Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Coyote2000


Coyote2000
őstag

Sziasztok!
Egy keseru tapasztalatomat szeretnem megosztani mindazokkal, akik T-Online ADSL kottetest terveznek a kozeljovoben...
Gellenhazan lakom (Zalaegerszeg mellett kozvetlenul), es 2005. majusaban lehetoseget kaptunk ADSL net igenylesre. Termeszetesen nagyon sokan igenyeltuk. A T-Online kuldott valaszlevelet, aminek a lenyege az volt, hogy ''Gratulalunk, szakembereink megvizsgaltak, es a halozat kiepitheto az onok telepulesen...'' Kaptunk jelszot, felhasznalonevet, emilcimet is.
Aztan jott a nyar, mindenki csak vart, vart, es semmi. Szeptemberben felhaborodva fordultunk a T-Onlinehoz, hogy mi van az ADSL-lel. Ok mondtak, hogy ''ja, tenyleg, ezt valahogy elfelejtettuk, de sebaj, maris hozzalatunk, es 2 heten belul megy a net''. Aztan eltelt 1 honap.
Oktoberben mar kiabrandultan, de duhosen kerestuk fel oket megint, es erre ok szoltak, hogy mar kuldik is az ugyintezoket szerzodest kotni. Erre kijott legalabb 8 par (!) uzletkoto, akik elleptek a telepulest, es - termeszetesen a szerzodesek utan jaro jattert - egymast eltaposva dugtak az orrunk ala a szerzodest. Egyet valasztottunk a sok probalkozobol (undorito akcio volt), es alairtunk vele.
A holgy megadta a mobilszamat, es biztositott afelol, hogy par napon belul megerkezik az emilcimunkre a szerzodes masolata, es max. 2 heten belul megy a net. Meg is vettuk a Csinald Magad! csomagot 5-10 ezer Ft-ert, be is kotottem otthon a modemet.
Most itt van oktober 3. hetenek a vege, meg mindig semmi. Felhivtuk az uzletkotot, aki mindenekelott megprobalt lepasszolni minket (hiszen a jattot megkapja, ettol kezdve le vagyunk xarva).
A hab a tortara tegnap kerult fel: kaptunk egy hivatalos levelet, hogy ''Sajnalattal ertesitjuk, de szakembereink szerint az ADSL szolgaltatas nem kiepitheto az onok kornyeken.''

Most alairtunk egy szerzodest, amit ok kedvukre elesithetnek. Megvettuk a modemjuket. Es mindenekelott beleeltuk magunkat abba, hogy vegre lesz otthon is ADSL-unk.

Hat milyen munka ez? Termeszetesen nem hagyjuk a dolgot annyiban, ma hivatalos levelet kuld a polgarmesteri hivatal a T-Online-nak, es ezzel egyidoben a megye hirlapjanak ujsagiroihoz fordulunk, akik elozetes jelzesuk alapjan eloszeretettel cuppannak ra a szaftos botranyra...

Ha szep szoval nem megy... most mar az ADSL-t is lexarom, csak a penzunket kapjuk vissza!:(((

(#2) shabbarulez válasza Coyote2000 (#1) üzenetére


shabbarulez
őstag

Szokás szerint megint fűt-fát ígért fatáv, aztán nem belőle semmi. Ahogy nézem az idei utolsó negyedéves fejlesztési tervben sem szerepel a község.

Bővebben: link

(#3) Coyote2000


Coyote2000
őstag

tenyleg nem... :( csodalatos ceg, mondhatom!

(#4) T. Almeida válasza shabbarulez (#2) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Nagyon OFF:
Pedig micsoda ''híres'' hazátokfia van nektek...;]

(#5) Coyote2000 válasza T. Almeida (#4) üzenetére


Coyote2000
őstag

ez tenyleg off, es hagyjuk is a temat ;)

(#6) Allien


Allien
veterán

Coyote2000, természetessen, együttérzek Veled! DE! Te a T-online-vel jöttél, és NEM a T-com-l (most más kérdés, mi a külömbség). Már rengeteg hasonló totyikban leírtam, de itt is elmondom.
EZEK a managerek(-nek nevezett *****, de a csillag helyére ''ember'' szót kizárt, hogy berakhatnád) rövid távon tudnak csak gondolkodni, mint a felső vezetésük. Egyértelmü, hogy NEKIK az a céljuk, hogy mindenkivel aláirassanak egy ilyen papírt. Megkapja a lét, és NEM érdekelt abban, hogy a létesités meg is történjen, bár, elvileg kap utánna jutalékot, de mivel TUDJA előre, hogy oda NEM létesíthető, ezért CSAK az aláírt papír a lényeg. Hidd el, előre tudják, hogy el fogják utasítani! De, ha úgy jönnek oda hozzád, hogy legyen szíves aláírni, mert ''ugyan NEM lesz egy darabig tutira adsl, de a családot etetni kell'', aláírnád azt a papírt? (az esetek 99%-ban nem) :DDD Külömben, az a szerződés NEM ér semmit, nem fognak érte értelem szerüen díjat felszámítani az esetek 99,99%-ban. Bár, már volt rá példa, mert ugye, sok okos ember dolgozik ilyen helyen.
Az ügyfél eddig sem számított, ha számítana, NEM rövidtávon gondolkodnának! Pl. ''kiszervezik'' a dolgozóik nagyrészét, persze, az igazgatókat nem. No, ez jól müködik aránylag az EU-ban (másutt, tehát az igazi EU-ban). De, nálunk majd jön az alvállalkozónak, az alvállalkozónak, ... az alvállalkozója. Minimum 4-5 lépcső, ergo, az uccsó ember, aki efektive dolgozik is majd, éhbérért végzi a ''munkát'', amit meg is lehet nézni, ugye!:((( Lehet, csinálok lassan én is egy ilyen totyikot, hogy aki esettleg tényleg akar adsl-t, annak hátha tudunk segíteni, bár erre van ugye kereső. Amelyik házban nincsen adsl, oda valszeg nem is lehet létesíteni, és ez igaz településre is!:DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#7) Coyote2000 válasza Allien (#6) üzenetére


Coyote2000
őstag

Az egyutterzesed sajnos nem vigasztal, de ha tudsz alternativat, akkor legyszives oszd meg velem is... mindenre nyitottak vagyunk!
A manager-dolgot nem kell bemutatni, tkp. en is olyan cegnel dolgozom, ahol tobb a felettesem, mint a kollegam :)) Es a manager csak akkor tesz valamit, ha azt latja, hogy attol romlik a merlege, vagy tudja, hogy ot veszik elo miatta.

Na most mi arra gondoltunk, hogy egy kis media-visszhang megijesztheti a local area managert, illetve felhivhatja a felettesei figyelmet arra, hogy ez bizony a ceguk rossz hirnevet kelti, es az emberek bizalma megrendul a T-Onlineban...
Es a vegen csak utasitanak valakit, hogy csinaljak meg...

A legfrissebb info szerint azert nem epitik ki, mert Zeg.tol 4km-re vagyunk, es 4-5 km-re mar nem eri meg nekik kihuzni a netet. Akkor javasolnam, hogy nyalazzak meg a peniszemet.:((

(#8) ollie válasza Coyote2000 (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Milyen csináld magad csomagról beszélsz? Tudtommal ilyen nem létezik, és nagyon átverés szagú az egész. Amikor bekötik az ADSL-t, minden jár hozzá ingyen, semmit sem kell külön megvenni.

***

(#9) -conrad- válasza Coyote2000 (#7) üzenetére


-conrad-
addikt

Csak egy elméletbeli kérdés:
a t-com ugye monopolhelyzetben van a bérelt vonal terén, ezért köteles kiépíteni azt, ahol igény van rá. (erről itt már volt szó a ph-n)
Mi van akkor, ha pl Te, vagy én akinek 7X!!! utasították el mindig más miatt az adslt úgy, hogy 500m-en belül van adsl, szóval mivan, ha egy hónapra előfizetjük, akkor köteles megteremteni a feltételeit, majd utána lemondom, és közök adsl-t. :)
Akkor már upgrade-elte a központot, tehát lehet adsl. :))
Vagy ez ökörség?

Con

(#10) -conrad- válasza ollie (#8) üzenetére


-conrad-
addikt

küldik 7000-ért, vagy veszel a tescoban.

(#11) shabbarulez válasza ollie (#8) üzenetére


shabbarulez
őstag

Nem csináld magad az hanem szereld magad. Lassan 1-2 hónapja szinte minden szolgálató ilyen csomagokat kínál fatáv területen. A szereld magad esetén viszont neked kell megejteni a szerelést az eszköz elhozatalát vagy egyes szolgáltatók esetén meg is kell venni a szükséges eszközt.

(#12) Snoop-y válasza ollie (#8) üzenetére


Snoop-y
veterán

A szereld magad csomagról beszélt mivel t-online nál szept 22-e óta már csak azt tudsz vásárolni. Kivéve persze az üzleti előfizukat.
Magyarul ez azt jelenti , hogy megrendeled a netet. kb 2-5 napon belül a t-com létesíti a telefonvonaladon központi oldalon. te magad meg megveszed valahol az egységcsomagot hazaviszed és összeszereled. És persze ha megfelelő csillagzat altt születtél akkor voila van net :C

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#13) Snoop-y válasza shabbarulez (#11) üzenetére


Snoop-y
veterán

Shabba csak nem te is magentás vagy ? ;]

[Szerkesztve]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#14) shabbarulez válasza -conrad- (#9) üzenetére


shabbarulez
őstag

Azért a t-com-nak is csak ott kell kiépítenie ahol képes rá, a bérelt vonal nem egyetemes szolgálatás amit kötelezően biztosítani kell. Ha a kapacitásai engedi és megfizeted akkor ki fogja építeni. Kis sebesség esetén(<2Mbps) úgyis az analóg telefon rendszer szabad kapacitásaiból fognak kiemelni egy rész ha tudnak, nagyon úgy 10Mbps kapacitásig nagy valószínűséggel wireless megoldást fognak megpróbálni. De akkor kapacitáshoz ahová már optika kell és az nincs azt vissza fogják utasítani. Gondolj arra azt az optikai kábelt le kell fektetni, fel kell hozzá ásni több km-t. Ahhoz építési engedélyt kell kérni, amit benyújt az önkormányzathoz aki továbbküldi a közműveknek hogy bólítsanak rá nem érinti-e valahol a hálózatukat a nyomterv. Ha mindenki rábólink akkor már dörzsöli is a tenyerét az önkormányzat hogy na akkor most én ebből az építkezésből csinálok egy kis pénzt. És azért nem lehet akármikor kábelt fektetni, télen a fagyott földbe senki nem fog méteres árkot ásni, meg az optika szem szereti a hideget.

Nem véletlen hogy a kistelepülés projectek egyik fájó pontja hogy nincs kiépítve optikai infrastruktúra így kvázi megoldásként gyarkan az egyébként is fogyó telefon infrastruktúrán át oldják meg a DSLAM-ok táplálását igen szegényen 2-4Mbps-es uplinkkel. Ami persze ha sok user vagy túl p2p jellegű a használat könnyen kevésnek bizonyulhat, de bővíteni ott nem olyan 1xű.

Ez a megrendeled a bérelt vonalat aztán lemondod dolog nem hinném hogy bárki által bevállalható megoldás mivel igen költséges muri. Pl. egy nagyobb bérelt vonali kapacitás ahová optika kell pl. E3(34Mbps) beugrój díja erősen 4 millió felé van és a havidíj is 1.5 millió magasságában leledzik. És attól tartok ott is biztosítékokat köt a szolgálató akkor hűségidővel ami biztosítja számára a megtérülést, főleg ha előtte zöldmezősen kábeleznie is kellett és adott területen nem várható további megrendelés ami a beruházás megtérülését garantálná.

(#15) shabbarulez válasza Snoop-y (#13) üzenetére


shabbarulez
őstag

Nem vagyok magentás. Még előfizetőként sem. Nem szívlelem túlzottan a cégcsoportot.

(#16) Allien válasza Coyote2000 (#7) üzenetére


Allien
veterán

Nem sok esélyt látok arra, hogy a média felfigyeljen ilyenre. Valszeg meg vannak kenve! Csak 1 példa. Ezek a médiák úgy működnek pl., hogy leszerződnek szolgáltatókkal, tehát nem percdíjasok, hanem havi fix összeg, és csá. Kapnak egyébb kedvezményeket, kenegetik őket rendessen. Akkor mit vársz?
Nézd meg pl. a híres-neves Juszt lacikát (utálom, mert nagyon inkorrekt a műsora)!
Csak pár műsorát láttam, de mindegyikben kilógott a lóláb, és csak a vakok nem látnak át a műsorán. Pl. amikor egy nőcike az ElecroWorld-ben vett egy 99000 huf-s kávéfőzőt! (LOL) Persze, rosszul működött, vagy mi a rák, már nem emléxem, mi volt a baja, de a lényeg, hogy az eladó cég rosszul kezelte az ügyfelet. Meghívták az EW képviselőjét, aki egy ugyan olyan kávégéppel érkezett, és egyből kicserélte az ügyfélnek, és bocsánatot kért (ebből annyit ki lehet találni, hogy az EW előre [!!!] értesült az esetről). Másik eset, az UPC rosszul számlázott, meghívták a képviselőjüket, aki bocsánatot kért az ügyféltől, és közölte, már az előző napon elutalták a ''kedves'' ügyfélnek a tartozásukat (megint kiszürhető, hogy előre tudták, mit KELL tenniük).
Ezek után jött egy műsor, a volt matáv ELLEN. ''Okos'' ügyfél, betárcsázós net, és persze kiszámlázták azt, amit egy betárcsázós progi produkált. Lehordták a matávot, úgy, hogy a Matáv képviselője (Reznák Roxán, vagy hogyan hívják) tutira nem készülhetett előre. A béma juszt meghívta a NETért képviselőjét, meg a Hírközléstől egy-egy embert, azt hitte, majd mellé álnak, és eláshatják a matávot. Erre, az egy dolog, hogy a hírközlési felügyeleti emberke a matávos mellé ált, még a NETért társaság képviselője is, aki ugye pedig pont a netezők érdekeit védi! Ennyit a jusztról.:(((

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#17) Taltosparipa válasza shabbarulez (#14) üzenetére


Taltosparipa
tag

Semmit sem utasitanak el csak egyedi arat hataroznak meg. a bekotes 60e-tol 1M Ft tart, a havi dij 50e-tol a csillagos egig a kapacitas es egyeb igenyek alapjan.

(#18) iday


iday
aktív tag

Ez kb olyan mint itt a 17. kerben.
Gy.k. mindenhol lehet adsl.
Egy haverom megis rendelte.
Telefonvonalal együtt.
Közelebb is lakik a központhoz.
Ök azt kapták vissza hogy nem létesithetö adsl.
De ha még a telefont se kötik be?
no comment... :U

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#19) Allien válasza iday (#18) üzenetére


Allien
veterán

Telefon vonalat talán még mindig kötelező létesíteniük, a hatályos törvények szerint. Bár, ez már nem 100%. Viszont, adsl már nem kötelező jellegü, műszaki feltételhez kötheti a szolgáltatást.:B Elvileg, ha rákeresel az adsl keresőben, és aszerint létesíthető, meg esettleg a közvettlen szomszédokra is ezt írja, akkor azért lehet rá esély. Bár, ez is olyan, hogy ha nekem nincsen ismerősöm a megfelelő helyen, akkor még ma sem lenne dsl-m. Kb. 5,5 km-re lakom a központtól (elvileg). A műszaki értékeim elég gyengék, kész csoda, hogy rendessen müxik!:B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#20) vgavga


vgavga
tag

Hajdubihar déli részét ebben az évben hálozta be a t-com, eddig dobozos gsm volt csak!
Adsl megrendelés után 2nap mulva már aktiválják és mehet a net!

(#21) Coyote2000


Coyote2000
őstag

Most akkor lehet, hogy a T-Com-ot is meg kellene keresnunk, mert vegulis ok biztositjak a felteteleket...
Csak azt a tenyt ne utalnam annyira, hogy mindket ceg neve ugyanazzal a magenta T-vel kezdodik. Raadasul meg T-Mobilenal is most kotottem elofizus szerzodest :O Ezek a T-sek csak kitolnak velem, es sokat keresnek rajtam...

(#22) vtechun válasza Coyote2000 (#1) üzenetére


vtechun
veterán

ird meg privibe szamod es megnezem, hogy lehet -e

(#23) Coyote2000 válasza vtechun (#22) üzenetére


Coyote2000
őstag

mail ment:R

(#24) vtechun


vtechun
veterán

érdekes, nemtom milyen üzletkötők ezek, nekem is tele van a tököm ezzel a sok köcsög ügynökkel, tenyleg csak a mennyisegre mennek, az ember meg szopjon miattuk..

(#25) Coyote2000


Coyote2000
őstag

örömmel látom, hogy a topik kapcsán többen rázizzentek a témára...
Ugyan sikert még nem értünk el, de már sokan dolgoznak rajta, hogy valami legyen.
Már olyan pletykákat is hallottam, hogy valamelyik befolyásos kábéltévé-kiépítő/szolgáltató érdekeit keresztezi az ADSL, mert akkor nem tőle vennénk a netet..:(((

(#26) p3z válasza Coyote2000 (#25) üzenetére


p3z
csendes tag

Üdv!

Egy kis pontosítás a - volt Matáv csoport, most már - Magyar Telekom csoportról. Az idén (2005. jan. 01.) hivatalossá vált interáció után az ADSL kiépítést a Matáv Vezetékes Szolgáltatások Üzletága utód T-Com Rt. végzi és nem az Axelero utód T-online. Az integráció egyik célja a hatékonyságnövekedés volt... (s lásd az eredményt!). :(
from [link]

Dear Coyote2000!

Úgy látom sikerült lefeküdni a fent említett cégcsoport marketinggépezetének. Végül is nem csodálom, amennyit a TV-ből folynak lassan kiég a ''magenta'' szín...

Néhány óra utánajárással készítettem egy kis összehasonlítást az különböző ADSL-es internetszolgáltatók árairől. A legkisebb sávszélességű csomagokat nézve nem sok olyat találtam, aminek az egy éves hűségszerződésre számolt nettó ára több lett volna a T-Onlinénál! Kedvező választásnál éves szinten úgy nettó 12e HUF-ot lehet megspórolni (kb. 18% megtakarítás) és el lehet felejteni a 3GB forgalomkorlátot.

Amúgy én is zenész (gellénházi internet szolgáltatást kereső) vagyok! :O Egy hónapja dolgozom az ügyön, bár nem kötöttem semmiféle szerződést. A történet folytatása következik...

Coyote2000 kontaktoljunk sűrgősen (privi, mail ment)!

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

''We must be the change we wish to see in the world'' - M.K.Gandhi

(#27) Coyote2000 válasza p3z (#26) üzenetére


Coyote2000
őstag

Hali
Tegnapi ujsagcikket lattad? Kicsit odavert! :C
Most ugy erzem, megoldodott a helyzet, ha ekkora arc azt mondja, hogy november vegere lesz, akkor szerintem lesz is, kulonben valakinek nagyon elkenik a szajat. De lehet, hogy mar igy is ;]
Bizzunk a sikerben:C

(#28) Allien válasza Coyote2000 (#27) üzenetére


Allien
veterán

Én nem láttam azt a cikket, melyre utalsz, ezért NEM tudom, ki mit mondott Neked. Persze, örülnék ha megoldódna, de igazából erre elég kevés az esély. Legalábbis, ha nagyon bele éled magadat!:B Előfordulhat, hogy csak decemberre tudják megoldani, vagy tavaszra, vagy mittomén. Tehát, nem akarlak megrémiszteni, de ez van. Ha esettleg a településen lakik 1-2-3 T csoport tagja, és felsőbb szintü vezetők, akkor persze biztos lehetsz a megigért dátumban!:DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#29) p3z válasza Coyote2000 (#27) üzenetére


p3z
csendes tag

Szia!

Nem vagyok Zalában, de most, hogy szóltál megkerestem neten. Hát olyan nagyon nem nyugodtam meg. :(

Aki tájékozódni szeretne a témában annak:
Zalai Hírlap, Volt, aki számlát is kapott már, 2005-09-12 [link]
Zalai Hírlap, Most a hónap végéig ígérik az ADSL-t, 2005-11-03 [link]
Ugye erre gondoltál?

Aggályaim:
''Sólyom Balázs, a T-Online kommunikációs munkatársa ugyanis közölte, november végéig két ütemben építik ki a bő kéttucatnyi előfizető bekapcsolását lehetővé tévő hálózatot.''
1. Nem tudom ki ez a Sólyom Balázs és miért akkora arc. Kommunikációs munkatárs=? (ügyfélszolgálatos a telefon/pult mögött?)
2. T-Online nyilatkozott, aki nem végez bekötést, hálózatépítést és nem a T-Com! Én tuti nem fogok leszerződni T-Online-nal.
3. ''bő két tucatnyi előfizető bekapcsolását'' Mintha a szeptemberi cikkben 39 regisztráció lett volna, két tucat az meg 24, bő két tucat meg nem több 30-nál. Ha ekkora sávszél lesz, akkor felejtsek el fél megásnál nagyobb csomagot rendelni?

Most akkor én is rohanjak megrendelni hátha akkor engem is bekötnek?
Merjek rendelni 2M-s csomagot?

''We must be the change we wish to see in the world'' - M.K.Gandhi

(#30) p3z


p3z
csendes tag

The Saga of the ADSL Wars.

Once upon the time, in a country not so far away...

Episode MCXXXII. The Phantom ADSL.

Október eleje első érdeklődés T-Pont Zalaegerszeg.
Felvilágosítás: ''Az ADSL kiépítése folyik a műszaki átadásra várnak, ezért reppent fel a hír, hogy már hétfőtől lesz esetleg.''
Többszöri, többféleképpen feltett mikor lesz működőképes kérdesre sem hajlandó válaszolni. ''A honnan fogok értesülni, ha már kész lesz?'' kérdésre azt válaszolja, hogy helyi médiában, szórólapokon megjelenik és üzletkötök körbe fognak kérdezni mindenkit.

Október 25. kedd, második érdeklődés T-Pont Zalaegerszeg.
Felvilágosítás: A kiépítés zajlik. Pontos dátumot nem mondd, ellenben megadja a 92 505 100 telefonszámot (Magyar Telekom Rt., Zalaegerszeg), hogy ott lehet érdeklődni a az ADSL csoportál.

Episode MCXXXIII. A New Hope

Október 26. szerda, harmadik érdeklődés 92 505 100 telefonszám (Magyar Telekom Rt., Zalaegerszeg)
Porta kapcsolja az ADSL csoportot. ADSL csoporton felveszik, segítőkészen áll a kérdéshez kapcsol egy kivitelezőmérnököt. Kivitelezőmérnök:
- ''Már működik az ADSL a községben, de eddig csak a Közhálósokat kötötték rá.''
Nem tudja, hogy mikor lesz lakossági szolgáltatás. Az ''Ezek szerint a műszaki feltételek adottak a szolgáltatás elinditásához?'' kérdésre határozott ''IGEN.''-nel felel.

Episode MCXXXIIII. The T-group Strikes Back.

Október 28. péntek, negyedik érdeklődés T-Pont Zalaegerszeg.
- Gellénháza, ADSL? (csak tömören :D , gondolom, már páran kérdezték a héten)
- Nincs és az idén nem is lesz! (összenéznek fintorogva az ügyfélszolgálatisok...)
- Én úgy tudom, hogy már van és a Közhálósokat már rá is kötötték! Ki tud pontos dátumot mondani, hogy mikorra várható a szolgáltatás indulása?
Újra megkapom a nyeremény telefonszámot: 92 505 100. Úgy látszik zavarba hoztam és úgy érzi mentegetőznie kell, ezért elkezd hablatyolni valamit, hogy ''hálókártya hiány van''. :U Rövid tájékoztatást nyújtok hogyan működik az ADSL, majd angolosan távozom.

Episode MCXXXV. Return of the Bullcrap?

Október 31., hétfő
T-Com ADSL kereső [link]
Minden beírt gellénházi telefonszámra is kiadja :
ADSL lehetőség keresés eredménye
IGEN, Ön azonnal megrendelheti ADSL hozzáférését.

Next episode is The Revenge of the ...

Soraimat egy örökzöld Beatles sláger nehány sorával szeretném zárni:

''When I was younger, so much younger than today,
I never needed anybody's help in any way.

But now these days are gone, I'm not so self assured,
Now I find I've changed my mind and opened up the doors.
[...]
And now my life has changed in oh so many ways,
My independence seems to vanish in the haze.

But every now and then I feel so insecure,
I know that I just need you like I've never done before.

Help, I need somebody,
Help, not just anybody,
Help, you know I need someone, help.

HEEEEEEeeeeeeeeeeelp!'
'



[Szerkesztve]

''We must be the change we wish to see in the world'' - M.K.Gandhi

(#31) Coyote2000 válasza p3z (#30) üzenetére


Coyote2000
őstag

OK, latom a jo hangulat megvan :DDD

De szerintem akarki is nyilatkozott, mostantol muszaj lesz tartani magukat a szavaihoz. Mert ha nem, akkor ot veszik elo, hogy hogyan merte ezt nyilatkozni. Valoszinuleg tovabb fogja majd iranyitani a dolgot annak, aki ot erre felhatalmazta. De akarmeddig mennek is, valaki nyakan szorul a hurok, es aki mar elore erzi, hogy esetleg o lesz majd a sor vegen, az maris iparkodik, hogy ne keruljon ra sor...
Remelem, ez igy mukodik ;]

En ketsegbeesett ''Help'' helyett inkabb a Queen szamat kuldenem a T-Onlinenak: ''You don't fool me..'';)

(Ok meg majd visszakuldik Eamon-t: ''Fuck what I said, it don't mean shit now :P'')

(#32) hülye gyerek


hülye gyerek
csendes tag

Szép a vers!
A rossz hír T online info a kereséssel megjeleníthető ADSL hozzáférés találati aránya kb 80%. Ne rohanjunk, inkább anyázzunk! Tudjátol legjobb ügyfél az elégedett ügyfél. El ne mondjátok a T betüsöknek, nem mintha érdekelné Őket.:R

(#33) Allien válasza Coyote2000 (#31) üzenetére


Allien
veterán

Hehe, bocs, a röhögésért, de azért ezt TE sem gondoltad komolyan??? Azért, mert egy izé nyilatkozik, még NEM fogják felelősségre vonni! AZT sem, aki ilyen infót adott NEKI!:)) NE feledd, ez Made in Hungary(cum), bár tutira hasonlóan működik a szocrendszerrel a hátuk mögött kullogó országok egy jelentős részében, csak Mi ugye a saját dolgainkat haljuk.:B
Akit esettleg meghurcolnak (igazából Őt sem fogják, NE áltassuk magunkat), az a munkás, akire ráverik, hogy pl. Ők ülnek a projekten 2-3 hónapot, és kiadják a dolgozóiknak, hogy legyen kész tegnapra! :R

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#34) Allien válasza p3z (#30) üzenetére


Allien
veterán

Megoldási javaslat (hátha bejön!). Hívd fel, aki Neked azt mondta (kivitelezőmérnök), hogy lehetséges már a szerelés! Ő (!!!) a TE embered, elvileg (remélem). Nézessed meg még 1x, ha megint igent mond, kérd meg, hogy EZT rögzítse a megfelelő helyen, mert EZT az infót NEM látja sem az ügyfélszolgálat, SEM a Műszaki rész! Valami számitogépes rendszerbe KELL ennek rögzítve lennie, ez a lényeg. Ha most megrendeled, a RENDSZER automatán utasít el, mert nincsenek ezek az adatok beírkálva. A másik lehetősség, hogy meg kell keresni azokat a ''közhálós'' létesítéseket. Ezek főleg iskolák, könyvtárak stb. Ha ez a létesítmény nagyon közel van hozzád (a lakás/házadhoz), akkor nagyobb az esély, hogy tényleg alkalmas rá a rendszer.

Mellékessen, én Pesten lakom, de ha nincsen ismerősöm a megfelelő helyen, akkor nekem sem lenne adsl-m, mert a nagyon okos kezelő le akart rázni holmi margin értékekre hivatkozva. Persze, részben igaza volt, de ehez azt is hozzá KELL tenni, hogy a tapasztalat az ő oldalán áll, tehát ahol rossz ez a műszaki érték, ott rendszeressen bejelentik hibára a dsl-t. Szerencsém van, nálunk átnézték a kábeleket, meg felújitottak valamiket, és így megy is (max 512-s), és nem romlott el ez alatt a másfél év alatt, igaz, a margin értékeim még mindig pocsék szinten vannak.:))

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#35) Coyote2000 válasza Allien (#33) üzenetére


Coyote2000
őstag

Hat kivanom, hogy ne legyen igazad...

Reszemrol november 30-ig kaptak haladekot, de azert nem dolunk hatra elegedetten egy ujsagcikk hallatan. Ha nem lesz semmi, akkor december 1-en ujra telefonalni fogok, emailt irok, es zaklatok es zaklatok es zaklatok - egeszen addig, amig valaki fel nem veszi a kesztyut, es
1. olyat szol vagy tesz amit alapjan bajba kerulhet, es akkor ha jot akar, majd tesz valamit a jo ugy erdekeben, vagy
2. egyszeruen megtesz mindent, hogy vegre befejezzuk a balhezast.

A b@sztatast kivaloan lehet alkalmazni uzleti fogaskent, nekem elhiheted.

Es minden ehhez hasonlo cegnel vannak PR-esek, akik bizony nezik a sajtot, es ha azt tapasztaljak, hogy lefele ivel a ceg nepszerusege, akkor valaki(k)re raszallnak.

Egyebkent a kovetkezo lepes a kepviselo ismerosunk napirend elotti felszolalasa lesz a parlamentben, ahol szovateszi a problemat. Es ez nem vicc... innentol kezdve a T-cegeknek sem.

(#36) Allien válasza Coyote2000 (#35) üzenetére


Allien
veterán

EZ a történet mondjuk nálunk nyugatabbra biztos működne is, de én mindig pesszimista vagyok. Én a helyetekben ott kezdeném, hogy NEM várnám meg a dec. elsejét (decemberben már fejettlenség lesz, kapkodnak stb...)! Máris telefonálgattnék, és megkérném azokat, akik tényleg szerettnének adsl-t a környéken, hogy tegyék ugyan ezt (a neveket felírni!)! Meg kell keresni az ingyenessen hívható t-com-s számokat, és azokat zaklattni. Azzal kitörölheted, hogy ha valaki igéri, hogy novemberben készen lesz! Meg kell kérdezni, ki a külső kivitelező, meg hasonlóakat.:) Persze, mivel bürokratikus a rendszer, ezért a lehető legnagyobb ''tisztelettel'' kell fogalmazni, mert a végén még betartanak.:DDD Pl. a megfogalmazás nagyon fontos:
-elnézést kedves kisasszony. Tudom, hogy nem önhöz tartozik a problémám, de legyen szíves megmondani, kit keressek ezen ügyből kifolyólag?
Meg hasonló finom kis dumák. Mert ha anyázásig jutsz, tutira behúzzák a kéziféket. Aztán, elöbb-utóbb megtalálod azt az embert, aki ténylegessen dolgozik is az ügyön! :D

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#37) Coyote2000 válasza Allien (#36) üzenetére


Coyote2000
őstag

OK, ezt nem kell magyarazni, a rejtett ''qrva ideges vagyok ugyhogy csinalj valamit de gyorsan'' finom megfogalmazasat nap mint nap alkalmazom a munkahelyemen is :DD

Egyebkent en nem akarok pesszimista lenni - lehet, hogy azert gondolkodom ''nyugatiasabban'', mert olyan cegnel dolgozom, ahol tenyleg a vevo elegedettsege a lenyeg, hiszen beloluk elunk - es ezt az itt dolgozok fel is tudjak fogni. Ellentetben a T-marka osszes valtozataval...

[Szerkesztve]

(#38) p3z


p3z
csendes tag

Nekem az a véleményem, hogy nem szabad most leülni, és várni hátha lesz valami! Érezzék csak előre, ha most sem tesznek megfelelő lépéseket, akkor mi vagyunk annyira elhivatottak, hogy a lehető legmagasabb fórumokra is elvisszük ezt az ügyet, és tudjuk hogyan kell érvényt szerezni a jogainknak. Ebbe beleférne egy kis burkolt fenyegetés a beígért, de elmaradt szolgáltatás miatti hírverésről minden lehetséges fórumon, ami eszünkbe jut (újság, TV, parlament, fogyasztóvédelem, NETÉRT és egyéb jogvédő szervezetek); és arról, hogy akkor másképpen is el tuduk, és el is fogjuk intézni az internetet magunknak, ami nekik piacvesztéssel jár (még ha nem is túl jelentőssel, de mégiscsak ez a környék legmagasabb lélekszámú községe).

Mindenképpen kell szerezni információt arról, hogy ha a telefonközpont képes ilyen szolgáltatásra (márpedig képes, hiszen a közháló programosokat már rá is kötötték), akkor van-e - és ha van mi - a pontos oka a lakossági szolgáltatás elmaradásának? Ennek az információnak pedig biztos helyről kell származnia, és olyan formában, hogy lehessen hivatkozni rá! Szerintem a legjobb az lenne, ha a helyi T-Com fejeshez fordulnánk egy hivatalos levéllel, vagy peticióval, amit mindenki aláírna, aki ADSL-t szeretne +polgármester, országgyűlési képviselő és egyébb hivatalos pozícióban lévő személyek. A levél másolatát megküldeni a regionális és az országos fejeseknek, továbbá néhány érdekvedő szervezetnek. Ha ennyi ember összefog, és van hivatalos támogatásuk, akkor már csak nem merik kamu szöveggel kinyomni a szemüket! Választ csak írásban fogadunk!!!

Tehát semmi egyéni telefonálás, emilezés, meg érdeklődés tizedrangú ügyfélszolgálatosoktól, akik pont azért vannak, hogy felfogják ezeket az ütközéseket. Együtt kell fellépni és hivatalos úton!


[Szerkesztve]

''We must be the change we wish to see in the world'' - M.K.Gandhi

(#39) Allien válasza Coyote2000 (#37) üzenetére


Allien
veterán

EZT visszautasítom!!!;) Már azon részét, hogy:
''Ellentetben a T-marka osszes valtozataval...''
Barátnőm pl. T-com-s, és IGENIS ügyfélcentrikus. Főleg azokkal szemben, akik Vele szemben is megadják a relative tiszteletet, és nem ugatják le a haját, legalábbis, nem ezzel kezdik.:((( Sajnos, éppen ezért rengeteg a munkája, mert sok szart KELL helyrehoznia mások ostobasága miatt, függetlenül attól, melyik oldalon álnak! Volt ügyfélszolgálaton is, ott kezdte az ''ipart''. Jelenleg is eszméletlen rossz körülmények melett KELL kiszolgálniuk a ''kedves'' ügyfeleket (akik ott dolgoznak az ügyfélszolgálatokon). Menj be egy T-pont-ba. NEM lehet leülni, max pár székre, ami ugye mindig foglalt, mert sokan vannak. No jó, ez tulzás, mert láttam már szinte üressen kongani is ilyen t-pontyot. De, az ügyfeles sem tud leülni, egész nap álnia KELL, és a vele szemben lévő emberkéknek is állniuk KELL! Erről pedig ugye NEM a dolgozók tehetnek, hanem feljebb lévő, tudatlan, és ostoba vezetők. A munkaruhát persze ''márkás'' divattervezővel készíttetik, ami nem baj, csak ugye ilyen FONTOS dolgokra már nem terjed ki a figyelmük.
Vannak más t-com-s ismerőseim is, szerelők, és hibaelhárítók is, egy jelentős részük igenis maximálissan ügyfél centrikussak. Csak éppenséggel a sok szar pont rajtuk csapódik le. Gondold el, mit tehet egy szerelő? SEMMIT. Kiadják neki a munkát, és megcsinálja. Az esetek nagyrészében maximálissan ellátják a feladatukat, elhiheted. Csak mindenki fusztrált lenne, ha folyton beleütköznek a saját gátló, bürokratikus rendszerükbe. Egy normálissan működő cégnél, idézlek: ''azert gondolkodom ''nyugatiasabban'', mert olyan cegnel dolgozom'', tehát a Te esetedben a cégnél a fontossági rangsor kb. a következőnek KELL lennie. Az első legyen mondjuk az (elnök)vezérigazgató, tehát monjuk a tényleges agy, aki ténylegessen irányítja a céget. Ha most neki nem ez a neve, vagy beosztása az mindegy. De, utánna közvettlenül az a kollega réteg jön, aki ugye az ügyfeleket közvetlenül és maradéktalanul kiszolgálja. EZEK a szerelők, hibaelhárítók, és esettleg az ügyfélszolgálatosok (a tkomnál pl.). Sajnos, egy ilyen cégnél, (mint pl. a t-com) ezek az emberek feleslegessé váltak, mert NEM termelnek pénzt, hanem csak elviszik!:DDD Tehát, jelenleg a hierarhia piramis jellegü, akár nevezhetnénk piramis játéknak is, mert ez van ténylegessen is. Már most is, rengeteg részt ''kiszerveztek'' a saját berkein belül. Egy részükkel nem is lenne baj elvileg. De nemsokára, az összes műszaki részt is ''kidobják'', és eddig is jelentőssen csökkentették a létszámot, ami mondjuk nem akkora baj, csak mostmár mindenütt megnehezitik a dolgukat, nehogy könnyen, és gyorsan ki tudják szolgálni az ügyfeleket (egy létesítés időtartalma, főleg egy adsl-é kb fél óra, az odáig vezető út idejét pedig sokan megtapasztalhatták még olyan esetben is, amikor ugye minden adott a sikerhez).
Jelenleg az igazgatók a fontossak, és a managerek. No, ŐK aztán nem értenek a múszaki részhez, vagy ha igen, azt jól titkolják (a mániájuk a statisztika, de sajna, nem halgatnak, néznek Hofi-t).:DDD
Pl. a t-online korlátlanból korlátos akciója, amikor 50 ''nagyfogyasztót'' kitessékelték. Ezzel külömben nem is lett volna gond (tegye mindenki a szívére kezét), ha ezt megfelelően tálalják, még jól is jöhettek volna ki belőle, mert ugye, ha azzal fordulnak a nyilvánosság felé, hogy pl:
''Emberek, kedves (adsl)felhasználóink, vannak Önök között olyanok, akik nagyfelhasználók (üzleti mennyiségü, de magán jellegünek beállított tevékenységet folytatnak), annak ellenére, hogy csak ''átlag'' userek(-nek hivatottak lenni előfizetésük szerint). Ezek az emberek miatt az összes többi (átlag)ember sávszélessége, sebessége, és érdeke károsodik, akkora adatmennyiséget forgalmaznak (töltenek le), mely példának okáért napi 8-10 teljes dvd minőségü, és mennyiségü (darabonként 4,7 GIGA) film letöltésének mennyiségének felel meg (nem vizsgálhatjuk mi szolgáltató az adatok tényleges mibenlétét, ehez semmi közünk). Mivel az átlagfelhasználók ennek az adatmennyiségnek töredékét használják fel (átlag 3-35 giga között lehet kb. szerintem) ezért ezen ügyfeleket kiiktatjuk a normál felhasználók közül, nekik üzleti célu adsl lehetősséget ajánlunk, és mostantól bevezetünk egy mennyiségi korlátot, mely a jövőre is gondolva, az átlag felhasználók biztonsága érdekében, illetve, hogy ne legyen hasonló probléma, ezért ezt a korlátot jelenleg 150 gigában határozunk meg, amelyet minden évben felülvizsgálunk, hogy ha az átlag megnövekszik, mi is alkalmazkodjunk kedves felhasználóink szokásihoz mérten, és esettleg ezen korlátot megnöveljük. Csökkenteni viszont NEM áll szándékunkban!''
Ha valami hasonló formában ''értesítik'' a nyilvánosságot, akkor SEHOL sem lehetne ez negatív hír, sőt, azok az abnormálisnak mondható ügyfelek is rághatnák a kefét, akik hasonló fórumokon, és médiákon keresztül reklamáltak, és persze, az userek jelentős része be is nyeli, egyet ért velük! Mint anno a Whisky-s volt a népszerü, pedig bűnöző, ugye? Ennyit a marketingesekről! :O
Ja, és bocs a hosszu, és igazából értelmetlen hozzászólás miatt.:DDD

[Szerkesztve]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#40) Coyote2000 válasza Allien (#39) üzenetére


Coyote2000
őstag

1. A nagyfogyasztók kitessékelése szerintem igazságos dolog volt. Azért ne hidd, hogy ok nélkül szidok én mindenkit.
2. T-Com vagy T-Online, már nem is tudom, ki a ludas a mi ADSL ügyünkben. Érdekességként hozzáteszem, hogy épp most mennék át speckó előfizetésre a T-Mobilenál, de azt is már 3 hete késleltetik... tulajdonképpen már lassan az is felhúz, ha meglátok valahol egy magenta T betűt ;]

Ne vedd sértésnek, de ha te is a mi helyünkben lennél, valószinűleg nem érdekelne se az ügyfélszolgálatosnak, se a szerelőnek, se senkinek a személyes gondja, mert nekik az a dolguk, azért fizetik őket, hogy biztositsák a szolgáltatást! Az ügyfélközpontúság pedig nem abban merül ki, hogy szépen mosolyog és udvariasan beszél valaki az ügyféllel, hanem az is kell hozzá, hogy TEGYEN az ügyfélért!
Hozzáteszem, ha nekem is ilyen közeli ismerősöm lenne valamelyik felelős cégnél, akkor már biztosan ADSL-ről neteznék otthon...

(#41) Allien válasza Coyote2000 (#40) üzenetére


Allien
veterán

Sajna, azért nincsen teljessen igazad abban, hogy ha t-s dolgozó lennél, lenne már adsl-d, csak nagyobb a valószinüsége, főleg, ha feljebb vagy a ranglétrán.:B
Én csak azt tudom, és ugye logikus is, hogy nem a szerelőn múlik, hova mit köt be, mert megmondják neki, és ennyi.;)
Tehát, azt kell megkeresni, ki az, aki kiadja ezt a munkát, és kinek adja ki, mert az ilyen nagyobb horderejü munkákat általában alvállalkozókkal csináltatják meg.:DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#42) Coyote2000 válasza Allien (#41) üzenetére


Coyote2000
őstag

Ezzel teljesen egyetertek.
Mi sem az utolso kabeles sracot nyaggatjuk, hanem azt, aki felel a projectert - illetve blokkolja azt (a ketto nem ugyanaz a szemely, valoszinuleg)

(#43) p3z


p3z
csendes tag

Hello!

Coyote2000, akik T-Online-nal kötöttek szerződést jól nézzék meg, hogy mennyibe került a csomag a szerződéskötéskor, és mennyibe kerül most! Ha jól emlékszem 12 hónapra nettó összköltségen 66e HUF-ról 50e HUF-ra csökkent...



[Szerkesztve]

''We must be the change we wish to see in the world'' - M.K.Gandhi

(#44) Coyote2000


Coyote2000
őstag

A legujabb fejlemeny:
Sok hercehurca meg igergetes utan ugy dontottunk, treonline bekaphatja. Felmondtuk a szerzodest, es megrendeltem egy mikronetes szolgaltatast. Indulo osszeg huzosabb lesz (32K, de csak egyszer), utana havidij 7500, sebesseg 1024/192, 24 oras javitasi garancia, normalis, ugyfelkozpontu hozzaallas, kisebb, feltorekvo cegtol.

max 2 heten belul megy a net.:C


[Szerkesztve]

(#45) the_one válasza Coyote2000 (#44) üzenetére


the_one
tag

Üdv! Hasonló cipőben jártunk mi is itt Bázakerettyén, de itt a fő probléma az volt, hogy elöregedett és elszegényedett lakosok között alig lehetett potenciális előfizetőt találni. A technikai feltételek itt adottak voltak, mivel 1995-ben teljesen új vonalakat és optikai gerinchálózatot épített ki a matáv. A csökkenő ADSL árak és az agresszív ex-axelerós ügynökök hatására, azért elindult a folyamat. Bár mi is küldtünk anno levelet a matáv terlületfejlesztési osztályára a tényleges igénylők listájával.
A mai nap végre elkezdték a munkát a helyi alközpontban, amit állítólag 1 héten belül üzembe is helyeznek.

Egy kérdésem lenne azokhoz akik ebben informáltak! Az ilyen újonnan kiépített helyeken mindegyik ADSL szolgáltató tud majd egyből szolgáltatni, vagy a t-online élvez valamilyen elsőbbséget a többiekkel szemben? Csak azért kérdem mert már megvettem az Enternetes szereld magad csomagot. (Korlátlan 2 Mbit 2006 jan. 1-től havi bruttó 7800Ft) Szerintem korrekt ár.

Még1 dolog! Én folyamatosan rendelgettem az ADSL internetet, különbőző szolgáltatóktól, de főként a t-online-tól, azért hogy előremozdítsam az adsl kiípítését. Ezekre általában visszajött a nem létesíthető válasz, de volt olyan is, amiben már a kapcsolódáshoz szükséges login adatokat is megküldték. Mivel nem írtam alá még semmit, gondolom ezek a szerződések érvényüket vesztik. :F

[Szerkesztve]

(#46) Coyote2000


Coyote2000
őstag

termeszetesen ervenytelenitheted, mi is lemondtuk. A szerzodes onnantol kezdve lep eletbe, hogy kezhez kapod a postan vagy mailben visszakuldott, T-Online altal alairt (hitelesitett) masolatat. Na ilyenre vartunk mar honapok ota, es semmi...
Most viszont Nagylengyel es Gellenhaza is visszamondja a T-Online szerzodeseket, megyunk mikronetre...:C

(#47) marcee válasza Coyote2000 (#1) üzenetére


marcee
addikt

Az igen! És én még azthittem én jártam a legrosszabbul velük.
Mégtavaly, axelero-s korszakukban, októberben rendeltunk adsl-t, merthogy kiépíthető. Három-négy hónap (és sok telefonálás) kellett, hogy kiderítsék, mégsem. Drágábban rendeltem tölük ezután kábelnetet, amit bekötöttek ugyan, csak a sávszélességét nem emelik az adsl-lel párhuzamosan.
De a te sztorid ennél sokkal durvább!

\m/

(#48) Coyote2000 válasza marcee (#47) üzenetére


Coyote2000
őstag

de minden jo, ha jo a vege... mar nagyon varom a happy endet.
Kulon orom volt hallgatni az ugynokok kesergeset meg ketsegbeesett biztatasat, hogy varjunk meg a visszamondassal, nem vartunk. ;]

(#49) Coyote2000


Coyote2000
őstag

Helyzetjelentes az erintetteknek:
A mikronet szolgaltatas meg nem indult be, de az ADSL mar igen - azokon a vonalakon, amelyek tulajdonosai ''valami alapjan'' elonyt elveztek. Egyik ismerosunk bekottette az Uj utcaba, csak azert, mert jo ismerose van a t-online-nal. Allitolag hasznalhatatlan az ADSL, egyfolytaban szakadozik, es az 56K-s modem sebessegevel vetekszik - amugy 512-esre fizettek elo.
Remeljuk, hogy jobban jarunk a mikronettel. Remenykedjunk, hogy minel elobb megtudjuk...

(#50) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Hát magának az ISP nek vajmi kevés köze van ahoz , hogy kinek kötik be elöbb a szolgáltatását. ( kivétel ha VIP-es megrendelés bár olykor ez sem biztosíték mivel nem az ISP végzi hanem maga a telefonszolgáltató )
Ahoz meg végképp semmi köze ( műszakilag ), hogy szakadozik a dsl.
Nem védeni akarom a szolgáltatókat csak sokak fejében a kettő össze van nőve.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.