibát,és mehetek a telefonért. Hiába fordultam bárhová is. A régi telót ráadásul máshol sem tudnám beszámíttatni, mert a telekom rendszer már zárolta.. :O Ja és fű alatt megsúgták,hogy csak az egri kirendeltségen legalább 8 ilyen ügy van,némelyik több mint két hónapja áll....

[ Szerkesztve ]

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#141951) snyper990 válasza V.Stryker (#141949) üzenetére

snyper990
senior tag

Port checker is nyitottnak mutatja a portot?
Egyébként itt elég off, NAS-os vagy otthoni hálózatos topikban jobban fognak tudni segíteni szerintem

#141950 bohoc71: Nekem vagy másfél-két hónapja viszonylag fájdalommentesen sikerült egy Euronics-ban. Igaz, volt vagy 20 perc, mire visszaigazolódott az állami rendszerben, de így sem rossz órabér :D

(#141952) Pityu. válasza bohoc71 (#141950) üzenetére

Pityu.
veterán

Na ami állami mással is kb így van,nem hiába van szarban az ország.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#141953) enginev3.0 válasza V.Stryker (#141949) üzenetére

enginev3.0
félisten
LOGOUT blog

Milyen ddns-sel?
Nekem sagecom van, és ha ő kezeli a netet rá van dugva a gép akkor nem érem el belső hálón a saját gépem ddns címen, pl a plex szerverem

Xyplex.duckdns.org:32400
De
192.168....:32400 címen elérem

Viszont ha az Asus routerem megy fel a netre, rá van dugva a gép akkor mindez nem okoz gondot neki

(#141954) V.Stryker válasza enginev3.0 (#141953) üzenetére

V.Stryker
nagyúr

A sagecommal nekem is ez volt. Sajattal jó volt. De én nem belső hálóról probalom, hanem kívülről, mobilnettel.

Belső wifirol megy ddnsel is...

[ Szerkesztve ]

-

(#141955) kali válasza V.Stryker (#141947) üzenetére

kali
legenda

Szia!

Létezhet, mert több tényező is befolyásolja.
Attól is függ persze, hogy a csatlakozó ellenoldali eszköz miként viselkedik. Előfordulhat, hogy az adatforgalom, takarékosság...stb. függvényében is változik a kapcsolati sebesség.

(#141956) zolokas

zolokas
aktív tag

Mikor fogják már ki javítani a hang csúszást a csoda boxon?! A kép minősége is kritikán aluli, eskü műholdon meg kábel tévén szebb.

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#141957) gabo89

gabo89
senior tag

#141869 A kérdésemre még nem kaptam választ, szeretném "up"-olni. Köszönöm!

indul a sörös aludni

(#141958) enginev3.0 válasza gabo89 (#141869) üzenetére

enginev3.0
félisten
LOGOUT blog

Nézd meg neten, hívd fel őket, és ha tudsz menj be személyesen, nekem volt már hogy majdnem mindenhol más árat mondtak vagy láttam, így ott rendeltem ahol a legolcsóbb volt

[ Szerkesztve ]

(#141959) gyuromoj válasza gyuromoj (#141914) üzenetére

gyuromoj
veterán

A szerelő kicserélte a smartboxot. :)

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005-2020

(#141960) Land

Land
veterán

Üdv! Pár napja Telekomos internetünk van otthon. Üvegszálas fajta.
Azt szeretném megoldani, hogy a gyári Telekomos router mögé kössem az 1 Gb-es Asus routeremet (gondolom bridgbe kellene) amire 2 gép csatlakozna PC-n.
Kell bármit állítani a Telekomos routeren? Mit állítsak és mire az Asuson? Most egy régi beállítással üzemel így a rendszer és akad, szakadozik a net a 2 gépen. Köszi!

Oneplus 9 Pro 8/128 Gb Silver & Motorola Moto G 2015 16/2 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & Meizu EP52 | Honda Civic Executive 8gen "UFO" 2.2 dízel 2006

Copyright © 2000-2023 PROHARDVER Informatikai Kft.